Jantar, Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych i osłabionych (nowa wersja)

Zobacz oferty

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

REKLAMA

Zawiera naturalny wyciąg z bursztynu, kompleks witamin A, E, F oraz Inutec naturalny prebiotyk o doskonałych właściwościach kondycjonujących. Wyciąg z bursztynu pielęgnuje, wzmacnia i wygładza włosy, równocześnie zapobiega ich przetłuszczaniu. Jako naturalny filtr słoneczny chroni przed szkodliwym działaniem środowiska. Po umyciu włosy stają się jedwabiste, miękkie, lśniące i podatne na układanie.
Składniki aktywne: Wyciąg z bursztynu, kompleks witamin A, E, F, Inutec - naturalny prebiotyk.

>250ml
do włosów przetłuszczających się, do włosów suchych i zniszczonych
regenerujące, wzmacniające, przeciwłupieżowe
w butelce

• Zgodność z opisem producenta: 5
  • Opakowanie: 5

Dobry, niedrogi szampon z jedną małą wadą

Moje włosy są farbowane, wymagają nawilżenia i są porowate.
Znalezienie dobrego szamponu dla mnie to cała męka, ponieważ wiele szamponów powoduje swędzenie skóry głowy.

Znam tę markę od dłuższego czasu, a ten szampon został przekupiony dobrymi opiniami w sklepie internetowym.
Czego potrzebuję od szamponu? Potrzebuję dobrego oczyszczenia i braku swędzenia po umyciu włosów.

• Zgodność z opisem producenta: 2
  • Zapach: 2

Nie polubilismy sie

Od kilku lat uzywam wcierki do wlosow tej marki i jestem z niej calkiem zadowolona. Stwierdzilam wiec, ze warto byloby przetestowac tez szampon. Nie wiem w sumie, czego sie spodziewalam po nim, poniewaz producent nie wymienia zadnych konkretnych obietnic. Jest napisane tylko, ze to jest szampon do zniszczonych wlosow. No dobra, ale co ma robic tym wlosom to juz nie wiadomo.
Moje wlosy nie sa zniszczone. Jedyne, co robie to susze je suszarka i to przez kilka minut rano tak na 'dosuszenie', nie mam wiekszych problemow z moimi wlosami. Mialam wiec nadzieje, ze po myciu tym produktem wlosy beda milusie, delikatne w dotyku, ladnie pachnace i takie tam inne, co szampon powinien dawac.
Butelka jest w porzadku, pasuje designem do calej linii. Zakretke mialam caly czas odkrecona i tak sobie stal na wannie, wiec nie musialam sie przejmowac otwieraniem go za kazdym razem jak chcialam umyc glowe.
Przez dziurke wylewa sie odpowiednia ilosc, z latwoscia mozna go dozowac. W konsystencji jest srednio rzadki.
Wydaje mi sie, ze jest przezroczysty (ale rownie dobrze moze byc taki szklisto zolty - az tak sie nie przygladalam po wylaniu na dlon), i wydaje sie, ze niewielka ilosc wystarczy do umycia calej glowy. No wlasnie WYDAJE sie - po chwili juz wiadomo, ze on sie malo pieni i trzeba wciaz o wiele wiecej, zeby cokolwiek umyc. Generalnie jego struktura jest bardzo dziwna. Bo on niby sie pieni, ale to jest taka znikajaca piana, ze jak sie ja zostawi na glowie na kilka sekund to znika i czulam, jakbym juz wcale nie miala szamponu i nie bylo nic, czym moglabym ta glowe masowac dalej, wiec musialam brac wiecej i wiecej, co czyni go strasznie niewydajnym.
Po umyciu wlosy sa bardzo postraczkowane, matowe, trudno je rozczesac. Oczywiscie mozna i trzeba nawet uzyc odzywki, ale jednak szampon nie powinien na glowie tworzyc siana. Myslalam, ze on temu sianu mial zapobiec?
Nie wiem, jak sie odniesc do obietnic producenta, bo jednak producent nic nie obiecuje, ale samym dzialaniem szamponu nie jestem zadowolona. Znam lepsze produktu tego typu, ktore faktycznie cos robia. Zapach tego produktu nie utrzymuje sie na wlosach, generalnie nie pachnie jakos mocno. Swiezosc wlosow nie jest przedluzona (czyli nastepnego dnia musze umyc je znowu - czyli to samo co przy innych szmaponach), nie pomaga w rozczesywaniu, a raczej utrudnia bo wlosy sa sianowate, nie pieni sie dobrze, jest malo wydajny przez to - no z mojego punktu widzenia nie ma niestety potencjalu na ponowny zakup przeze mnie. Ale jedno trzeba mu oddac - myje XD

• Wydajność: 4
  • Opakowanie: 3

Oj nie

Generalnie lubię produkty z jantar ale tu cos nie poszło. Włosy mam po nim tragiczne, strasznie suche, ja mówię na to betonowe, bo nie mogę wbić w nie grzebienia. Szampon ma regenerować włosy a przesusza. Dla mnie nie spełnia obietnic producenta. Więcej go nie użyję. Jedynie na plus wydajność bo jest dość gęsty i dobrze się pieni.

Bardzo średni szampon

Miałam nadzieję po przeczytaniu opisu, że szampon będzie naprawdę lepszy. Mam włosy długie wysokoporowate, delikatne. Nie są bardzo osłabione, ale wzmocnienie zawsze się przyda.
Szampon ma przyjemną konsystencję i zapach. Rozprowadza się dobrze, pieni porządnie. Domywa włosy. Niestety bardzo je plącze, dość szybko włosy się po nim przetłuszczają. Najgorsze jest jednak plątanie włosów, bardzo trudno je rozczesać. Bez odżywki to niemożliwe.
Nie zauważyłam poprawy kondycji włosów i skóry głowy. Trochę niewygodne jest opakowanie, to odkręcanie korka.
Ogólnie wrażenie średnie, nie będę wracać do tego szamponu.

• Zgodność z opisem producenta: 2
  • Zapach: 4
  • Stosunek jakości do ceny: 1
  • Opakowanie: 1

Okropny

Jantar to kultowa seria, skusiłam się więc na ten szampon i ja. Co tu dużo mówić, naprawdę starałam się znaleźć jakieś plusy, ale mimo to nie dałam rady. Ten szampon jest po prostu tragiczny pod każdym względem.

Zacznijmy od opakowania. Jest bardzo niewygodne, odkręcanie samo w sobie jest denerwujące, a do dopiero kiedy trzeba to zrobić mokrą dłonią. Do tego szampon ma konsystencję gluta, więc albo z butelki nie leci nic, albo za chwilę wypada wielki glut, który dodatkowo rozlewa się po szyjce butelki. Okropieństwo.

Co do samego szamponu, to naprawdę nie potrafię znaleźć ani jednego pozytywu. Dałam mu wiele szans i ostatecznie wyrzuciłam połowę butelki. Konsystencja jest glutowata, ciężko nałożyć tyle szamponu, ile by się chciało. I tu napotykamy kolejny problem, bo właściwie nie wiadomo ile. Szampon praktycznie się nie pieni, jest tępy, źle się rozprowadza po włosach, więc naprawdę nie wiedziałam, czy mam go już wystarczająco, czy może powinnam jeszcze go dodać.

A efekty? Tutaj kolejna klapa. Naprawdę mogłabym mu wszystko wybaczyć, gdyby robił cuda na głowie. Chociaż może w sumie i robi, tylko nie takie, jakich oczekujemy. Włosy po nim miałam jak nigdy matowe, plączące się i przesuszone. Nawet cena nie jest jego zaletą, bo co z tego że nie jest drogi, jak przynajmniej w moim przypadku, w ogóle nie nadawał się do użytku. To chyba jedyny kosmetyk, który tak wybitnie mi się nie sprawdził.

Wizażanki najczęściej polecają:

Zdziwiona słaba ocena szamponu

Dziewczyny musicie nauczyć się rozrabiać/ rozmydlac szampon zwłaszcza naturalny.
Do kubeczka trzeba wlać przegotowana wodę i na ręce rozrobić szampon dopiero na włosy.
Ten ma żelowa, dość gęsta konsystencje. Ładnie się rozmyśla i rozprowadza na włosach, piany nie na za duzo a zapachu praktycznie nie wyczuwam, dla mnie bardzo delikatny.
Takie tez ma działanie, moje cienkie naturalne wlosy rozczesuje po nim bez odżywki a po wysuszeniu są po prostu swieze i puszyste.
Używam dopiero tydzień, ale myśle, ze będzie tak samo dobry jak wcierka i wzmocni wlosy.
Ja używam go codziennie, bo taka mam potrzebę
Osobiście polecam spróbować to jedynie 9,99
Nie możecie obwiniać szamponu za to, ze wasze włosy są w złej kondycji np po farbowaniu czy rozjaśnieniu.

Kupiony w: W aptece

Nie dla loków i fal

Szampon posiada dobre składniki i prawdopodobnie przy włosach zdrowych nisko i średnioporowatych sprawdzi się bardzo dobrze. Ale tak jak w moim przypadku kiedy włosy są wysokoporowate oraz podatne i kręcone, niestety szampon sprawdza się fatalnie. Plącze bardzo mocno włosy, bardzo słabo pieni się na włosach, trzeba go dokładać i dokładać. Niestety włosy po nim są strasznie suche i tępe, nie sposób jest w nie nawet wsadzić żaden grzebień ani szczotkę. Zapach ma typowo męsko - ziołowy. Cena stosunkowo niska.

• Zgodność z opisem producenta: 5

Bardzo dobry szampon

Szampon stosuje bardzo czesto i niustannie do niego powracam. Jest bardzo, bardzo gesty i wydajny. Dobrze się pieni i doskonale oczyszcza skóre głowy i włosy. Jak dla mnie dobrze domywa nawet włosy po olejowaniu. Ma delikatny, praktycznie niewyczuwalny zapach. Ogólnie włosy po nim są miekkie i błyszczące. Jak dla mnie szampon godny uwagi.

Kupiony w: Drogeria internetowa

• Opakowanie: 4

Szampon zdrowych włosów

W zasadzie ciężko mi powiedzieć czy ten szampon robi to co obieca producent. Moje włosy są zdrowe, niskopory/średniopory, dlatego też ten szampon spełnia moje oczekiwania, chociaż nie uzyskuje się jakiegoś niesamowitego błysku po jego zastosowaniu.
Faktycznie szampon średnio się pieni, lecz to wszystko za sprawą składu.
Zapach to już kwestia indywidualna, ale jak dla mnie jest przyjemny, ziołowy, ale bez przesady.
Włosy są po umyciu uniesione od nasady, gładkie w dotyku. Trzeba mieć na uwadze, że nie jest to rypacz, tylko delikatny szampon.
Moje włosy nie plączą się za specjalnie po użyciu jakiegokolwiek szamponu, więc i temu nic nie zarzucę, wydaje mi się, że część osób piszących te wszystkie negatywne opinie, nie używa odżywki do włosów po ich umyciu, stąd to plątanie.

Niezły

Do zakupu szamponu zachęciła mnie cena, ale też firma. Już po pierwszym użyciu byłam z niego zadowolona. Włosy były uniesione u nasady, ładnie pachniały, były miękkie i lśniące. Nie miałam problemu z ich rozczesaniem, więc wielki plus za to. Gdybym miała się do czegoś przyczepić, to słabe pienienie się i wydajność.

Szampon jest dostępny w większości sklepów i drogerii. Cena jest niska, więc warto przetestować.

Kupiony w: Nie podano

• Stosunek jakości do ceny: 1
  • Opakowanie: 1

duze NIE dla placzacych sie włosów

Moją "przygpdę" z szamponem Jantara zawdzieczam spotkaniu z wcierka, z której to kilka lat temu bylam meeega zadowolona (po zmianie skladu w nowszej wersji efekty niestety juz tak dobre nie sa ;()

Z powodu dobrych efekow po wcierce postanowilam zaufac Jantarowi tez w kwestii szamponu. I to był błąd.

#MOJE WLOSY
*blond, rozjasnianie u fryzjera
*z tendencja do przesuszania się
* w miare dobrze pielegnowane - olejuje, stosuje OMO
* przetłuszczające się, myte co 1-2 dni
* z tendencją do wypadania
* plączące się

#SZAMPON
OPAKOWANIE
na MINUS - bardzo niewygodne. Nie dosc, ze trzeba odkrecac, to jeszcze nie ma żadnego "ogarnicznika" w wydobywaniu ilosci szamponu. Po prostu naewasz jak z typowej butelki

ZAPACH
Bardzo przyjemny, naturalny zapach ziół. Niektorym moze sie nie podobac, mi akurat pasuje

DZIALANIE
PLUSY:
+ wiekszosc skladnikow pochodzenia naturalnego

MINUSY:
- srasznie placzy wlosy - bez odzywki nie bylabym w stanie tego zrobic. A nawet z odzywka jest ciezko Po prostu po myciiu jest jeden wielki kołtun
- przesusza włosy - po dluzszym uzytkowaniu (nawet z odzywka) wlosy staja sie bardziej matowe, suche i jakby kruche
- podraznil mi skalp przy dluzszym stosowaniu

NEUTRALNE:
* produkt średnio się pieni, przez co ma sie wrazenie, ze nie domywa wlsoow i ciezko trafic z iloscia kosmetyku jaka powinna byc naniesiona

#SKLAD
w skladzie dosc wysoko Cocamide DEA - niezalecany do uzycia przez kobiety w okresie ciąży oraz w produktach do mycia i pielęgnacji dzieci. Może wykazywać działanie silnie alergizujące oraz podrażniające.Wg niektorych badan w wiekszych stezeniach i przy dłuższym uzytkowaniu moze byc rakotworczy

Kupiony w: Otrzymałam w prezencie

• Opakowanie: 5

dla mnie całkiem dobry szampon

Produkt dostałam w prezencie w zestawie z wcierką i mgiełką.
Sprawdziłam opinie na Wizażu i troszkę mi szczęka opadła. Taka słaba ocena? Nie chciało mi się wierzyć, wiec tym chętniej wystartowałam z testami.
Szampon ma dość lejącą, przezroczystą formułę, łatwo się pieni. Łatwo rozprowadza na włosach i równie łatwo spłukuje. Jak każdy produkt serii Jantar lubię go za zapach przypominający męskie perfumy.
Opakowanie jest wygodne i proste, podoba mi się forma nakrętki, która nie ma szans ślizgać się w mokrych dłoniach.
Jak działa? jak normalny szampon. Dobrze domywa włosy przez obecność dość mocnych detergentów. Nikt nigdzie nie napisał że to szampon delikatny, więc nie można tego od niego wymagać.
Na moich falowanych średnioporach w dość dobrej kondycji sprawuje się całkiem nieźle. Przeważnie używam go w metodzie omo (gdzie działa fajnie, ale wiadomo tu większość robią jednak odżywki), ale parę razy zastosowałam go bez żadnej dodatkowej pielęgnacji. Fakt, że włosy po takim zastosowaniu są po prostu oczyszczone i "surowe", ale plączą się mniej niż po niektórych rypaczach i ogólnie podoba mi się objętość jaka powstaje - nie są absolutnie oklapnięte, a nawet lekko podbite przy skórze głowy. Naturalnie błyszczą i dość długo utrzymują świeżość.
Faktycznie kierowanie tego produktu do osób o zniszczonych włosach to lekkie nieporozumienie. Moje włosy są nawilżone i mogę sobie wyobrazić że po kilku tygodniach stosowania go bez dodatkowej pielęgnacji prawdopodobnie nie umiałabym wbić grzebienia w powstały suchy kołtun. Najpewniej na dłuższą metę wysuszy włosy i skalp. Ale tego nie będę sprawdzać, bo szkoda mi włosów.
Jednak wydaje mi się, że przy mega zniszczonych włosach nie można liczyć, że sam szampon załatwi sprawę.

Zatem ogólnie produkt moim zdaniem jest w porządku. Nie jest spektakularny, ale zły też nie jest. Najbardziej zaskoczył mnie podbiciem objętości. Więc finalnie obcinam jedną gwiazdkę jedynie za oznaczenie go jako dla włosów zniszczonych.