Bioselect, Biokap Bellezza, Shampoo Capelli Grassi (Szampon do włosów tłustych)

Bioselect, Biokap Bellezza, Shampoo Capelli Grassi (Szampon do włosów tłustych)

Specjalna formuła szamponu redukuje nadmierne wydzielanie sebum, dzięki czemu włosy odzyskują witalność i lekkość. Dodatkowo efekt regulujący sebum zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.
Szampon zawiera Jodłę Pospolitą i Cysteinę, które redukują nadmierne wydzielanie łoju skórnego; Kwasy Owocowe dla lepszego złuszczenia i odnowienia skóry głowy; Wyciągi z Porostu Islandzkiego, Rozmarynu, Łopianu łagodnie myją; Mięta i olejki eterycznez Rozmarynu i Drzewa Herbacianego dla efektu odświeżenia i ożywienia.

* Z upraw organicznych.

Zawiedzione oczekiwania

Kupiłam szampon w nadziei, że ogarnie przetłuszczanie włosów

Mam włosy przetłuszczające się, ale w normie - po prostu muszę j myć codziennie.

Naczytałam się w necie jaki to super szampon i że u niektórych to ograniczył przetłuszczanie włosów z 1 do 3 dni. Brzmi jak bajka.

Ale nie u mnie. Po zużyciu całego opakowania nic się nie zmieniło. Włosy przetłuszczają się w tym samym tempie, nadal muszę myć je codziennie, mimo, że nakladalamnszampon na włosy, zostawiałam pianę na 5 minut, żeby miał okazję zadziałać.

Sam szampon jest drogi, ale bardzo gęsty i wydajny, bardzo dobrze się pieni.
Ma intensywny, ziołowy zapach, nie kołtuni włosów, ale nieco je przesusza- obowiązkowa jest odżywka.

Podsumowanie: szampon jak każdy inny.

Bestseller!!!

Moje włosy mają skłonność do przetłuszczania się i ten szampon to absolutny bestseller! Dzięki niemu myje włosy nawet co 3dni, co wcześniej było dla mnie nie do pomyślenia. Naturalny skład to dodatkowa zaleta. Szampon nie podrażnia skóry głowy i świetnie oczyszcza włosy. Po umyciu są wygładzone i błyszczące.

Porządna dawka oczyszczenia

Co prawda miałam okazję testować tylko wersje travel size 100 ml ale juz co nieco wiem. Szampon ma oliwkowy kolor jest gęsty i zapachem przypomina mi inny najtańszy szampon przeciwłupieżowy z pokrzywą, jednak tutaj jest mocno wyczuwalna nuta rozmarynu. Niewielka ilość wystarczyła aby umyć moje długie farbowane i gęste włosy. Bardzo dobrze się pieni, a po wszystkim czuć że skóra głowy jest odświeżona i czysta. Co prawda włosy są matowe i szorstkie ale to oznacza że szapom porządnie nam je oczyścił ze wszystkich odżywek, serum itp. Nie jest do stosowania codziennie ale 1-2 razy w tygodniu jak najbardziej. Włosy po nim przez dwa dni wyglądają bardzo dobrze. Polecam i pewnie kupie pełnowymiarowy produkt.

Pozytywne zaskoczenie

Farb z tej marki używam od dawna, natomiast jakoś pielęgnacji nie miałam okazji. W zasadzie nie wiem, czemu tyle z tym zwlekałam, bo szampon jest rewelacyjny. Włosy są po nim pieknie odbite od nasady i faktycznie mniej się przetłuszczają :)

Szampon godny polecenia

Od dłuższego czasu zamawiam produkty z drogerii labpharma. Skusiłam się na ten szampon ponieważ w czasie zimy bardzo przetłuszczały mi się włosy pod czapką. W tym roku wyjątkowo. Zaczęłam używać tego produktu, po kilku zastosowaniach (myję włosy co dwa dni) już widziałam znaczącą różnicę. Szampon dobrze rozprowadzał się po włosach, mocno oczyszczał z kosmetyków stylizacyjnych, ale nie przesuszał włosów. Pozostawia je naturalnie nawilżone, ale ogranicza wydzielanie sebum. Jestem bardzo zadowolona, w następnym okresie zimowym na pewno do niego wrócę :) Teraz używam doraźnie.

Dobry szampon

Jestem zadowolona z szamponu. Przy codziennej pielęgnacji widać zadowalające efekty. Stosując inne szampony musiałam myć włosy codziennie, przy tym widzę znaczną różnicę. Obecnie włosy myję co dwa dni i jest to dla mnie optymalne.

Bardzo dobry szampon

Od kiedy zmieniła się pogoda, moje włosy zaczęły się jakoś bardziej przetłuszczać. Szukałam ratunku w drogeryjnych szamponach, ale niestety nie pomagały. Poszłam więc do apteki z nadzieją, że kupię jakiś szampon, który pomoże. Farmaceutka zaproponowała szampon z biokap. Firmę znam już z innych produktów do włosów, nie zastanawiałam się więc długo nad zakupem tylko wzięłam. Po pierwszym użyciu włosy były zdecydowanie bardziej uniesione u nasady, a skóra głowy lepiej oczyszczona. Szampon ma delikatny, przyjemny zapach i nie plącze włosów. Od kiedy używam tego produktu, widzę że włosy mniej się przetłuszczają i dłużej pozostają świeże.

Nie kupię ponownie

Produkt ma bogaty i naturalny skład nie zawierający parabenów, silikonów, emulgatorów PEG, SLS za co daje mu bardzo duży plus.
Szampon ma delikatny, ziołowy zapach i dobrze oczyszcza włosy przy nasadzie już przy zastosowaniu bardzo małej ilości.
Zależało mi gównie na tym aby nie podrażniał bardzo wrażliwej u mnie skóry głowy i nie obciążył włosów. Niestety skóra może nie była podrażniona ale jednak widocznie przesuszona. Uzyskałam co prawda efekt zmniejszenia przetłuszczania włosów ale kosztem właśnie przesuszenia skóry głowy.
Biorąc pod uwagę cenę produktu jak i uzyskane podczas jego stosowania efekty stwierdzam, że mimo bardzo zachęcającego, naturalnego składu nie warto po niego sięgać jeśli mamy wrażliwą skórę głowy. Myślę, że obecnie na rynku kosmetycznym jest wiele lepszych produktów w podobnym przedziale cenowym.

Obietnice producenta spełnione

Firmę Biokap odkryłam, kiedy pracowałam w aptece. Wtedy przyznaję, że nie zwracałam na nią większej uwagi. Niczym się nie wyróżniała poza dość wysokimi cenami produktów, jak na firmę, która w Polsce jest mało znana Jedynie pacjenci nieraz wspominali, że te produkty są dobre.

Tak było do czasu, aż powiedziałam raz na zawsze "basta" agresywnym szamponom i odżywkom z drogerii, które zawierają SLSY, siarczany, chlorek sodu itd. Uwielbiam kosmetyki naturalne ale nie zawsze byłam zadowolona z efektu ich działania., zdarzało się, że nie domywały włosów. W przypadku Biokap'u mam ochotę testować kolejne produkty tej firmy a to oznacza, że te kosmetyki naprawdę mi służą.

Szampon zakupiłam z racji wiecznego podrażnienia i swędzenia skóry głowy. Z tego też powodu moje włosy były tłuste już w dniu ich umycia. Od czasu do czasu stosowałam Nizoral, żeby pozbyć się wyżej wymienionych objawów, które spowodowane są grzybicą.

Szampon Belezza ma ziołowy zapach i dobrze się pieni. Pozostawiam go nieco dłużej na głowie i zawsze bardzo dokładnie wcieram podczas mycia w skórę głowy. Następnie stosuje inny szampon (nawilżający), ponieważ włoski są niestety troszkę suche po użyciu Biokapu.
W efekcie po zastosowaniu otrzymujemy... upragniony spokój. Głowa nie swędzi, nie ma uczucia podrażnienia, szczypania, chodzenia mrówek po głowie lub jak kto woli. Włosy są świeże 3 dni !(do tej pory na następny dzień po umyciu już nadawały się do ponownego), są puszyste i odbite od głowy. Po kilku użyciach łupież znika.
Fakt, szampon z racji swojej ziołowej formuły lekko wysusza i nie polecam go stosować samodzielnie bez odżywki lub'i bez drugiego szamponu stricte nawilżającego (też musi to być dobry, łagodny szampon, z dobrym składem żeby nie popsuć efektu działania Biokapu). Nakładana odżywka jest RÓWNIE ważna i zgodna z powyższym opisem co do szamponu.

Produkt jest dość drogi ale wydajny i przede wszystkim SKUTECZNY.

W dłuższej perspektywie włosy przestają nadmiernie wypadać, zyskują na witalności, ponieważ regeneruje się skóra głowy, która byłą dotąd maltretowana przez agresywne kosmetyki powodujące wypadanie i matowienie włosów.

Nizoral to przy nim ubogi krewny :)

Dlatego z czystym sumieniem polecam! To kosmetyk, który daje widoczne efekty i sprawia, że mamy jeden problem z głowy (dosłownie!) :)

Wykorzystała: kilka próbek

W miarę okej

Szampon Zawiera Jodłę Pospolitą, która redukuje nadmierne wydzielanie łoju skórnego. Szampon ma dość ładny ziołowy zapach, dobrze oczyszcza włosy, odświeża oraz odżywia. Należy trzymać go na włosach przez kilka minut przed spłukaniem.Nie obciąża włosów, nie podrażnia skóry. Odpowiedni dla wrażliwej skóry i delikatnych włosów. Trudno mi stwierdzić jego działanie, gdyż użyłam go jedynie dwa razy, ale myślę, że jest okej.