Alterra, Augenbrauen Stift (Kredka do brwi)

Alterra, Augenbrauen Stift (Kredka do brwi)

Kredka do brwi z grzebykiem dostępna w trzech wersjach kolorystycznych:
01 Light brown,
02 Medium brown,
03 Dark brown.
Produkt wegański.

kredki do brwi

Bardzo się łamie

Szukałam jakieś taniej kredki i wpadła do moich rąk kredka od Alterra, poprzednio nic nie miałam od tej firmy, także byłam ciekawa, jak się sprawdzi.

Odcień 01 Light Brown jest najjaśniejszy, ale tak naprawdę, żeby idealnie się dostosował do moich brwi, musiałby być jeszcze na odcień jaśniejszy, no ale cóż.

Kredka jest średniej miękkości, no i to mi się podoba. Za pomocą kredki łatwo się rysuje, w miarę dobrze ją tuszować.

Oprócz tego, że to ten odcień trudno nazwać najjaśniejszym, to nie da się tej kredki normalnie temperować na ostro, po dużej ilości prób zawsze się łamała, także już nie próbuje jej bardzo naostrzyć, bo szybko się kończy.

Jak ktoś nie potrzebuje zrobić ostrej końcówki brwi albo rysować dodatkowe włoski, to może być. Taka średnia kredka, dla blondynek chyba będzie za ciemna, no i też bardzo się łamie, także lepiej dopłacić i kupić coś lepszego.

Dobra kredka za niwielkie pieniądze

Kupiona bardzo dawno z polecenia na kanale makijażowym, głównie ze względu na cenę i wybór kolorów, które są dosyć chłodne. Kredka jest miękka, przy tym nie łamie się, dosyć wydajna, utrzymuje się na brwiach cały dzień. Dołączony grzebyczek również daje radę przy wyczesywaniu produktu.

Bardzo w porządku

Jest to taki klasyk jeśli chodzi o twardość, nie jest zbyt miękka ani nie wyrywa włosków przez twardość. Nie jest w moim przypadku super trwała bo korzystam z tłustych kremów ale bez problemu wytrzymuje cały dzień- przy dotyku może się rozmazywać. Co do kolorów wpada lekko w ciepłe rude brązy ale mi to odpowiada bo utrwalam ją chłodniejszym cieniem do brwi- wtedy się nie rusza z miejsca. Formuła w polaczeniu z szczoteczką może się rozdymiać po skórze na niekorzyść wiec trzeba być gotowym na ewentualne poprawki. Jak w tej cenie w porzadku produkt- kupiłam poprzednio zły kolor przez przypadek i korzystam z niej do przyciemnienia linii rzęs także nie szkoda kupić na próbę :)

Skąd tyle poleceń...

Kupiłam tą kredkę, bo widziałam wiele poleceń... i niestety nie rozumiem skąd one wynikają. Kredka jest dla mnie za miękka, a ponadto przy każdej próbie zatemperowania łamała się. W ten sposób "zużyłam" kredkę w ciągu 2 tygodni. Jedyne plusy to kolor i cena, ale co z tego skoro nie da się jej normalnie używać... Szczoteczka też nie należy do najwygodniejszych, ja wolę te klasyczne, okrągłe

Jestem zachwycona

Cześć, dzisiaj chciałam porozpływać się trochę nad swoim ostatnim odkryciem i jednocześnie jednym z najfajniejszych kosmetyków jakie posiadam.
To jeden z tych artykułów, przy których nie wiem co zrobić z rubryką "stosunek jakości do ceny", bo jakość niepomiernie wyższa niż cena (TO ZALETA).
Wybrałam kolor 02, medium brown, która faktycznie pasuje doskonale do koloru moich włosów . To właśnie ta kredka wysadziła z siodła Lovely, której używałam od lat.
Dlaczego warto zdecydować się na ten kosmetyk?
Mnie skusiła cena - na przecenie w Rossmannie to chyba coś ok. 6 zł. Jednak to tylko początek zalet - kredka jest miękka, ale nie za miękka, dobrze się rozprowadza, pozwala na precyzyjny makijaż brwi, ładnie kryje, daje bardzo naturalny efekt i wbrew pozorom jest trwała - ja miałam makijaż przez ok. 13/4 godzin i nic się nie zmieniło. Można ją też fajnie przetrzeć u nasady brwi, nawet przy użyciu tego "kulawego" grzebyczka à la szczoteczka do zębów ;))))))))
Podsumowując - polecam wszystkim, którzy chcą uzyskać naturalny trwały efekt w niskiej cenie. Tylko nie wykupcie mi wszystkiego:)))!
A tak na serio, to ja na pewno dokupię sobie jeszcze kolor 01, bo na swatchach wygląda wdzięcznie.

Bardzo przyjemny produkt

Miękka woskowa kredka do brwi. Posiada w kolorze 02 Medium Brown. Kupiłam ją za śmieszne pieniądze a jest rewelacyjne. Szybko i sprawnie się nią uzupełnia brwi. Jest trwała i pięknym kolorze. Grzebyk dołączony do skuwki jest bezużytecznym gadżetem, lepiej w to miejsce dać temperówkę, której nie ma z zestawie lub inny rodzaj szczoteczki.

Genialna!

Kupiłam tą kredkę za grosze w Rossmannie. Posiadam odcień 01 Light Brown. Kredka jest bardzo miękka, dlatego szybko i łatwo maluję nią codziennie brwi. Odcień również idealnie się skomponował z moimi brwiami. Jest to zimny brąz, wręcz wpadający nieco w szary. Jedynie co to mogę się przyczepić słabej szczoteczki. Polecam zaopatrzyć się w specjalną strugaczkę do kredek.

Przyjemna, ale...

Ciekawa propozycja. Nie widze zastosowania dla grzebyka w formie zmiotki, przy moich brwiach zupełnie się to nie sprawdza. Kredka sama w sobie jest połączeniem kredki woskowej i kremowej, trudno mi opisać jej konsystencję. Bardziej przypomina konturuówkę do ust niż typową kredkę do brwi. Aplikuje się bardzo dobrze, produkt można rozetrzeć czy wyczesać bez wytaracania się koloru. Swoją drogą, świetna gama kolorystyczna! Nawet chłodne blondynki znajdą swój kolor, co w drogerii jest rzadkością, a wśród kosmetyków naturalnych cudem! Przy dobrym natemperowaniu kredki można dorysowywać pojedyncze włoski.
Niestety, ale mimo tych wszystkich zalet nie wrócę do niej. Moim zdaniem jest nieporęczna i za gruba. Do tego brak standardowego grzebyka, co skazuje mnie na korzystanie z osobnego (bo ta zmiotka tylko zdziera produkt z brwi i je nieładnie układa). Temperowanie też nie jest zbyt proste, bo kredka w temperówce kruszy się i łamie.

Okrycie!

Tą kredkę określam mianem odkrycia roku.
Kupiłam w cenie regularniej czyli 13zl cena w stosunku do jakości to bajka.
Kredkę mam w kolorze 01. Idealnie jasno brązowy kolor z szarymi pod tonami.
Kredka jest idealnie wyważona nie zbyt miękka ale również nie jest twarda. Ranne malowanie brwi skróciło się do 1 minuty. To jest kredka ekspresowa, która pięknie wtapia się w brwi wyglądają naturalnie i są idealnie wypełnione. Kredka utrzymuje się cały dzień na brwiach. Dla mnie ideał w idealnej cenie!

Bardzo dobra

Kredkę kupiłam jakoś nowość, która pojawiła się w Rossmanie. Nie oczekiwałam zbyt wiele, bo jestem przyzwyczajona do pomady i myślałam, że trwałość będzie słaba.
Odcienie są tylko 3, jednak uważam, że każdy coś znajdzie dla siebie. Ja jestem brunetką i mam ciemne brwi (w chłodnym odcieniu), ale mimo wszystko mam odcień 01, ponieważ nie lubię bardzo ciemnych brwi.

Trwałość jest bardzo dobra, ale dodam, że z kredkę używam razem z bezbarwnym żelem do brwi.
Nie przeszkadza mi to, że kredkę trzeba temperować.

Plusy:
- ładne kolory
- trwałość
- łatwa aplikacja (konsystencja idealna)
- kredka jest wegańska
- cena

Wady:
- dostępność
- niskiej jakości grzebyk

Rewelacja

Kredka jest tak mięciutka, tak trwała i tak tania, że szkoda jej nie wypróbować. Ja zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Minusem może być niewielka, aczkolwiek przemyślana skala kolorostyczna. Ja akurat upodobałam sobie odcień Medium Brown. Ogromnym minusem jest jednak dostępność, kredka została usunięta z większości sklepów Rossmann, gdzie można było ją dostać. Z tego powodu moja przygoda się z nią kończy, ale jesli macie okazję ją dorwać to nie czekajcie, to ukryta PEREŁKA !

Boska!

Kolorówka z Alterry budziła moją ciekawość odkąd pojawiła się w Rossmannie. Podczas ostatniej promocji -55% skusiłam się na dwa produkty , w tym właśnie tę kredkę do brwi. Zapłaciłam za nią coś około 6 złotych. Wybrałam kolor 02 Medium brown.

Na początku zaznaczę, że jestem ogromną fanką stylizacji brwi za pomocą pomad. Ostatnio to one dominowały w moim makijażu. Kiedyś używałam kredki do brwi z Wibo, ale nie do końca byłam z niej zadowolona. Dlatego do tej z Alterry podeszłam z dystansem, w sumie kupiłam ją z ciekawości i szczerze mówiąc nie spodziewałam się "wow".

Ale się pomyliłam! Kredka jest b-o-s-k-a. Mięciutka, bardzo łatwo się nią pracuję. Można delikatnie wyrysować brwi, a można je mocniej podkreślić, co kto lubi. Na brwiach pozostaje nienaruszona przez cały dzień. Dobrze współpracuje z żelem. Widziałam recenzje, w których była porównywana do kredki z ABH. Ja co prawda tej z ABH nie używałam, natomiast mogę powiedzieć, że ta z Alterry ma super jakość. A cena jest niska, szczególnie porównując do ABH. Kolor, który wybrałam jest dla mnie idealny (chłodny brąz), generalnie uważam, że jest dość uniwersalny. Z tego, co widziałam, pozostałe wersje kolorystyczne także są uniwersalne.

Do kredki dołączony jest grzebyk, ale ja z niego nie korzystam. Słabo rozczesuje włoski i mam wrażenie, że więcej robi szkody brwiom niż pożytku. Na szczęście nie on jest najważniejszy, a jakość kredki. Do rozczesywania brwi mam inne rzeczy, z których jestem zadowolona.

Natomiast minus samej kredki jest taki, że zużywa się dość szybko. Plusem jest z kolei to, że łatwo się ją temperuje. Używam zwykłej temperówki, którą miałam dołączoną do jakiejś innej kredki do oczu i daje radę. Poza tym ogromnym plusem jest to, że kredka ma niską cenę i można sobie pozwolić na częste jej kupowanie.

Podsumowując, polecam. Nie sądziłam, że kiedykolwiek wrócę do stylizowania brwi przez dłuższy czas kredką, a jednak Alterra to sprawiła. Na pewno sięgnę po nią ponownie.