Marion, Eco, Olejek z orzechów makadamia 100% naturalny

Marion, Eco, Olejek z orzechów makadamia 100% naturalny

Olejek z orzechów makadamia pozyskiwany z drzewa Macadamia ternifolia.

Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, składniki mineralne, a także witaminy A, B i E. Ma zbawienny wpływ na ciało, skórę i włosy ze względu na wyjątkowe właściwości regenerujące.

Idealny do skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej. Skutecznie chroni komórki skóry przed utlenieniem i zniszczeniem przez warunki zewnętrzne. Działa nawilżająco, wygładza i poprawia elastyczność skóry. Idealnie nadaje się do regeneracji wysuszonych, zniszczonych i łamliwych włosów. Produkt wzbogacony został o olejek słonecznikowy zawierający odmładzającą witaminę E i odżywcze kwasy tłuszczowe.

olejki do ciała i do masażu
regenerujące, nawilżające
zapachowa, hipoalergiczna
z pompką, w butelce
normalna

Boże, co za dziadostwo

Kupiłam to dziadostwo za kilka złotych w drogerii i oczekiwałam, że ten olejek będzie miał nie najgorsze działanie. Stosowałam swego czasu inny olejek z tej firmy, więc liczyłam, że i tym razem się nie zawiodę. Nie spodziewałam się cudów, ale żeby jeszcze pogorszyć stan włosów?
Ten olejek w ogóle nie wchłania się we włosy. Zostawia na nich tłusty ślad i włosy wyglądają na nieświeże i przetłuszczone. Nie robi zupełnie nic. Podobny efekt uzyskałabym, gdybym wmasowała olej do smażenia w końcówki. Dlatego uważajcie na ten produkt, przynajmniej jeżeli chodzi o włosy zupełnie nie spełnia swojej roli.

Drogi olej słonecznikowy

Kiedyś na szybko kupiłam kilka olejków Marion, które w nazwie mają "100% naturalny" i to był mój błąd, bo trzeba było dokładnie przeczytać skład. Jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że na pierwszym miejscu w składzie jest olej słonecznikowy! Dopiero na drugim olej z orzechów makadamia. I teraz pytanie brzmi: jaki procent w całości stanowi olejek makadamia. 50%, a może tylko 1%? Jest to zwykłe oszukiwanie klienta, który nieświadomy niczego kupuje produkt w przekonaniu, że kosmetyk składa się w 100% z olejku makadamia.

Olejek znajduje się w małej buteleczce o pojemności 25 ml. Butelka jest przezroczysta, więc można kontrolować stan zużycia. Opakowanie wyposażone jest w pompkę, która nie zacina się i dozuje odpowiednią ilość produktu.

Olej jest prawie bezzapachowy. Jak się przystawi nos to można wyczuć zapach oleju slonecznikowego, zapewne rafinowanego, bo ten zapach to jest właściwie nijaki. Kolor też jest nijaki, lekko żółtawy. Czyli można wywnioskować, że w produkcie prawie nie ma oleju makadamia, albo jest go naprawdę mało, a ja kupiłam jeden z droższych olejów do smażenia.

Przetestowałam go tylko na włosy, ponieważ nie czułam potrzeby, aby na twarz i ciało serwować sobie olej ze słonecznika. Efekt był taki, że moje włosy wyglądały nieświeżo. Nie były odżywione, tylko przetłuszczone. Olej je oblepił i zrobił z nich strąki. Na szczęście w opakowaniu jest tylko 25 ml produktu i ostatecznie resztę produktu wykorzystałam do maseczek z glinki.

Zalety:
+opakowanie.

Wady:
-nie wiadomo ile jest oleju makadamia w produkcie,
-opis produktu wprowadza w błąd, sugeruję, że jest 100% olejek makadamia,
-przetłuszcza, obciąża włosy,
-nijaki zapach,
-mała pojemność,
-słaba wydajność,
-cena nieadekwatna do składu i pojemności.