Iwostin, Perfectin Purritin, Profesjonalny peeling na noc dla skóry tłustej i trądzikowej

Iwostin Perfectin Purritin profesjonalny peeling na noc, to kosmetyk dokładnie oczyszczający skórę trądzikową. Łagodzi stany zapalne, złuszcza i zwalcza bakterie. Nawilża oraz odblokowuje zatkane pory.
Peeling zaliczany jest do szerokiej kategorii dermokosmetyków. Charakteryzuje się wyjątkowym składem. Zawiera kwas migdałowy, który odpowiada za przyśpieszenie procesu złuszczania i ułatwienie odblokowywania gruczołów łojowych. Zwalcza bakterie, dzięki czemu chroni przed tworzeniem się nieestetycznych zmian trądzikowych w postaci zaskórników czy krostek i grudek. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Kwas laktobionowy doskonale sprawdza się w czasie pielęgnacji cery wrażliwej. Przyczynia się do zwiększenia nawilżenia skóry. Alfa i beta hydroksykwasy odpowiadają za odblokowanie porów i działają rozjaśniająco na przebarwienia. Mocznik przyczynia się do wiązania wody w głębszych warstwach naskórka oraz wykazuje właściwości normalizujące proces złuszczania się. Zincidone ogranicza produkcję sebum i przetłuszczania się skóry oraz przeciwdziała tworzeniu się zmian trądzikowych. Kosmetyk pozostawia skórę dokładnie oczyszczoną i wyjątkową gładką.

Składniki aktywne: kwas migdałowy 5%, kwas laktobionowy 3%, alfa i beta hydroksykwasy 2%, Zincidone, mocznik, Eurol BT.
Zawiera kwas salicylowy.

jest ok

Dobry peeling do sporadycznego użycia. Mam jednak skórę suchą i dość wrażliwą więc nie używam za często takich produktów. Peeling do stosowania raczej zimą.

Nowe opakowanie teraz Iwostin Estetic peeling z kwasem migdałowym 5 %

Peeling ma teraz nowe opakowanie stara seria Perfectin Purritin po zmianie produkt widnieje pod nazwą Iwostin Estetic z kwasem migdałowym 5%. Obawiałam się że zmiana nazwy pociągnie za sobą zmianę składu, ale tak się nie stało. Peeling stosuję 3 razy w tygodniu, mam skórę tłustą ze skłonnością do trądzikowej. Dla mnie jest to jeden z najlepszych peelingów jakich używałam. Stosuje na noc, na oczyszczoną skórę twarzy i szyi, nie nakładam kremu (niektóre osoby pisały na forach że nakładają krem ponieważ jest uczucie ściągania jak takiego efektu nie czuje na swojej twarzy). Stosuje od 5 mc i jestem w trakcie użytkowania 2 opakowania.

Za słaby.

Jako posiadaczka cery tłustej i trądzikowej pisze wprost-peeling ma zbyt małe stęzenie i nie zastapi wizyty u kosmetyczki a dokladniej kuracji kwasami. Przez noc na skorze dziala.Stopniowo rozjasnia przebarwienia po wypryskach,splyca zaskorniki,ale absolutnie nie ogranicza wydzielania sebum.Na t6ym mi glownie zalezalo,aby wplynal na ŁZS.

Fajny

Oceniam ten produkt, przy skórze typowo mieszanej, alergicznej z problemami w postaci wągrów i rozszerzonych porów.
Używam peelingu od końca listopada i właśnie kończę pierwsze opakowanie, tak więc produkt ma wydajność jak marzenie.
Przez pierwsze kilka dni używania podrażniał i wysuszał skórę, dlatego stosowałam go pod krem łagodzący Cleanance Hydra z Avene i w takim duecie sprawdził się świetnie. Skóra jest gładsza, jaśniejsza i jakby świeższa.
Zauważyłam spłycenie zaskórników,ale niestety nie ich zniknięcie, są jednak mniej uporczywe niż kiedyś. Pory są odrobinę zwężone, produkcja sebum również. Myślę,że warto podejść do tego kosmetyku wytrwale, bo potrzeba trochę czasu,żeby dostrzec jego potencjał. Dzięki Peelingowi Purritin moja skóra przestała wymagać mechanicznego złuszczania, które mocno ją podrażniało.
W mojej opini produkt nie ma wielu minusów,ale główne to fakt nieradzenia sobie z zaskórnikami, przesusz i początkowe podrażnienie.
Poza tym bomba, odkąd go używam zbieram dużo komplementów na temat promiennej i ładnej skóry.
Polecam szczególnie osobom ze skórą mieszaną, wydaje mi się,że przy tłustej może sobie nie poradzić.

Świetny produkt

Poleciła mi go kosmetyczka i używałam go od listopada do marca. Na początku nie widziałam większej różnicy, ale po miesiącu stosowania koloryt mojej cery się wyrównał, była też gładsza, i rozjaśniona., bardzo dobrze oczyszczona, mniej się przetłuszczała. Pod koniec stosowania jednak wysuszył skórę - odstawiłam go, kiedy pojawiły się suche skórki, a potem już stosowałam bardzo sporadycznie.
Trochę trzeba się nakombinować, żeby sobie poradzić z aplikacją, ale przyzwyczaiłam się do tej dziwnej pipety dość szybko. Peeling jest bardzo wydajny i wart swojej ceny, ale trzeba przy nim pamiętać o super nawilżeniu.

dobre działanie kwasów

Stosowałam go na noc w ramach kuracji dla mojej tłustej i problematycznej cery. Rzeczywiście widać było pozytywne efekty.
- skóra mniej się przetłuszczała
- zmniejszyła się ilość niedoskonałości i zaskórników
- buzia stała się gładsza i świeższa
- nie przesuszył mi skóry

Efekty nie były tak spektakularne jak seria wizyt u kosmetyczki albo efekty pracy dermatologa, jednak realnie pomogły. Na tle innych drogeryjnych preparatów ten bardzo się wyróżnia. Pół gwiazdki odjęłabym tylko za niezbyt przyjemną, lepką konsystencję, którą miałam wrażenie że w nocy wcieram w poduszkę. Opakowanie starczało mi równo na miesiąc.

U mnie się nie sprawdził

Jednak nic nie zastąpi profesjonalnych peelingów w gabinetach kosmetycznych. Ten peeling nie oczyścił mojej cery, niestety zauważyłam wręcz ogromny wysyp. Może produkt lepiej się sprawdza u innych - to jednak kwestia indywidualna. Po pełnej kuracji wysuszenie cery było dość uciążliwe - ale to normalne przy tego typu produktach.

średni

Kupiłam za namową pani w aptece. Chwaliła, że jest mocny a potrzebowałam czegoś na uporczywe zaskórniki i grudki na czole. Krzywdy nie robi, ale dla mnie ma za słabe działanie.

Mam cerę mieszaną, bardzo podatna na przesuszanie i dosyć wrażliwa, ale strefa T się przetłuszcza. Mam uporczywy problem z zaskórnikami rozszerzonymi porami w strefie T. Od jakiegoś czas męczę się z małymi grudkami na czole a przed okresem miewam bolesne podskórne grudki w okolicach brody, także nic ciekawego. Trądziku ani przebarwień nie mam.

Kupiłam w aptece za ok. 50 zł.

Produkt znajduje się w szklanej buteleczce z pipetą, która nie działa najlepiej i jest z nią trochę zabawy. Pompka sprawdziłaby się o wiele lepiej.
Dla mnie to serum, nie peeling. Szybko się wchłania, zostawia na skórze trochę lepką powłoczkę, ale nie sprawia to dużego dyskomfortu.
Początkowo cera musiała się do niego przyzwyczaić, bo po pierwszym użyciu była zaczerwieniona. Nie mogłam go używać codziennie, bo przesuszał mi skórę, musiałam zawsze nakładać dodatkowo na ten "peeling" krem nawilżający. Później cera się przyzwyczaiła i mogłam używać codziennie bez kremu i mnie nie przesuszał. Skóra nie łuszczyła się ani trochę.
Po 2 tyg. miałam więcej grudek na czole. Chyba skóra oczyszczała się z głębokich zaskórników, bo później grudki prawie całkowicie zniknęły.
Zaskórniki stały się mniej widoczne i jest ich trochę mniej.Liczyłam na lepsze efektu. Tutaj oceniłabym go 3/5.
Pory nie są zwężone.
Cera przetłuszcza się tak samo jak wcześniej.
Gulek przed okresem jest mniej i szybciej się goją. Jak sporadycznie pojawiają się jakieś wypryski, to nie ma na nie zbytnio wpływu.
Skóra jest na pewno złuszczona, bo widzę teraz jak jasną mam twarz w porównaniu z szyją.
Nie podrażnił mnie, czego się obawiałam, ale używałam już wcześniej kwasów 5%,

Generalnie czuć, że skóra jest czystsza. Używając go nie czułam potrzeby stosowania dodatkowo peelingu mechanicznego czy enzymatycznego. Na zaskórniki działa średnio, ale mam z nimi spory problem. Jest raczej łagodny dla skóry. Nie wiem jak sprawdzi się przy trądziku, ale dla mnie średni. Lepszy niż nic, ale są lepsze.
Na plus duża wydajność. Prawie 3 mies.przy codziennym stosowaniu.

nic szczególnego

Kupiłam zachęcona opinią koleżanki z myślą o tym, że pozbędę się grudek pod skórą i zmniejszą się liczne zaskórniki. Po zastosowaniu poza gładką powierzchnią skóry twarzy nie zaobserwowałam niczego pozytywnego, ale czego w sumie można się spodziewać po peelingu z kwasami do użytku domowego. Myślę, że można go stosować jako peeling enzymatyczny i nic poza tym, a na kwasy należy udać się do kosmetyczki ,bądź dermatologa jeśli ktoś oczekuje spektakularnego efektu.

Szału nie ma....

Używam produktu 4 tyg, czyli zgodnie z opisem producenta moja kuracja powinna już się zakończyć. W tym czasie zużyłam 1/3 buteleczki więc produkt można określić jako bardzo wydajny. Peeling jest bezwonny co również jest dużym plusem. I to na tyle zalet.
Moja cera jest tłusta za skłonnością od tworzenia podskórnych krost, zaskórników i rozszerzonych por.
Ilość wydzielanego sebum nie zmniejszyła się.
Rozszerzone pory i wągry na nosie nadal są obecne w takiej samej ilości.
Zniknęło mi większość krost z brody i żuchwy ALE na czole zaczęły pojawiać mi się ropne i bolące zmiany....
Szału nie ma i nie skuszę się na następne opakowanie.

Bardzo dobry

Peeling jest tani jak na kosmetyk apteczny i do tego wydajny. Po aplikacji szybko się wchłania w skórę. Po jego stosowaniu pory skóry są oczyszczone a krostki i grudki szybciej się goją. Poza tym rozjaśnia skórę nie przyczyniając się do jej wysuszenia lub podrażnienia. Jedyny minus to niewygodna pipetka do dozowania.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Widać efekty

Zaskoczył mnie ten peeling- swoją formą stosowania. Nie byłam co do niego przekonana, ponieważ sądziłam, że peeling to drobinki, które nakładałam na twarzy i pocieram dłońmi, aby zetrzeć naskórek.
Efektów nie zauważyłam od razu, ale byłam na to przygotowana, jednakże po pewnym czasie zauważyłam, że zaskórniki, które miałam na brodzie zniknęły.
Nakładam go tylko na brodę (tam mam zaskórniki), gdy nakładałam go na policzki, w nadziei, że rozprawi się z trądzikiem, nie zauważyłam żadnego efektu.
Minusy:
nie umiem używać pipetki, więc nakładam swoim sposobem,
wysusza skórę

Plusy:
bezzapachowy,
widać efekty,
skóra jest gładka i jasna,
nie przebarwia skóry, ani nie robi się czerwona

Używam tego produktu od: połowy października