Receptury Babuszki Agafii, Maska do włosów na pobudzenie wzrostu `Drożdżowa `

Średnia ocena: 0.00/5

polenatury.pl
Średnia ocena: 0.00/5

REKLAMA

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) - wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) - ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

Cudo na wypadające włosy

Zużyłam bardzo dużo opakowań. Kosmetyk idealny na wypadające włosy, łupież. Po tej maseczce moje włosy są uniesione i po regularnym stosowaniu mam mnóstwo młodych włosków. Uwielbiam i polecam każdej dziewczynie.

Nie nakładam na skórę głowy

Jakoś bałabym się nałożyć maskę na skalp ze względu na inne pH no i włosy mogłyby być obciążone.
Stosuję wiec na długość. Najbardziej odpowiada mi, że jest PEH, więc nie muszę zastanawiać się czego użyć.
Jeśli chodzi o efekty to nie ma szału jak po wizycie u fryzjera czy kosmetykach profesjonalnych, ale jest w porządku. Za taką cenę nie ma się czego czepiać, chociaż nie wiem czemu jest na nią taki hype wśród wlosomaniaczek.

Brak efektu porostu

Maska do włosów ma lekką konsystencję, pachnie dosyć miło. Nie zauważyłam przyspieszonego wzrostu włosów.
Duży plus - maska nie obciąża włosów i nie przetłuszcza.

Bez zachwytu

Dla mnie ta maska nie jest wyjątkowa. Najpierw co mi sie nie podoba: Nie podoba mi się konsystencja troszkę leista jak na maskę. Nie podoba mi się zapach, który jest mdły taki lekko słodki no ciężki do opisania. Działanie średnie ja nie widzę na swoich włosach żadnych efektów jakie obiecuje producent ALE do mycia metodą OMO na pierwsze O bardzo fajna. Daje fajny poślizg, dobrze na niej rozczesuje się włosy no i kilka razy próbowałam nią umyć włosy i skórę głowy i też się sprawdziła. Na drugie O jest dla mnie za lekka i za słaba bo nie dociąża włosów jakie mam tzn. Średnioporowate plus skręt 2c/3a. Dla początkujących jednak warto ją kupić aby sprawdzić co lubią włosy. Warto też z niej robić sobie bazę do swoich mieszanek. Na promocji warto ją wziąć i przetestować bo każde włosy lubią co innego. Dodam, że Dla mnie dużym minusem jest opakowanie bo odkręcając więczko trzeba uważać aby do środka produktu czyli słoiczka nie nalać wody z cieknących włosow czy rąk....

Poprawna

Do przetestowania produktu zachęciło mnie mnóstwo pozytywnych opinii. Maska nie wyrządziła mi krzywdy, ale też nie zdziałała cudów. Jak dla mnie jest poprawna. Plus za cenę, więc nie szkoda jej używać do emulgowania oleju z włosów. Zapach jest bardzo specyficzny, ale mi nie przeszkadza. Nie jest to produkt, do którego wrócę.

Przyzwoita maska, tylko ten zapach...

Bardzo przyzwoita maska, dobrze nawilża suche włosy, szczególnie po wczesaniu. Minusem dla mnie jest męczący zapach, który niestety długo utrzymuje się na włosach, przez co nie kupię ponownie.

+ nawilżenie włosów
+ wygładzenie - po wczesaniu można uzyskać efekt tafli
+ wydajna
+ dobry stosunek ceny do jakości

- specyficzny męczący zapach, który jest dla mnie nie do zaakceptowania ????????

Ulubiona maseczka

Mam włosy skłonne do przetłuszczania się, oraz suche końcówki. Włosy często po umyciu są mocno poplątane. Trafiłam na tą maskę przypadkiem. Maseczka świetnie pachnie, bardzo delikatnie. Nałożona na skalp tylko delikatnie go obciąża. Nałożona na końcówki włosów tak je wygładza, że naprawdę nie potrzeba nic więcej. Włosy są po niej lśniące, śliskie, ale nie przeciążone. Rozczesują się genialnie. Rzadko używam jej na skalp, nie wiem czy działa na porost bo u mnie fajnie sprawdziła się na końcach włosów. Staram się skóry głowy nie męczyć nadmiarem różnych kosmetyków, bo się to zawsze źle dla mnie kończy. Polecam serdecznie.

Zdecydowanie moja ulubiona maseczka na skórę głowy

Maseczkę na włosy Agafii, zakupiłam w Rossmanie, w cenie regularnej (chyba coś około 12 zł), jeszcze przed zdjęciem ich z półek w całej sieci. Miałam okazję używać tej maseczki już parę lat wcześniej i już wtedy skradła moje serce, choć na długo o niej zapomniałam.

Kosmetyk zamknięty jest w 300 ml, plastikowym słoiczku. Według mnie to chyba najwygodniejsza forma aplikacji jakichkolwiek maseczek do włosów. Produkt ma średnio - gęstą konsystencję. Przy umiejętnym nałożeniu na skalp nie spływa z niego. Bardzo podoba mi się zapach maseczki. Spotkałam się z opiniami, że jest on „ciasteczkowy”. Może parę lat temu faktycznie przypominał zapach ciasteczek, jednak obecnie potrafię go określić jedynie, że jest słodki. Prawdopodobnie została zmieniona receptura produktu (w Rossmanie były dostępne kosmetyki wyprodukowane w Estonii, nie miałam okazji jeszcze testować wersji rosyjskiej).

Ostatnio często zwracam uwagę na skład kosmetyków które kupuje i ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Maseczkę nakładałam jedynie na skórę głowy gdyż ma ona pobudzić wzrost włosów (i faktycznie zauważyłam drobny wysyp baby hair). Produkt stosowałam średnio raz w tygodniu, trzymając go na głowie według zaleceń producenta ok. 2 min. Nie obciąża moich włosów ani nie pojawiły się podrażnienia, choć mam do nich skłonności. Jest to produkt do którego z pewnością będę wracać, udało mi się przed wycofaniem ze sklepów zrobić drobne zapasy. Jestem bardzo ciekawa wersji jajecznej i łopianowej. Wersję drożdżową zdecydowanie polecam z całego serca :)

Super stosunek jakości do ceny

Bardzo lubię te maskę do włosów!
Super nawilża włosy nawet w kilka minut.
Maska ma fajną konsystencje i fajne działanie ale ma jeden duży minus - zapach.
Nie przepadam za zapachem drożdży i pomimo ze zawsze po niej użyje jeszcze odżywki emolientowej na koniec pielęgnacji to zapach drożdży czuje na włosach w ciągu dnia.
Duży plus za niską cenę i super wydajność

W porządku

Bardzo tania maska. Ma średni zapach, ale nie czuć go na włosach. Używałam w metodzie OMO z innymi odżywkami i dobrze się sprawdziła. Wygładzała włosy, odkąd stosuje świadomą pielęgnację nie mam żadnych problemów z rozczesaniem włosów, cały czas są miękkie.
Nie wiem, czy kupię ponownie, bo lubię testować nowości i za każdym razem kupuję inne produkty, ale była fajna. Warto wypróbować.

Super wygładza włosy

Kupiłam te maskę w Rossmannie na promocji za około 9 zł. Używam jej od dwóch miesięcy a końca nie widać. Produkt jest mega wydajny. Konsystencja jest na w pół gęsta, nie spada z dłoni, przyjemnie się ją nakłada na włosy. Kolor ma mleczny a zapach taki...miły/słodkawy. Maskę otrzymujemy w plastikowym pudełku na zakręcanie/ odkręcanie. Wystarczą tylko 2-3 minuty, by maska fajnie wygładziła i zregenerowała nasze włosy. Na temat szybszego wzrostu włosów się nie wypowiem, bo włosy same z siebie mi szybko rosną. Po umyciu włosy łatwo się rozczesuje, natomiast po wyschnięciu są odżywione, nie puszą się i wyglądają na zdrowsze
Z chęcią wypróbuję inne wersje.

Wrażliwcy muszą uważać

Maseczka jest w dużym plastikowym opakowaniu. W srodku znajduje się zabezpieczenie przed wylaniem produktu. Sama maseczka jest rzadka, ma mleczny kolor. Łatwo się ją nakłada i rozprowadza. Zapach jest delikatny, przyjemny, nie przeszkadza. Nie zauważyłam też aby utrzymywał się na włosach.
Skoro maseczka ma przyspieszać porost włosów, to nakładałam ją na skórę głowy i włosy u nasady. Niestety maska podrażniała moją skórę głową, powodując łupież. Na długości włosów proteiny średnio zdają egzamin, ponieważ moje włosy preferują inne składniki, natomiast od czasu do czasu jej używałam i efekty były całkiem w porządku - wracał blask włosów, były one miękkie i puszyste.