Colgate, Plax, Tea & Lemon Mouthwash (Płyn do płukania jamy ustnej)

Colgate, Plax, Tea & Lemon Mouthwash (Płyn do płukania jamy ustnej)

Colgate Plax Tea&Lemon - płyn do płukania jamy ustnej. 0 alkoholu. Ochrona przed osadem bakteryjnym 24/7, skutecznie zwalcza bakterie oraz zapewnia świeży oddech między szczotkwaniami.

Sama sobie płukaj nim zęby a co to za smak ? :D

Płyn do płukania jamy ustnej to obowiązkowy produkt w mojej rodzinie,wszyscy z chęcią sięgamy po nowości i oceniamy działanie a jak produkt wypadł w naszej ocenie?
“Sama sobie płukaj nim zęby,co to za smak? “ taką odpowiedź usłyszałam od swoich domowników :D.

W produkt zaopatrzyłam się w sieci Rossmann na jakiejś promocji,lubię mocne,odświeżające miętowe smaki past do zębów jak i płynów do płukania jamy ustnej,jakiś czas temu miałam problem z krwawiącymi i spuchniętymi dziąsłami,odsłonięte szyjki zębowe,jednak zmiana dentysty oraz specyfików do zębów dała ogromną zmianę na lepsze,od lat jestem wierna marce Lacalut oraz Elmex,jeśli na przykład używam pasty Elmex to stosuję płyn Colgate i na zmianę jeśli pasta do zębów Biała Perła to płyn Elmex lub Lacalut.

Opakowanie bez zbędnego kartonika za to plus :),pojemność 500 ml,data zużycia od otwarcia 12 miesięcy,korek po zdjęciu czerwonego zabezpieczenia w kolorze białym,butelka jest przezroczysta ale ofoliowana z grafiką przedstawiającą plasterek cytryny,listki herbaty oraz liście mięty a także orzeźwiającego chlusta też możemy się dopatrzyć ;).

W środku mamy jasno zielony płyn o dość intensywnym zapachu herbaciano cytrynowym,przyznaję o ile lubię sklepowe Ice Tea to ten smak…. nie jest dla mnie :/,sama zmęczyłam flaszkę jakkolwiek by to nie brzmiało :D,już pod koniec nie było aż tak źle chyba moje kubki smakowe zaczęły go akceptować.

Producent zaleca stosować płyn dwa razy dziennie, ja stosowałam raz,płukać ilością 20 ml przez 30 sekund ..ja po 10 sekundach miałam dość,jednak płyn nie pogorszył stanu moich dziąseł,nie wpłynął jakoś tragicznie na stan uzębienia,nie wypalał dziury w buzi ;) ponieważ nie zawiera alkoholu,jednak ja nie czułam takiego odświeżenia jamy ustnej jak przy innych produktach tego typu że otwierasz buzię i jest powiew lodowatego chłodu :),także moja przygoda z herbatą i cytryną zakończyła się na jednym opakowaniu.

Podsumowując krzywdy nie zrobił ale i chętnych na niego w domu nie było ;).

Ice tea

Zazwyczaj stronię od bezalkoholowych płynów do płukania. W tym przypadku musiałam się skusić: przemówił do mnie kolor, obietnica cytrusów plus opinie na wizażu.

O MNIE
Fanka mocnego listerinowego odświeżenia. Najczęściej nie przemawiają do mnie bezalkoholowe płyny, ponieważ pozostawiają nieprzyjemny posmak, jakby czegoś im brakowało. Posiadam zdrowe dziąsła bez problemu nadwrażliwości.

OPAKOWANIE
Przezroczysta butelka (zużycie produktu kontrolujemy na bieżąco) o pojemności 500 ml. Kolor nalepki jest identyczny z zawartością, mamy tu m.in. rysunki cytryny, herbaty i mięty. Korek jest dość szeroki i nieporęczny, za każdym razem przy zamykaniu zalewam butelkę. Ze względu na barwę aż tak tego nie widać. Miałam inną wersję o intensywnym niebieskim kolorze, wtedy plamy było bardzo zauważalne.
Za buteleczkę zapłaciłam 10 zł, uważam że to uczciwa cena.

WNĘTRZE
Jasnozielony, przezroczysty płyn sprawia wrażenie soczyście orzeźwiającego. Zapach świeży cytrynowo- miętowy.
Skład jak na chemiczny płyn, dość przyjemny: mamy glicerynę, słodzik: sacharynian sodu, mentol, chlorowodorek cetylpirydyny (skuteczna i łagodna substancja odkażająca, znajdziemy ją m.in. w tabletkach na ból gardła np. Halset) i na końcu składu (ale zawsze): olejek ze skórki cytryny, ekstrakt z herbaty.

DZIAŁANIE/EFEKT
Płyn smakuje jak mrożona herbata z miętą i cytryną, i słodzona słodzikiem. Przyznam, że chce się połknąć ten płyn i nie raz kiedy się spieszyłam, musiałam uważać aby z rozbiegu tego nie zrobić ;-). Jamę ustną płucze delikatnie, chociaż na końcu potrafi lekko zaszczypać w język. Produkt pozostawia słodkawy posmak z nutką mięty. Nie jest to typowy rodzaj odświeżenia, stanowi dla mnie nowość. Nie utrzymuje się zbyt długo, nie zmieni też smaku potraw, jeśli zdarzy nam się coś zjeść, chwilę po jego użyciu.
Mąż (również listerinowy miłośnik) spróbował płynu, stwierdził że nie jest zły ale nie daje oczekiwanego odświeżenia tylko nieprzyjemny posmak.

Właściwości płynu zmobilizowały mnie do regularnego jego używania, co sprawiło że płynu starczyło mi na około 3 tygodnie (używałam rano i wieczorem).

Płyn bardzo przypadł mi do gustu, mimo iż nie jest bardzo mocny. Nie smakuje jak produkt alkoholopodobny, sam posiada unikatowe cechy. Taką oryginalność cenię, z chęcią kupię ponownie (zapewne na przemian z Listerine ;-)).

Stały gość w mojej łazience

Bardzo lubię ten płyn. Jest delikatny w smaku, nie szczypie, a pozostawia uczucie odświeżenia na długo. Świetnie sprawdza się też u mojej pięciolatki, która nie chce używać przesłodzonych dziecięcych płynów do płukania ust. Polecam.

Przyjemny

Płyn jest bardzo łagodny i ma cytrusowo-roślinny smak. Osoby szukające mocnego odświeżenia mogą być zawiedzione - mi zajęło parę dni przyzwyczajenie się do smaku i do łagodności.

Jednak odświeża dobrze, usuwa nieprzyjemny zapach ust rano, i to wszystko bez pieczenia. Ciekawa aternatywa.

niezmiennie obecny w mej toalecie

Colgate Tea & Lemon plyn do płukania jamy ustnej mój ulubieniec gdy się kończy zawsze lecę kupić następne opakowanie.

Opakowanie klasyczne dla płynów Colgate z piękna grafika cytryny i mięty. Kolor delikatnie zielony niczym zielona herbata.
A zapach? miętowo zielonoherbaciany, pachnie słodko jak też smakuje ;p
Nie jest to typowy ostry płyn do plukania ust(nie zawiera alkoholu) jest bardzo łagodny i przyjemny w uzyciu. Nie spodziewałem się tak świetnego posmaku w ustach i odświeżenia bo jest naprawdę duże.
Płyn swietnie chroni moje uzębienia i świeżość mojej buzi.

Lepszego nie istnieje

Rozumiem, że ten produkt jest już dość długo na rynku. Nie wiem jak mogłam go nie zauważyć na półkach sklepów, ale się cieszę, że w końcu wpadł mi w oko przy zakupach. Przyciągnął mnie design opakowania, bardzo ładnie jest przedstawiona cytrynka, mięta, od razu kojarzy się to ze świeżością. Także akurat była promocja, więc zdecydowałam, że przetestuję. Regularna cena jest dobra, taka sama jak cena większości produktów tej kategorii.
Ten płyn do płukania jest moim faworytem. Moje oczekiwania co do niego były o wiele mniejsze niż to co okazało się w rzeczywistości. Płyn jest idealny dla osób, które lubią delikatną pielęgnację jamy ustnej, bez pieczenia, przesuszenia. Mimo, że jest to naprawdę baardzo delikatny produkt, jama ustna po jego użyciu jest odświeżona, dobrze oczyszczona na długie godziny.
Pierwszy raz używam płynu, którego smak jest tak cudny. On naprawdę przypomina prawdziwą zieloną herbatę z cytryną. Zapach też jest naturalny i ładny.
Produkt jest wydajny. Ja bez zastanowienia dokupiłam sobie jeszcze kilka opakowań, no bo jest teraz moim ulubieńcem.
Polecam!

Rewelacja!

Świetny płyn do płukania jamy ustnej, który nie szczypie w język :) pomimo tego że ma łagodny smak, nietypowy w porównaniu z całą gamą miętowych płynów, to jest skuteczny i skutecznie odświeża oddech. Zdaniem moim ale również męża ten płyn jest rewelacyjny!

Smakuje jak ice tea

Bardzo ciekawa odmiana przy wszystkich miętowych konkurentach. Płyn jest łagodny w smaku, nie zawiera alkoholu. Pozostawia w ustach przyjemny smak mrożonej herbaty i odświeżenie. Daje rade z neutralizowaniem nieprzyjemnych zapachów. Jeden z moich ulubionych.

Łagodny, ale bardzo skuteczny

Szukałam płynu do płukania jamy ustnej który nie będzie tak miętowy, że aż piekący. Ten jest idealny.

Płyn zamknięty jest w dość dużej (500ml) butelce, która jest przeźroczysta i ma kształt typowy dla prawie każdej butelki z płynem do płukania jamy ustnej. Na butelce znajduje się grafika cytryny i liści zielonej herbaty + czerwone elementy. Produkt ma zamknięcie w postaci nakrętki.

Sam płyn ma jasnozielony kolor (taki jak ma zaparzona zielona herbata) i pachnie bardzo ładnie - cytrusowo, ale to smak płynu najbardziej przypadł mi do gustu, bo nie jest typowym miętowym płynem. Mocno wyczuwalna jest w nim zielona herbata, cytryna i delikatna nuta mięty. Nie jest to typowy produkt do płukania jak inne tego typu, ze względu na swój smak. Jest naprawdę łagodny, nie piecze tak jak inne płyny, a pozostawia wspaniałe uczucie świeżości i chroni przed powstawaniem osadu nazębnego, a także bakteriami.

Warto zaznaczyć, że zawarte w tym płynie ekstrakty z cytryny i zielonej herbaty są w 100% pochodzenia naturalnego, a sam płyn nie posiada alkoholu etylowego.

Kupię ponownie.

Mmmm zaskoczona

Jak wszystkie płyny Colgate, skuteczny dobry produkt, a przy tym świetny smak dla osób, które nie przepadają za miętą.
Zalety:
cena
skuteczność
smak
wydajność
zapach

Bardzo fajny płyn do płukania jamy ustnej

Używałam wiele produktów do jamy ustnej, których zadaniem było odświeżenie jamy ustnej ale żaden nie sprawdził się tak jak ten produkt. Starcza na długo, daje uczucie świeżości oraz ma bardzo fajny zapach. Nic po nim nie piecze ani nie podrażnia.

Ciekawy smak!

Bardzo polubiłam ten płyn ze względu na nietypowy i ciekawy smak, który jest zupełnie inny niż "te wszystkie" miętowe płyny do płukania ust, a ja mam wrażenie, że zaraz buzię mi wypali. Ma posmak cytryny i zielonej herbaty jak deklaruje producent. Przyjemnie się go używa, smak jest na prawdę dobry, idzie wytrzymać przepisowe płukanie 30 sekund. Intensywnie i na długo odświeża, nie zawiera alkoholu, dla mnie świetny. Wypróbowałam już kilka opakowań i na pewno nie przestanę go używać. Polecam!