Biocosmetics, Maska algowa do skóry z rozszerzonymi naczynkami

Biocosmetics, Maska algowa do skóry z rozszerzonymi naczynkami

Maska algowa do skóry z rozszerzonymi naczynkami, ze skłonnością do ich pękania.
Algi zawierają duże ilości węglowodanów (szczególnie polisacharydów) protein, lipidów, różnego rodzaju mikroelementów oraz witamin, dzięki czemu są stosowane w wielu kosmetykach przeznaczonych do skóry wymagającej nawilżenia, ujędrnienia i liftingu.
Maska regeneruje i odmładza skórę starzejącą się, zniszczoną, pożółkłą z przebarwieniami. Wzmacnia sieć naczyń krwionośnych, a także łagodzi podrażnioną skórę i rumienie występujące na twarzy. Produkt usuwa toksyny poprzez dotlenianie skóry. Maska algowa usuwa oznaki zmęczenia i stresu, powoduje,że skóra nabiera sprężystości i witalności. Zawarte w masce składniki aktywne hamują i redukują efekty starzenia się skóry, minimalizują zmarszczki.
Witamina C zawarta w masce algowej firmy Biocosmetics jest konieczna do syntetyzowania kolagenu, którego poziom spada znaczącą wraz ze starzeniem się skóry.witamina C regeneruje witaminę E w skórze. Witamina E jako antyoksydant ma ograniczone możliwości w redukowaniu wolnych rodników ( energia elektronów do wykorzystania),a witamina c regenerując witaminę E zapewnia jej zachowanie jej właściwości i wykorzystanie potencjału antyoksydacyjnego w skórze.Odgrywa także bardzo ważna rolę w naprawie struktury skóry (np.gojenie się ran), witamina C przyspiesza gojenie się ran gdyż stymuluje wzrost kolagenu.
Wskazania do zastosowania maski:
- cera naczynkowa, zaczerwieniona,
- zwiotczała, ze zmarszczkami,
- skóra starzejąca się, zniszczona, pożółkła,
- niedotleniona, szara, tzw. cera palacza,
- sucha, odwodniona,
- brak napięcia, jędrności i witalności,
- witamina C zwalcza wolne rodniki.
Wyciąg z wiśni Acerola - zawiera najwięcej naturalnej Witaminy C ze wszystkich znanych owoców.
Wyciąg z Himanthalia Elongata - zapewnia optymalny poziom nawilżenia zawiera najwięcej żelaza ze wszystkich gatunków alg, jest niesamowicie bogata w Wit C, sole mineralne oraz posiada idealne proporcje sodu i potasu.
Polisacharydy morskie - błyskawicznie poprawiają nawilżenie skóry.
Algin (kwas alginowy) uzyskuje się ze ścian komórkowych alg i trawy morskiej. Wykazuje on silne działanie nawilżające, odżywcze, regenerujące i ochronne. Dostarcza dużej ilości witamin z grupy B i C, pierwiastków oligoceńskich, soli wapnia oraz aminokwasów.
Składniki maski są obfite w witaminy z grupy A, C, B1, B2, B6, B12, PP.

Bardzo fajna maska algowa:)

Jest to moja druga maska algowa w życiu, wcześniej używałam Nacomi maski rozjaśniającej borówka i jest to moje jedyne porównanie na ten moment. Zapach jest delikatny i bardzo przyjemny, nie działa drażniąco. Konsystencja maski o wiele fajniejsza od tej z Nacomi. Po dodaniu odpowiednich ilości produktu i zmieszaniu z wodą powstaje gładka masa, bez grudek, którą łatwo można zdjąć z twarzy. Należy nałożyć grubszą warstwę maski, aby łatwiej pozbyć się jej z twarzy. Jeśli chodzi o działanie, a to chyba najważniejsze, to maska jest zdecydowanie lepsza niż moja poprzednia. Uspokaja skórę twarzy i redukuje lekko zaczerwienienia, wygładza. Użyłam maski kilka razy, ale mam nadzieję, że po dłuższym stosowaniu zauważę lekkie wzmocnienie naczynek, co dla mnie jest obecnie najważniejsze. Generalnie bardzo fajny produkt tego typu, który chętnie polecam.

taka sobie

Pokładałam w tym produkcie ogromne nadzieje, ponieważ słyszałam wiele dobrego na jego temat. A tu jedno wielkie rozczarowanie, skóra jest dużo mniej nawilżona niż po normalnej kremowej maseczce. zabawy z tym jest dużo więcej w przygotowaniu. No i nie zauważyłam zbawiennego wpływu na naczynka jak obiecuje producent.

Rewelacja!

Świetna maseczka, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :)
Działanie - istne cudo! Skóra po użyciu tej maski jest wygładzona, zaczerwienienia i podrażnienia jakby uspokojone, złagodzone, koloryt wyrównany. Skóra jest gładka, mięciutka i elastyczna, naprawdę petarda.
Maska w opakowaniu ma postać różowego proszku o nieco „tępej” konsystencji. Po wymieszaniu z wodą zmienia się w glutowato-żelową papkę o zapachu który ciężko mi opisać - jest dosłownie taki „różowy”, trochę pudrowo słodki, przypomina nieco kisiel.
Nakłada się dość wygodnie, szybko zastyga. Zdejmowanie to czysta przyjemność, to chyba pierwsza w moim życiu maseczka typu peel-off, którą bez najmniejszego problemu za każdym razem zdejmuję z twarzy w jednym kawałku. Jedyne o czym trzeba pamiętać to nakładanie odpowiednio grubej warstwy - przy pierwszym użyciu nałożyłam baaaardzo cieniutką warstwę i musiałam się sporo namęczyć żeby się jej pozbyć, więc nie polecam oszczędzać ;)

Jestem zachwycona!

Pierwszy raz do czynienia z maseczką typu peel-off miałam do czynienia jakieś 3 lata temu, kiedy zafascynowana byłam marką Avon. Od tamtej pory nie używałam tego typu kosmetyków.
Maseczka znajdowała się z tak zwanej "strunowej" torebeczce,które sproszkowana zawartość wynosi 40g. Zawartość saszetki wystarczyła mi na 6 zabiegów na twarz i szyję. Stosowałam ją wg instrukcji producenta, mieszając odpowiednio 1 miarkę proszku z 2 miarkami wody. Z bezwonnego proszku,koloru pudrowego,powstawała maseczka koloru różowego,która w ekspresowym tempie tężała.Po szybkiej aplikacji znajdowała się już na pożądanym miejscu,czyli twarzy i okolicach szyi.Konsystencja maski jest bardzo kremowa i rewelacyjnie się ją aplikuje. Nie ma żadnych problemów w czasie nakładania jej na twarz.
Są różne sposoby aplikowania maseczek, dla mnie najwygodniejsza metoda to po prostu aplikacja palcami. Jest to najprostsza metoda i najszybsza,ponieważ możemy pokryć każdy milimetr bez poprawek. Maska,jak już wspomniałam, zastyga rewelacyjnie szybko,tworząc żelowatą powłokę koloru różowego. Maseczka musi być aplikowana tak,aby warstwa jej nie była cieńsza niż 2mm,ponieważ może za szybko wyschnąć.Po upływie 20 minut "pracy" maseczki, ściągnięcie jej nie sprawia najmniejszego problemu. Nie udało mi się ani razu zdjąć maski w jednym kawałku,ale kilka skorych płatów i już po problemie.
Podczas stosowania maski zauważyłam efekt chłodzenia i ogromnego nawilżenia skóry. Kilka razy zastosowałam maseczkę na wieczór. Okolice moich oczu są pokryte skórą naczynkową ,co bardzo irytuje.Następnego ranka po aplikacji maski skóra jest w lepszym stanie, popękane naczynka nie są aż tak widoczne. Jestem zachwycona działaniem maski i jej poziomem dogłębnego nawilżenia. Efektem stosowania maski jest dotlenienie skóry,efekt "odmłodzenia" skóry twarzy i zmniejszenie oznak zmęczenia,a także naczynek.

moje objawienie!

Ta maseczka spadła mi z nieba. Kiedy już myślałam że żadne serum, kremy itp. nie uratują mojej naczynkowej, wiecznie czerwonej cery znalazłam tę maseczkę. Nigdy nie miałam maseczki którą trzeba samemu połączyć z wodą i wymieszać- zawsze korzystałam z gotowców w saszetkach. 1 łyżka stołowa proszku+ 2 łyżki stołowe wody i mieszamy aż nie będzie żadnych grudek. Zaraz po dokładnym wymieszaniu należy nakładać bo szybko zastyga. Przygotowana porcja pozwala na pokrycie twarzy dość grubą warstwą. Nakłada się bez problemu. Ja trzymam ja ok. 15 min i zdejmuję. Czasami zaraz po zdjęciu na brzegach (tam gdzie kończyła się linia maseczki a zaczynała skóra) zostawała czerwona obwódka ale po niedługim czasie znikała. Doradzam stosowanie jej na noc. Skóra jest wyraźnie uspokojona, ma bardziej jednolity koloryt. Nie szczypie, nie piecze etc. Kładziona na rany po wypryskach (nawet świeże) nie podrażnia ale uspakaja, sprawia że stają się mniej widoczne i szybciej się goją. To jeszcze nic! Najpiękniej twarz wygląda po niej rankiem następnego dnia: maksymalnie wyrównany koloryt ( a moja cera naprawdę jest mocno naczynkowa), świeża, promienna , CUDOWNA!
Ma nie drażniący zapach i różowy kolor.
Stosuję 2-3 razy w tygodniu.
Bardzo polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni