Avon, Naturals, Ginseng & Bamboo, Replenishing Shampoo (Odżywczy szampon do włosów farbowanych `Żeńszeń i bambus`)

Cena PLN 9.00

Moc koloru i odżywienia:
- chroni kolor włosów i ich blask,
- odżywia włosy i nadaje im miękkość,
- nawilża i zapobiega puszeniu.

Okropny

Recenzja odświeżona (czerwiec 2012)

Szampon ten kupiła moja mama, ponieważ konsultantka powiedziała jej, że zwiększa objętość włosów. Ponieważ mój szampon skończył mi się, wzięłam ten od mamy i to był błąd.

Plusy: brak.

Minusy:
- włosy po jego użyciu były suche i puszyły się, żadne odżywki na to nie pomagały,
- w różnych miejscach na całej długości włosów powstawały nieestetyczne loczki, włosy brzydko się układały,
- włosy po użyciu szamponu były suche i szorstkie,
- włosy bardzo ciężko było rozczesać, plątały się.

Odżywka tylko częściowo pomagała na wyżej opisane problemy. Stosowanie tego szamponu to udręka, a ja jeszcze zabrałam go na wyjazd wakacyjny i wyglądałam okropnie. Włosy lepiej wyglądały po zastosowaniu zwykłego hotelowego szamponu (czyli takiego żelowego, bez jakichkolwiek właściwości odżywczych).

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

dla mnie OK

Mam suche włosy i jakiegoś przesadnego nawilżenia nie zauważyłam, a i tak używam odżywki.Nie zabezpieczył moich farbowanych włosów przed wyblaknięciem, ale to może wina farby lub "egipskiego" słońca. Ale ogólnie szampon nie jest zły, myje dobrze, przyjemnie, świeżo pachnie i zapłaciłam za niego niecałe 5 zł.

Używam tego produktu od:1 miesiąc

DOBRY.

Normalny kosmetyk tego typu.
Nie czarujmy się- od szamponu za 9,90 zł nie można oczekiwać cudów- to nie jest profesjonalny szampon fryzjerski, a zwykły kosmetyk pierwszej potrzeby.
Ja i tak uważam, ze jest w porządku- bardzo fajnie pachnie, włosy są mięciutkie i gładkie.
Nie przyspiesza przetłuszczania, fajnie sie układają.
U żywam z odżywką do kompletu.

Używam tego produktu od:2 tyg.

gorszego nie miałam!!!

Nadal mam w pamięci koszmar jaki przeżyłam używając szamponu z rzepą Joanny ale nie spodziewałam się, że może być szampon, który będzie jeszcze gorszy :rolleyes:

Zacznę od zalety, bo ma tylko jedną: zapach. Bardzo nietypowy, taki leśno-sosnowy, nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim zapachem wśród szamponów.

A teraz wady:

1. Oblepia włosy dziwną warstwą - już podczas mycia i spłukiwania czuć na włosach wyraźnie lepką, tłustawą warstwę, która pozostaje na nich także po wysuszeniu. Na początku myślałam, że źle wypłukałam szampon z włosów ale nie to było przyczyną. Czuć to wyraźnie na długich włosach; kiedy po jakimś czasie je ścięłam, efekt oblepienia był słabiej wyczuwalny. Podejrzewam, że panie z krótką, chłopięcą fryzurką mogą tej lepkości w ogóle nie odczuć. Zastanawiam się, czy nie miała to być jakaś warstwa ochronna, bo według producenta ten szampon ma też zapobiegać puszeniu włosów (moje są proste jak druty, więc im tego nie trzeba)? Albo chronić kolor? Ale chyba nie, bo...

2. Wypłukuje kolor z włosów - z przerażeniem stwierdziłam, że mój złoto-miodowy odcień robi się coraz bardziej mysio-brązowy.

3. Przetłuszcza - włosy już po jednym dniu są nieświeże, z pewnością przyczynia się do tego ta dziwna powłoka, o której pisałam w punkcie 1.

4. Podrażnia - przy dłuższym używaniu podrażnia skórę głowy (mocno swędzi) oraz UWAGA! - dłoni! Pierwszy raz zdarzyło mi się, abym po umyciu głowy miała problem z wysuszoną, podrażnioną i swędzącą skórą rąk :(

Wiem, że 3/4 produktów z Avonu to buble, ale po tej serii nie spodziewałam się aż takiej porażki, tym bardziej, że stara wersja tych szamponów była ok. Ten nie spełnia żadnej ze swych funkcji, na pewno nie nadaje się do włosów farbowanych, bo wypłukuje z nich kolor.
Żałuję nawet tych 5 złotych wydanych na niego a najgorsze jest to, że wraz z nim kupiłam w ciemno jeszcze wersję z limonką i aż boję się jej użyć :(

Radzę się 10 razy zastanowić zanim wydacie na niego pieniądze.

Taki sobie, zwykły.

+ładny zapach
+dość dobrze się pieni
+włosy się po nim nie puszą
+nie wysusza włosów

-cena, jak na taką ilość
-mało wydajny
-zapach się nie utrzymuje zbyt długo
Nie wiem czego w nim szukać.
Nie wiem czy poprawia kondycję włosa, ładnie kolor po nim wyglądał. W sumie to nie wiem czy to jego zasługa.

Używam tego produktu od: [już nie używam]