Ajona Stomaticum, Medyczny koncentrat do zębów, dziąseł i języka bez dodatku fluoru

Ajona Stomaticum to rewolucyjna pasta, która zwalcza już po 10 sekundach około 99% bakterii, próchnicę, zakażenia dziąseł oraz nieprzyjemny zapach z ust.
Badania wykazały o 20% skuteczniejsze działanie niż w innych pastach do zębów.
- Hamuje krwawienie dziąseł
- działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo
- doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia - przyczyn powstania chorób
- poprawia mikroflorę jamy ustnej
- likwiduje nieprzyjemny zapach z ust
- zalecana dla kobiet w ciąży - nie posiada w składzie fluoru.
Producent zaznacza, że efekty zauważalne są już po 1 użyciu.
Ajona jest pięć razy bardziej wydajna niż normalna pasta do zębów. Z uwagi na to, iż mamy do czynienia z koncentratem, należy używać ilość pasty powinna być nie większa niż główka od zapałki.
Producent obiecuje, że tubka 25 ml wystarcza na 150 użyć.
Dostępna w dwóch wersjach: 6ml i 25ml

Skład: Aqua, Calcium Carbonate, Glycerin Sodium Bicarbonate, Sodium Laurylsulfate Urea, Diammonium Phosphate, Menthol, Eucalyptol, Anethol, Bisabolol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Mentha Viridis, Linalool, Thymol, Tricalcium Citrate, Saccharin, Algin.

Cena: 6ml / 3,50zł ;25ml / 11zł
/s/

Super oczyszczanie

Postanowiłam spróbować po nałożeniu aparatu ortodontycznego i sprawdza się. Używam głównie w dzień i w momencie kiedy się spieszę, bo przy aparacie nie ma zmiłuj, wyjątkowo trzeba dbać o higienę jamy ustnej. Nie pasuje mi jej smak, jest taki ziołowy i pozostawia coś gorzkiego dlatego nigdy nie stosuję jej przed snem. Jest łagodna dla dziąseł. Jest to koncentrat więc odrobinka wystarczy żeby oczyścić zęby, tym samym jest wydajny. Odkręcana mała tubka, której nie lubię. Produkt jest biały i dobrze się pieni. Jego fenomenem jest szybkość i dokładność oczyszczania. Wystarczy chwila żeby zęby były czyste, a po dłuższej chwili są perfekcyjnie czyste i gładkie w dotyku pod językiem. Polecam!

Bardzo skuteczny

Od dłuższego czasu miałam problem z krwawiącymi dziąsłami. Tak naprawdę żadna pasta nie potrafiła zahamować tego procesu. Dopiero ten koncentrat mi pomógł. Ma on niesamowicie skuteczne działanie pod wieloma względami i jest pełen zalet. Świetnie odświeża oddech, delikatnie wybiela, nie ściera szkliwa,hamuje krwawienie dziąseł i przywraca im równowagę. Jest bardzo przyjemny w użytkowaniu i wydajny. Uwielbiam ten koncentrat bo nie ma sobie równych i tylko jego będę teraz kupować.

Perełka

Moje ostatnie odkrycie. Bardzo dobry produkt do higieny jamy ustnej. Doskonale czyści jamę ustną oraz szkliwo zębów. Zadowala mnie fakt, że stosując ją wyciskamy tylko jej niewielką ilość. Dobrze wpływa na dziąsła, nie podrażnia ich. Osobiście trochę przeszkadza mi jej smak, gdyż pozostawia po sobie bardzo gorzki posmak. Cena i wydajność pasty jest świetna.

Hit w mikroskopijnej tubce.

Bardzo polubiłam się z tą pastą/ koncentratem.
Z początku przeszkadzał mi posmak, taki jakby chlorowy, bardzo ciężki do określenia. Później już przywykłam bo w paście liczy się działanie, które Ajona ma rewelacyjne. Czyści zęby, odświeża oddech i co więcej robi to lepiej niż większość past. Zużyłam już 3 opakowania i będę kupowała więcej. Przeszkadza mi jedna rzecz, otóż tubka jest za malutka. Starcza mi na półtora miesiąca, przy częstszym użytkowaniu (np przy aparacie ortodontycznym) na znacznie krócej. Fajnie gdyby zrobili większą pojemność.

Koncentrat z warzywniaka:)

Ajona to dla wielu znana pasta do zębów. Trafiłam na nią dawno, po aktywnym przeczesywaniu internetu w poszukiwaniu jakiegoś dobrego środka na podrażnione dziąsła. Jakież było moje zdziwienie kiedy znalazłam ją w sklepie z warzywami. Jak się okazało właściciele przywożą ją z Niemiec. I tu pierwsza różnica - w sklepie kosztuje 6 zł, a w aptece ok. 9-10 zł. Pasta to tak naprawdę koncentrat, a to oznacza, że do umycia zębów wystarczy użyć niewielkiej ilości. Producent wskazuje, aby była to wielkość główki od zapałki. I wiecie co? Ma totalnie rację, więcej nie potrzeba. Pasta dobrze się pieni i jest bardzo wydajna. Jak dla mnie smak jest mdły i mało przyjemny, bo jednak lubię ostry smak mięty. Producent gwarantuje duże właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Z tym również się zgadzam. Zęby są dobrze umyte, oddech odświeżony i najważniejsze dziąsła w jak najlepszym stanie. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa dla past do zębów popularnych marek.

Na początku ją lubiłam, a potem zaczęła mnie wkurzać

Pastę tą kupiłam po tym, jak dowiedziałam się, że w ogóle istnieje. Zauważyłam ją w gazetce drogerii Natura i wyszukałam na KWC. Pozytywne opinie oczywiście mnie przyciągnęły i poszłam kupić. Kosztowała na promocji jakieś 8-9 złotych za 25ml.

Od past do zębów nie wymagam wybielania, które i tak nie dochodzi do skutku, mimo że często jest obiecywane. Jednak najczęściej po takie sięgam, chyba z przyzwyczajenia. W przypadku tej pasty zostałam oczarowana obietnicami, takimi jak hamowanie krwawienia dziąseł, działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, ochrona przed powstawaniem płytki nazębnej. To wszystko brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe, co nie? Oczarował mnie też fakt, iż jest to koncentrat pasty do zębów, więc jest 5 razy bardziej wydajna od zwykłej pasty i wystarczy tylko ilość główki od zapałki. Nakładałam jej troszeczkę więcej, ponieważ tak mała ilość, mimo wszystko, wydawała mi się zbyt mała. Tak jak wspomniałam wyżej - na początku byłam nią zachwycona. Bardzo dokładnie oczyszczała zęby, nawet w każdym zakamarku, przez co dawała uczucie czystości, a dodatkowo odświeżała oddech. Już po tygodniu używania dostrzegłam zmniejszone krwawienie dziąseł oraz o dziwo zmniejszoną nadwrażliwość na zimno i ciepło. Wtedy myślałam, że znalazłam nowy hit. Jakiś tydzień temu minęły 2 miesiące odkąd ją używam (tak, jest aż tak wydajna) i od tego tygodnia zaczęła grać mi na nerwach. Dotychczas było pięknie, ale pojawiły się problemy z oczyszczaniem, a nakładałam dokładnie taką samą ilość jak wcześniej i tak samo szczotkowałam, tą samą szczoteczką. Przestała dokładnie oczyszczać, omijała większe i mniejsze zakamarki, pozostawiała osad i tak jest do dziś. Czy to możliwe, że po jakimś czasie straciła swoje właściwości? Już nawet nie hamuje krwawienia dziąseł i nie zmniejsza nadwrażliwości... Przez to, że niedostatecznie oczyszcza moje zęby, to zaczęłam jej używać co drugi dzień, na zmianę z jedną z past Colgate, które akurat zawsze oczyszczają świetnie, żeby zużyć do końca. Myślę, że żeby dokończyć pastę Ajona szybciej, trzeba myć zęby ze 4 razy dziennie, bo skubana jest starsznie wydajna. Ja myję zęby rano i wieczorem, a w ciągu dnia po posiłkach żuję gumy. Jeśli jednak nie zużyjemy w ciągu 2 miesięcy, to może stracić swoje bardzo dobre właściwości. No cóż... Było tak dobrze i się zepsuło, więc już nigdy do niej nie wrócę.

Konsystencja pasty jest standardowa - ani rzadka, ani gęsta. Kolor ma biały. Rekomendowana ilość główki zapałki pieni się niczym zwykła pasta, w zwykłej ilości.

Smak jest miętowy, ale o wiele delikatniejszy od np. past Colgate. Ma w sobie coś ziołowego. Nie piecze w jamie ustnej i nie podrażnia dziąseł.

Opakowanie to aluminiowa, mała tubka w kolorze czerwonym, z plastikową zakrętką, a początkowo znajduje się w czerwonym, kartonowym pudełku. W tym przypadku najbardziej zwraca uwage na siebie wielkość tej tubki, bo jest zdecydowanie mniejsza od tubki zwykłej pasty. Zajmuje bardzo mało miejsca, gdziekolwiek się ją włoży, więc to jest duży plus. Szata graficzna jest bardzo prosta. Pojemność mojej wersji to 25ml, ale mamy do wyboru również 6ml.

chętnie i często do niej wracam

Po pastę sięgnęłam już kilka lat temu z ciekawości i wracam do niej regularnie, stosuję zamiennie z Biodent, rzadziej z innymi. Obecnie może chętniej gości u mnie Ajona lub jakieś ziołowe pasty bez fluoru ze względu na fakt, że staramy się z mężem o maleństwo, więc staram się też w miarę możliwości i jakiejś mojej skromnej wiedzy omijać składniki, których na wszelki wypadek lepiej unikać.
Pastę otrzymujemy w kartonowym opakowaniu w czerwonym kolorze z białymi napisami. Wewnątrz mieści się mała tubka o tej samej grafice, jest prosto i czytelnie, więc dla mnie na plus. Metalowa tubka jest solidna, nigdy mi nie pękła, nie zdarzyło się, by pasta uciekała w innym niż wyznaczone miejscu. Zamykana jest za pomocą czerwonej zakrętki. Nie przepadam za tego typu rozwiązaniami, wolę klapki z jednego prostego powodu. Mam słaby uścisk, nie wiem dlaczego, ale moje palce bezwiednie mają słaby chwyt, nie potrafię tego kontrolować i często lecą mi różne rzeczy z rąk. A mała zakrętka lubi potoczyć się jeszcze w niewiadomym kierunku, więc często muszę poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Ale to mój problem, więc mniejsza o to. Wracając jeszcze do tubki, to z biegiem czasu zaczyna się odkształcać, ale dzięki temu wykorzystuję całą zawartość i jestem w stanie wydobyć ostatnie krople pasty z wnętrza, więc jest to również cecha na plus.
Pasta jest w formie skoncentrowanej, to już wiadomo, więc siłą rzeczy nakładam jej o wiele mniej niż standardowej i faktycznie jest wydajna, porównywalnie z przeciętnym opakowaniem pasty jeśli nawet nie lepiej. Już niewielka ilość potrafi dobrze się spienić w ustach i zagwarantować komfortowe czyszczenie zębów i języka. A jeśli chodzi o ten aspekt, to robi to na medal. Zęby są czyściusieńkie, aż skrzypią, wszelkie osady znikają w oka mgnieniu. Powierzchnia każdego zęba jest gładka i myślę, też, że kiedy używam tej pasty to ten osad trudniej się tworzy. A jeśli już coś przyczepi się powierzchni zębów, to ta pasta radzi sobie z tym doskonale. Jednocześnie pasta nie wywołuje podrażnień i chroni dziąsła przed uszkodzeniami. Wiadomo, że używam też w trosce o dziąsła miękkiej szczoteczki, ale pasta też ma swój udział w dbaniu o ich stan.
Produkt daje uczucie świeżości, które utrzymuje się długo. Smak opisałabym jako miętowo – jakiś, bo nie mogę do dziś określić tego drugiego członu. To nie jest taka mięta, która aż piecze, ale jest z jednej strony łagodna, z drugiej strony zmieszana z czymś niezidentyfikowanym, a przy tym jest trwała i świeża.
Tak się teraz zastanawiam i myślę, co mnie urzekło w tej paście, że tak do niej wracam i nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Jest po prostu dobra i skuteczna i może to jest jej sekret.

Bardzo wydajny koncentrat

Medyczny koncentrat pasty do zębów Ajona to produkt niemieckiej firmy Dr.Liebe.

Pasta została zamknięta w czerwonym pudełku. W środku pudełka znajdowała się mała tubka pasty oraz ulotka informacyjna na temat produktu. Na pudełku był opis pasty oraz podany skład. Pasta dostępna jest w dwóch wielkościach opakowania: 6 i 25 ml.

Pasta jest koloru białego. Ma specyficzny lekko ziołowo-miętowy zapach. To nie taka zwyczajna pasta, a koncentrat, stąd nakłada się jej znacznie mniej niż zwykłej pasty. Przez co jest wydajna. Jedna taka tubka wystarcza na około 300 użyć.

Dobrze odświeża oddech. Zęby dobrze są umyte. Najbardziej odczuwalną zmianą na plus jest niesamowita czystość zębów i uczucie świeżości jeszcze na długo po ich umyciu.

Jest jeden minus w składzie znajdziemy SLS, którego nie toleruję w pastach.

jest ze mną na co dzień

Odkąd przeczytałam o tej paście nie używam już innej ,w pełni spełnia moje oczekiwania zgodnie z opisem .Zagościła w mojej łazience i przekonała się do niej też moja córka ,tez ją sobie kupuje. Pasta bardzo dobrze czyści i dba o zęby i dziąsła.Jest bardzo przyjemna w użyciu.Byłam bardzo zdziwiona ,że tak późno ją poznałam i że nikt mi jej nie polecił ,jest po prostu produktem mało znanym a szkoda.

Nadwrażliwość to już przeszłość

Mam spory problem z zębami i ich wrażliwością. Wystarczy,że zjem coś zimnego i popiję ciepłą herbatą - Już mnie prąd po zębach kopie. ;) Nawet nici dentystyczne odpadają bo wywołują krwawienie. Jednym słowem mam delikatne dziąsła. Szukałam odpowiedniej dla mnie pasty do zębów która nie tylko będzie wydajna lecz także zażegna mój problem z krwawieniem. I tak natknęłam się na Ajona. Muszę przyznać, że z początku myślałam iż starczy zaledwie na parę użyć. Otóż nie!! Jest super wydajna. Wystarczy dać maleńką ilość np. główki od szpilki. Pieni się w ciepłej jak i zimnej wodzie. Już po pierwszych zażyciach mój problem zniknął jak ręką odjął. Na dodatek pozbyłam się bakterii które wywoływały u mnie różne stany zapalne. Ma białą barwę i charakteryzuje się specyficznym smakiem ( jak dla mnie ziołowa). Z czystym sercem mogę ją polecić każdemu kto boryka się z krwawiącymi dziąsłami .

W mojej łazience od lat

Polecam osobom, które mają problem z chorobami przyzębia, krwawiącymi dziąsłami, podrażnieniami, aftami czy po zabiegach chirurgicznych lub po niecodziennych sytuacjach jak pogryzienie dziąseł. Pastę stosuję również na takie miejsca jak maść. Nabieram patyczkiem do ucha i wsmarowuję w miejsce skaleczone. Pasta działa rewelacyjnie. Dzień, dwa i miejsce krwawiące jest zasklepione.
Używam jej raczej profilaktycznie a nie codziennie. Mimo, że mała to bardzo wydajna. Niewielka drobinka wystarczy, by dokładnie umyć żeby i jamę ustną. Mimo, że wydaje się ostra, czasem łezka w oku się zakręci to jest bardzo delikatna dla dziąseł. Nie mam mowy o ich przesuszeniu.
Cena obecnie ok 12 zł. (A pamiętam jak kosztowała 4,99 ).

Genialny produkt

Ten produkt to ratunek dla osób, które tak jak ja mają problem z aftami. Inne pasty powodują podrażnienia i pogorszenie problemu, przy tej mam wrażenie, że afty znikają znacznie szybciej i pojawiają się rzadziej. Pasta ma specyficzny smak, nie każdemu będzie odpowiadał - ja ją lubię, ale u mnie w rodzinie nikomu innemu nie pasuje. Jest niesamowicie wydajna, trzeba jedynie uważać, by nie nałożyć jej zbyt dużo. Zaletą pasty jest to, że nie zawiera fluoru.
Koncentrat jest dostępny w niektórych aptekach, poza tym nie wiem, gdzie można go kupić. Polecam - może niekoniecznie do stosowania na co dzień, ale w przypadku jakichkolwiek problemów (afty, podrażnienia) ten produkt jest niezastąpiony.