Neutrogena, Body Oil, Light Sesame Formula ( (Sezamowy olejek do ciała)

Neutrogena, Body Oil, Light Sesame Formula ( (Sezamowy olejek do ciała)

Neutrogena Body Oil - naturalny olej sezamowy. Dogłębnie odżywia, nawilża oraz zauważalnie poprawia napięcie skóry. Posiada działanie antyoksydacyjne i przeciwrodnikowe, przez co odmładza skórę. Olej sezamowy jest bardzo bogaty w wapń, miedź, magnezu, żelaza, cynk, fosfor, potasu, kwas foliowy (witamina B 9), witaminy B6, witaminy E. Ma właściwości tonizujące, regenerujące, nawilżające, przeciwzapalne, rozgrzewające, oczyszczające, reguluje pracę gruczołów łojowych, zwalcza wolne rodniki, hamuje krwawienie, eliminuje szkodliwe działania UV.
W opinii fachowców medycyny naturalnej, masaż całego ciała olejem sezamowym oczyszcza organizm z toksyn oraz nadaje skórze blask i jedwabistą gładkość.

tak lekkie i świeże

Na początku wahałam się, czy spróbować tego, ponieważ nie mogłam znieść pomysłu, że zaraz po kąpieli będę smarował całe ciało olejem. Pomyślałam, że być może będę musiał ponownie wziąć prysznic, jeśli to sprawi, że moja skóra będzie tłusta. Ale po przeczytaniu wielu dobrych recenzji na ten temat wszedłem i spróbowałam. To prawda ... ten olejek do ciała jest niesamowity !! Czułam się jak miękka skóra dziecka, naprawdę zroszona i nawilżona. Polecam to szczególnie jeśli masz suchą skórę lub zimą, kiedy większość naszej skóry ma tendencję do wysychania! Ale naprawdę spodoba się to wszystkim typom skóry. :)

Bardzo go lubię!

To jeden z moich ulubionych kosmetyków Neutrogeny. Ma piękny zapach, który równie przyjemnie pachnie już na skórze (a nie w przypadku każdego olejku tak jest). Używam go najczęściej na mokrą skórę po kąpieli i uważam, że tak działa najskuteczniej. Czasami dodaję również bezpośrednio do kąpieli. Na sucho używam głównie na przesuszone łokcie. Ładnie nawilża i odżywia skórę. Przy regularnym dłuższym stosowaniu pozwala na zachowanie efektu miękkiej i jedwabistej skóry. Jest wydajny. Jedynym minusem jest mało wygodna zakrętka. Szkoda, że w opakowaniu nie ma pompki, tak jak w przypadku niektórych balsamów Neutrogeny.

Olejek w wersji light

Olejek to coś, co pewnie przypadnie do gustu osobom, które nie przepadają za typowymi naturalnymi kosmetykami ze względu na wolne wchłanianie, lepkość i słaby zapach, ale mimo wszystko chciałyby spróbować czegoś innego niż balsam.

Działanie: Olejko-oliwka do ciała zawierająca hydrofilowym emolient (mirystynian izopropylu) i olej sezamowy. Nakładany na mokrą skórę ładnie zatrzymuje nawilżenie, komfort trwa dobre parę godzin. Wchłania się szybko i zdecydowanie jest to ,,suchy" olejek - np. masaż ciężko nim wykonać. Zmiękcza naskórek i włosy, nadaje im miłą gładkość. Mimo wszystko uważam jednak, że przy bardzo suchej skórze sobie nie poradzi, bo nie robi wiele więcej od balsamu. Po prostu ma inną formułę i konsystencję.

Kwestie techniczne: Opakowanie jest niewątpliwie eleganckie i minimalowe, ale zakrętka doprowadza do szału. Łatwo je ubrudzić, a więc i łatwo wyślizguje się z dłoni. Olejek jest bardzo, baaaardzo wydajny, co rekompensuje w zupełności cenę. Co więcej, pojemność uważam za trochę zbyt dużą. Zapach jest słodki, typowo kosmetyczny i raczej mi nie przeszkadza, ale do zachwytu także daleko ;)

Podsumowując: Obecnie zdecydowanie wolę naturalne oleje, ale swoją butelkę tego olejku jakoś udało mi się po długich miesiącach ,,zmęczyć"

nawilża krótkotrwale

Ostatnio próbuję przekonać się do olejków do ciała - bo świetnie nawilżają i są bardzo wydajne. Miałam już kilka bardzo dobrych i nawet zwalczyłam niechęć do tłustego filmu na ciele. Po Neutrogenę sięgnęłam, gdy znalazłam się w sytuacji awaryjnej, bez smarowidła do ciała - akurat była na półce więc uznałam, że to świetny moment.

Olejek ma neutralny zapach, lekką konsystencję. Jest bardzo wydajny i niewielka ilość starczy na posmarowanie całego ciała. Nie jest bardzo tłusty, dla mnie w sam raz - nie lubię klasycznych "olejów".

Oczywiście po nałożeniu skóra jest gładka i cudowna. Niestety, jest jeden problem i to duży - u mnie ten olejek w ogóle nie nawilża na dłuższą metę. Już po 2 godzinach mam suchą skórę i czuję się tak, jakbym niczym się nie smarowała. U mnie efekt jest doraźny, zaraz po nałożeniu. W efekcie kondycja skóry jest średnia... Brakuje jej długofalowego nawilżenia a nie ukrywam, że na to głównie liczyłam.

Olejek zmęczyłam, można też dodawać go do kąpieli. Opakowanie stabilne ale zakręcane zamknięcie średnio praktyczne w przypadku olejku. Niestety z uwagi na brak nawilżenia nie powtórzę zakupu. Natomiast komfort z użycia jest bardzo wysoki. Cóż, w moim przypadku to za mało.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

CUDO!!

Absolutnie świetny produkt. Jestem zakochana w olejkach. Wolę je od balsamów. Ten tak przyjemnie pachnie, tak relaksująco. Kocham go używać. Cena owszem jest wysoka. Zapłaciłam prawie 40zl w Rossmanie ale produkt wart swojej ceny. Skóra po nim jest miękka, nawilżona. Ponadto produkt jest bardzo wydajny. Używam po każdej kąpieli i nie widać zużycia. Jest to jeden z moich ulubionych olejków zaraz po NUXE. Polecam.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

bije na głowe wszystkie oliwki jakie dotychczas miałam ale...

Jako oliwka ten olejek jest po prostu bardzo dobry. Olejek z sezamu na drugim miejscu w skladzie, więc wiemy czemu zawdzięczamy dobroczynne działanie tego preparatu. Oliwka ma dużo plusów, pozostawia na skórze cudowny zapach. Można ją dodać do kąpieli, nałożyć zaraz po niej, albo na bardzo przesuszone miejsca w ciągu dnia. Nie tłuści ubrań i dość szybko się wchłania. Opakowanie jest eleganckie, tylko zakrętka z korkiem trochę przeszkadza w dozowaniu. Cena do przejścia, w promocji można ją kupić za jakieś 33 zł. Porównując jednak objętości tradycyjnych oliwek to za 250 ml to sporo. Zdecydowanie jednak można zainwestować bo jest raczej wydajny. W moim przypadku jest jedno małe ale... chodzi o efekt nawilżenia... który jest bardzo krótkotrwaly. Opisałabym go raczej jako odczucie "filmu" który powstaje na skórze po nałożeniu tego olejku, niż faktyczne, głębokie nawilżenie. Po kilkunastu minutach zapominam, że nakładałam olejek na skórę, suchość i efekt szczypania, jak były tak są. Trochę szkoda ale balsamy Neutrogeny są zdecyowanie lepsze, mimo, że ten produkt producent klasyfikuje jako nawilżający.

Używam tego produktu od: krócej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 250 ml

Kocham!

Uwielbiam tą oliwkę i kocham za wszechstronność.Dodaję do kąpieli-co umila chwile,lub aplikuje bezpośrednio na ciało.To taka oliwka light.Nie tłuści nas,wanny:)i calej łazienki..Jest doskonała pod każdym względem.Skóra po uzyciu jest miekka,nawilzona,dopieszczona.Wchłania się od razu,nie pozostawiając uczucia lepkości..Zapach jak dla mnie delikatny,przyjemnyBardzo go lubię!..Moja skóra jest wdzieczna i to widać! Szczególnie na opalonym ciele.Wydobywa blask,jednoczesnie dając w zamian porządną dawkę wilgoci.Pewnie jest tysiące innych ,ale ta nie jest droga,a czyni tyle dobrego ..Polecam!

Używam tego produktu od: 6 mcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego