Sylveco, Kremowy żel do ciała

Średnia ocena: 4.80/5

biogo.pl
Średnia ocena: 4.83/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Hypoalergiczny, kremowy żel do mycia ciała z cytrusową nutą zapachową, pochodzącą od naturalnego olejku eterycznego z werbeny egzotycznej. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry. Żel posiada fizjologiczne pH, łatwo tworzy pianę, dokładnie oczyszczając skórę i ją odświeżając. W składzie znalazły się składniki o działaniu zmiękczającym i odbudowującym barierę lipidową, a ekstrakt z liści ruty zwyczajnej poprawia kondycję skóry skłonnej do zaczerwienienia. Codzienne stosowanie żelu pod prysznicem, czy w czasie kąpieli, wspomaga regenerację przesuszonej skóry, pozostawiając ją elastyczną i gładką.

Skóra
wrażliwa
w butelce
w żelu
>250ml

Skład jest w trakcie moderacji.

• Woda, Glukozyd laurylowy, Betaina kokamidopropylowa, Gliceryna, Masło avocado, Panthenol, Ekstrakt z ruty, Kwas mlekowy, Oleinian glicerolu, Guma guar, Benzoesan sodu, Olej rokitnikowy, Olejek z werbeny egzotycznej

Dobry żel

Żel pod prysznic jest delikatny dla skóry. Pachnie ziołowo, ale przyjemnie. Skutecznie myje skórę nie przesuszając jej. Wydajność oceniam na przeciętną, standardową dla żelu pod prysznic. Jestem z niego zadowolona. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale też nie szkodzi, więc na pewno będę do niego wracać, gdyż cenię sobie naturalne kosmetyki.

Przepiękny zapach

Żel otrzymałam w prezencie i jego zapach skradł moje serce już od pierwszego użycia.

Żel zamknięty jest w ciemnej butelce i ma dość prostą etykietę w biało - zielonej kolorystyce. Jest zamykany na zatrzask, a dozuje się za pomocą ściśnięcia butelki.

Produkt jasnożółtym kolorem i konsystencją przypomina mi lejący, mętny miód (bez tej lepkości). Pachnie przepięknie, bardzo nietypowo - cytrusowy aromat werbeny jest bardzo mocno wyczuwalny, pachnie i bardzo świeżo i odrobinę słodko jednocześnie. Zapach przypomina mi cytrusowe landrynki z dzieciństwa, które mama dawała mi na drapiące gardło.
Jedyne co mi przeszkadza w jego formule to to, że bardzo słabo się pieni.

Skóra po użyciu jest świetnie oczyszczona. Żel zadziałał u mnie trochę jak balsam - skóra stała się miększa, gładsza i nawilżona.
Zauważyłam też, że złagodził podrażnienia po depilacji, więc to na ogromny plus. Jest hypoalergiczny, a ponadto nie ma SLS.

Naprawdę fajny produkt, gdyby pienił się lepiej dostałby 5 gwiazdek.

Dobry żel pod prysznic

Żel pod prysznic na prawdę godny polecenia.
Przede wszystkim super skład - naturalny i z delikatnymi substancjami myjącymi. Nie przesusza skóry, choć też nie zauważyłam jakiegoś szczególnego nawilżenia, ale może to kwestia tego, że zimą używam niestety cieplejszej wody do umycia się.
Żel mocno się pieni, jest całkiem wydajny.
Pachnie dość delikatnie - cytrusowo, raczej jest to zapach, który większości osób przypadnie do gustu.
Jak na żel totalnie naturalny jest dość tani.
Nie mam się do czego przyczepić, jest to na prawdę dobry żel pod prysznic.

Bardzo przyjemny produkt

Marka Sylveco to jedna z moich ulubionych marek eko, po jej produkty sięgam bardzo często. Szczególnie dobrze sprawdza się u mnie oferta tej marki w zakresie pielęgnacji twarzy, jednak ostatnio postanowiłam zakupić tez coś do ciała – kupiłam sobie żel i mydło. Jeśli chodzi o żel to na lato byłby to strzał w dziesiątkę! Używała go jednak w okresie jesiennym i jestem również bardzo zadowolona. Ma świeży, orzeźwiający zapach a dodatkowo jest delikatny dla skóry podczas mycia. Przyjazny skład i korzystna cena sprawiają, że na pewno do niego wrócę.

OPAKOWANIE

Bardzo podoba mi się szata graficzna opakowania charakterystyczna dla marki. Nawiązuje nieco do styl aptecznego, piękna grafika przedstawiająca motywy roślinne, dobrze dobrana kolorystyka czynią produkt miłym dla oka. Nie sposób pomyć tej marki z żadną inną. Kolorystyka jest żywa, nasycona, a roślinne motywy dodają całości niezwykłego charakteru. Butelka wykonana jest z brązowego, półprzezroczystego plastiku, dzięki czemu widać zużycie produktu. Wyposażono ją w zamknięcie na klik, co ułatwia dozowanie produktu. Znajdziemy na niej najważniejsze informacje na temat produktu oraz składników aktywnych. Opakowanie wykonano z solidnych i trwałych materiałów, nic się nie łamie i nie pęka podczas używania, a nawet niezamierzonych upadków.

ŻEL

Należy pochwalić markę za bardzo przyjazny, delikatny dla skóry skład, gdzie nie ma mocnych substancji oczyszczających. Znajdziemy tutaj za to mnóstwo ekstraktów roślinnych i olei. Skład jest bardzo dobry. Zaskoczeniem była dla mnie postać tego żelu – oczekiwałam gęstego, kremowego produktu a tutaj mamy zupełnie coś innego. Produkt ma lekko żółtą barwę i ma postać rzadkiego, przezroczystego żelu. Ma wspaniały zapach, w którym dominują soczyste cytrusy, którym werbena dodaje charakteru. Jest bardzo przyjemny dla nosa i umila każdą kąpiel, idealnie orzeźwia i pobudza, więc uwielbiam stosować go rano i sięgam po niego po męczącym dniu kiedy opadam z sił. Żel nałożony na ciało dobrze się pieni zarówno nakładany dłońmi jak i gąbką, co dla mnie było zaskoczeniem jak na produkt naturalny. Po umyciu pozostawiaj skórę czystą, gładką w dotyku, ale zarazem nawilżoną i miękka. Nie powoduje uczucia wysuszenia czy dyskomfortu. Mam cerę normalna, ale myślę, że z powodzeniem mogą stosować go wrażliwcy. Produkt mimo pojemności tylko 300 ml jest bardzo wydajny i nie trzeba go dużo na jedną kąpiel. Dostępny jest w wielu drogeriach, aptekach i sklepach eko.

PLUSY:
piękne opakowanie
śliczny zapach
oczyszcza skórę bez wysuszania
dobrze się pieni
ma wspaniały skład
nawilża, koi, łagodzi

Świetnie domywa i nie wysusza

Dostałam ten żel w prezencie od osoby, która uwielbia naturalną pielęgnację. Już dawno chciałam skusić się na jakiś produkt Sylveco, w końcu to nasza rodzima marka, a ja lubię wspierać polskie firmy. U mnie żeli pod prysznic nigdy za dużo, ponieważ do mycia używam tylko tego typu produktów i schodzą mi dość szybko.

Produkt znajduje się w plastikowym, wąskim, smukłym opakowaniu. Ma prosty, ale przemyślany i ładny design, szczególnie szatę graficzną. Ta nalepka jest też bardzo przyjemna w dotyku, taka aksamitna. Jednocześnie butelka nie wyślizguje się z dłoni. Kolor opakowania chyba został zmieniony, jest ciemnobrązowy. Nalepka nie otula całego opakowania, więc pod światło spokojnie dojrzymy, ile nam jeszcze produktu zostało. Zamykany na kilk, co jest bardzo poręczne podczas używania go. Bardzo łatwo otworzyć i zamknąć opakowanie, nawet mokrymi dłońmi. Jednocześnie nie bałabym się go zabrać ze sobą w podróż. Dozownik jest świetny, dozuje idealną ilość produktu, nie brudzi się też żelem dookoła. Forma opakowania pozwala na zużycie całości produktu, nie marnując go. Opakowanie jest stabilne, nie przewraca się pod prysznicem. Zatem jeśli chodzi o formę podania produktu – nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Jego konsystencja jest dość rzadka i lejąca. Producent mówi, że jest to kremowy żel do ciała, ja tu kremowości za bardzo nie widzę, dla mnie to po prostu żel. W dodatku rzadki, więc na początku zdarzało mi się wylać na dłoń zbyt dużo. Jak to produkt naturalny – mało się pieni. Nie lubię więc za bardzo myć się nim solo, zawsze używam gąbki i wtedy ta lejąca konsystencja mi nie przeszkadza, a gąbka robi troszkę więcej piany, niż sama dłoń. Żel ma świeży, orzeźwiający, leciutko ziołowy zapach. Wyczuwam też w nim cytrusy, to chyba te werbena egzotyczna, o której pisze producent na odwrocie opakowania. W każdym razie zapach jest przyjemny, a po zakończeniu kąpieli – niewyczuwalny. Jako, że jest to produkt naturalny mamy 6 miesięcy na zużycie go od pierwszego otwarcia.

Najbardziej się bałam, że skoro jest to produkt naturalny, to jak na moje potrzeby będzie zbyt delikatny. Lubię czuć, że moja skóra jest naprawdę dobrze oczyszczona. Bardzo przyjemnie się jednak zaskoczyłam. Co prawda używany w duecie z gąbką, ale świetnie domywa wszelkie zanieczyszczenia. Na ogromne wyróżnienie zasługuje fakt, że ten żel jednocześnie świetnie myjąc – nie wysusza skóry. Serio, w trakcie używania go nie czuję konieczności balsamowania. To dla mnie ogromne wybawienie, szczególnie rano, kiedy nie mam czasu na balsam do ciała, co przy stosowaniu innych żeli skutkuje później denerwującym swędzeniem. Żel od Sylveco jest ultra delikatny dla skóry. Naprawdę nie sądziłam, że można pogodzić porządne oczyszczenie z brakiem wysuszenia, a tu proszę, polska marka spisuje się na medal :) Jeśli już miałabym się do czegoś przeczepić, to wolałabym, żeby troszkę bardziej się pienił… ale jest to produkt naturalny, więc nie jest to dla mnie minus, wolę dobry skład niż mnóstwo chemicznej piany. Właśnie kończę pierwsze opakowanie i jestem naprawdę zadowolona. W cenie regularnej jest dla mnie ciutkę za drogi, ale jeśli spotkam go na promocji – nie zawaham się go kupić, bo jest warty uwagi.

Polecam, polecam i jeszcze raz poleca!! Jest niezwykle delikatny dla mojej wrażliwej i bardzo suchej skóry. Posiada przyjemny orzeźwiający zapach oraz kremową konsystencje, co jest dla mnie dużym plusem. Po dłuższym stosowaniu skóra jest miękka i zauważyłam brak uczucia ściągania skóry, które towarzyszyło tuż po kąpieli mi przy używaniu innych żelach. Warto wypróbować !

Żel bez SLS to podstawa pielęgnacji ciała!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele znaczy dla skóry delikatny kosmetyk myjący. Żaden balsam nie nawilży nam skóry tak skutecznie jak wtedy, gdy jednocześnie będziemy stosować żel, który nie narusza bariery hydrolipidowej skóry!

Dzięki temu żelowi mogę zapomnieć o stosowaniu balsamów, ponieważ skóra jest bardzo dobrze nawilżona, nie pojawia się na niej drobnopłatkowe złuszczanie. Odkąd stosuję żele bez SLS stosowanie balsamu stało się przyjemnością i chwilą relaksu a nie koniecznością, przymusem.

Kremowy żel Sylveco posiada obłędny zapach (werbenowy, jak wyczytałam na opakowaniu- mi kojarzy się z żółtymi cukierkami Nimm2 ;)), sprawia, że skóra po prysznicu jest gładka, miękka i przyjemna w dotyku.

Żel można także stosować jako "płyn" do kąpieli.

Odkąd zmieniłam żele myjące na te bez SLS poprawiła się także kondycja mojej skóry na dłoniach oraz stopach!

Mój nr 1

Jedyny żel do ciała, przy którym zatrzymałam się na dłużej i w tym momencie zużywam już 2 opakowanie. Wybrałam go ze względu na skład, w którym nie ma tysiąca sztucznych dodatków. Przyzwyczaiłam się też do tego, że kierując się wyborem naturalnego składu nie ma co liczyć na ładny zapach i tutaj się przyjemnie rozczarowałam - żel pachnie ślicznie a przy tym świetnie się rozprowadza.

Najfajniejszy od Sylveco

To mój ulubiony żel do mycia tej marki - moim zdaniem wypada dużo lepiej niż wersja ,,delikatna". Ma świeży, owocowy zapach, naprawdę bardzo przyjemny. Do tego wygodne i szczelne opakowanie - można zabrać na wyjazd i w kosmetyczce się nie rozleje. Delikatnie myje i nawilża, skóra po myciu nie jest mocno wysuszona. Jest dość wydajny, wystarczy spokojnie na kilka miesięcy. Sprawdza się też jako delikatny szampon na wyjazdach. Włosy są po nim miękkie i gładkie, a do tego błyszczące i pięknie pachną. Konsystencja jest dość lejąca, ale w niczym to nie przeszkadza.

Delikatny płyn

Butelka płynu jest bardzo wydajna - nie ma potrzeby nakładania go dużo na dłonie by namydlić ciało. Konsystencja dość rzadka jak na żel, ale mi to nie przeszkadza - przez to chyba jest też wydajniejszy. Po nałożeniu i spłukaniu, mam wrażenie, że pozostawia cienki film na skórze - odkąd go używam, też zauważyłam, że skóra nie jest wysuszona po kąpieli (czasami doświadczam tego na goleniach i ramionach w przypadku płynów z SLSem).
Ma dość specyficzny zapach - taki cytrusowy, dla mnie też z nutką sosny. Osobiście mi się podoba, choć na początku był dla mnie zaskoczeniem.

Kremowa piana, zapach cukierków na kaszel

Streszczenie recenzji: Znasz jakiś produkt Sylveco/Biolaven/Vianek do mycia (czegokolwiek)? Ten jest taki sam, tylko inaczej pachnie ;)
Działanie: Typowe dla żeli z glukozydami jako głównym środkiem myjącym – myje łagodniej niż te ze SLESem, ale przy okazji ma charakterystyczną ,,oporną” konsystencję, drobną, trudniejszą do uzyskania pianę i skłonność do pozostawiania włosów lekko matowymi. Sam żel nie jest kremowy, kremowa jest za to piana, która powstaje, kiedy rozprowadzi się go na myjce z siatki. Wtedy też jest w miarę wydajny. Używam go do mycia ciała i włosów, bo ma skład bliźniaczo podobny do szamponów Sylveco i działa, jak na mnie, tak samo, a najczęściej jest dwukrotnie tańszy ;)

Na plus:
- sprawdza się i jako żel i jako łagodny szampon
- rozprowadzony na gąbce lub myjce daje dużo piany
- zapach cukierków na kaszel jest całkiem pozytywny ;)
- bardzo dopracowana otoczka produktu – butelka z ładną grafiką, dobrze wygląda na półce w łazience

Na minus:
- niezbyt dobra wydajność

Cudowne działanie, kiepski zapach.

Plusy:
+ doskonale i długotrwale nawilża;
+ skóra jest po nim miękka i zdrowa;
+ widocznie zmniejszył problemy z gęsią skórką;
+ wydajny;
+solidne opakowanie;

Minusy:
- zapach – specyficzny, faktycznie kojarzy się z tabletkami na ból gardła;
-konsystencja – nie wiem skąd pomysł, że kremowa – jest rzadszy niż przeciętne żele pod prysznic; musiałam się przestawić, bo zdarzało mi się wylać go więcej niż potrzebowałam;
- dostępność;

Najlepszy żel pod prysznic, jakiego kiedykolwiek używałam. Zmienię go jeżeli znajdę odpowiednik o przyjemniejszym zapachu.