Yves Saint Laurent, Touche Éclat (Korektor rozświetlający)

Yves Saint Laurent, Touche Éclat (Korektor rozświetlający)

Zobacz oferty

makeup.pl
Średnia ocena: 4.60/5

zobacz więcej ofertzwiń
Pojemność 2,5 ml

Korektor rozświetlający Touche Éclat z kompleksem Luminocaptide rozprasza światło, rozjaśnia cerę i sprawia że zmarszczki, niedoskonałości, oznaki zmęczenia znikają, daje wrażenie świeżej, wypoczętej skóry pełnej blasku, niczym po 8-godzinnym śnie. Do każdego rodzaju skóry. Dostępny w 5 odcieniach.

Rozświetlenie jest ale minimalne

Korektor znajduje się w wygodnym pisaku co ułatwia aplikacje. Wygodnie trzyma się w ręce i łatwo nakłada punktowo. Jeśli chodzi o działanie to trochę słabo. Niby widać lekkie rozświetlenie ale nie jest to nic specjalnego. Konsystencja jest jak dla mnie dość dziwna i nieokreślona. Szkoda wydawać na niego tyle pieniędzy bo nie ukrywajmy jest to produkt z ciut wyższej półki cenowej. Tak naprawdę ciężko cokolwiek więcej napisać bo to już wszystko na jego temat

Ładnie delikatnie rozświetla, to wszystko...

Korektor ten od YSL to już klasyk i wręcz kosmetyk historyczny. Testowałam już kilka razy. Miałam go raz i parę lat przerwy. Później znów i niedawno znów mogłam go kilka razu użyć. Postanowiłam, że wystawie mu ostateczną recenzję, bo zdania o nim już nie zmienię.

Aplikator jest bardzo wygodny. Pomaga w aplikacji i rozprowadzaniu. Kolorów korektora jest pełno i bez problemu można dobrać sobie odpowiedni. Jakość korektora określiłabym jako ok. Po prostu ok, nic więcej.

Krycie małe ma i to bardzo. 3 warstwy nie zakrywały moich przebarwień, czy cieni pod oczami. Ładnie wygląda, ładnie rozświetla i daje naturalny efekt. Kolejny minus to jego niewielka trwałość. Bardzo szybko zaczyna wyglądać źle, zbierać się z zmarszczkach ( nawet mimo dobrego przypudrowania), czy nawet lekko oksydować. Ja to zauważyłam, w recenzjach niżej tego zarzutu nie widziałam.

Uważam, że nadaje się on do takich poprawek, ale nie jako kamuflaż. Co prawda korektor ma rozświetlać, nie dawać krycie, ale jednak zdecydowanie więcej od niego oczekiwałam. Dodatkowo taki drogi korektor, nie powinien tak szybko się kończyć.

już dawno powinna być zmieniona formuła ..

Niby kosmetyk kultowy .. a jednak nie wiem dalej dlaczego kobiety go tak mocno pokochały ... Korektor z mojej wiedzy powinien chociaż w małej mierze kryć np worki pod oczami czy przebarwienia .. a ten korektor jedynie zostawia poświatę rozświetlenia ... jak dla mnie nie ma miłości ...

Moje kosmetyczne must have

Dzięki niemu idealnie ukrywam niedoskonałości, Aplikator w postaci pędzelka ułatwia nakładanie kosmetyku. Jest bardzo lekki i ma świetne kolory, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Yves Saint Laurent

Bardzo lubię ten korektor. Jest delikatny. Daje ładne zdrowe rozświetlenie. Ma wygodny aplikator. Nie daje mocnego krycia cieni pod oczami. Plus za design opakowania. Jest wydajny.

Nie zawiódł, lecz też nie zachwycił.

Na wstępie powiem, że nie mam cieni pod oczami, rzadko też mam tzw. "wory".
Oczekiwałam od tego produktu, że ładnie wygładzi okolice oczu i rozświetli.
Rozświetlenie jakie daje jest dość znikome, nie ma jakiegoś WOW.
Bluru pod okiem nie ma żadnego.
Kolor idealny, lekka konsystencja.
Czy jestem zadowolona z zakupu? Średnio. Spodziewałam się lepszych właściwości od tak kultowego produktu.

tylko pod oczy i na obrys ust

Rozświetlacz ten wykorzystywałam tylko w dwóch przypadkach - do rozświetlenia okolic oczu oraz do optycznego powiększenia ust, obrysowania ich konturu.

rozświetlacz nie korektor

Touche Éclat nie jest korektorem a rozświetlaczem. Więc nie można wymagać od niego by spełniał funkcję korektora, zwłaszcza dla osób, które potrzebuję różne niedoskonałości zamaskować. Do tego ten kosmetyk się nie nadaje i szkoda go na używanie do maskowania.

Natomiast jako rozświetlacz jest świetny. Używam go głównie pod oczy (choć producent sugeruje też inne części twarzy). Nakładam kropki jego własnym pędzelkiem - ze dwie malutkie pod dolną powieką blisko kącika oka. I dwie wzdłuż nosa w dół. Rozcieram/wklepuję palcem.

Efekt pięknie rozświetlonej skóry. Bez żadnych drobinek. Wyglada niezwykle naturalnie. Dość trwały, ale dobrze też znosi poprawki w ciągu dnia. Bardzo wydajny.

Czy to kosmetyk konieczny? Nie. Używam codziennie? Nie. Zmienił moje życie? Nie.

Dla super zadbanej cery

Kosmetyk bardzo specyficzny.
Powiedziałabym że dla kogoś kto nie ma nic do ukrycia lub wisi mu ukrywanie.
Ja należę do drugiej grupy.
Od lat borykam się z ogromnymi cieniami pod oczami. Jak kryjący kosmetyk by nie byłnto jeśli mam zły dzień wylezą... Wiecie co ? Z tym produktem to olalam.

On lekko rozjaśnia i rozświetla ... Lekko . Na tyle że jeśli zależy Ci na preferencyjnym zakryciu czegokolwiek to nie ma szans.

Natomiast j
Daje piekny wyważony efekt. Nie świeci się jak latarnia ale nie matuje. Upieksza...

Kupuję odcień ciemniejszy niż powinnam. Cienie nadal widać ale całość wygląda ok... Lepiej niż dwa korektory i tona pudru które stosowałam wcześniej.

Specyficzna to recenzja ale ja naprawdę ten kosmetyk lubię. Dla mnie jest fenomenalny.

Ładne opakowanie i tyle

Pędzelek niby precyzyjny, ale nie nalozy sie nim idealnie produktu. Krycie słabe, rozświetlenie takie sobie. Pani w perfumerii dobrała mi kolor, ale w codziennych warunkach, w "moich" światłach, zbyt różowy odcien. Wiec kupa kasy, a mam kilka lepszych korektorów

Naturalny efekt

Ten korektor ma wiele zalet. Pięknie wyglada, eleganckie, złote opanowanie. Do tego super aplikator. Wystarczy kilka kliknięć i produkt pojawia się na pędzelku. Można nim dokładnie nałożyć korektor np. wokół ust i nie brudzić przy tym innych akcesoriów. Stopień krycia nie należy do najwyższych, ale skóra wyglada na wygładzona i promienną. Lubię ten efekt, choć nie każdemu może odpowiadać. Minusem jest dosyć wysoka cena.

Mieszane uczucia.

Recenzuję odcień nr 2.
Korektor w bardzo ładnym eleganckim opakowaniu, prezentuje się super.
Jestem bladziochem, a cienie pod oczami mam dość spore - do nałożenia korektora pod oczy zużywałam zazwyczaj dwa kliknięcia - to wystarczyło, żeby ładnie zakryć (może niecałkowicie) cienie i ładnie rozświetlić okolice oczu. Używany na lekki krem pod oczy łatwo się nakłada i rozprowadza. Kolor bardzo dobrze współgrał z resztą twarzy, raczej nie ciemniał. Wymaga utrwalenia pudrem, bo niestety po chwili zbiera się z nawet minimalnych zmarszczkach. Nie jest zbyt trwały- pod koniec 8godzinnego dnia pracy widziałam, że moje cienie gdzieś tam się zaczynały przebijać. Pojemność nie jest duża, więc nie jest to zakup na długo - uważam, że cena jest nieadekwatna do ilości produktu jaki otrzymujemy.

1959