Lanvin, A Girl in Capri EDT

Średnia ocena: 4.88/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.80/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Woda toaletowa A Girl in Capri to kompozycja olejku cytrynowego, bergamotki, kwiatu grejpfruta, drewna dryfującego i piżma. Nowy flakon Lanvin jest inspirowany kobiecymi krągłościami, a kolorystyka złota i bieli wpasowuje się w aktualne trendy. Całość ma przypominać wspaniałe letnie wakacje, nawet nazwa perfum została na opakowaniu napisana ręcznie, aby przypominać pocztówkę z podróży. Woda toaletowa A Girl in Capri to symbol słodkiego, szczęśliwego życia.
Nuty głowy:włoska cytryna ,bergamotka
nuty serca:kwiat grejpfruta,nuty morskie
nuty bazy:białe piżmo,drewno z morza,bursztyn.

Cytrynki, grejpfruty

Dostałam w prezencie imieninowym od mojego lubego. Nie jestem fanką cytrusowych zapachów, choć moim ukochanym jest Guerlain Aqua Allegoria Basilic Mandarine, czyli cytruski jakby nie patrzeć- i być może tym zasugerował się mój partner. Albo może to naprawdę dobra kampania reklamowa go uwiodła.
W każdym razie, okazało się, że zapach okazał się być świetny na upały i przyjemnie mi się go nosi. Jest wesoły, z cyklu "wszystko o cytrynie", czuję również grejpfruta i trochę akordów morskich. Dość szybko ładnie się wycisza i staje się spokojniejszy (czyżby to to dryfujące drewno z opisu? ;))
Niestety, nie wiem czy na mojej tylko skórze, czy ogólnie- jest dość nietrwały. Podobnie zresztą jak moje ukochane Guerlain :/ wymaga zatem "dopsikiwania" stąd dość szybko ubywa go we flakoniku.

słoneczne cytryny

Nie byłam na Capri, nie mogę wypowiedzieć się czy tak pachną dziewczyny z Capri... mogę jedynie jak pachniała dziewczyna polska używająca A Girl in Capri AD2020... Nie jestem fanką zapachów morskich i na szczęście Lanvin porównywalny do Roberto Cavalli Aqua, nie zrobił żadnego klona Aquy, a to dlatego że ten zapach nie ma praktycznie morskich nut, a trzyma się cytrusowości.

Bym więcej widziała analogii do Azzaro czy włoskich niszowych marek

Zapach jest typowo śródziemnomorski, słoneczny, rozgrzany, ale to coś głównie na lato.

I w kampani i kolorze opakowania i cieczy, flakonu widać cytrynowe analogie i tak jak zapowiadają to wszystko o cytrynie!

Ładny przyznaje, choć wolę, jednak zawsze opcje syropowe i ulepowate, nawet przy 30stopniowym skwarze. Daję mu zasłużone 4gwiazdki bo jednak nie jest tak oklepany jak DG no i na moje szczęście dla mnie, brak w nim typowo ozonowych nut, za którymi nie przepada moja skóra.

Trwałość: średnia, około 4-5 godzin, końcówka dość jednostajna nic specjalnie w niej nie miga.

Nie zachwyca

Zapach poznałam w drogerii Douglas za sprawą otrzymanej próbki. Spodziewałam się świeżej mgiełki cytrusowej, która zachwyci mnie czymś jeszcze. Niestety, zapach poza zapachem świeżej cytryny nie oferuje nic więcej. Równie dobrze możemy zakupić sobie najnowszy zapach od Avon Perceive Soleil i mam tą samą trwałość i niemalże identyczny zapach w dużo niższej cenie.

Podróż na Capri....

Błękitny ocean, biała plaża, koktajle, grzejące słońce, beztroska, wakacje.... Z tym właśnie kojarzy mi się Capri - co prawda jeszcze tam nie byłam, ale zdjęcia wyspy są wręcz fantastyczne! Taki wakacyjny raj ;) Co wspólnego z wyspą ma nowy zapach Lanvin? Nie tylko nazwę. Zapach jest lekki, świeży, mocno cytrusowy, "wodny" i ulotny... Na początku mocno wyczuwalne są oczywiście cytryny, w nucie głowy mamy również bergamotkę oraz różowy pieprz. Nuta serca to kwiat grejpfruta oraz akord morski. Baza to "dryfujące drewno" oraz piżmo. Ja i tak najbardziej wyczuwam w nim cytrusy a dzięki świeżości mogę nosić je nawet w najgorętszy dzień - nie drażnią nawet minimalnie a przenoszą prosto na rajską wyspę :) Są bardzo leciutkie - jedyną wadą jest słaba trwałość - to woda toaletowa, szybko się ulatnia, w każdym razie na mojej skórze, ale i tak je uwielbiam. Z reguły wybieram mocne, słodkie i ciężkie zapachy, ale powoli zaczynam gustować w czymś zupełnie odmiennym :) Buteleczka jest bardzo prosta, okrągła z białą zakrętką i różowymi, dziewczęcymi napisami. Bardzo dobrej jakości, nie ma żadnych problemów z atomizerem. Cena całkiem przystępna - za 30 ml zapachu zapłacimy około 150 złotych. Czy będę do niego wracać? Ciężko powiedzieć - uwielbiam zmieniać zapachy i próbować nowości - być może w następne wakacje odkryję coś innego. W każdym razie zapach jest naprawdę piękny i klimatyczny - jedno psiknięcie i przenosimy się na rajskie Capri :) Polecam takie podróże ;)