Oillan, Balance, Dermatologiczny żel micelarny do mycia twarzy

Oillan, Balance, Dermatologiczny żel micelarny do mycia twarzy

Żel skutecznie oczyszcza oraz odświeża suchą, odwodnioną i wrażliwą skórę. Zawarte w preparacie struktury micelarne usuwają makijaż i wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry twarzy, nie powodując podrażnień. Formuła nie zawiera mydła, ani SLES/SLS, dzięki czemu nie narusza naturalnej równowagi hydrolipidowej naskórka. Chroni przed przesuszeniem, niwelując uczucie ściągnięcia skóry. Nie zatyka porów.

oczyszczanie twarzy
odwodniona, sucha, alergiczna / atopowa
oczyszczające, odświeżające

Dobry produkt apteczny

Na zakup żelu skusiłam się po przetestowaniu kremu na dzień tej firmy, który bardzo mi odpowiadał. Zaznaczam, że mam suchą i wrażliwą cerę.
Bardzo podoba mi się opakowanie, jest estetyczne i wygodne, dozowanie produktu za pomocą pompki jest higieniczne i ułatwia nabieranie odpowiedniej ilości produktu. W mojej ocenie żel jest bardzo wydajny, wystarczył mi na ok 8 miesięcy przy codziennym stosowaniu.
Żel w swojej konsystencji jest dosyć lejący, emolienowy i bezzapachowy. Ma bardzo dobry skład, nie zawiera sylikonów i mydła co przy moim rodzaju cery jest zbawienne.
W mojej ocenie spisuje się bardzo dobrze, jest łagodny, delikatny i nie podrażnia - idealny dla skóry wrażliwej. Bardzo ważne, że nie wysusza skóry, a nawet delikatnie ją nawilża. Nie ma typowego uczucia ściągnięcia chociaż z uwagi na to, że mam bardzo suchą skórę, muszę użyć nawilżającego kremu.
Trzeba zaznaczyć, że żel bardzo dobrze usuwa pełen makijaż. Kilka razy zdarzyło mi się go użyć zamiast standardowych produktów do demakijażu i ku mojemu zaskoczeniu sprawdził się naprawdę dobrze. Normalnie używam go jednak jako końcowy etap oczyszczania skóry. Co więcej w czasie jego stosowania ograniczyła się znacząco częstotliwość korzystania z peelingów do twarzy - żel zgodnie z twierdzeniem producenta faktycznie nie zapycha porów i utrzymuje skórę w dobrej kondycji.
Na pewno do niego wrócę.

Dla delikatnej skóry

Żel z Oillan kupiłam w aptece, gdy zrobiłam rewolucję w swoim oczyszczaniu twarzy- zaczęłam dokładniej dobierać składy kosmetyków do mycia twarzy, wieczorem mycie dwuetapowe itp. Żel idealnie sprawdza mi się rano, gdy oczyszczam twarz delikatnymi detergentami lub bez użycia detergentów.
Ma delikatną, kremową, lekko płynną formułę, która się nie pieni. Po umyciu twarz nie jest ani trochę ściągnięta, jest nawilżona, bez efektu wysuszenia. Niektórym osobom może nawet sam ten żel wystarczyć jako nawilżacz, bez późniejszego użycia np. kremu do twarzy- skóra jest tak miękka i miła w dotyku, bez żadnego uczucia dyskomfortu.
Żel idealnie nadaje się do pielęgnacji delikatnej i alergicznej skóry- nie powoduje podrażnień ani innych nieprzyjemnych reakcji skórnych.
Minusem żelu jest jego wydajność- dość szybko się kończy, mimo tego, że nie używałam jego nadmiernej ilości- oraz fakt, że może być zbyt delikatny do wieczornego oczyszczania skóry, gdy jest na niej pełny makijaż i inne zanieczyszczenia zebrane w ciągu dnia (choć makijaż dobrze zmywa!).

Neutralny

Stan mojej cery:
- wrażliwa, normalna w kierunku suchej, z plamami potrądzikowymi.

PLUSY
- ładne, poręczne opakowanie
- żel ; bez zapachowy
- bez SLS i mydła w składzie
- nie daje uczucia ściągnięcia
- nawilżający
- nie zostawia tłustego filmu

MINUSY
- dziwna konsystencja żelu ; ucieka z rąk/wacika
-nie wydajny
- Po umyciu ,nigdy nie jestem pewna czy wszystko zmył z twarzy ;delikatny

Jeśli chodzi o stan mojej cery to nie zaszkodził ani nie pomógł.

Fajna rzecz

Bardzo dobry produkt, uzywalam do zmywania makijazu jak i zamiennik toniku , bo akurat mi sie skonczyl. W 2 przypadkach spisal sie na 5. Troche drogi a pojemnosc niezbyt duza, ale za to wydajny. Dobrze oczyszca, nie szczypie, nie wysusza. Nie wiem, czy kupie jeszcze, bo znalazlam z Ziaji zamienniki za 1/4 ceny. Ogolnie seria balance Oillana jest bardzo udana seria.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

mój nr 1

Jestem szczęśliwą posiadaczką już drugiego opakowania tego żelu i dziękuje pani z SP która mi go poleciła ( dodam, że w promocji w SP często można go kupić za 12-14zł.) za 150 ml.
Mam cerę tłustą, na której dość często pojawiały się różne niemiłe niespodzianki. Wcześniej używałam mleczka z Garniera do demakijażu i innych podobnych kosmetyków, jednak od czasu gdy pierwszy raz użyłam tego żelu . . . nie rozstaję się z nim i codziennie używam go do demakijażu i ogólnie do oczyszczania twarzy.

Plusy:
1. Niska cena a jakoś pierwsza klasa
2. przyjemna żelowa konsystencja
3. zapach jak dla mnie nie wyczuwalny a więc duży plus, nie znoszę jak kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy mają przytłaczający zapach.
4. bardzo łatwo dostępny, zarowno w SP jak w internecie.
5. wystarczy odrobine rozprowadzić na twarzy a żel robi się "bardzo miękki"- jakkolwiek to brzmi, nie trzeba trzec wacikiem, wszystko pięknie i ładnie schodzi.
6. skóra po jego użyciu nie jest przesuszona
7. skóra jest gładka i bardzo przyjemna w dotyku

minusów nie zauważyłam a jak już wspomniałam używam drugie opakowanie.
Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątke!
polecam wszystkim tym, którzy mają już dość drogeryjnych płynów, które jedynie wysuszają i podrażniają.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: dwa

Ideał!

Oillan to mój absolutny must-have do oczyszczania i demakijażu. Stosuję go dwuetapowo - na początek na wacik i zmywam nim makijaż oczu i twarzy, a następnie myję nim twarz jak typowym żelem.
To co go odróżnia od innych tego typu kosmetyków to delikatność. Nic nie szczypie, nie podrażnia, nawet mam wrażenie, że koi i lekko nawilża. Chociaż jednocześnie fantastycznie oczyszcza. Kosmetyk idealny ;) Ja mam skórę tłustą, ale sprawdza się u mnie świetnie. Kosmetyki mocno wysuszające mi nie służą, bo tylko wzmagają produkcję sebum. Dlatego też innym posiadaczkom takich cer gorąco polecam ;D
Cery wrażliwe i skłonne do podrażnień powinny go jak najbardziej wypróbować. Moja mam z cerą naczynkową także baaardzo go sobie chwali :)
Jedyny minus to dostępność - chociaż można go chyba dorwać w każdym super-pharmie ;P
Dla jednych minus, dla innych nie - nie pieni się oczywiście wcale, ma konsystencję mleczka. Brak zapachu.