Clinique, Quickliner for Eyes (Wysuwana kredka do oczu)

Clinique, Quickliner for Eyes (Wysuwana kredka do oczu)

Pojemność 0,28 g

Trwała kredka do oczu, która nie rozmazuje się, nie "odbija" na powiekach, jest miękka i łatwa w aplikacji, wodoodporna, nie wymaga temperowania (jest automatyczna, wysuwana), zakończona jest gąbeczką, dzięki której można rozetrzeć kreskę w celu nadania oku "przydymionego" wyglądu.

wykręcane / automatyczne
o przedłużonej trwałości, wodoodporna
Efekt
matowe

Wysuwana kredka do oczu

Recenzja dotyczy czarnego odcienia, ponieważ tylko ten używałam.
Miałam różne przygody z kredkami do oczu i musze przyznać, że ta przypadła mi do gustu najbardziej. Najwygodniejszą rzeczą jest automat - wystarczy kredeczkę wykręcić. Nic się nigdy nie złamie :) Prawdą jest, że nie da jej sie w żaden sposób naostrzyć, ale ja jakoś nie umiałam zrobić temperówką idealnego szpica na zwykłej kredce i dla mnie to jeden pies. Jeśli jakaś dziewczyna lubi grubsze kreseczki jak ja - nie powinna narzekać. Narysowanie kreski jest banalne, rysik jest dość miękki, a całość wygodnie się trzyma w ręku. Trwałość? Moim zdaniem dość dobra, z jednej strony kreski na górnej powiece trzymały się przez większość dnia, nie rozcierały się, nie zbierały się w zewnętrznych kącikach ani nie zmieniały koloru, ale te na dolnych po jakimś czasie znikały :( Dlatego odejmuję jedną gwiazdkę.
Ogólnie rzecz biorąc - polecam, za tę cenę warto chociaż spróbować, a jeśli komuś podpasuje, ucieszy się tym bardziej, że kredka starczy na baaaardzo długo. Ja kupię na pewno drugą.

Mięciutka, a przy tym wodoodporna...a ta czerń! Wow!

Kredkę Clinique otrzymałam od mojej kochanej maladagi (ona wie, co dobre <3).
Zazwyczaj do makijażu wybierałam eyelinery - w pisaku, w płynie, mam też taki w żelu, jednak od pewnego czasu nabawiłam się silnej alergii na tego typu produkty, toteż używam ich sporadycznie (jedynie liner Affectu nie zrobił mi żadnej krzywdy).
Kreski robiłam więc cieniem i pędzelkiem, a do kredek jakoś nie byłam przekonana - do momentu otrzymania tego cuda. Cudo, ponieważ to kredka, a działa jak eyeliner w pisaku - kolor jest mega czarny, a trwałość...do demakijażu :).
Kredkę już zdenkowałam, ale z pewnością wysupłam złocisze na ten produkt, bo mimo wysokiej ceny jest on jej wart, po prostu.

A więc, do sedna - posiadam nr 09 Intense Ebony - to mocna, nasycona czerń, na oku wygląda fantastycznie! Sama kredka jest miękka, odpowiedniej grubości i dobre wyprofilowana, a sunie po powiekach jak marzenie - wykonywałam nią kreski takie, jakie robiłam dotychczas tylko eyelinerami. Nawet jaskółka jest możliwa!
Kredka jest wykręcana, w moim egzemplarzu nie ma gąbeczki, bo zdaje się, że jest to wersja z kalendarza adwentowego, jednak w niczym to nie przeszkadzało - zwykle wybieram kredki wykręcane, ponieważ nie lubię się bawić w temperowanie, a tego typu dodatki (gąbeczki etc) to tylko dodatek, który wcale nie jest konieczny, moim zdaniem. Szata graficzna typowa dla Clinique, skromna, ale miła dla oka, a połączenie czerni i srebra jest naprawdę ładne.

Bardzo zaskoczyła mnie formuła tego produktu, a konkretniej - tak dobra trwałość przy takiej konsystencji. Zazwyczaj te miękkie kredki szybko się ścierały, wystarczyły łzy czy wilgoć na zewnątrz, a cały makijaż szlag trafiał. Ale Clinique jest inna - jest miękka i to właśnie dzięki temu możemy robić dowolne kreski czy możemy użyć jej na linię wodną, a jednocześnie nic nam się nie rozmaże. Trzyma się jak zabetonowana, kolor nie blaknie, niestraszne jej łzy, deszcz, wilgoć - no trzyma się dzielnie i dopiero porządny demakijaż jest w stanie całkowicie ją usunąć.

Kredka nie uczuliła mnie i nie podrażniła moich wrażliwych oczu, za co ogromny plus. Jedyną wadą jest jej wydajność, skończyła mi się po 1,5 miesiąca, nad czym ubolewam :(. Również cena nie jest na każdą kieszeń, bo umówmy się, Clinique się ceni i wszystkie ich produkty swoje kosztują ;).

Ja zapewne pokuszę się o kolejną sztukę, bo jestem pod wrażeniem tego produktu - dla mnie to połączenie zalet z eyelinerów klasycznych (łatwość wykonania kreski, intensywny kolor, trwałość) z zaletami kredek, czyli delikatność dla oczu wrażliwych i miękki sztyft. Nawet wydajność i wysoka cena nie są w stanie powstrzymać mnie przed zakupem, głównie dlatego, że mogę znów robić nasycone kolorem i trwałe kreski, a nie cierpią na tym moje oczy.
Polecam, warto ją przetestować i niech nie zraża was wysoka cena - tu idzie za nią wysoka jakość i piękny makijaż, a więc - warto! <3

Jedna z lepszych... Jedna z najmniej wydajnych...

Używałam tej kredki (a właściwie kredek, bo zużyłam 3 sztuki) tylko w kolorze czarnym.

Jeśli chodzi o jakość to byłam bardzo zadowolona.
Kredka jest mięciutka i aplikuje się na powieki niczym masełko.
Kolor bardzo intensywny (głęboka czerń), który nie blaknie przez cały dzień.
Efekt naprawdę trwały - nie wyciera się i nie odbija na powiece.
Załączona gąbeczka jest funkcjonalna i rzeczywiście można nią ładnie rozetrzeć kreskę (choć ja używałam jej stosunkowo rzadko).
Prezentacja produktu: Francja-elegancja.
Opcja wysuwania zamiast temperowania - super (jedyne na co trzeba uważać, to by nie wysuwać kredki zbyt mocno, bo jest miękka i może się łatwo złamać).

Byłoby naprawdę cudownie, gdyby nie ta wydajność...
Kredka kończy się w ekspresowym tempie, co biorąc pod uwagę jej cenę powoduje, że jest ona bardzo drogim produktem.
Zdecydowanie za drogim jak na, jakby nie patrzeć, dość prosty kosmetyk.

Jeśli ktoś nie ma co robić z pieniędzmi, to polecam. Jeśli jednak stracie się podchodzić do zakupu kosmetyków bardziej ekonomicznie, to niestety nie jest to najlepszy wybór...

Kredka do oczu ...

Kredka ma ładny czarny kolor , jest trwala, nie rozmazuje sie. Niestety trochę mi się ułamała i przez to że jest wysuwaną nie byłam już w stanie robić precyzyjnych kresek. W dodatku po kilku miesiącach zrobiła się tak twarda, że używanie jej sprawiało ból

Świetna, ale na krótko ...

Mam tę kredkę (10 intense truffle) od 2 lat. Na początku byłam nią zachwycona. Miękka, gładko sunęła po powiekach zostawiała aksamitną metaliczną linię. Łatwo się rozcierała, ale potem podsychała, więc nie było mowy o jakiejś niekontrolowanej migracji w ciągu dnia. Niestety ta piękna bajka trwała krótko. Po 5-6 miesiącach coś jej się stało. Zrobiła się sucha i twarda jak kamień i mogłam jej użyć dopiero po starciu tej twardej warstwy (0,28 g :O), ale i tak grudkowała się i ciężko rozprowadzała. Oprócz tego zepsuł się mechanizm wysuwający i nie mogę jej za bardzo schować i zatykam na siłę. Już nie da się jej rozetrzeć bo zasycha w nanosekundę. Ale nadal ma przepiękny kolor, który najlepiej wygląda z niebieskimi oczami. Dołączona gąbeczka do niczego się nie nadaje.

Gramatura kredki to tylko 0,28 g

Oceniam odcień - 07 really black.
Bardzo przyjemna w stosowaniu. Ma praktyczne opakowanie, łatwo się jej używa i jest długotrwała.
Niestety cena w stosunku do pojemności jest nie do przyjęcia. Waga pełnowymiarowej kredki to 0,28 g! Na rynku jest pełno podobnych kosmetyków za o wiele niższą cenę. Kredki mają gramaturę średnio 1 - 1,2 g, więc chyba nie warto przepłacać.
Kredka sama w sobie jest dobra, ale starcza tylko na ok miesiąc stosowania - jest mało wydajna. Poprzednią kredkę - Lancome używałam ponad rok, a kosztowała tyle samo.

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Tylko w porządku, szału nie ma.

Oceniam odcień 03 - roast coffee, czyli kawowy brąz.
Szukałam TEGO właśnie odcienia, więc pod tym względem kredka podbiła moje serce, bo jest to bezdrobinkowy, czekoladowy, ciepły brąz. Bez domieszek fioletu czy czerwieni. Ideał.
Konsystencja kremowa i miękka, sunie po powiece jak po maśle. Ślicznie się rozciera, jest trwała, nie odbija się. Pigmentacja mogłaby być lepsza, tzn trzeba kilkakrotnie pojechać po kresce żeby kolor był na 100% swoich możliwości. Dobrze na nich siedzą cienie, tzn nie opadają i ładnie trzymają się bazy z kredki. Nie podrażnia - noszę kontakty i jestem alergikiem, więc na okolice oczu muszę uważać.

Największe minusy to opakowanie - kruche, plastikowe, tandetne. Zatyczka siedzi tak mocno, że bałam się że połamię całość jak spróbuję ściągnąć ją z kredki. Opakowanie jest też brzydkie, a gąbeczka jeśli nawet się jej używa to nie da się jej za bardzo myć, więc jest niehigieniczna.
Drugi mega-minus to cena - nawet jeśli kredka jest fajna, to nie jest idealna, a tym bardziej tak dobra, by uzasadnić tak wysoką cenę.
Jak ktoś nie patrzy na pieniądze i szuka dobrych kredek do oczu bez drobinek i brokatów to znajdzie jej w tej serii Clinique. Ale naprawdę, jakieś wspaniałe to one nie są.

Używam tego produktu od: 5-6 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 op

zdecydowanie nie polecam

Nie wiem skąd tyle zachwytu nad tą kredką.
Kiedyś miałam manię szukania kredki idealnej i nabyłam właśnie clinique quickliner w kolorze 07 really black. Co do koloru - to nie jest żadne really black, tylko raczej wyblakły czarny.

Kredka jest miękka, przez co nietrwała (na linii wodnej trzyma się pół godziny). Używam jej wyłącznie na górnej powiece i rozcieram (bo szkoda mi jej po prostu wyrzucić do kosza, zużywam ją &quot;na siłę&quot;). Rozciera się też znacznie gorzej niż inne kredki.

Myślę, że nie przesadzę, jeśli napiszę, ze ta kredka jest jakości bazarowej kredki za 5 złotych.

Do tego skuwka jest wykonana z plastiku, który bardzo szybko mi popękał, co u innych kredek mi się nie zdarzyło.

Używam tego produktu od: 1,5 roku na zmianę z wieloma innymi kredkami
Ilość zużytych opakowań: 1 kredka

świetna kredka!

Jest idealna, ani nie za twarda ani nie za mękka.
Końcówka ma odpowienią grubość.
Dobrze się trzyma, nie rozmazuje się ani nie znika, po 8 godzinach w pracy oko wymaga tylko nieznacznej poprawki.
Dobrze kryje, 07 really black jest idealnie czarny.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: dwie kredki zu zużyte, dwie następne kupione

bardzo dobra ale niezbyt wydajna

Bardzo dobra, miękka, jedwabista kredka. Linię rysuje się miękko, pewnie, czerń jest piękna - nie szara, nie wyblakła (kolr &quot;really black&quot;.
(uwaga: nie maluję kresek na linii wodnej- więc nie wiem jak się tam zachowuje). Nie uczuliła moich mega, mega wrażliwych oczu.
Bardzo wygodna aplikacja - ani ciut kredki się nie marnuje (jak ma to miejsce np. w przypadku kredek temperowanych). Gąbeczka jest świetna, często mi się przydaje do rozcierania kreski - jest po prostu idealna.
Minusy: z czasem się ściera, pod wieczór po prostu niknie (ale nie rozmazuje) - pewnie przez to, że jest miękka + mam dość tłustą cerę.
I kolejny: cena jest wysoka a kredka niezbyt wydajna, już zużyłam sporo - a nie maluję się mocno.
Kupię ponownie, ale tylko w promocji, regularna cena (ok 80 PLN) za nienajlepszą wydajność jest dla mnie trochę za wysoka.
Chyba, że nie znajdę lepszej kredki :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Bardzo dobra kredka

Używam ostatnio tylko tej kredki. Zawsze szukam w drogeriach kredek czy konturówek wykręcanych, uważam że są dużo wygodniejsze i praktyczniejsze od tych które trzeba temperować. Wcześniej uzywałam konturowki która strasznie się łamała i kruszyła...dramat. Jak znalazłam tą to się jej uczepiłam na dłużej i całay czas dokupowałam kolejne w Sephorze.

Dobrze się nią maluje kreski zarówno na górnej powiece jak i na dolnej, jest trwała, nie kruszy się nie rozmazuje.
Do niedawna też nie korzystałam z gąbeczki na końcu ale ostatnio coraz częściej jej używam.
Minusem jest cena kredki ale w sumie starcza na długo.
Acha jak się kredka złamie (ostatnio niestety mi się ułamała) to jest mały problem ale i z tym można sobie poradzić, inne przecież też się łamią a takiej do temperowania raczej nie kupię.

Używam tego produktu od: jakichś 4 lat
Ilość zużytych opakowań: 4 czy 5 kredka w trakcie

taka jak trzeba

-bardzo wygodna
-wysuwana, więc nie trzeba temperować,
-miękka,
-dobrze się rozprowadza,