Yves Rocher, Beaute des Mains, Huile de Soin Exfoliant Vegetal (Peelingujący olejek do dłoni)

Cena PLN 17.90

Aby zapewnić dłoniom miękką skórę, należy regularnie stymulować jej odnowę komórkową. Zawarte w olejku nasiona truskawki doskonale złuszczają martwe warstwy naskórka. Formuła wzbogacona w arnikę dodatkowo chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Konsystencja olejku zapewnia skórze dłoni niezwykle aksamitne wykończenie.
Działanie:
- stymuluje odnowę komórkową skóry dłoni,
- chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Składniki: arnika, kwiat oryginalnie pochodzący z górskich obszarów Europy, znana jest z ochronnych właściwości dla skóry. Aby chronić zagrożony gatunek jakim jest Arnika górska, Yves Rocher stosuje odmianę Arnica Chamissonis z ekologicznych upraw w La Gacilly.
Nałożyć na zwilżone dłonie, delikatnie masować a następnie spłukać. Może być stosowany 2 razy w tygodniu.

Jaki jest sens produkowania czegoś takiego?

Produkt ten dostałam w prezencie od klienta, więc postanowiłam zobaczyć w czym tkwi sekret używania innego peelingu do każdej części ciała..
Sama zdecydowanie bym nawet nie pomyślała, żeby to kupić.
I tak, jak podejrzewałam wcześniej, jest to po prostu produkt dla osób, które lubią sobie dekorować łazienkowe półki z kosmetykami.

Produkt ten niczego nie zrobił.. Wydajemy prawie 20zł na coś, co obecuje nam gładką skórę, miękkość, blask (?) i szeroko rozumianą piękność, natomiast kończymy po prostu z czystymi i umytymi rękoma.

Jedyną zaletą może być tylko to, że produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego i ma nawet naturalny zapach.

Używam tego produktu od: ok. 6 msc?
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Miły peeling

Peeling bardzo ładnie pachnie, jest miły w użyciu (tłusta konsystencja przynosi natychmiastową ulgę suchym dłoniom), skóra po użyciu jest nawilżona i gładka.

Niestety jest drogi i mało wydajny.

W promocji warto go kupić :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pół

Średni

Peeling jest tani zwłaszcza jeśli kupimy go w promocji i niezbyt wydajny. Pachnie przyjemnie delikatnie. Po jego zastosowaniu skóra jest wygładzona i miękka. Znam jednak lepiej ścierające i bardziej wydajne peelingi do rąk od niego np. firmy Paloma.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chciałam go mieć, okazał się zbędny

Producenci wymyślają coraz to nowe kosmetyki, a ja nabieram się na ich cudowne działanie i właściwości ;)

Plusy/neutralne:

- peeling bardzo ładnie pachnie

- ma estetyczną, półprzezroczystą tubkę, przez którą widać ubytek kosmetyku

- jesto to olejek peelingujący i faktycznie na dłoniach mamy tłustą powłoczkę, ale po spłukaniu natychmiast to znika (na szczęście) i mamy ładnie spłukane, nietłuste dłonie

- drobinki peelingujące są bardzo delikatne, właściwie to mało co czuć ich działanie

- taki delikatny peeling aż sięchce wypróbować na twarzy, ale na nalepce jest uwaga: nie stosować na twarz (ciekawe dlaczego)

- peeling nie podrażnia, nie uczula, nie szczypie, nie czyni krzywdy skórze

Minusy:
- wysoka cena
- brak wyraźnego działania, ot takie sobie pachnące mazidełko.

Peeling dłoni i tak się samoczynnie robi przy okazji peelingowania całego ciała, więc czy osobny peeling do samych dłoni jest konieczny?
A jednak z ciekawości go kupiłam.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze