Sensodyne, Fluoride, Pasta do zębów (nowa wersja)

Sensodyne, Fluoride, Pasta do zębów (nowa wersja)

Pasta, która gwarantuje ochronę przed nadwrażliwością 24 godziny na dobę. Skutecznie redukuje wrażliwość zakończeń nerwowych. Pasta wielozadaniowa: znosi nadwrażliwość, zapobiega próchnicy, skutecznie czyści zęby i odświeża oddech.
Zawiera fluorek sodu (1400 ppm fluorku).

Niezawodna dla wrażliwych i wymagających zębów. Jedna z moich ulubionych past do zębów :)

Już od kilku lat nie używam mocno chemicznych past do zębów, gdyż moje dziąsła stały się nadwrażliwe i przy każdym czyszczeniu zębów doskwierało mi krwawienie. Z polecenia dentysty sięgnęłam po pasty marki Sensodyne i tak już zostałam z nimi przez lata :) Jedną z moich ulubionych wersji jest właśnie Fluoride i to po nią najczęściej sięgam przy uzupełnianiu zapasów. Jej cena regularna jest wyższa niż innych produktów tego typu,lecz zapewniam,że warto zainwestować. Ja praktycznie zawsze kupuję ja w promocji, zdradzę Wam,że często można ją spotkać w korzystnym dwupaku w Biedronce :) Polujcie! :D

Pastę otrzymujemy w podłużnym kartoniku,który po raz kolejny już wspomnę, przy tego typu produkcie jest według mnie totalnie zbędny. Kartonik od razu wyrzucam do kosza,bo nie jest mi w żaden sposób potrzebny. W środku znajdziemy średniej wielkości tubkę o bardzo prostej kolorystyce,bieli i zieleni. Zakrętka jest stabilna,więc bez obaw możemy postawić na niej pastę,uwielbiam to rozwiązanie! Materiał, którego wykonana jest tubka należy do elastycznych i miękkich,więc bez problemu wydobędziemy całą zawartość. Konsystencja pasty jest średnio gęsta w kolorze bieli. Dobrze się ją dozuje i nakłada na szczoteczkę. Zapach określiłabym jako idealny! Świeży,miętowy ,ale przy tym wyważony,nie za mocny i wystarczająco orzeźwiający. Ot co,pasta cudo :)

Jeśli chodzi o działanie to według mnie i mojego Męża spełnia wszystkie nasze wymogi. Doskonale oczyszcza zęby ,pomagając się pozbyć resztek jedzenia i wszelkich zanieczyszczeń. Odświeża oddech na długi czas , przynosząc pożądany komfort i uczucie orzeźwienia. Nie szczypie w język,jest delikatna dla całej jamy ustnej. Co ważne, zniwelowała u mnie nadwrażliwość zębów i przykre krwawienie z dziąseł. Używana regularnie przynosi rewelacyjnie efekty. Dzięki niej moje zęby są w znacznie lepszym stanie, zapomniałam o uciążliwych bólach dziąseł i krwi podczas szczotkowania. Myślę,że jest wydajna , choć w tym przypadku jest to dla mnie mało istotne. Najbardziej doceniam jej delikatne działanie oczyszczające, regenerujące i odświeżające. Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego,dzięki czemu możemy cieszyć się zadbana płytką zębową. Serdecznie polecam wszystkim nadwrażliwcom i nie tylko :)

Jedna z ulubionych

Zawsze sięgam po pasty Sensodyne, które pomagają wrażliwym zębom przetrwać trudy codziennego picia i jedzenia. Ta ma bardzo przyjemny smak, odpowiednio się pieni, nie wysusza kącików ust ani nie podrażnia przy częstym stosowaniu.

Słabo się pieni

Bardzo lubię pasty Sensodyne, ponieważ jako jedyne są dobre dla moich wrażliwych zębów. Ta spełnia swoje funkcje, jednak niestety słabo się pieni

+powoduje, że zęby są mniej wrażliwe,
+dobrze usuwa zanieczyszczenia,
+zostawia zęby gładkie i lśniące,
+wygodne opakowanie,
+dość wydajna,
+często jest w promocji,
+łatwodostępna

-słabo się pieni co bardzo przeszkadza w używaniu

Wykorzystała: kilka próbek

Delikatna mięta

Miałam małe opakowanie.

Pasta jest dość miękka, biała i ma delikatny miętowy smak. Dobrze oczyszcza i odświeża. Nie mam wrażliwych zębów, więc nie wiem, czy pomaga z tym problemem.

Bardzo mi pomogła

Nadwrażliwość zębów podczas noszenia aparatu ortodontycznego stałą się dla mnie przykrą codziennością. Moje zęby dawały o sobie znać nie tylko podczas spożywania lodów czy picia zimnych napojów, ale także podczas picia gorącej kawy czy herbaty - co uznałam za sporą przesadę. W związku z tym porzuciłam moje ulubione, ziołowe pasty do zębów na rzecz tych pomagających przy nadwrażliwych zębach. I zdecydowałam się na zakup tego produktu marki Sensodyne.

Zacznijmy od opakowania - mamy tutaj do czynienia z kartonikiem, a w niej dość miękką tubą z szeroką zakrętką, dzięki której możemy postawić pastę dnem do góry. Dla mnie jest to spora wygoda i zwracam na to uwagę :). Pasta ma biały kolor i jest delikatnie miętowa w smaku. Delikatnie się pieni. Konsystencję oceniłabym jako nieco rzadszą, przez co nakładałam na szczoteczkę trochę większą ilość niż zwykle. Przez to jej wydajność jest odrobinę mniejsza, niż w przypadku gęstych past do zębów.

Pasta przyjemnie odświeża jamę ustną, dając poczucie świeżości i komfortu. Rewelacyjnie oczyszcza zęby, zapobiegając osadzaniu się kamienia nazębnego. Dość dobrze radzi sobie z nadwrażliwością i niewielkimi urazami (od aparatu ortodontycznego), przyspieszając ich gojenie. Przy regularnym stosowaniu przestałam odczuwać nieprzyjemny ból zębów. Pomimo dość słabej wydajności i wysokiej cenie, często do niej wracam :).

Lubię, bo dba o moje ząbki doskonale

Potrzebowałam pasty, którą będę mogła zabrać ze sobą na wyjazd i nie zajmie w kosmetyczce sporo miejsca.
Wybrałam więc pastę do zębów Sensodyne, którą używałam w innej wersji i byłam z niej zadowolona.
Pasta, którą zakupiłam oczywiście jest w wersji mini i ma pojemność 20ml.
Tubka jest na tyle miękka, że dobrze wyciska się z niej pastę.
Pasta ma biały kolor, nie jest zbyt gęsta, mogłabym rzec, że taka jakby kremowa.
Oczywiście mocno pachnie mentholem i tak też smakuje.
Przeznaczona jest przede wszystkim do zębów nadwrażliwych - ma redukować ten problem.
Doskonale radzi sobie z oczyszczaniem zębów i odświeżaniem jamy ustnej.
Odświeża oddech i lekko wybiela zęby przy dłuższym stosowaniu.
Ogólnie redukuje uczucie nadwrażliwości na ciepło, czy też zimno.
Dobrze spełnia swoją funkcję - jestem z niej zadowolona i na pewno sięgnę po kolejno opakowanie.

Świetna pasta!

Jest ze mną od kilku lat i uwielbiam ją . Przede wszystkim skutecznie redukuje wrażliwość zakończeń nerwowych, moje zęby stały się znacznie bardziej odporne. Pasta dobrze czyści i przywraca naturalną biel zębów. Dobrze odświeża oddech.Jest delikatna i działa łagodząco na dziąsła. Ma przyjemny zapach (smak). Produkt jest wydajny i ma wygodne opakowanie. Cena nie jest wygórowana i jest ogólnodostępna stacjonarnie i online.

uczuliła mnie

Kilka lat temu przed zmianą opakowania używałam jej non stop, potem przerzuciłam się na równie rewelacyjny produkt z Oriflame w dużo niższej cenie. Jednak gdy go wycofali ja i moje wrażliwe zęby o dziąsła byliśmy zmuszeni do powrotu… No i się zaczęło, a raczej jak skończyło, po dwóch tygodniach użytkowania dorobiłam się zapalenia skóry wokół ust. Nie wiem czy winny jest zawarty w niej fluor czy jakiś inny składnik z przydługiej litanii. Sam produkt kiepsko odświeżał (ale nie spotkałam jeszcze takiego do wrażliwych zębów, który robiłby to rewelacyjnie), nie można mu odmówić faktycznego działania, żeby i dziąsła były zdecydowanie mniej wrażliwe.

Jest moc

Dla mnie dosyć ostra, ale nie na tyle, by się zrazić, po prostu wyrazista w smaku mięta. Na szczęście nie powoduje charaktrystycznego u mnie w przypadku mocnych past przesuszenia śluzówki i nieprzyjemnych odczuć wyschnięcia gardła.
Konsystencja takiej śliskiej, mokrej paćki, nie jest to gęsta i nieruchomo utrzymująca się na szczoteczce pasta. Zapach słodkiej mięty. Opakowanie miękkie, trzeba uważać przy zakręcaniu, bo nie jest to stabilne. Kupiłam w hipermarkecie w promocji za około 8 zł, tyle jestem w stanie za nią zapłacić, jej stałą cenę uważam za lekką przesadę.
Pasta bardzo porządnie oczyszcza, pozostawia wrażenie dokładnie umytych, zadbanych zębów. Pieni się dobrze, mi odpowiada.

całkiem fajna

Tę pastę kupiłam w 2-paku za 16zł w hipermarkecie jako odmianę dla mojej ulubionej Sensodyne Pro-Szkliwo (z zieloną zakrętką). Muszę przyznać, ze spisała się całkiem dobrze. Miałam przez ostatnie 3-4 tygodnie nadwrażliwe zęby, lekko krwawiące dziąsła i podrażnione podniebienie, nawet nie wiem od czego:( rzeczywiście, pasta skutecznie pomagała na zmniejszenie stanu zapalnego jamy ustnej i zniwelowała krwawienie dziąseł bo problem już nie występuje :)

Ma dobry, miętowy, odświeżający smak, nie wypala mi buzi co akurat lubię.

Dla mnie oznaką, że zęby są dobrze oczyszczone jest przejechanie po nich językiem i nie wyczucie po drodze żadnych drobinek i nierówności. Zęby są tak czyste, że aż śliskie - duży plus za to.

Pasta dodatkowo nieźle się pieni. Nie za mocno, ale i nie pozostawia grudek.
Jak też wspomniałam wyżej kupiłam ją w dobrej cenie.

Wydajność całkiem ok. Polecam :)

Łagodna

Zalety:
+ nie wysusza błony śluzowej, nie podrażnia
+ przyjemny, raczej łagodny smak
+ brak SLeS
+ dostępność

Wady:
- za mocno się pieni
- podczas mycia czuć i słychać skrzypienie
- w konsystencji wyczuwalna jest taka jakby mączka czy proszek
- raczej słaba wydajność: produkt starczył mi na 3 tygodnie
- dość wysoka cena
- tubka dziwnie się zakręca: zakrętka wchodzi dosyć opornie, a tuba jest miękka, co powoduje jej skręcanie

Może kupię tą pastę jeszcze kiedyś, na razie wracam do moich ulubionych Adentów.

na moje krwiawiące dziąsła działa

Od pewnego czasu miałam problem z krwiawiącymi dziąsłami-głownie podczas szczotkowania. Zaczęłam używać pasty Parodontax Fluoride i po ok. 10 dnia stan moich dziąseł barzdo się poprawił. Krwawienie prawie ustało. Po umyciu zębów odzcuwam głądkość na zębach. Niewielkim minusem pasty jest jej smak..na początku lekko słony, ale szybko się można przyzwyczaić.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie