Eucerin, AtopiControl, Pielęgnujący Krem do twarzy do skóry suchej i podrażnionej 12% Omega + Licochalcone A

Eucerin AtopiControl Pielęgnujący krem do twarzy dzięki lekkiej, szybko wchłaniającej się formule to idealny produkt do codziennej pielęgnacji skóry w fazie remisji. W okresie zaostrzeń powinien być stosowany jako pielęgnacja uzupełniająca w trakcie stosowania Eucerin AtopiControl Kremu intensywnie pielęgnującego.
Eucerin AtopiControl Pielęgnujący krem do twarzy dzięki zawartości wysoce skoncentrowanych kwasów tłuszczowych Omega-6, które wzmacniają strukturę skóry i przywracają jej funkcję bariery ochronnej oraz kojącego podrażnienia Licochlconu A. Długotrwale nawilża i koi jednocześnie redukując świąd i uczucie napięcia skóry. Skóra staje się mniej szorstka i zauważalnie gładsza.
Nie zawiera substancji zapachowych, barwników ani parabenów - minimalizuje ryzyko podrażnień i alergii. Bardzo dobra skuteczność i tolerancja udowodniona na skórze atopowej. Odpowiedni dla niemowląt powyżej 3. miesiąca życia, dzieci i dorosłych.

Średni

Nie mam skóry atopowej, więc nie jestem najlepszym testerem takich kosmetyków, natomiast mam bardzo suchą skórę na całym ciele oprócz twarzy i miałam nadzieję, że ten krem będzie nawilżającym ratunkiem. Niestety tak się nie stało.

Wypróbowywałam go razem z Atopicontrol z kompleksem kojącym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,75108,atopicontrol-krem-intensywnie-pielegnujacy-do-skory-suchej-swedzacej-i-zaczerwienionej-kompleks-kojacy.html
i szczerze mówiąc uważam, że prawie się między sobą nie różnią.

Zacznę od konsystencji: jest trochę dziwna, ma się wrażenie, że to olej połączony z wodą. Krem jest dość płynny, ma nieprzyjemny żółty kolor, jeszcze bardziej intensywny niż ta wersja z kompleksem kojącym. Po nałożeniu na twarz czy skórę trochę jakby marze się po wierzchu, a dopiero po solidniejszym wtarciu zaczyna wnikać w skórę.

Ma niestety mocno nieprzyjemny zapach (na szczęście niezbyt intensywny), ale wchłania się dosyć szybko i zapach stopniowo znika. Trochę się świeci na buzi, chociaż jest jeszcze akceptowalnie. Jest wydajny.

Krem jest dość lekki, myślę, że można spokojnie zastosować go pod makijaż. Daje przyjemne nawilżenie i faktycznie łagodzi podrażnienia. Z ciekawości wypróbowałam go też pod oczy i dawał radę - nie podrażniał, nawilżał, wchłaniał się. Ale jeśli ktoś liczy na ultra nawilżenie, to bardzo się rozczaruje.

Plusy:
+łagodzi podrażnienia
+lekko nawilża
+szybko się wchłania
+można stosować pod makijaż
+można stosować na podrażnioną skórę czy pod oczy
+wydajny

Minusy:
-brzydki zapach
-szalony żółty kolor (na szczęście niewidoczny po rozsmarowaniu)
-niezbyt przyjemna oleisto-płynna konsystencja
-cena