Sensum Mare Dermocosmetics, Algomask, Supreme Recovery Night Mask (Regeneracyjna maska na noc)

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Cena PLN 149.00

Hydrostabilizująco regeneracyjna maska nocna w kremie stanowi ukoronowanie innowacji i najwyższej jakości kosmetyków naturalnych Sensum Mare. Bogata formuła oparta na 20 składnikach aktywnych posiada silne właściwości nawilżające i regeneracyjne, sprawdzi się u osób poszukujących zaawansowanych i bogatych receptur.
Maska, o jedwabiście kremowej konsystencji, przynosi ukojenie i relaks skórze twarzy szyi i dekoltu podczas snu dostarczając jej cennych składników aktywnych. Hiperferment z aloesu zwiększa jędrność skóry oraz poprawia jej nawilżenie. Nektar z agawy błękitnej działa liftingująco, zmniejsza widoczność zmarszczek, pozostawiając skórę aksamitną w dotyku. Uzyskany w drodze fermentacji wodorostów morskich bioferment dostarcza skórze składniki odżywcze i nawilżające. Unikatowa alga perłowa wpływa na zmniejszenie rozmiaru porów, nadając skórze gładszy wygląd. Działa ściągająco, poprawia koloryt skóry i dodaje jej blasku.
Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy ma możliwość przenikania w głąb skóry, doskonale nawilża i ujędrnia wpływając na redukcję zmarszczek. Olej z oliwek łagodzi podrażnienia i odżywia naskórek, a kompleks hipernawilżający pomaga zachować równowagę hydrolipidową. Zawarty w masce nocnej kompleks 5 alg morskich potęguje nawilżenie, a krystalicznie czysta woda z lodowca norweskiego, naturalnie bogata w minerały i pierwiastki śladowe, stanowi dopełnienie unikalnych składników aktywnych zawartych w masce.
ALGOMASKA działa podczas snu jak kuracja nawilżająco - regeneracyjna, pozostaje aktywna przez całą noc, w czasie gdy skóra najsilniej się regeneruje. Po przebudzeniu skóra będzie wypoczęta, bardziej jędrna, doskonale nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne.
To świetne rozwiązanie dla osób poszukujących kuracji przywracającej jędrność i zdrowy wygląd skóry, oraz po zabiegach kosmetycznych. Maska pomoże zniwelować wpływ negatywnych czynników atmosferycznych na naszą skórę takich jak nadmierna ekspozycja słoneczna czy niskie temperatury.
Kosmetyk wegański. 97,2 % składników pochodzenia naturalnego. Produkt przebadany dermatologicznie.

bez parabenów, bez silikonów, hipoalergiczna
w słoiku
bogate
klasyczne
sucha, wrażliwa, dojrzała, normalna
regenerujące, ujędrniające, nawilżające, wygładzające, przeciwzmarszczkowe

Duże rozczarowanie

Oj słabiutko. Marka, która ten krem zachwala jako jeden z ich najlepszych produktów, a w zasadzie to nie ma się tu czym zachwycać. Krem-maska całkiem dobrze działa na skórę, ale według mnie nie różni się jakoś znacznie od wielu innych odżywczych kremów na noc. Na pewno nie jest wart tej wysokiej ceny i tu mam największy zgrzyt, bo jednak profil marki i luksusowa otoczka sprawiają, że wymagam od tego produktu sporo więcej. Dla mnie wiele hałasu może nie o nic, ale o dość przeciętny krem w eleganckim opakowaniu.

Estetyka produktu naprawdę przyciąga i zupełnie się temu nie dziwię. Bardzo ładny słoiczek z ciężkiego szkła, eleganckie opakowanie w solidnym kartoniku. Wszystko zabezpieczone i stanowiące obietnicę wytwornego traktowania. Muszę przyznać, że pod względem użytkowym nie mam zastrzeżeń i krem wygodnie się nakłada ze słoiczka, a do tego stanowi ozdobę łazienkowej półki.

Cały ten luksus jednak wyparowuje już przy pierwszym użyciu. W mojej opinii bowiem krem brzydko pachnie. Taki mdły, lekko wręcz nieświeży zapach, mi się czasem kojarzył z mokrym ręcznikiem, który nadaje się już do prania :D Wiem, że to dziwne porównanie, ale pachniał jak krem z dodatkiem takiej wilgoci jak np. w niewywietrzonej łazience. Nie był to mocny zapach, czułam go dopiero przy aplikacji, ale męczył mnie i zupełnie nie pasował do tej eleganckiej otoczki. Widzę zresztą, że w innych recenzjach też niektórzy zwracają uwagę na nie do końca trafiony zapach, więc to nie tylko mój przypadek. Dodam tylko, że krem miał długą datę przydatności i to na pewno nie kwestia złego przechowywania.

Jest to krem-maska, więc spodziewałam się bogatej, gęstej konsystencji. Tak właśnie jest - krem ma biały kolor, jest gęsty, trzeba go delikatnie wmasować w twarz. Plus za to, że nie jest ciężki pomimo bogatego składu. Dobrze się wchłania, nie zostawia lepkiego uczucia, skóra jest miękka i przyjemna w dotyku. Krem nie przetłuszcza skóry, co ma na pewno znaczenie w przypadku cer mieszanych takich jak moja.

Krem zgodnie z wytycznymi stosowałam na noc. Rano faktycznie skóra była miękka i odżywiona, nie czułam ściągnięcia ani dyskomfortu. Była może nieco bardziej wypoczęta, ale... taki efekt dają mi bogate, regenerujące kremy za ułamek ceny tego od Sensum Mare. Nastawiłam się na naprawdę mocną regenerację, wyraźne wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności, ogólnie taki mocny zastrzyk nawilżenia i poprawy kondycji, że faktycznie będzie widać, że skóra jest "lepsza". No ale ten krem mi tego nie dał. Wygładza, zmiękcza, lekko nawilża, łagodzi i daje ulgę suchej skórze, ale umówmy się - żaden z niego cudotwórca. Co tym bardziej mnie dziwi, bo skład ma naprawdę bogaty.

Nie cena świadczy o jakości (choć czasem ma swoje uzasadnienie w formule i użytych składnikach) i to jest najlepszy na to dowód. Ja na pewno jestem w stanie obyć się bez tego produktu. Z działania nie jest zły, ale u mnie daje efekty, jakie spokojnie mogę zobaczyć przy użyciu już sprawdzonych, odżywczych kremów. Liczyłam na coś nowego i zaskakującego, ale to niestety nie ten adres.

Mieszane uczucia

Sama nie wiem jak ocenić ten produkt. Jestem ogromną fanką marki Sensum Mare, ale z tą maską nie było mi po drodze.

Skład jest fantastyczny. Bogactwo składników aktywnych, skład praktycznie naturalny, wegański. Firma opracowuje kosmetyki na zaawansowanym poziomie. Używałam praktycznie wszystkich kosmetyków i zawsze efekt był mega. Teoretycznie ten produkt też jest idealny, ale jednak coś poszło nie tak.

Maski używałam do skóry suchej. Również takiej przesuszonej po peelingach, oraz w zimie kiedy zdecydowanie była mocno przesuszona od mrozu.
Konsystencja jest bogata, czuć że to nie jest lekki krem, ale równocześnie jest bardzo przyjemna , nie klei się, za to szybko się wchłania.
Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Wydaje się że skóra dostaje zastrzyk nawilżenia od razu więc spodziewamy się rano cudów.
Niestety rano jest bez szału. Maska moim zdaniem ma słabsze działanie niż krem na noc tej samej marki. Próbowałam dawać grubszą warstwę, próbowałam nakładać najpierw cieniej a potem wklepywałam dodatkową ilość. No efekt za każdym razem średni.
Natomiast bardzo fajne efekty dawała mi nałożona na dekolt. Tylko tam skóra u mnie jest nazwijmy "normalna".

Moim zdaniem to super kosmetyk dla skór lekko suchych, lub właśnie normalnych gdzie pomoże ukoić, zregenerować natomiast w przypadku skór mocno wysuszonych może się nie sprawdzić. Dobrze się u mnie sprawdzał także na dzień, jako krem pod makijaż. Nie czułam żeby skórze "za ciężko".

Miałam też jeszcze jeden problem. Zupełnie nie przypadł mi do gustu zapach. Był taki lekko chemiczny, dziwny. Od samego początku byłam tym zaskoczona, ponieważ pozostałe kosmetyki pięknie pachną, a tutaj taki wyjątek.

Na plus piękne, eleganckie, solidne opakowanie.

Nie sprawdza się jako maska na noc przy skórze suchej

Maskę kupiłam po dobrych doświadczeniach z kremem tej marki, chcąc osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
Nie przyszło mi jednak do głowy, że maska, która jest dedykowana na noc, będzie miała działanie słabsze niż krem na dzień, bo chyba nie o to chodziło...

Producent obiecuje, że po przebudzeniu skóra będzie wypoczęta, bardziej jędrna, doskonale nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne. Czy tak jest? No nie bardzo.
Moja skóra po przebudzeniu prosi o nawilżenie, bo po nocy nie dostała go wystarczająco dużo i przez to nie wygląda na super wypoczętą.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Cudo w złotym słoiczku

Mam cerę mieszaną.
Maski używałam na noc, trochę grubsza warstwą, 1-2 razy w tyg, w szczególności po jakimś peelingu czy innym konkretniejszym zabiegu.

Maseczka umieszczona jest w szklanym, ciężkim słoiczku, ze złota nakrętką. Pięknie wygląda. Jest to ciężkie opakowanie, wiec na podróże raczej nie polecam.

Produkt ma gęsta i zbita konsystencję. Jest konkretny, ale dobrze rozprowadza się na twarzy. Nie roluje się ani nie lepi. Bardzo przyjemnie jest go używać. Zapach jest dla mnie bardzo delikatny, wręcz niewyczuwalny.

Działanie - po nocy z maseczką czuję że skóra jest zregenerowana, nawilżona, gładka. Czuć że był na niej dobry produkt i wpłynął na nią pozytywnie.
Nie zapchała mnie.
Jedyny minus to wysoka cena - ale warta tych efektów.

Jak Ci się nic nie chce, wybierz właśnie ją! :)

Kupiłam ją w promocji z polecenia jednej z youtuberek. Zauważyła ona, że stosowana codziennie wypada raczej jak krem, podczas gdy stosowana raz na kilka dni, grubszą warstwą, spełnia swoje zadanie. To prawda. Warto dać jej kilka dni przerwy, a najlepiej zastosować ją w dzień po kuracji kwasowej (w moim wypadku - toniku z kwasem migdałowym) lub w przypadku ostrego podrażnienia (w moim wypadku - chlorowana woda). Wtedy ma szansę wygładzić buzię, napompować ją i ukoić. Gdy nałoży się jej ciut za dużo, następnego dnia rano czuć ją przy zmywaniu, ale to cena za naprawdę fajny efekt. Nie mówię przez to, żeby na jej rzecz porzucić inną wieczorną pielęgnację, ale raczej że gdy nie mam siły na nic innego, nakładam ją wieczorem po oczyszczeniu twarzy i rano jestem zadowolona z efektów.
Czy cena jest za wysoka? Tak. Czy kupię ją ponownie? Cóż... Tak! :D

Maska, która cudownie niweluje oznaki zmęczenia

Poszukując bogatej, silnie regenerującej i odżywczej maski na noc, trafiłam na tę od Sensum Mare - i jest to moje drugie spotkanie z tą marką, ponieważ miałam już okazję stosować świetny tonik z tej samej serii z algami. Wieczorna pielęgnacja ma to do siebie, że może być bardziej niespieszna oraz wzbogacona o kosmetyki o nieco bogatszej konsystencji. Bardzo lubię maski w płachcie, ale przy zmęczonej, poszarzałej, potrzebującej silnego nawilżenia cerze, potrzebowałam czegoś "ekstra" i na taki też efekt liczyłam. Moje wrażenia dotyczące regeneracyjnej maski na noc umieszczam poniżej.

Maska została zapakowana w granatowy kartonik ze złotymi napisami. Wewnątrz umieszczono elegancki, szklany słoiczek ze złotą zakrętką - jest prześliczny, z przyjemnością po niego sięgałam. Warto dodać, że maska powstała z myślą o każdym rodzaju cery. W składzie znajdziemy aż 20 składników aktywnych, między innymi: hiperferment z aloesu, nektar z agawy błękitnej, algę perłową, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, olej z oliwek, kompleks 5 alg morskich oraz wodę z lodowca norweskiego.

Sama maska ma biały kolor oraz jedwabistą, bardzo kremową konsystencję. Ma ponadto subtelny, również nieco kremowy i świeży zapach, który umila jej stosowanie. Stosowałam ją co drugi dzień, aplikując grubą warstwą - zależało mi bowiem na nieco szybszych efektach, z uwagi na bardzo zmęczoną cerę. Przy grubej warstwie trzeba dać jej dłuższą chwilę na wchłonięcie się. Przy cienkiej warstwie, stosowana jako krem, wchłania się bardzo sprawnie. Przy tym nie zapycha cery, nie podrażnia jej, nie powoduje zaczerwienienia.

Pierwsze efekty zaobserwowałam po około tygodniu, a więc po 3 aplikacjach - moja cera stała się wyraźnie wypoczęta i świeża, a oznaki zmęczenia - w tym głównie niewyspania - zostały zniwelowane. I to bardzo ładnie zniwelowane :) Po kolejnym tygodniu moja cera stała się dodatkowo bardziej miękka, gładka, wręcz taka jedwabista w dotyku oraz wyczuwalnie nawilżona. Przesuszenie zostało zredukowane do zera, a ja odczułam ulgę. Nieco później, po około miesiącu stosowania, zaobserwowałam również lekkie napięcie skóry oraz jej ujędrnienie. A przy tym wszystkim maska poprawia także koloryt skóry, dodając jej subtelnego blasku :) Super! W rezultacie cera prezentuje się bardziej promiennie, jest wypoczęta, świetnie nawilżona, a oznaki zmęczenia są zredukowane. Efekt na jakim mi zależało został więc osiągnięty w ciągu kilku tygodni :)

Jedynym minusem o którym muszę wspomnieć, jest z pewnością cena maski - za opakowanie o pojemności 50 ml zapłacimy 149 zł. To dużo. Przy stosowaniu maski 3 razy w tygodniu grubszą warstwą, dość szybko znika ona ze słoiczka - mnie wystarczyła na nieco ponad miesiąc stosowania. Wydatek jest więc spory, ale zdecydowanie jest tego warty. Dla tych efektów z pewnością sięgnę po maskę ponownie. Polecam ją i Wam :)

Maska, która dba o moją skórę

używam tej maski od miesiąca i jest ona dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem - po pierwsze bogaty skład produktu (producent informuje o 20 składnikach aktywnych w masce), po drugie relaksujący, bardzo przyjemny zapach, po trzecie działanie - najlepsze efekty na skórze czuję jak nałożę grubą warstwę maski, wtedy moja skóra jest super nawilżona, wygładzona i miękka w dotyku, to bardzo przyjemne wrażenie kojarzące mi się z zabiegami w salonie spa :)

droga impreza i mały kac

Po zakupie byłam w stanie euforii, spodziewając się mega nawilżenia i regeneracji.
W rzeczywistości maska jest nieco gęstszą i bogatszą wersją kremu algorich i jej działanie nie odbiega zbytnio od tego kremu. Nawilża - owszem, nie szałowo, ale jednak. Sprawia, że skóra jest miękka, ale nie zapewnia regeneracji i poprawy wyglądu. Rozczarowujące.
Cena wysoka, zapach przyjemny... Produkt jedynie dla wielkich fanów marki...

2w1 - dobry jako maska na noc i krem na dzień

serum algorich mnie zirytowało opakowaniem i wydajnością, natomiast ta maska zaskoczyła działaniem. kupiłam jako nowość i po pierwszym zastosowaniu w nocy - chciałam używać tego kosmetyku ciągle. W zimie idealnie się sprawdził jako krem na dzień i pod makijaż.
na ile mi starczył- na ok 2 miesiące - więc nie ma szalu jeśli chodzi o wydajność- ale nie jest źle

Najlepszy kosmetyk do twarzy jaki ostatnio używałam

Maski używam od miesiąca, ale już po pierwszym użyciu zauważyłam widoczne zmiany na mojej skórze - kosmetyk bardzo mocno nawilża i odżywia, mam wrażenie, że moja skóra odżyła po zastosowaniu tej maski, dodatkowo zapach jest nieziemski, stosuję maskę co drugi dzień - jest to mój wieczorny rytuał

Maska nocna którą bardzo polubiłam

Maska nocna w kremie to produkt który bardzo lubię. Stosują ją 3 razy w tygodniu zamiast kremu. nakładam wcześniej serum bo mając powyżej 30 lat staram się w swojej pielęgnacji stosowac wszystkie kroki. pielęgnacyjne.
Maska ma aksamitną konsystencją z którą się bardzo polubiłam, nie jest obciążająca, nie zostawia się kosmetyku na poduszce - to ważne przy tego typu produktach. Skład jest wyśmienity jak zresztą wszystie kosmetyki sensum mare. Algi, fermenty z aloesu czy wodorostów i ten cudownie brzmiący składnik - nektar z błekitnej agawy to czyste złoto dla naszej skóry.

Zimowy hit pielęgnacyjny!

testuję ten kosmetyk od miesiąca i jestem mega zadowolona, moja skóra jest nawilżona i odżywiona, a zapach jest obłędny <3 poleciłam maskę mojej przyjaciółce i to był bardzo dobry wybór :)