Benton, PHA Peeling Gel (Delikatny żel peelingujący z kwasem PHA)

Benton, PHA Peeling Gel (Delikatny żel peelingujący z kwasem PHA)

Cena PLN 99.00

PHA Peeling Gel to delikatny dwustopniowy żel peelingujący, który fizyczne złuszcza dzięki naturalnie uzyskanej celulozie i peelingowi chemicznemu przy użyciu kwasu trzeciej generacji PHA. Te kluczowe składniki współpracują ze sobą, aby nie tylko delikatnie złuszczać skórę i usuwać martwe komórki skóry i zanieczyszczenia, ale także odżywiają i dogłębnie nawilżają. Zawarty kwas PHA wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, wzmacnia mechanizmy naprawcze skóry, zmniejsza zmarszczki i chroni skórę przed wolnymi rodnikami, dzięki silnemu oddziaływaniu antyoksydacyjnemu. Dodatkowo silnie rozjaśnia przebarwienia i stymuluje proces odnowy komórkowej. Jako, że jest znany ze swych właściwości łagodzących i zmniejszających zaczerwienienia, może być stosowany nawet przy trądziku różowatym. Zawiera także wyciągi z kwiatów chryzantemów, które znane są jako składniki nawilżające oraz kojące dzięki czemu pomoże naszej skórze zminimalizować ryzoko podrażnień jak i napięcia skóry po złuszczaniu. Peeling zapewnia gładkość, poprawę kolorytu oraz długotrwałe nawilżenie.

oczyszczanie twarzy
normalna
oczyszczające, złuszczające
w tubie
żel

przyjemny

Znalazłam kilka rzeczy marki Benton w kalendarzu adwentowym COSRX, który kupiłam na Zalando i jestem bardzo ciekawa tych kosmetyków. Do tej pory nie znałam tej firmy i nie zdarzyło mi się nic od nich samej kupić. Póki co muszę przyznać, że zapowiada się bardzo obiecująco. Pielęgnacja koreańska zawsze miała miano jednej z lepszych i w tym wypadku to się sprawdza.

Zalety:
-ładne opakowanie
-dobry skład
-przy masowaniu twarzy z tym produktem peeling się "gumkuje" - zwija w takie roleczki, jest to dość satysfakcjonujące
-jak się trzyma go długo, to faktycznie czuć oczyszczenie skóry

Dziwny i bardzo ale to bardzo dobry

Jesienią i zimą jadę tak konkretnie z kwasami, wiosna, lato peelingi enzymatyczne bez drobinek żadnych. Ten peeling jest dziwny, pierwsze moje odczucie było raczej negatywne ponieważ on praktycznie od razu się "farfocluje" a te "farfocle" są suche i spadają do umywalki- nie zostają na twarzy, nie ma poślizgu jest ciężki w użyciu, uznałam więc po kilku minutach, że to bubel bo twarz za chwilę robi się sucha nic na niej nie zostaje i cały czas w sumie dokłada się produktu i tu minus- wydajność, poczucie że on ciągle spada sprawia że zużywa się go dużo za jednym razem. Po jakiejś dłuższej chwili jednak no widać że ON DZIAŁA naprawdę oczyszcza pory, pięknie wygładza buzię. Jestem bardzo zadowolona z efektu i jest to baaaardzo dobry produkt. Jeśli chodzi o delikatność to jak machnę za blisko oka czuję szczypanie i mam zaczerwienione, także jest mocniejszy od enzymatycznych jakiś peelingów ale też skuteczniejszy. Cera wygląda lepiej już po pierwszym zastosowaniu po systematycznym używaniu widzę że pory się jakby zmniejszają, przebarwienia też stopniowo rozjaśnia a mam kilka po rozdrapanych pryszczach, nie zniknęły ale są wiele jaśniejsze. Twarz jest gładka taka promienna. Reasumując bardzo dobry peeling, skuteczny natomiast dziwna konsystencja i jest trudny w użyciu. Co więcej, jest biały, nie ma zapachu chyba wszystko napisałam, będę go kupować bo jestem zadowolona i nie zrezygnuję z niego także to chyba najlepsza rekomendacja bo zawsze zdradzam peelingi i kupuje nowe i nowe.

Na 4 z plusem!

Produkt, którego na początku nie rozumiałam, a stał się moim kwasowym hitem na lato. ☀️

Pierwsze podejścia, uczucia mieszane. Nie rozumiałam, dlaczego peeling po kilku sekundowym masażu zmienia się w gródki, myślałam, że to jeden z tych wynalazków co ma robić efekt wow i udawać, że te gródki to mój martwy naskórek. Ale nie ze mną te numery! Przeczytałam co daje taki efekt i jest to celuloza, druga w składzie, która jest delikatnym fizycznym peelingiem, dodatkiem do kwasów PHA.

Jest też to moje pierwsze zetknięcie z kwasami PHA, które są łagodniejsze i bezpieczniejsze niż AHA, takie jak w krwawym peelingu z TO.

Używałam go 2 razy w tygodniu, w miesiącach letnich. Jest bardzo delikatny, radzi sobie z suchymi skórkami, rozświetla twarz i poprawia koloryt. Jest całkowicie bezzapachowy i dla mnie to bardzo duży plus. Nie podraznił mnie nawet jak stosowałam go mając aktywny trądzik, nie pogorszył też tego stanu.

Sprawdza się

W moim przypadku skóra sucha, wrażliwa, jest ładnie odświeżona bez podrażnień. Delikatnie i skutecznie złuszcza, oczyszcza, wygładza, nie podrażnia, nie pali skóry. Przy pierwszym użyciu nie chciało mi się wierzyć, że taki delikatny kosmetyk może działać.... i DZIAŁA. Peelig z Tołpy poszedł do śmieci, od kilku miesięcy tylko Benton i moja skóra nigdy nie była w lepszym stanie. Polecam!

W porządku

Bardzo lubię kwasy PHA, u mnie często sprawdzają się lepiej niż te mocniejsze. Mam tłustą cerę z problemami naczynkowymi, więc zazwyczaj unikam mocniejszych peelingów. Ten akurat zapowiadał się łagodnie i ma dobry skład, więc go kupiłam.

Dobrze radzi sobie ze złuszczaniem martwego naskórka i nie podrażnia mojej skóry. Skóra jest po użyciu wygładzona i nawilżona, wygląda świeżo i zdrowo. Drobinki są delikatne i nie powinny nikomu zrobić krzywdy. Wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne świetnie się wchłaniają po jego zastosowaniu. Tylko nie do końca podoba mi się sposób użycia - na opakowaniu jest napisane, aby stosować peeling na suchą skórę, ale ciągle muszę go dokładać, gdy masuję skórę, bo szybko staje się gęsty i traci poślizg, chociaż konsystencja sama w sobie jest śliska i przyjemna.

Peeling jest dobry, ale ta drobna niedogodność podczas użycia sprawia, ze nie może dostać ode mnie 5 gwiazdek. Jest raczej niewydajny, właśnie niemal skończyłam opakowanie po miesiącu, chociaż przyznaję, ze używam go także na szyję i dekolt, jak każdy preparat do pielęgnacji twarzy (2 razy w tygodniu).

Nic specjalnego

Jest to mój pierwszy produkt marki Benton, więc nie widziałam czego się spodziewać. Byłam ciekawa tego peelingu, ale raczej to nie produkt dla mnie.
Mam cerę mieszaną, dosyć suchą i wrażliwą ale strefa T się przetłuszcza i jest zanieczyszczona. Ostatnio też gości u mnie sporo nieprzyjaciół co zapewne jest winą noszenia maski w pracy przy obecnych upałach.
Po peelingi sięgam rzadko. Stosuje jedynie ten krwawy peeling kwasowy z TO, ale już też nie super regularnie i szczoteczkę Foreo, więc po peelingi mechaniczne nie sięgam prawie wcale.
Nie mam także problemu z suchymi skórkami, wiec może dlatego nie zbyt zauważam działanie tego produktu.

Produkt znajduje się w tubce zamykanej na klik, więc jest to bardzo wygodne.

Produkt ma konsystencję takiego jakby kremu białego koloru. Wiele peelingów typu gommage ma taką formułę. W sumie niemal już przy samym nakładaniu na buzię zaczyna się rolować w takich charakterystyczny sposób. Jest to chyba ta celluloza. Wtedy masuję buzię okrężnymi ruchami i te zrolowane części jakby robią taki ultra delikatny peeling skóry.

Produkt łatwo się zmywa. Nie podrażnia i nie powoduje zaczerwienia skóry. Nie ma zapachu.
Jest naprawdę wydajny. Wystarczy niewielka ilość.

Główny efekt jaki daje, to po prostu nawilżenie skóry. Po samym zmyciu produktu z buzi i osuszeniu jej skóra jest delikatnie rozświetlona, jakby odświeżona. Efekt niby jak po peelingu. Jednak w dotyku nie czuć żebyśmy robiły peeling. Nie ma uczucia takiej gładkiej skóry jak po zwykłym peelingu takim mechanicznym, drobinkowym.

Według mnie nie jest to bubel ale za tą cenę no trochę średni ten efekt i przede wszystkim nie jest ton długo trwały, bo ta buzia jest taka ładniejsza tylko tego dnia gdy wykonałyśmy peeling.
Natomiast uważam, że to może być fajna opcja dla cer z trądzikiem, bo nic tutaj tej buzi nie rozdrapuje czy skóry ultra wrażliwej.
Jak wspomniałam nie mam suchych skórek, więc też u mnie ten efekt nie jest jakoś tak bardzo widoczny. Używałam go także na dłonie i tutaj nie zauważyłam żadnej różnicy.

Zapłaciłam za niego jakoś 16-18 euro i jak dla mnie to sporo. Wolałbym już kupić sobie za to jakieś serum czy krem, gdybym miała kupić ten produkt ponownie. Nie powiem, że nic nie robi, bo coś robi, ale nie jest to efekt lepszy niż dają inne tańsze peelingi tego typu.

Delikatny a skuteczny

Szukałam peelingu który rozprawi się z suchymi skórkami, jednocześnie nie robiąc ze mnie buraczka (co zdarzało się po Resibo - działa jak marzenie ale niestety podrażnia). Produkt Bentona nie różni się formą od innych koreańskich alternatyw - jest żelowym peelingiem gommage. Do nałożenia warstwy wystarczy objętość orzecha. Żel jest bezzapachowy, po chwili pocierania na twarzy pojawiają się drobinki celulozy. W podrażnionych wcześniej miejscach można poczuć delikatne szczypanie, co jest prawdopodobnie zasługą kwasu. Zdzierak na pewno nie należy do agresywnych (buzia nie jest zaczerwieniona, podrażniona) a mimo wszystko bardzo skutecznie usuwa wszystkie suche skórki. Zauważalnie oczyszcza i zwęża pory. Idealnie przystosowuje skórę na przyjęcie serum/esencji. Po użyciu nie mogłam przestać dotykać swojej twarzy, bo była tak aksamitnie miękka :) zdecydowanie polecam

Kupiony w: U konsultantki

Bardzo wydajny

Wydajny plus dobry skład. Nie zrobi krzywdy naszej cerze a naprawdę sie sprawdza przy skorze tlustej, problematycznej czy mieszanej co jest rzadkością.
Będąc posiadaczką takiej cery, wiem jak trudne jest dobranie odpowiedniej do niej pielęgnacji.

Przyzwoity

Uwielbiam produkty Bentona i szybko skusiłam się na nowy peeling marki. Ten produkt spełnia wszystko, czego zawsze po Bentonie można się spodziewać: bezpieczeństwo, minimalizację podrażnień, brak zbędnych składników i w porządku cenę (w sklepach koreańskich jak yesstyle czy jolse, w Polsce to nieporozumienie, nie kupujcie Bentona w Polsce :/ ).
Trochę się bałam tej mechanicznej strony peelingu, ale te celelulozowe kłaczki są bardzo delikatne i naprawdę ciężko sobie zrobić nimi krzywdę. Po użyciu peelingu cera nie jest w ogóle ściągnięta, jest dobrze nawilżona i wyraźnie ujednolicona (prawdopodobnie efekt dobrego nawilżenia). Peeling jest też zaskakująco dla mnie wydajny.
Mimo ogromnych zalet, ten peeling jednak mnie nie porwał, tak jak inne produkty Bentona. Prawdopodobnie i tak zakupię go ponownie, bo ten jest także bezzapachowy. Używałam słynnego peelingu z tołpy, który też bardzo lubię, ale czasem był dla mnie za mocny i zdecydowanie zbyt mocno pachniał. Choć względem działania chyba byłam odrobinę bardziej zadowolona.
Jeśli jednak chcecie trochę delikatniejszego działania, to zdecydowanie lepszą alternatywą jest Benton. Nie robi problemów ze szczypaniem przy odrapanych nosach, co też jest dużym plusem. Po prostu... Wiem, że Bentona stać na coś odrobinę lepszego, choć i temu produktowi nie mam nic do zarzucenia.

Delikatny i skuteczny peeling

Peelingu używam 2-3 razy w tygodniu masując nim suchą skórę twarzy. Jest to peeling typowo azjatycki, tworzący na twarzy "kłaczki" usuwając martwy naskórek. Podoba mi się higieniczne opakowanie w formie tubki. Nie ma zapachu. Pomimo tego, że peeling jest delikatny, jest również bardzo skuteczny. Przekonałam się o tym jak byłam przeziębiona. Użyłam go, aby pozbyć się suchych skórek wokół nosa i... byłam bardzo zaskoczona. Peeling usunął skórki do zera, pozostawiając skórę idealnie gładką a jednocześnie nie podrażnił jej (już i tak czerwonej i ledwo żywej). Jestem bardziej niż zadowolona.