Phenomé, Enzymatic Gentle Exfoliator (Peeling enzymatyczny do każdego typu skóry)

Zobacz oferty

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Natura
Średnia ocena: 0.00/5

makeup.pl
Średnia ocena: 4.70/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Doskonały preparat oczyszczający do cery naczynkowej oraz do skóry tłustej i mieszanej. Opracowany na bazie ekologicznych wód roślinnych oraz naturalnych substancji czynnych. Delikatnie i łagodnie usuwa zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, bez konieczności tarcia i podrażnień skóry. Odblokowuje i oczyszcza pory, wygładza nierówności oraz niedoskonałości, działa kojąco. Skóra po zabiegu jest miękka, elastyczna, odzyskuje gładkość oraz świeży, wyrównany koloryt. Zostaje pobudzona do regeneracji oraz jest świetnie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po zastosowaniu tego produktu możesz nałożyć np maskę WRINKLE RESIST Zobaczysz widoczny efekt odmłodzenia i zrelaksowanej, promiennej skóry.

Zamiast zwykłej wody produkt zawiera w 100% hydrolaty, czyli wody roślinne, które lepiej nawilżają skórę i powodują, że składniki aktywne działają skuteczniej, a efekty na skórze są widoczne niemal natychmiast.

Spodziewałam się więcej

Peelingi enzymatyczne uwielbiam, więc musiałam wypróbować także ten. Produkt znajduje się w buteleczce z dozownikiem o sporej pojemności 200 ml. Posiada żelową konsystencję i ładny zapach. Opakowanie z pompką oceniam bardzo na plus. Produkt łatwo rozprowadza się po twarzy. Lekko zastyga na twarzy, ale zmywa się z łatwością. Po pierwszym użyciu nie widziałam zbytnio efektów. Dopiero przy regularnym stosowaniu zaczęłam zauważać, że moja skóra staje się lekko oczyszczona, miękka, gładka i rozjaśniona. Nie zauważyłam jednak zmiany, jeśli chodzi o zaskórniki. Szczerze mówiąc po takiej cenie spodziewałam się dużo lepszego działania. Peeling jest bardzo wydajny, a na całą skórę twarzy wystarczy niewielka ilość produktu. Zważywszy na termin ważności 6 miesięcy, ciężko jest zużyć samemu całe opakowanie. Szkoda, że producent nie pomyślał także o mniejszych pojemnościach tego produktu bo niestety musiałam znaczną część opakowania wyrzucić bo nie dałam go rady zużyć całego.

Absolutny hit!

Ten produkt jest moim absolutnym hitem. Zużyłam już trzy opakowania i sądzę, że na nich się nie skończy. Jego zaletą, w moim odczuciu jest fakt, że jest ultra delikatny. Zatem jego skuteczność jest zauważalna - przy regularnym stosowaniu - dopiero po pewnym czasie. Mam cerę mieszaną i ultra wrażliwą, więc nie mogę stosować inwazyjnych produktów, które robią efekt WOW po pierwszym użyciu ;) Ja raczej stawiam na długotrwałą współpracę z kosmetykiem i ten peeling jest z kategorii tych, co robią to, co do nich należy ☝????
Serdecznie polecam całą markę Phenomé, a ten peeling w szczególności!

Drogie rozczarowanie

To był jednocześnie najdroższy peeling jaki kupiłam w życiu i największe rozczarowanie - serio! :) Peelingów enzymatycznych testowałam już w swoim życiu sporo, dlatego mam porównanie. Ten był bardzo delikatny i nie radził sobie z suchymi skórkami, które powstawały podczas kuracji retinolem.

świetny

Doskonały peeling enzymatyczny. Diametralnie zmieniłam swoją pielęgnację i zaczęłam stawiać na produkty ekologiczne z dobrym składem. Do nich zalicza się właśnie ten produkt. Opakowany w ciemną buteleczkę z dozownikiem . Peeling jest bardzo wydajny. Wystarczy niewiele aby rozprowadzić go na całej twarzy. Ma konsystencję żelową. Przy pierwszym zastosowaniu miałam uczucie lekkiego pieczenia, przy następnych razach uczucie to zniknęło. Skóra po nim jest odświeżona, czuć, że oddycha. Jedno co mi przeszkadza to zapach. Nie czuję w nim cytrusów jak niektóre wizażanki. Dla mnie jest dziwny ale nie przeszkadza w stosowaniu.

Najlepszy!

Najlepszy peeling jaki do tej pory miałam. Dopiero zaczynam przygodę z naturalnymi kosmetykami, ale ten peeling to był strzał w dziesiątkę. Skóra po nim jest pięknie oczyszczona, gładka, mięciutka, czuć że oddycha :) Wart swoijej ceny, na pewno na jednym opakowaniu się nie skończy!

Najlepszy

Pierwszy peeling bazujący na kwasie mlekowym, o delikatnym, ziołowym zapachu, baaaaardzo wydajny (używam pół roku).

Jak to z peelingami enzymatycznymi, najleszy efekt widać dopiero po kilku użyciach, ale przy regularnym stosowaniu trzyma się i świetnie sobie radzi z suchymi skórkami. Nie podrażnia, nie wysusza, bie powoduje wysypu pryszczy.

W zasadzie jako jedyny poradził sobie z moimi suchymi skórami, fajnie koił skóre i nie podrażniał, na tę chwilę nie widzę na rynku konkureta. Za na należy się jak najbardziej 5 *****

Dobry i wydajny peeling

Bardzo jestem zadowolona z tego peelingu. Mam cerę wrażliwa i naczynkową, więc tylko peelingi enzymatyczne wchodzą w grę. Ten spełnił moje oczekiwania. Fajnie oczyszcza, w zależności od efektu, który chcemy uzyskać (mocne/ słabsze) można go trzymać dłużej lub krócej na twarzy. Na początku działał mocniej, po jakimś czasie moja skóra się przyzwyczaiła.
Jest bardzo wydajny, powiedziałam, że aż za bardzo, bo przez pół roku w miarę regularnego stosowania, zużyłam pół butelki. Wolałabym, żeby można było kupić mniejszą ilość za niższą cenę

u mne działa

Używam go raz w tygodniu,ą zaraz po nim maseczkę z bałą glinką tej firmy.Swietnie to wszystko razem działa.Nawet jak zastosuję ten piling solo to widzę pozytywne efekty. U mnie świetnie zmiękcza skóre ,czuć ,że ją delikatnie pilinguje.U mnie nie szczypie. Bardzo łatwo się nakłada i nie trzeba trzymać długo aby poczuć efekt. Troche gorzej się zmywa ,bo ma konzystencje żelu.Jest mega wydajny bo nie trzeba go dużo aby pokrył całą twarz. Zapach ma taki cytrusowy ,mi odpowiada ,nie męczy.Opakowanie ciemne,wygodne z pompką ,u mnie się nie zacina.No i ten naturalny skład.

Delikatny i nieprawdopodobnie wydajny

Bardzo delikatny produkt. Oczyszcza, tak jak peeling enzymatyczny ma oczyszczać. Pachnie neutralnie. Nie wysusza. Nie podrażnia. Warto go mieć w swoich zasobach. Jest też niesamowicie wydajny. Nawet przy regularnym stosowaniu nie sposób go zużyć przez 6 m-cy. Szkoda, że producent nie pomyśli o mniejszej pojemności w tańszej cenie. Byłaby radość dla buziaka i dla portfela :)

wydajny

Doskonały peeling enzymatyczny. Spełnia wszystkie moje oczekiwania. Niezwykle dobrze się sprawdza przy napadzie trądziku, gdy wszelkie "ziarniste" peelingi nie są wskazane. Jest niezwykle wydajny, za co (paradoksalnie) muszę odjąć pół gwiazdki, gdyż nie sposób zużyć go w przeciągu 6 miesięcy, jak sugeruje producent.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 x 200ml

Ciekawy produkt

Dużo osób zarzuca peelingom enzymatycznym brak działania. Otóż po pierwsze takie produkty działają wolniej. Powiedziałabym, że dopiero stosując je długofalowo zauważymy ich lepsze działanie. A to dlatego, że zazwyczaj są to kwasy a one mają działanie jak bomba z opóźnionym zapłonem. Także to jest jeden z tych produktów, które można wziąć próbkę aby wykonać ewentualną próbę uczuleniową ale ciężko będzie się nim zachwycić od pierwszego wejrzenia.

Cenię bardzo Phenome za przemyślane i dobrze wykonane opakowania a po drugie za pojemność ich produktów bo szczerze mówiąc zarówno w przypadku droższych i tańszych nie uświadczyłam pojemności aż 200 ml. Także myślę, że stosunek ceny do pojemności jest jak najbardziej na plus. Jest również idealnie dozująca produkt pompeczka. Musimy tylko pamiętać aby równomiernie rozłożyć na niej ciężar dłoni bo inaczej siknie na pół metra. Taki kozak z tego gagatka. Reszta to ponownie nie będę się powtarzać na temat prawie całości po angielsku bo to przerobiłam recenzując tonik z tej firmy.

Konsystencja/ Zapach

Tak wygląda jedna pompeczka produktu co moim zdaniem wystarcza spokojnie na całą twarz. Jest to konsystencja glutowata, ale po zetknięciu się z naszą twarzą peeling rozprowadza się bezproblemowo. Nie wygląda to estetycznie ani apetycznie oraz nie pachnie dobrze ale w produktach ale żaden ich produkt do twarzy, który miałam nie kusił mnie zapachem. Ot po prostu ziołowo- cytrusowy smrodek. Który nie jest jakiś uporczywy bo za chwilę znika.

Skład

Jedyne co mogę powiedzieć to jednak lepiej abyście wykonały próbę uczuleniową bo dużo osób z tego co czytałam na wizażu skarży się na zbyt agresywne działanie chociaż moim zdaniem kwas mlekowy jest dosyć delikatny. Mówi to raczej osoba z skórą tłustą a ona jest dosyć odporna na wszelakie czynniki chociaż przy zbyt agresywnym arsenale i ona pada jak pies Pluto. Wiem natomiast, że Hexx, która jest posiadaczką skóry naczynkowej bardzo doceniła działanie tego produktu i służył jej skórze. Ja natomiast doceniam fakt, że nie ma tutaj typowej dla tego typu produktów parafiny bo jednak ten składnik mi nie służy. Ponownie przedstawiam wam składniki aktywne. Jeśli chcecie o nich poczytać jeszcze więcej to odsyłam na stronę Phenome. Wystarczy kliknąć na dany składnik i ukażą się walory kosmetyczne.

wody roślinne: cytrynowa, aloesowa, z zielonej herbaty
dostarczają skórze niezbędnych witamin i minerałów
kwas mlekowy
złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje pory, wygładza, poprawia strukturę skóry, działa nawilżająco i przeciwstarzeniowo
roślinny kompleks eksfoliujący
wygładza naskórek, odświeża, tonizuje, działa przeciwzapalnie
olejek manuka
działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo; kondycjonuje i zmiękcza naskórek
wyciąg z liści oczaru wirginijskiego
działa wzmacniająco i przeciwzapalnie, wykazuje własności antyoksydacyjne
ekstrakt z cedru
działa bakteriobójczo i oczyszczająco
wyciąg z mięty pieprzowej
działa łagodząco, odświeżająco, antyseptycznie
ekstrakt z kowniatka morskiego
działa oczyszczająco, ujędrniająco i przeciwutleniająco
ekstrakt z wierzbownicy
działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, zmniejsza wydzielanie łoju
ekstrakty: ze skórki cytryny i skórki pomarańczy
delikatnie pobudzają i odświeżają
sok aloesowy
nawilża i chroni skórę
ekstrakt z papai
wykazuje właściwości nawilżające, kondycjonujące, antyseptyczne
ekstrakt z zielonej herbaty
nawilża, odżywia, działa przeciwzapalnie, napina i poprawia elastyczność skóry, chroni przed wolnymi rodnikami
ekstrakt z kwiatów rumianku
łagodzi, działa przeciwzapalnie
Działanie
Zazwyczaj trzymałam ten produkt na twarzy ok. 20 minut. Produkt przeznaczony jest dla skóry tłustej i problematycznej. Moim zdaniem to dobre posunięcie bo niekoniecznie dobre są w tym przypadku peelingi mechaniczne ze względu na możliwość rozniesienia sobie syfu na całej twarzy i dodatkowe jej rozjuszenie. Dlatego preferuję bardziej delikatne metody złuszczania. Przyznam się szczerze, że ten peeling samodzielnie stosowany jest dla mnie zbyt delikatny. Owszem robi to co ma robić czyli wygładza fakturę skóry, stopniowo złuszcza oraz poradził sobie z kaszką na moim czole. Jednak odkryłam, że w moim przypadku o wiele lepiej się sprawdza w duecie z glinką. I tutaj dopiero doceniłam spektrum działania tego produktu. Jednak trzeba wziąć na poprawkę to, że moja skóra jest przyzwyczajona do złuszczania. Moje oko potrzebuje widocznego efektu. Za to mój dekolt lub plecy, których nie traktowałam nigdy żadnymi preparatami zareagowały o wiele szybciej na ten preparat. Wypryski zniknęły oraz skóra nabrała lepszego kolorytu. Poradził sobie również z rogowaceniem okołomieszkowym czyli grudkami, drobnymi krostkami, które występują u mnie na ramionach od czasu do czasu i samoistnie znikają, ale za pomocą tego produktu robiły to zdecydowanie szybciej i faktura skóry stawała się szybciej gładka. Natomiast tak jak podkreśliłam wielokrotnie to nie jest produkt, którego efekty można zobaczyć po pierwszym lub po piątym użyciu. Pełne jego działanie doceniłam dopiero po zużyciu pełnego opakowania czyli dokładnie 5 miesięcy.

Do twarzy najlepiej sprawdzał się w duecie z glinką i wtedy efekt wygładzenia, złuszczenia oraz rozjaśnienia był bardzo widoczny. Pomógł uporać się z drobnymi wypryskami na plecach i dekolcie oraz zneutralizował rogowacenie okołomieszkowe na ramionach. Jest to produkt baaaaardzo wydajny także jeśli używacie końskie dawki kosmetyków na twarz to powinien bez problemu wam wystarczyć na bardzo długo. Dodatkowo opakowanie jest bardzo dobrze pomyślane i praktyczne. Cena według mnie wcale nie jest taka wysoka jeśli rozpatrzymy pojemność tego produktu i wszechstronne zastosowanie. Warto jednak polować na promocje jak np. -40%.

Jestem na nie

Konsytencja zielonego glutku. Zapach przyjemny, cytrusowy. Peeling jest wydajny, wystarcza dwie pompki by pokyc cala twarz. Zluszczenia brak. Pieczenie, pieczenie, pieczenie! Jestem przyzwyczajona do kwasow jednak ten produkt dziala moim zdaniem troche za bardzo agresywnie (przeciez jest to tylko peeling) a paradoksalnie nie rozpuszcza suchych skorek, nie czysci porow skory. Nie wiem co o nim sadzic. Nie mialam sily czekac na jakies rezultaty, ktore byc moze nigdy by nie przyszly.

Używam tego produktu od: jakis czas temu przez okolo miesiac
Ilość zużytych opakowań: rozpoczete pierwsze opakowanie