Laboratoires NIGY, Topicrem Essentials, Gentle Cleansing Water (Delikatna woda oczyszczająca do twarzy i oczu)

Delikatna woda:
- oczyszcza, usuwa makijaż,
- nie wymaga spłukiwania,
- preparat hipoalergiczny,
- przeznaczony dla dzieci i dorosłych.
Składnik aktywny: woda różana 5%. Preparat nie zawiera substancji zapachowych. Jest przeznaczony do oczyszczania wrażliwej skóry twarzy i okolic oczu. Stworzony z myślą o całej rodzinie: dorosłych i dzieciach powyżej 3 roku życia. Doskonale oczyszcza skórę, odświeża ją. Preparat przebadany pod kątem przeznaczenia dla skóry wrażliwej, okolic oczu oraz dla użytkowników soczewek kontaktowych.
Sposób użycia: Nanieść preparat na bawełniany płatek i oczyścić nim skórę twarzy oraz okolic oczu. Osuszyć. Produkt nie zawiera parabenów.
Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3-go roku życia.

naczynkowa, sucha, odwodniona, wrażliwa
łagodzące, nawilżające, oczyszczające
płyn
hipoalergiczna
demakijaż oczu i ust, demakijaż twarzy

Zdecydowanie bez rewelacji

Kupiłam ten produkt głównie z myślą o demakijażu - w końcu do tego miała się ta woda nadawać zgodnie z opisem producenta. Mój makijaż jest raczej minimalistyczny: puder, tusz do rzęs i półprzezroczyste cienie. Taki make-up nie powinien stanowić wyzwania dla środka do demakijażu. Topicrem sobie jednak nie radzi. Przez pierwsze 2 tygodnie w zasadzie byłam zadowolona z produktu. Do czasu aż przetarłam buzię innym produktem, po zmyciu makijażu Topicremem. Okazało się, że na waciku jest jeszcze sporo pigmentu pochodzącego od niedomytego pudru. Uważam, że to niedopuszczalne, żeby płyn przeznaczony do demakijażu nie zmywał dokładnie nawet pudru. Obawiam się, że Topicrem w starciu z pełnym make-upem kompletnie by poległ.
W moim przypadku tragedia się nie stała, bo zwykle podczas wieczornej kąpieli myję twarz delikatnym żelem, ale mimo wszystko płyn do demakijażu powinien pozostawiać skórę czystą i dlatego Topicrem ma u mnie wielkiego minusa. Jakbym chciała produkt, który wymaga dodatkowego zmycia, to zaopatrzyłabym się w jakieś niedrogie mleczko, a nie dermokosmetyczny micel.
Z plusów mogę wymienić prześliczny i naturalny zapach pochodzący od zawartego w środku wyciągu z róży, estetyczne, wygodne opakowanie oraz przyjemne uczucie odświeżenia (ale tylko po zastosowaniu na twarz bez makijażu; po demakijażu Topicremem odświeżenie jest nikłe).
Jako lekki tonik do przemycia twarzy rano - polecam, ale do demakijażu - nie.
Ja nie kupię tego produktu ponownie, bo w mojej opinii jest zbyt drogi w stosunku do właściwości jakie posiada.