Polfarmex, Novoxidyl, Żel przeciw intensywnemu wypadaniu włosów

Polfarmex, Novoxidyl, Żel przeciw intensywnemu wypadaniu włosów

Żel to innowacyjny produkt zawierający Triaminodil (2%) - opatentowaną i przebadaną klinicznie cząsteczkę o właściwościach silnie normalizujących funkcje cebulki włosowej oraz kwas laurynowy ograniczający nadprodukcję łoju, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia procesu wypadania włosów, a także stymuluje ich wzrost.
Przeznaczony jest do stosowania na skórę głowy (w tym twarzy, np. brwi i zarost) oraz ciała, w miejscach dotkniętych nadmierną utratą włosów z przyczyn o różnym pochodzeniu.
Wmasować niewielką ilość produktu delikatnie w skórę do całkowitego wchłonięcia. Stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 20/39 dni. W zależności od efektów stosowania zaleca się zmniejszenie częstotliwości aplikacji do 1 razu dziennie.

Najskuteczniejszy jaki znam

Kupiłam go w momencie, kiedy już nie bardzo wierzyłam w jakiekolwiek specyfiki ograniczające wypadanie włosów. Moje włosy "lubią" nadmiernie wypadać i nie zliczę, ile kosmetyków na nich wypróbowałam - robiłam nawet własne mikstury. ;) I to wszystko działało, a jakże. Ale jakieś pół roku temu mimo starannej pielęgnacji wypadanie wróciło (choć w mniejszym stopniu) i z braku lepszych pomysłów postanowiłam dać szansę Novoxidylowi.

Z powątpiewaniem przeczytałam na opakowaniu, że efekty moga pojawić się wcześniej niż po upływie wyznaczonego czasu kuracji (20-40dni). A tymczasem tak się właśnie stało. :) Po tygodniu wypadanie zmniejszyło się o połowę, po kilku tygodniach wróciło do zdrowego, fizjologoicznego poziomu. Pewnie poszłoby jeszcze szybciej, gdybym przyłożyła się i stosowała żel bardziej regularnie - czasem na kilka dni odpuszczałam aplikację i wypadanie się troszkę zwiększało. Zauważyłam również, że lepiej nałożyć ciut więcej żelu niż go przesadnie oszczędzać, najwidoczniej skuteczna jest dopiero pewna określona dawka.

W tej chwili zakończyłam już kurację - od trzech tygodni nie wcieram żelu i włosy trzymają się głowy.
Wniosek? Niezależnie jak prędko nam się poprawia, nie należy przerywać kuracji, tylko wytrzymać te 40 dni (albo 40 aplikacji w moim przypadku).

Pierwsza aplikacja może spowodować mrowienie i pieczenie - nic strasznego.

Jestem bardzo, bardzo zadowolona z działania tego żelu, pierwszy raz obietnice producenta w takim stopniu znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Polecam wypróbować. :)

Trzeba jednak pamiętać, że przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo - to mogą być niedobory witamin, choroba organizmu. Żel Novoxidyl nie jest lekiem na całe zło. Myślę, że w moim przypadku mógł zadziałać tak dobrze, bo na wiele miesięcy przed zakupem zmieniałam dietę na zdrowszą, zadbałam o uzupełnienie witamin, minerałów, kwasów omega no i solidnie dbałam o skórę głowy przy pomocy wszelakich wcierek. Możliwe, że z tego powodu nie miał dużo do roboty. ;) Ale kto wie? Czy można być stuprocentowo pewnym w przypadku wypadania włosów, skoro nawet dermatolodzy mają problem z leczeniem tej przypadłości?

Mam jeszcze szampon Novoxidyl, ale nie używałam go wspólnie z żelem. W swoim czasie zamieszczę osobną recenzję.

Ach, zapomniałam dodać, że po żelu rosną nowe włosy!

Używam tego produktu od: około 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe