Ziaja, Ziajka, Kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę

Ziaja, Ziajka, Kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę

Kremowy olejek myjący przeznaczony do dermatologicznej kąpieli kojąco-natłuszczającej powyżej 1 miesiąca życia. Polecany do codziennej higieny wrażliwej skóry dziecka, przyczynia się również do redukcji ciemieniuchy.
Działanie:
- Delikatnie natłuszcza i łagodnie myje.
- Zapobiega przesuszaniu się naskórka.
- Redukuje szorstkość, suchość i nadmierne łuszczenie.
- Przynosi ulgę podrażnionej skórze.
- Zapewnia efekt miękkiej i gładkiej skóry.
- Tworzy kremową, aksamitną pianę.
Substancje aktywne: naturalne oleje: słonecznikowy, bawełniany, makadamia, skwalan, witaminy E i F, łagodne składniki myjące. Nie zawiera SLESu, mydła i barwników.

Natłuszczający

Przyjemny produkt, ale u nas na ciemieniuchę nie wystarczył. Określiłabym go jako żel z dodatkiem olejów. Przyjemny w dotyku, konsystencja jest dosyć gęsta i nieco tłusta, ale na samą łuskę okazało się to za mało. Po rozsmarowaniu tworzy miłą kremową pianę. Pachnie intensywnie, chemicznie, mi się podobało, ale dla małego dziecka to może być za mocno. Pomocny przy skórze przesuszonej, potrzebującej czegoś więcej, nazwałabym go po prostu produktem myjącym dla skór bardziej wymagających, bo do celu, który określił producent może nie zadziałać, a nie ma go co skreślać, bo ogólnie dobrze się go używa i wydaje się być faktycznie kojący, może przynieść ulgę. Dobrze myje, ale nie jest agresywny. Włoski po jego użyciu były mięciutkie i długo pachniały. Uniwersalny i bardzo nawilżający. Plus za opakowanie z pompką, wygoda.

Używa produktu od: próbka

Okropny

Dostałam próbkę od położnej, zapach chemiczny w składzie ma duzo naturalnych olei nie zawiera parafiny ale zawiera konserwant o rakotwórczym działaniu. Jak polska marka moze sprzedawać taki produkt dla naszych dzieci
Czytajcie składy :(

Pomógł

Stosowałam zarówno dla syna jak i córki.
Pierwsza próbkę dostałam od położnej i juz po pierwszym użyciu widziałam efekty więc kupiłam normalne, duże opakowanie.
Minus za zapach, który jest trochę chemiczny ale nie jakiś bardzo odrzucający. Skutecznie poradził sobie z ciemieniuchą.
Łatwo się spłukiwał. Nie podrażniał, nie uczulał.

doskonały produkt na ciemnieniuszke

produkt dostalam od klubu mamotoja , używamy go do kazdej kąpieli i jeszcze nigdy skora dzidziusia nie byla tak zadbana, nawilzona i bez podraznien jak teraz synka, pierwszy raz tez nie mamy problemu z ciemieniuszka wystarczy w trakcie kapieli umyc normalnie synkowi włoski i pózniej je poczesac po ciemieniuszce nie ma juz sladu a włoski jego sa czysciutke i gładkie no i jeszcze ten zapach kocham ta serie , dodatkowym atutem całej ziaji jest cena sa to produkty dobre jakosciowo i z niska cena polecam kazdej mamusi

Skuteczny i tani

Ziajke na ciemnieniuszkę kupiłam w aptece za 8,50 zł.
Była polecana przez wiele mam oraz Panią w aptece, więc się na nią skusiłam.

Musiałam dwukrotnie do niej powracać kiedy synek był malutki oraz przy nawrocie w wieku 2,5 lat.

Zarówno wtedy jak i teraz podziała bardzo skutecznie.
W krótkim czasie pozwoliła nam się uporać z problemem.

Szampon zamknięty jest w plastikowej ,białej butelce z pompką.
Taką formę lubię najbardziej.
Dzięki pompce nabieramy idealną ilość produktu .
Dzięki czemu jest bardzo wydajny.

Szampon jest koloru białego o gęstej konsystencji.
Pachnie trochę chemicznie, aczkolwiek niepowiedzialbym że to brzydki zapach.

Bardzo dobrze się pieni ,oraz łatwo.spłukuje.

Pozostawia na włosach zapach.

Włoski synka po wyschnięciu są.mięciutkie.

Polecam w tej cenie A nawet wyższej, może być ciężko znaleźć lepszy produkt.

Bardzo fajny produkt

Olejek ma bardzo przyjemny zapach, jest delikatny dla dkóry, dobrze ją nawilża. Stosuję go do mycia całego ciała malucha i skóra jest mięciutka, nie podrażnia. Zapach po umyciu też się długo utrzymuje. Produkt jest dość gęsty i wydajny, ma wygodne opakowanie z pompką, która jest sprawna i się nie zacina. Ze zwalczaniem ciemieniuchy od razu sobie nie poradził ale przy dłuższym użytkowaniu ją ładnie usunął. Dodatkowym plusem jest niska cena produktu.

Nie bardzo

Ciemieniucha u naszego już prawie rocznego malucha nawraca, zakładam, że są inne powody, ale oceniam tu teraz sam wpływ olejku myjącego na jego redukcję.

Włoski odziedziczył zdecydowanie po tacie, więc są to gęste loczki, typuje ze i idzie za tym bardziej problematyczna skóra głowy,sklonna do łuszczenia się.
Olejek dostaliśmy w prezencie także nie miałam wpływu na wybór, nie analizowałam składu, a nie jest on moim zdaniem zbyt przyjazny.

Użyłam go po raz pierwszy kiedy syn był już większy, miał około 9 miesięcy. Do tego momentu sprawdzało się mycie tylko szamponem Hipp lub mydelkiem Aleppo 1%,niestety ciemieniucha wróciła.

Olejek miał przyjemny zapach, był bardzo wydajny, nie spływał do oczu, ale niestety w niewielkim stopniu na ciemieniuche wpłynął(po myciu i dokładnym spłukiwania oczywiście zawsze jeszcze te włosy wyczesywałam) .

Za to loczki mocno się skręcaly i wyglądaly po prostu ładniej :) Nie takie jednak jest zadanie tego olejku, mogę więc dać mu w ogólnej ocenie 3,nie więcej i to głównie za zapach, cenę i konsystencje.

Opakowanie dość estetyczne i wygodne, pompka się nie zacina. Na ciemieniuche bardziej sprawdziło się mycie jak dotychczas ale wcieranie przed myciem oliwy z oliwek i wyczesanie włosów.

Zużyty do mycia rąk i ciała, lekko odżywiał skórę, ale miałam wrażenie, że lekko podrażniał.

Ziajka - Bajka czy NieBajka?

Produkt delikatnie myje skórę głowy oraz włosy dziecka, pozostawiając miły, delikatny zapach. Nie jestem przekonana do jego 100% działania na ciemieniuchę jednak mimo tego lubię ten produkt.
Bardzo przyjemna konsystencja produktu, oraz to że wytwarza odpowiednią ilość piany już przy niewielkiej jego aplikacji czyni ten produkt bardzo wydajnym.
Używałam go do pielęgnacji skóry głowy i włosów zarówno u mojej pierwszej Córki jak i obecnie przy drugiej Córce.
Serdecznie go polecam, ale czy na ciemieniuchę on wystarczy? Nie jestem do tego przekonana.
Radziłabym go potraktować jako, jeden z kilku elementów jakie trzeba użyć, aby pozbyć się tego paskudztwa z główki niemowlaków i starszych dzieci.
Dużą zaletą produktu jest jego niska cena oraz wydajności, zapach i prosta nienachalna grafika.
Minusy to niedopracowany skład- mógłby być krótszy i ekologiczny.

SOS dla malucha

Skuszona dobrymi opiniami w Internecie postanowiłam i ja zakupić ten olejek na walkę z ciemieniuchą. U mojego synka była ona dość spora, na tyle, że wątpiłam w działanie olejku za 7 zł. A tu proszę niespodzianka :) Można powiedzieć, że efekty były już widoczne po pierwszym użyciu.
Produkt zawiera wygodną pompkę, sama konsystencja jest nieco kremowa nieco lejąca taka w sam raz do łatwego rozprowadzenia po główce. Oczywiście olejek nakładamy na zwilżoną główkę. Jest dość wydajny bo wystarczy tylko dwie pompki aby pokryć całą główkę, ale minusem jest to, że ledwo się pieni prawie w ogóle (a ja jestem z tych co lubią pianę). Zapach jest bardzo przyjemny, nie szczypie w oczy. Opakowanie również okej, takie dziecinne :) Można go spotkać prawie w każdym sklepie. Podsumowując jestem bardzo zadowolona z efektów, mimo, że nie zwalczył do końca ciemieniuchy u mojego synka, ale za taką cenę osiągając taki efekt to na prawdę wow. Zostało nam jeszcze zwalczyć w miejscu ciemiączka, tu jakoś to nie daje rady, może dlatego, że tą okolicę traktuje bardzo delikatnie. Dodam, że po używaniu tego olejku włoski mojego malucha stały się dłuższe i bujniejsze :) A był z niego mały łysolek :)

Ultra delikatny o pięknym zapachu

Kupiłam ten olejek, gdyż polecono mi go w walce z ciemieniuchą. A było jej całkiem sporo u synka. Nie kosztuje dużo, więc tym bardziej chciałam go wypróbować. Ten produkt poradził sobie z tym w tydzień. Po ciemieniusze ani śladu, a resztę olejku stosowaliśmy do kąpieli całego ciała. Tu też sprawdza się super - pięknie pachnie, delikatnie myje i nawilża. Nie podrażnia. Zapach pozostaje jeszcze na skórze dziecka jakiś czas po kąpieli. Konsystencja kremowa, lejąca. Opakowanie ładne, miłe dla oka i co najważniejsze - z pompką. Idealne rozwiązanie przy kąpieli dziecka, zwłaszcza jak jedną rękę mamy zajętą. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to mógłby się trochę lepiej pienić, ale w sumie wolę naturalny dobry skład niż morze piany.

Super się sprawdził

U synka jak i u córki były tylko zaczątki ciemieniuchy, u syna stosowałam metodę z oliwką i wyczesywaniem, dlatego mam porównanie. U córki od razu zakupiłam ziajke i to był dobry wybór. O ile z oliwką u syna trwało to około tygodnia tak ziajka u córki pomogła po 3 dniach użytkowania. Włosy do tego były po niej miękkie i nie przetłuszczone jak po oliwce (a ma bujną czuprynkę więc było to dla mnie ważne ). Ogólnie miłe wrażenia. Butelka starcza na baaardzo wiele zastosowań dlatego od czasu do czasu myjemy jeszcze główkę zapobiegawczo

Wygrana walka z ciemieniuchą

Gdy u moich dzieci pojawiała się ciemieniucha zaczynaliśmy z nią walczyć domowymi sposobami. Niestety nic to nie dawało. Dlatego jestem szczęśliwa, że w moje ręce wpadł ten kosmetyk. Ziajka idealnie poradziła sobie z ciemieniuchą u każdego z moich maluchow. Dzięki niej w ciągu kilku dni pozbyliśmy się problemu. Ma przyjemny zapach i jest naprawdę skuteczna. Delikatnie nawilża ciało malucha. Jestem nią zachwycona. Dosatkowo ma bardzo przystępną cenę w porównaniu z innymi produktami na ciemieniuchę