Weleda, Baby, Calendula Pflegecreme (Nagietkowy krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała)

Bogaty w substancje odżywcze, delikatnie pachnący krem nagietkowy marki Weleda o działaniu pielęgnacyjno - ochronnym, przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała dzieci i niemowląt, jak również osób dorosłych. Pochodzący z upraw biologicznych olej migdałowy i sezamowy zmiękczają i wygładzają skórę, wspierając jej naturalne funkcje. Wyciągi z ziół leczniczych – nagietka i rumianku - łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Czysty wosk pszczeli i przyjazna skórze lanolina chronią skórę przed przesuszeniem, nie utrudniając jej oddychania. Krem dobrze się sprawdza w pielęgnacji skóry w obszarze pieluszkowym - chroni przed wilgocią i zapobiega powstawaniu odparzeń. Bardzo wydajny. Bardzo dobrze tolerowany przez skórę wyjątkowo wrażliwą i atopową. Może być stosowany już od pierwszego dnia życia.

natłuszczające, pielęgnujące, nawilżające, ochronne
w tubie
normalna, wrażliwa, sucha
kremy i mleczka do ciała, kremy do twarzy

Wykorzystała: kilka próbek

Naprawdę przyjemny!

Próbki tego kremu dostałam od położnej w trakcie ciąży. Jest on dedykowany ochronie delikatnej skóry maluszka, ale oczywiście używam go także ja sama - mam cerę suchą, wymagającą stałego nawilżania od wewnątrz i zewnątrz. Tego kremu używam przede wszystkim na noc, dlatego że...

Peelingujący?

Kupiłam dla córki, ale to już kolejny kosmetyk, który się u niej nie sprawdził.

Miałyśmy używać go jako balsamik na noc. Krem okazał się jednak być gęstą maścią, którą bardzo trudno na ruchliwym dziecku rozsmarowac. Dodatkowo zapach jest tak intensywny, że sama nie mogłam z nim wytrzymać, a co dopiero taki maluszek. Wchłania sie tez bardzo, bardzo dlugo, a nawet kiedy już sie wchlonie to skora pozostaje bardzo lepka. Najdziwniejsze jednak okazały się drobinki w tym kremie-maści zatopione. To takie okrągłe kuleczki, które potrafią podrapac delikatną skórkę.
Jeśli chodzi o używanie dla dzieci mowie mu stanowcze nie.

Dla dorosłych jednak to co innego.
Używałam go po depilacji na nogi. Drobinki mi nie przeszkadzały, a produkt bardzo ładnie łagodzi podrażnienia. Wielki plus za nawilżenie, ktore utrzymywalo się nawet dwa dni po aplikacji. Używany na nogi niestety nie jest ani trochę wydajny.

Co do opakowania to jestem na tak. Wolę kremy w metalowych tubkach. Mogę je sobie pozawijac i mam pewność, że zuzylam naprawdę wszystko.
Cena niemała, dostępność średnia.
Mimo tego, że sprawdził się jako krem łagodzący moje łydki nie wrócę juz do niego. Za drogi to interes.