DermaQuest Skin Therapy, Retinol Peptide Youth Serum (Peptydowe serum ujędrniające z czystym retinolem 4%)

Innowacyjny kosmeceutyk zawierający najsilniejsze dostępne na rynku stężenie czystego retinolu 4%. Retinol jest czystą formą witaminy A, jedną z najskuteczniejszych substancji przeciwstarzeniowych stosowanych we współczesnej kosmetologii. Badania naukowe potwierdziły jego silne działanie stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i GAGs. Retinol wpływa na zwiększenie gęstości i jędrności skóry oraz poprawia jej ukrwienie. Poprzez wzrost syntezy białek podporowych terapia wpływa na spłycenie zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Dzięki regulowaniu aktywności melanocytów wyrównuje koloryt i niweluje oznaki fotostarzenia się skóry. Wzmocnienie właściwości ujędrniających zapewniają roślinne komórki macierzyste oraz peptydy biomimetyczne nowej generacji: Syn-Hycan [3%],RonaCare74; Cyclopeptide-5 [3%] oraz MATRIXYL synthe [2%]. Ze względu na silne stężenie retinolu kosmetyk polecany jest zarówno dla skór suchych jak i nadprodukcją sebum. Serum liftingujące polecane jest do stosowania na twarz, a w szczególności na szyję i dekolt.
Substancje czynne biologicznie:
- czysty retinol [4%],
- peptydy biomimetyczne[8%]:
• Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate (Syn®-Hycan) [3%],
• Cyclotetrapeptide-24 (RonaCare® Cyclopeptide-5) [3%],
• Palmitoyl Tripeptide-38 (MATRIXYL synthe) [2%],
- niskocząsteczkowy kwas hialuronowy [4%],
- skwalan [4%],
- lipofilowa forma witaminy C: BV-OSC [4%],
- kompleks aminokwasów: prolina, leucyna, seryna [1%],
- dipalmitynian hydroksyproliny [1%],
- witamina E [1.5%],
- 3 rodzaje komórek macierzystych z: Centella Asiatica, Budlei Dawida, owoców winogron (resweratrol),
- ekstrakt z arniki [1%],
- fosfolipidy [1%],
- ceramidy [1%].

Mój HIT na 2021

Jest to najlepszy ,niestety też najdroższy z kosmetykow jaki kupiłam......Ale.....warto!
Stosuje zgodnie z zaleceniem producenta od ok.1 m-ca, najpierw raz w tygodniu, potem 2 razy, a teraz 3 razy na tydzień.
Efekty są naprawdę widoczne, skóra od razu po nocy jest wygladzona, niedoskonałości się wchłaniają ekspresem, koloryt wyrównany, sebum zmniejsza się. Po pierwszym zastosowaniu skóra trochę przesuszona, ja mam tłustą, wiec to mi nie przeszkadzało,ale trzeba uważać na okolice pod oczami, łatwo podraznic .....potem w moim przypadku brak reakcji,skóra przyzwyczaiła się i nie widzę żadnych efektów ubocznych.
Polecam, nawet za taką cenę , czasem lepiej wydać raz Ale z dobrym efektem niż kupić kilka specyfików bez widocznych potem działań.

Krem, który dziala!

Zacznę od tego, że mam cerę tłusta ze skłonnościami do niedoskonałości. Nie jestem nawet w stanie wymienić wszystkich specyfików, które używałam żeby jakiś sobie pomóc. Ten krem kupiłam z myślą, że może tym razem się uda ale wielkich nadziei w nim nie pokładałam. Cena jest dość wysoka, jednak postanowiłam dać mu szansę... I to był strzał w 10!

Jest to pierwszy kremm w moim dotychczasowym 29 letnim życiu, który dziala dokładnie tak, jak zapewnia producent. Cera staje się po prostu piękniejsza z dnia na dzień. Przebarwienia, drobne zmarszczki i blizny znikają a niespodzianki skórne się nie pojawiają. Krem wyregulował również wydzielanie sebum, już nie świece się jak latarnia.

Jestem nim zachwycona i uważam, że jest wart każdej zlotowki, która na niego wydałam.

Świetne

Jedne z lepszych składowo (nie tylko retinol ale też peptydy) serów odmładzających i co tu dużo mówić robi swoją robotę bardzo skutecznie. Jeżeli postępuje się zgodnie z instrukcją nie podrażnia, nie powoduje ściągnięcia ani zaczerwienienia skóry (choć to z pewnością kwestia indywidualna). Używałam go także pod oczy (choć bardzo ostrożnie oczywiście) i po stosunkowo krótkim czasie (regularnego stosowania) widziałam efekt młodszej skóry: jędrniejszej, gładkiej i rozświetlonej. Szczerze mówiąc nie wiem czy mam ochotę szukać i testować inne sera z retinolem (choć jeszcze Environ za mną chodzi) skoro znalazłam naprawdę dobry kosmetyk, do którego nie mogę się przyczepić. No może poza ceną i tym, że jest dość gęste i trudno je w umiarze rozprowadzić na całej twarzy.