Alepia, Pierre d`Alun (Dezodorant naturalny `Ałun`)

Alepia, Pierre d`Alun (Dezodorant naturalny `Ałun`)

Ałun to kryształ mineralny o właściwościach zadziwiających. Nie zawiera chlorowodorotleneku glinu.
Kryształ Ałunu Alepii zawarty w dezodorancie naturalnym Alepia Pierre d`Alun pochodzi z Syrii. Jest w 100% naturalny.
Alepia Pierre d`Alun jest doskonałym dezodorantem o wielu korzystnych właściwościach:
posiada działanie przeciwbakteryjne, powstrzymuje proliferacje bakterii skórnych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach ciała, wzmacnia skórę, zmniejsza pory, co jest korzystne w przypadku osób, które nadmiernie się pocą, nie zostawia śladów na ubraniu, jest bez dodatku alkoholu, bez perfum, bez barwników, bez konserwantów, bez składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, bez zapachu, hipoalergiczny. Minerał ałunu (Potassium Alun) zawiera sole potasu i aluminium, które są składnikami naturalnie występującym w przyrodzie.
Ałun potasowy posiada strukturę cząsteczkową, która nie jest absorbowana przez skórę, co czyni go nieszkodliwym.

Było i się skończyło na podłodze w drobny mak...

Kamień ałun był w zasadzie moim pierwszym z dezodorantów naturalnych. Takie moje pierwsze zetknięcie z naturą.
Moje wydanie zakupiłam w sklepie ze zdrową żywnością lub jak kto woli ze ziołowymi medykamentami bez recepty...

Kamień jeśli dobrze pamiętam kosztował mnie około 50 zł- więc analizując cenę z wizaż to przepłaciłam i to dość sporo. |Niestety.

Moim głównym oczekiwaniem związanym z tym produktem była ochrona przed potem. Dopiero w późniejszym czasie doinformowałam się na temat innych właściwości tego produktu.

Jednak od początku. Jeśli chodzi o opakowanie jest to nic innego jak plastikowa przeźroczysta zatyczka z kamieniem osadzonym na plastikowej główce. Zatyczka zakręcana. Wiec w zasadzie w tym temacie na tyle wszystko działało bez zarzutu do momentu aż nie zużyłam większej ilości kamienia i nie zaczął on wypadać z podstawy...

Wedle zaleceń dostępnych na stronie producenta aby właściwie używać kamienia należy go wcześniej zmoczyć dopiero takim właśnie należy pocierać skórę pod pachami...
Więc jeśli chodzi o jakieś podrażnienia wynikające z samego schematu aplikacji nic takiego zupełnie nie doświadczyłam.

Przechodząc do sedna sprawy efekty.
Moim zdaniem nie jest to produkt dla osób, które mają problem z nadmierną potliwością. Najzwyczajniej w świecie nie da sobie z tym rady. Nie jest to również właściwy wybór dla osób borykających się z problemem nieprzyjemnego zapachu- nie da sobie z tym rady. W temacie przeciwdziałania poceniu się nie podpisuję się pod tym. Zwykła obietnica, która nie znajduje pokrycia w rzeczywistości.

Natomiast, uważam, że będzie to odpowiedni produkt dla osób, które nie mają problemu z poceniem się, z nieprzyjemnym zapachem itp. Jakaś forma ochrony owszem i jest jednak na zbyt wiele bym nie liczyła. |Napewno kamień nie sprawdzi się u osób bardzo aktywnych... I w okresie letnim również.
Jednak jak wiadomo wszystko kwestia indywidualnego podejścia - w zależności od oczekiwań.

W pełni się zgodzić muszę jeśli chodzi o wydajność. Jest to jeden kamień zakupiony przy odrobinie szczęścia na pół życia- ja niestety takiego nie miałam. Moje wydanie spadło na podłogę roztrzaskało się w drobny mak nie nadając się przy tym do użycia. Tak się niestety dość brutalnie zakończyła nasza przygoda powtórki nie planuję.

Jednak warto tutaj dodać, że kamień bardzo dobrze sprawdza się jako tzw. pierwszy opatrunek na podrażnienia, opalenia posłoneczne. Bardzo dobrze łagodzi skórę - wspomaga procesy gojenia się oparzeń.
Dodam jeszcze, że jest to bezzapachowa postać kamienienia.

spoko

Bardzo dobry, zupełnie naturalny produkt. Zapach? brak, nie czuję go.
Skutecznie eliminuje zapach potu,podoba mi się to, że nie podrażnia mojej skóry.
Jest baardzo wydajny, starcza na długo.

Działa!

Zaczęłam go używać gdy po depilacji woskiem na moich nogach zaczęły się pojawiać czerwone krostki i wrastające włoski.. bolało i piekło, gdy próbowałam posmarować jakimś balsamem szczypało. Postanowiłam użyć tego cudeńka ze względu na jego właściwości antybakteryjne i już po jednym użyciu zaczerwienienia zbladły a z każdym kolejnym włoski przestały wrastać! Stosuję go również jako antyperspirant, mimo że nie hamuje wydzielania potu to całkowicie niweluje jego zapach. Ałun gości w mojej łazience cały czas i nie wyobrażam sobie bez niego pielęgnacji mojego ciała! Polecam gorąco!
ps. z depilacji woskiem zrezygnowałam całkowicie ;-)

Bardzo dobry

Ałun ten jest w mojej rodzinie od ładnych paru lat. Uzwyamy go nie tylko jako dezodorant, ale także aby łagodzić świąt po ukąszeniu owadów, by zatamowac krew z drobnym skaleczeń. Nie ma mowy aby go zabrakło w domu. Zabieramy go także na wakacje. Małe poręczne opakowanie mam zawsze przy sobie. Jest bardzo wydajny przez co starcza na bardzo długo, chyba że spadnie :( wówczas się pokruszy, ale i tak można go wówczas wykorzystać. Wystarczy drobne kryształki zalać wodą i dodać kilka kropli oleju eterycznego - przelac do butelki z atomizerem i mamy dezodorant jak się patrzy.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

zadowolona

Jestem bardzo zadowolona z kosmetyku, dodam ze kupilam innej firmy, sporo tanszy, bo za 100 g zaplacilam 15 zl. Ale sklad taki sam przeciez. Jesli chodzi o alun to nie zatrzymuje on pocenia po pierwszym zastosowaniu, dziala antybakteryjnie,co sprawia ze pot nie smierdzi, a jesli ktos jest wytrwaly i stosuje codziennie przez dlugi czas kosmetyk zmniejsza obfitosc pocenia. Polecam bardzo, kosmetyk nie zatyka porow, co moga robic antyperspiranty w kulce lub sprayu. Swietna sprawa i dziala. Mozna go stosowac tez na podraznienia po goleniu, bo ma dzlania sciagajace i tamujace krwawienie.
I starcza na baaaardzo dlugo, wiec w ogolnym rozrachunku nawet ten za 50 zl nie wychodzi drogo biorac pod uwage ze starczy conajmniej na rok.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Genialny!!

Niestety moja potliwość wychodzi poza normę, potrafie się spocić po wyjściu z pod prysznica. W poszukiwaniu odpowiedniego antyperspirantu natknęłam się na ałun. Szczerze mówiąc nie robiłam sobie wielkich nadziei, ale wiadomo- tonący brzytwy się chwyta. Już po pierwszym użyciu zauważyłam, zę mniej się pocę i co ważne jeżeli jest już pot (nie oczekujmy, że on całkowicie zginie, od tego jest antidral) to wgóle go nie czuć! Ałun jest dodatkowo bardzo wydajny, ponieważ jedna kostka starcza na pare miesięcy!

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w dalszym cięgu jedno

beznadziejny

Na wstępie zaznaczę, że oceniam ten kosmetyk jako dezodorant/ antyperspirant.

Powiem szczerze, że wiązałam z nim bardzo duże nadzieje. Nie ukrywam, mam problem z potliwością, i po latach testowania wszelkich antyperspirantów dostępnych na rynku, uwierzyłam w to, że może właśnie w naturalnym produkcie, tak świetnie ocenianym, znajdę ratunek. Nic z tego.

Pod pachami mam 2 jeziora. Albo i 2 oceany. To jeszcze nic, w końcu miałam je dosłownie po każdym stosowanym do tej pory antyperspirancie. Ale ja po nim po prostu niewyobrażalnie śmierdzę! Już w połowie dnia pracy (a pracę mam wprawdzie stresującą, lecz typowo "biurkową") czuję od siebie odrażającą woń potu... Do tego jest bardzo drogi jak na takie nic.

Potężnie się zawiodłam. Może okaże się lepszy jako preparat na ukąszenia, spróbuję go jeszcze do tego zastosować.

Ilość zużytych opakowań: na razie zaczynam pierwsze, które chyba nigdy się nie skończy

Wart przetestowania

Pierwsze wrażenie po użyciu rewelacjyjne, po jakimś czasie zaczęłam dostrzegaćmałe wady.
Mam wersję gdzie ałun można chować w zakręcanym pojemniczku- nie wiem jak to nazwać, przypomina zwykły sztyft.
Poprzednio używałam Blokera Ziaji, który wydawał mi się cudem, jednak pod koniec zaczęły piec mnie pachy. Ałun rozwiązał problem swędzenia, niwelował zapachy i był cudowany. Miałam też suche pachy. Po jakimś czasie po użyciu ałunu pod pachami miałam dwa jeziora, co było krępujące szczególnie w lecie. Zapachu zero, ale te plamy!
Mam problem z wrastającymi włoskami po depiacji. Kilka użyć ałunu na nogi i myśałam, że złapałam Pana Boga za nogi. Taki świetny efekt! Potem tak jakbym się uodporniła na dziaanie ałunu, włoski dalej wrastały, możę nie tak jak kiedyś, ale problem dalej istnieje.
Na koniec dodam, że mój ałun, odłamał się przy rączce do wkręcania:( więc nie mogę go schować, używam takiego złamanego.

Ogólnie uważam, że nie jest zły, ale nie jest to aż takie cudo jak na początku myślałam.
Dodam jescze, że jest bardzo wydajny.

Natura ma sposób na...

Zadziwiające właściwości ma te minerał. Preferuję kosmetyki naturalne, bez chemi. Uważam, że sama Matka Natura na wszystko daje nam rozwiązanie. Trzeba tylko szukać. Na jeden z "problemów" znalazłam ałun.
Ałun ma właściwości bakeriostatyczne. Nie jest antyperspirantem. Nadal po jego użyciu pocę się. Ałun jednak neutralizuje bakterie rozkładające pot i dające przez to przykry zapach. Jest bez zapachu. Nie koliduje więc z perfumami. Dosakonale także sprawdza się jako środek likwidujący swędzenie po uzgryziu przez komary. Jest niesamowicie wydajny. Opakowanie 60 g używam od roku.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 60 g

naturalny

Bardzo fajny i prosty w uzyciu produkt. Do tego ma skład prosty jak drut. Dowod na to, że nie trzeba wcierać niewiadomo jak długiej tabeli rodem od Mendelejewa, by osiągnąc zamierzony efekt.

Jeżeli zamierzonym efektem jest:
-zapobieganie przykremu zapachowi,
-brak sladow na koszulkach,
-neutralnośc zapachu samego kosmetyku,
-w ogóle niewyczuwalnośc czegokolwiek pod pachami...

to jest to znakomity wybór. Małe ale może dotyczyć jego skuteczności, gdy mam miesiaczkę i wtedy jestem dość.... intensywna. Wtedy wyczuć można lekki pot, nawet po użyciu ałunu, ale to jest i tak nieznacznie, w porównaniu do dezodorantów z marketu, które poległy ;).

Skutecznośc jego działania porównuję do dezodorantu Vichy zielonego. Jednak ałun ma tę przewage, że nie jest testowany na zwierzetach i to, że jest w ogóle niewidoczny.

KWC wśród dezodorantów i nie tylko :)

Nie wiem jakiej firmy jest mój ałun kupiłam go w jakiejś mydlarni jest to po prostu kawałek kryształu na sznureczku powiedzmy w kształcie walca. Ale oceniam działanie ałunu a nie producenta bo ałun jest taki sam czysty minerał bez żadnych domieszek.Używam go jako dezodorantu oraz czasem na podrażnione miejsca.

Dodam że wcześniej przez długi czas używałam etiaxil i dla wrażliwej i dla normalnej skóry a oprócz tego jeszcze jakiś dezodorant z nivea z lady speed stick oraz rexony. I absolutnie żadne z nich nie równa się z ałunem... nawet etiaxil którego kiedyś uważałam za ideał...

+ stu procentowa 24 godzinna ochrona przed zapachem potu oraz przed plamami pod pachami
+ żadnych śladów na ubraniu
+ żadnego zapachu co dla mnie jest oooogromnym plusem
+ łatwość stosowania
+ leczy obtartą lub podrażnioną skórę
+ nie wywołuje uczuleń itp
+ zdrowy w porównaniu do antyperspirantów dostępnych na rynku wierzę w jego naturalność oraz nie zapychanie porów skóry

-/+ dosyć drogi zapłaciłam ponad 40 zł ale podobno ma starczyć na długo

Sama do tej pory jestem zaskoczona jego cudownym działaniem polecam szczerze każdemu.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Ideał wśród ekologicznych dezodorantów!

Dowiedziawszy się o szkodliwym wpływie aluminium zawartego w klasycznych dezodorantach, zaczęłam poszukiwać czegoś naturalnego, ale skutecznego. Zapach nie grał dla mnie ważnej roli. Dezodorant miał być po prostu skuteczny: nie blokować nadmiernie naturalnego procesu pocenia się, walczyć z bakteriami odpowiedzialnymi za przykry zapach. Kryształ Alun spełnił wszystkie moje oczekiwania, do tego nie pozostawia śladu na ubraniach, natychmiast wysycha, goi skórę (np.mikrouszkodzenia po depilacji), nie posiada żadnego zapachu (to dla mnie na plus, gdyż nie kłóci się z użytymi perfumami) i jest bardzo wygodny: nie ma problemu z aplikacja, mona go wszędzie ze sobą zabrać. Poza podstawowymi właściwościami dezodoryzującymi posiada inne, o których nawet tutaj warto wspomnieć: idealny na swędzenie po ukąszeniu owadów, na drobne wypryski, skaleczenia na skórze. To taka \"mała apteczka\". Jeden produkt i tyle możliwości. Nie wiem kiedy kupię następny (ale na pewno kupię), gdyż przy takiej wydajności starczy mi chyba na wiele lat!