Burberry, London for Woman EDP

douglas.pl
Średnia ocena: 3.43/5

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA

London to perfumy kwiatowe, kobiece, eleganckie, wyrafinowane. Jest to zapach pełen energii i radości, idealnie pasujący do kobiet młodych (duchem) dzięki połączeniu musujących nut głowy i zmysłowej, głębokiej podstawy. Łączy wielonarodowy styl dzisiejszego Londynu z klasycznym brytyjskim spokojem i relaksem.

Kategoria: kwiatowa.

Nuty głowy: kapryfolium, angielska róża, mandarynka (klementynka)
Nuty serca: gardenia z Tahiti (Tiare), jaśmin, piwonia
Nuty bazy: drzewo sandałowe, piżmo, paczula.

50 - 100ml, <50ml
Nuty
kwiatowe
Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień

71% jesień/zima 29% wiosna/lato

Mój hit na dzień i do pracy

Te perfumy to zapach dla kobiety nowoczesnej - jest nienachalny, ale intrygujący, nie jest owocowy, ale dzięki mandarynce orzeźwiający, nie jest ciężki, ale nie pozostawia obojętnym.

Kocham ciężkie Opium na wieczór, Funny z Moschino na wakacjach, MyBurberry czy Versace Yellow Diamond na randkę czy wyjście z przyjaciółkami, ale to właśnie London przychodzi mi na myśl, gdy myślę, jaki jest mój zapach.

Zbiera dużo komplementów i uzupełnia każdy outfit, jak dla mnie to jeden z niewielu zapachów, który świetnie się wpisuje w każdą okazję. Zawsze mam 100ml buteleczkę na podorędziu.

Zaskakujący i niepospolity. A wszystko przez jeden szczegół…

Burberry London to zapach, który mnie zauroczył, gdy go jeszcze nie posiadałam. Pachniała nim koleżanka z pracy, wiele lat temu. Codziennie był ze mną w jednym pomieszczeniu przez kilka godzin. Przyzwyczaiłam się do niego i postanowiłam wypróbować na własnej skórze. Pewnego dnia spełniłam więc swoje postanowienie…

Opakowanie Burberry London, ta kraciasta naturalna sukienka o minimalistycznym wzorze uwiodło mnie tak samo, jak sam zapach, który poznałam w przelocie. Flakon tak odziany jest interesujący w swej prostocie. Przywodzi na myśl ciepłe jesienne ubranka. Nie lubię zapachów kwiatowych ani słodkich, więc sama się sobie dziwiłam, co ja w nim widzę, a raczej czuję…

Gdy w końcu go postawiłam na półce rozpoczęłam swoją własną przygodę z Burberry London. Zanim rozwinę tę opowieść powiem jedno: Na mnie pachniał inaczej, jak na koleżance, co zresztą dziwne nie jest. W odbiorze perfum mają jednak znaczenie czynniki osobnicze.

Recenzowany perfum - co ciekawe - jest to zapach słodko-kwiatowy. Spełnienie mojego najgorszego snu o zapachu perfum. Ale… nie wiem jakim sposobem przy okazji sprawia wrażenie świeżego. Ta konstatacja mnie bardzo zadziwiła.

Recenzowany zapach ma w nucie głowy: kapryfolium, angielską różę, mandarynkę, w nucie serca pysznią się: gardenia z Tahiti (Tiare), jaśmin, piwonia. Nuty bazy tworzą zaś: drzewo sandałowe, piżmo i paczula.
Szczególnie ciekawa byłam wiciokrzewu czyli kaprofilium. Ma zapach mocno słodki, ciepły, cukierkowy. Czuć go w recenzowanym produkcie, ale nie wybija się na niepodległość. Bardziej otula mnie piwonia i gardenia. Zatem kwiatowe, jak nic. Ale w połączeniu okazują się gdzieś w tle także orzeźwiające, co bardzo mnie dziwi. Myślałam, że to sprawka mandarynki, ale nie czuję jej w tym zapachu za grosz. Przyznam, że ten jeden szczegół mnie mocno zdumiał…

Zapach jest trwały, dobrze wyczuwalny, bliskoskórny. Zadomawia się niemal na stałe na odzieży: chustkach, szalikach, rękawiczkach. Wnika we wnętrza szaf i trwa. Nawet mnie – przeciwniczkę kwiatowych zapachów - nie męczy swoją słodyczą, nie drażni kwiatowścią, a intryguje składnikiem, który dodaje mu świeżości. Nie nazwałabym go eleganckim, ale na pewno jest w nim jakaś tajemnica, co w perfumach lubię. A do tego nie pachnie nim cała ulica, choć jest przystępny cenowo. I całe szczęście.

Nie jest to mój hit, bo jednak wolę zapachy bardziej wytrawne, ale nie mogę mówić o nim źle. Według mnie najlepiej nadaje się na wieczorny, jesienny chłodek, gdy nad ziemią unoszą się już jesienne zapachy i mgły, a na termometrze zapisują się pierwsze przymrozki. To odkrycie mnie również zadziwia, bo myślałam, że zapachy kwiatowo- słodkawe lepiej pasują latem. Ale nie ten.

W zapachach najgorszym grzechem według mnie jest banał i nijakość. Potępiam te cechy zawsze surowo. Burberry London banalny nie jest, skoro nosi w sobie wspomnianą już tajemnicę. Nie jest na pewno tuzinkowy ani pospolity, jakich wiele. Jaki zatem jest? Polecam wypróbować na własnej skórze. Opowiadanie o zapachach, których się nie zna, niespecjalnie ma sens. Trzeba doświadczyć organoleptycznie jego mocy, siły lub niemocy. Jak kto woli. Ja stawiam jednak na jego moc.

Fuzja zapachu- to moje love story z Burberry London

Perfumy dostalam z okazji dnia kobiet od męża.
Jak tylko zobaczyłam słynną kratkę to wiedziałam że będzie przyjaźń, bo sporo zapachów Burberry jest wspaniała. Długi zbierałam się do napisania recenzji o tych perfumach. Chciałam je poznać po prostu o każdej porze roku.

Mój flakonik to 50 ml perfum z atomizerem ubrany w bluzeczkę w słynną kratę. Pięknie to wygląda i całe opakiwanie jest nieco inne niż wszystkie buteleczki w drogeriach. Atomizer bardzo sprawnie i płynnie porcjuje perfum. Nie zacina się i nie wymaga użycia sporej siły jak w przypadku innych perfum czy wód toaletowych. Szeroki kąt rozprysku gwarantuje równomierne nałożenie.

Lubię perfumu kwiatowe, ale i cytrusowy czy świeże. Jedyne które mnie odstraszaja to ciężkie i toporne po których cieżko wziąść oddech o dojść do siebie. Na szczęście to nie te :-)
Te zdecydowanie pokochałam. Ich nuty są tak zrównoważone że miałam moment że psikałam nimi poduchę na której spię.
Burberry są zdecydowanie dla pewnej siebie kobiety która w dzień pachnie słodko- uwodząco, a wieczorem elegancko i wyrafinowanie.
Ten zapach jest nasaczony szcześliwą energią, beztroską radością i fuzją zapachów które budzą do życia. Mój mąż miał dobrego nosa bo i na mnie pachną podobno nieziemsko.....

Nuty bazy to drzewo sandałowe, piżmo i paczula które są wyczowalne już na samym początku. Trochę bardziej wyczowalna, trochę bardziej zdecydowane które z czasem przechodzą w
nuty głowy czyli angielska róża, i mandarynka klementynka. To one przełamują nuty bazy i cudownie przechodzą w tą rozkoszną słodycz.
Gdzieś pomiędzy nuty sercaz- gardenia z tahiti, piwonia i jasmin - jaśmin jest przeze mnie ubóstwiany. Uwielbiam go wyszukiwać w różnych zapachach lub wybierać strikte te jaśminowe jak np. mydło do rąk czy herbata.

Zapach nadaje się zarówno na dzień jak i na wieczór. Jest idealnie wywarzony co czymi go uniwersalnym. Testowałam go bardzo długo- ponad rok i bardzo dobrze utrzymuje się na ciele. Ja psikałam się jedną porcję która zdecydowanie wystarcza wiosną i latem. Jesień i zima to dwie lub trzy dozy z czego jedna na ubranie. Chciałam pachnieć wszędzie i cały czas dlatego nie raz szafa pachniała Burberry

Spora ilość osób pytała mnie o ten zapach...zawsze z iskrą w oku która świadczyła o zainteresowaniu.
Nie dziwię się bo zapach jest rewelacyjny i wiem że zagości u mnie na dłużej. Polecam go do przetestowania- myślę że trafi w nozdrza wielu z Was.

Piękny i trwały!

Ten zapach skradł moje serce! Uwielbiam go. Gdy poczułam ten zapach na koleżance to od razu chciałam go mieć! Pachnie cudnie, delikatna woń truskawek, owoców a także kwiatów , jest to idealne połączenie.

Myslę, że ten perfum nie jest tak rozsławiony jak inne znane. Nie ma o nim reklam, nie słychać i nie widać. A szkoda! Podejrzewam, że perfum spodobałby się większości kobietom. Jest delikatny i subtelny. Idealny na wieczór! a także na dzień. Zdecydowanie na zimę, aby zatęsknić za kwiatowo owocowymi zapachami :D Zapach jest trwały.

Czuć go na ubraniach następnego dnia. Spokojnie utrzymuje się 12 godzin, tzn gdy przejdę obok kogoś to ten ktoś czuje powiew perfumu. Polecam spróować, nawet kupić 15ml na spróbę!
To jest mój nowy HIT. Opakowanie jest skromne, różowe.

To jest to!

Natrafiłam na tę perfumę zważywszy na moje niegdysiejsze zamieszkiwanie w Londynie. Zamówiłam ją w oparciu o prestiż marki. Cena wydawała się być mocno zaniżona.Jednakże.. fantastyczne zaskoczenie! Od pierwszego psiknięcia zakochałam się w tej perfumce! Bardzo długa projekcja,kilka faz projekcji.Długiej projekcji. Polecam mocno!!

Dodają elegancji ;)

Kwiatowa kompozycja, z otulajacym piżmem w podstawie. Bardzo kobiece, eleganckie, ale absolutnie nie zmysłowe, seksowne. Zdecydowanie jest to zapach, który kojarzy mi się z jesiennym spacerem w słoneczny, acz deszczowy dzień , otulona szalem,który pachnie właśnie Burberry London. Dodaje mi spokoju, powagi,czuję się w nim niesamowicie bezpiecznie i komfortowo. Kwiaty są delikatnie kwaskowe, nie czuć w tym zapachu żadnej słodyczy. Uważam, że nie do konca sprawdzi się u bardzo młodych dziewczyn, raczej 25-30 plus . Polecam się z nim zapoznać ;)

Trwałość leży.

Wszystko byloby ok, zapach piękny ale trwałość kojarzy się z tanią wodą toaletowa, kupiona za 20 zł, a nie z produktem za ponad 200 zl. Po kilku godzinach zapach wietrzeje, a to chyba dla każdego jest najważniejszy szczegół i coś na co najbardziej zwracamy uwagę przy kolejnym zakupie. Generalnie nie polecam

Kobiece, radosne. ..Takie moje.

To jedne z moich ulubionych. Maja ogon i sa bardzo trwale (2-3 dni nawet i po praniu trwaja nadal )To jest totalna łaka kwiatowa! Mokra ,chłodna,radosna.Jak krople rosy na kwieciu .Ogród kwiatowy po deszczu z chłodnym wiatrem.Soczysty, czysty dziewiczy.Absolutnie ,nie sa to perfumy tylko starszej kobiety, nie sa mydlane! !!Chyba, ze jakies podrobione to sa. Oryginalne to sa piekne perfumy dla kobiet od 16 roku do 200 lat! Nie maja wieku -zwyczajnie. Nosze je od kwietnia do wrzesnia. Kocham je. Maja zawsze u mnie miejsce i w szafce i sercu. Projekcja jest fenomenalna! Moga byc i na dzien i na wieczor do restauracji z winem-romantyczne klimaty.Bardzo bardzo polecam.

Londyn zamknięty we flakonie

obecnie mam juz trzeci flakon londynu w postaci płynu i cały czas niezmiennie mnie zachwyca. zapach jest piękny, intrygujący, trwały i ma swój ogon. może nie jest on jakiś cudem świata ale ma w sobie coś co przyciąga nos. zazwyczaj wybieram coś mniej znanego, ale burberry jako mainstream szanuję strasznie. na jesień na pewno się przyda :)

Mój ulubiony !!

Uwielbiam ten zapach ! Uwazam, że jest bardzo charakterystyczny i elegancki a jednoczesnie to zapach na codzień!
Uważam, ze to idealny zapach dla kobiety 30+
Mój zapach kupilam na iperfumy.pl

Ulubieniec od dawna

Produkty Burberry zagościły juz na stałe na mojej półeczce, zarówno w wersji Brit jak i właśnie London. Kocham jego zapach - jest lekki, ale i z charakterkiem, pasując na naprawdę mnóstwo okazji. Zapach jest bardzo, hmm, konserwatywny, ale jednoczesnie nie potrafiacy sie znudzić. Do tego jest doskonale trwały i mozna go wyczuc nawet 2-3 dni po uzyciu na ubraniach.

Elegancka klasyka

Moja nowość zapachowa z okazji walentynek. Przyznam, że nigdy nie skupiałam swojej uwagi na tej marce wchodząc do drogerii. Według mnie zapach jest bardzo intrygujący i elegancki. Na specjalne okazje uwielbiam cięższe zapachy. Perfumy są kwiatowe. Intensywny, nasycony zapach różany w połączeniu z nutą jaśminu i piwonii urzekły mnie. Dodatkowo są wyczuwalne tony piżmu, mandarynki oraz drzewa sandałowego. Wystarczy jedno psiknięcie, a zapach utrzymuje się cały wieczór i jeszcze dłużej! Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę na eleganckie wyjścia – mocne, a zarazem uwodzicielskie!