Colgate, Plax, Complete Care Sensitive (Płyn do płukania jamy ustnej)

Colgate, Plax, Complete Care Sensitive (Płyn do płukania jamy ustnej)

Kompleksowa ochrona wrażliwych zębów i dziąseł.

Zapewnia 12 korzyści w 1:
- bez alkoholu,
- bez uczucia pieczenia,
- dba o wrażliwe miejsca w jamie ustnej,
- zapewnia 12 godzinną ochronę przed bakteriami,
- usuwa do 99,9% bakterii,
- pomaga zapobiegać próchnicy,
- czyści trudno dostępne miejsca,
- odświeża oddech,
- utrzymuje zdrowe dziąsła,
- zapewnia czystszą jamę ustną,
- zapobiega osadzaniu się osadu nazębnego,
- redukuje bakterie powodujące problemy z dziąsłami.

Bardzo delikatny

Płyn odświeża oddech. Cena taka sobie. Smak i zapach całkiem niezły. Jest bardzo łagodny i za to go lubię bo przyjemniej się go używa dzięki temu. Ma wygodne opakowanie. Nie zdziała jednak cudów.

Delikatny

Długo nie używałam płynów do płukania z powodu ich niedobrego smaku i/lub palenia ust. W końcu znalazłam Listerine Zero, któremu byłam wierna, aż na próbę złapałam ów Plax. Plax jest dobra alternatywą/ urozmaiceniem od Listerine. Nie wypala ust, jego smak jest w porządku, nie zostawia posmaku w ustach po użyciu. Niestety bardzo delikatnie odświeża oddech. Wydaje mi się, że niezbyt zabija bakterie, bo akurat przez ostatnie 3 butelki Colgate moje zęby zaczęły lekko szwankować ;) Fajnie, że jego cena jest niższa niż Listerine i często jest w promocjach.

Ilość zużytych opakowań: 3 lub 4

Naprawdę delikatny i nie pali ust

W mojej łazience zagościło już któreś z kolei opakowanie tego płynu. Bardzo nie lubię tych naprawdę wypalających usta (chociaż na przykład żółty, rossmanowski płyn bardzo polubiłam, ale chyba wciąż mu było daleko w swej intensywności do takiego Listerine), nawet myślałam przez jakiś czas, że tak ma być w płynach. Ale i tak krzywiłam się, jak miałam znów użyć jakiegoś bardzo żrącego i co powodowało u mnie na chwilę nawet coś w rodzaju gęsiej skórki na dziąsłach i ich odrętwienie. W końcu jednak rozejrzałam się za czymś odpowiedniejszym dla mnie i tak trafiłam na ten płyn. Dobra wiadomość dla wrażliwców: nie piecze nic a nic. Jest bardzo łagodny dosłownie we wszystkim. Ma subtelny smak nieco słodkawej, pieprzowej mięty i bardzo łagodny zapach. Być może przez to nie pozostawia jakiegoś ekstremalnie miętowego, świeżego oddechu i przy tym produkcie trzeba się po prostu z tym pogodzić, tym niemniej, oceniam go bardzo dobrze i lepiej używać takiego łagodnego niż żadnego.

Ilość zużytych opakowań: 4-5

Mój płyn do płukania jamy ustnej

Naprawdę świetny płyn do płukania jamy ustnej, nie zawiera alkoholu, jest delikatny i nie piecze. Dzięki temu mój syn używa go razem ze mną i też jest zachwycony, bo ma świeży oddech na długo.

Lubię bardzo :)

Kupiłam po raz pierwszy i jestem zadowolona. Nie ma w składzie alkoholu to najważniejsze! :) Polecam.

Plusy:
+ brak alkoholu !
+ dobrze czyści jamę ustną
+ odświeża oddech
+ nie występuje uczucie pieczenia
+ delikatny

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie