Burberry, Burberry of London Original / Classic for Women EDP

Średnia ocena: 4.80/5

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

Potrafi zawrócić w głowie nie tylko , ale przede wszystkim mężczyźnie! Aromat zmysłowości, prostoty i harmonii. Rok wprowadzenia: 1995.

Kategoria: leśno-owocowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: limonka, lodowa gruszka, zielone migdały
nuta serca: biała peonia, migdały w cukrze
nuta bazy: drzewo mahoniowe, żywica, wanilia, bób tonka.

drzewne, owocowe
wody perfumowane
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

• Flakon: 5

Nic nie może przecież wiecznie trwać...

Ten zapach od Burberry ma dla mnie szczególne znaczenie. Nawet teraz, pisząc tę recenzję, ciesze się jego nutami. (a przynajmniej próbuję)Dostałam go ponad 15 lat temu w prezencie od mojej nieżyjącej już Babci Heleny, która mieszkała 2,5 tys.kilometrów ode mnie. Zapach na początku zdecydowanie mnie do siebie zniechęcił. Dla mnie, bardzo wtedy młodej dziewczyny, wydawał się być luksusowym, perfumiarskim, ekstrawaganckim agresorem. Czasem go używałam "na siłę", zbierając gorące komplementy ze strony moich kolegów, nigdy ze strony koleżanek. Wtedy kompletnie nie rozumiałam męskich zachwytów nad tą kompozycją Burberry i próśb, bym zapachu używała częściej... Z czasem pokochałam zapach całym sercem, ale używałam go oczywiście oszczędnie i z nabożeństwem, ze świadomością że sama go sobie szybko nie kupię. Dziś tak bardzo tęsknię za nutami, które jak delikatny pled otulają, koją, są -jednocześnie -eleganckie i ponadczasowe. Zapach jest dla mnie jak ciepły promień słońca, który głaszcze nas po głowie. Nie potrafię pisać o nim, wymieniając nuty zapachowe, ale emocje, które ten aromat we mnie wywołuje.Myśląc o tym zapachu, wracam do wspomnień o przeszłości, która już nigdy nie wróci. Ze smutkiem i rozczarowaniem obserwuję, że od kilku lat trafiam na coraz mniej wyraziste wersje zapachu...Gdzie ta intensywność,która wydawała mi się kiedyś taka odważna i bezczelna? Szukam zapachu jesiennych liści, śliwkowej konfitury, a w kolejnej buteleczce czuję tylko mignięcie dawnego pachnidła. Być może tak właśnie pachnie przeszłość, do której czasem próbujemy wrócić, a która już nigdy nie jest taka, jaką ją zapamiętaliśmy...Smuteczek...

Ciepły i elegancki

Długo chodziłam koło tego zapachu testując na skórze; w końcu przekonała mnie jego trwałość i oryginalność zapachu -w efekcie kupiłam przez internet 100ml. Perfumy te są trochę słodkie, trochę owocowe i w tym wszystkim eleganckie. Bardzo mi przypadły do gustu, nadaja się do zarówno do pracy jak i na wyjścia. Projekcja jest dosyć długa na skórze, a na odzieży czuć je nawet 2 dni. Są otulające zimą i wesoło słodkie latem. Poprawiają nastrój i dodaja pewności siebie. Warto spróbować, nie są za drogie jak na swoja jakość.

• Flakon: 5

Ciekawa kompozycja, ale nie w moim guście

Perfumy te kupiłam w ciemno ze względu na dobre opinie w Internecie. Zachęciły mnie również nuty zapachowe, więc nie zwlekałam i zamówiłam. Na szczęście zdecydowałam się na wersję o pojemności 30ml... Kosztował około 75 złotych (nie licząc kosztów przesyłki) w pewnej zaufanej drogerii internetowej.

Moimi ulubionymi zapachami są zdecydowanie te słodkie, ale odpowiednio wyważone. Nie lubię przesadnej ilości cukru, która nic więcej, tylko mdli i dusi. Uwielbiam wanilię w słodkiej, kremowej postaci, która znajdując się w podstawie perfum zimą otula niczym bawełniany koc i rozgrzewa moje zmysły, za to latem napawa mnie optymizmem i towarzyszy w gorących, popołudniowych spacerach/wypadach poza miasto. Te perfumy na wakacyjne przygody nie są odpowiednie, mimo że w głowie zapachu znajdziemy same owoce, takie jak gruszka, brzoskwinia, zielone jabłko. Jednak pierwsze psiknięcie według mnie uderza tylko pieczoną gruszką i pieczonym jabłkiem, które przywodzą na myśl chłodne, jesienne dni. W kilka minut zapach robi się bardziej kremowy przez jaśmin i drzewo sandałowe, ale nadal z wyczuwalnym głównie pieczonym jabłkiem. To właśnie jego serce. Serce, które jeszcze bardziej pogłębia jesienny klimat. Kojarzy się z kolorowymi liśćmi, tworzącymi dywan w parku na mokrej od deszczu ziemi. Połączony aromat mokrej ziemi z mokrymi liśćmi i świeżym, chłodnym powietrzem - to właśnie serce Burberry for Women. Chwilami męskie, chwilami kobiece - odpowiednie perfumy dla obu płci. Potem w podstawie zapachu robi się już tylko słodko, ale ta elegancja przewija się od początku do końca. Wanilia wkracza do akcji razem z piżmem, tworząc pieczone jabłko, polane miodem i tak pozostaje do końca. Kompozycja naprawdę udana, ale trzeba ją lubić na sobie. Ja wolę ją na kimś innym. Nie do końca pasuje do mojej osobowości i stylu. Może wrócę do nich, kiedy liście ponownie stworzą barwny dywan, choć nie obiecuję.

Trwałość zapachu zależy od tego, czy jest on na skórze, czy na ubraniach - raczej oczywiste. Na mojej skórze więcej niż 5 godzin nie wytrzymuje. Za to na ubraniach pachnie calutki dzień, a na następny jest już delikatny.

Flakon początkowo znajduje się w kartonie, który swoim wyglądem przypomina szal w specyficzną kratę, jaki chętnie założyłabym do jesiennego płaszcza. Cały jest w jasnym, neutralnym kolorze piaskowym, czyli totalnie moja bajka. Na kartonie znajduje się srebrne logo oraz inne informacje. Flakon za to jest jeszcze bardziej zwyczajny od samego kartonu. Niski, przezroczysty, o obłym kształcie ze srebrną zatyczką. Patrząc na niego od boku możemy zauważyć, że zwęża się zaczynając od góry i kończąc na dole. Tylko zawartość dodaje mu złotego koloru, dzięki czemu wygląda jak złociste jabłko. Jak widać nie tylko zapach przywodzi na myśl zarówno jabłko, jak i jesień. Moim zdaniem całość pasuje do siebie idealnie. Nie potrzeba tu fikuśnego flakonu.

Uwaga! Perfumy pozostawiają żółte plamy na jasnych ubraniach!

Jedne z ulubionych

Perfumy odkryłam w jednej z drogerii, użyłam testera i bardzo mi się spodobały. Potem zamówiłam je w atrakcyjnej cenie w jednej z drogerii internetowych. Wcześniej nie używałam nic z marki Burberry. Dla mnie jest to miejski, bardzo ciepły i elegancki zapach. Pachnie wyściem do restauracji w jesienny wieczór. Pasuje do skórzanych kozaków i zamszowej torebki. Mnie się kojarzy z wczesną, słoneczną i ciepłą jesienią.

Porażka

Kupilam kiedys te perfumy w ciemno nie testujac ich (nie bylo testerow niestety a byly zapakowane) bo pomylilam je z innymi perfumami tej marki,ktore mi sie podobaly,ktorych reklame i probke zapachu widzialam w gazecie(teraz juz wiem jakie to byly).Jakiez bylo moje zdziwienie,gdy je odpakowalam w domu i uzylam.Dalam je mamie choc tez widze ze ich nie uzywa.Mi ten zapach nie odpowiada i jest okrutny wrecz,wiec zadziwia mnie ,ze ktos moze go w ogole lubic i zachwalac.Napisaliscie w opisie tych perfum,ze i wanilia jest,szczerze ja uwielbiam zapachy :waniliowe,jasminowe,konwaliowe itp ale w tych perfumach tej wanilii w ogole nie czulam.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Spełniona

Taka właśnie poczułam się po zamówieniu tejże perfumki. Ładny flakonik w niezwykle pryzwoitej cenie. To moja kolejna przygoda z Burberry. Klasa i jakość marki zachowane w kwiatowej kompozycji. Słodkie,lecz nienachalne. Zaraża otoczenie i wprowadza pozytywną aurę. Dość długa projekcja. Bardzo pozytywne komenatrze osób z otoczenia. Należą się słowa zachwytu.Polecam gorąco!

otulajacy

Otulajacy, trwaly zapach, ktory zwraca uwage; elegancki i nietuzinkowy; kwiatowo-owocowy, slodki, ale nie landrynka, raczej cieply; mam wiele perfum, ale o ten zapach jestem pytana najczesciej; lubie go wiosna i latem; zuzylam prawie cala butelke i na pewno znow kupie

Jeden z ulubionych

Nie znam się na wyczuwaniu poszczególnych nut, fakt faktem tych perfum można używać na co dzień i pasują na każdą okazję.
Zapach bezpieczny i otulający często zbieram za niego komplementy, jako maniaczka zapachów zakupiłam drugi flakon i lubię po prostu czasem go użyć.

• Flakon: 3

Oryginalny zapach

Piękne perfumy, są eleganckie, nie duszą, długo się utrzymują, mają oryginalny zapach, taki pudrowy.
Niestety z dotępnością kiepsko, zanim na nie trafiłam przeszukałam internet wzdłuż i wszerz ...

Arcydzielo

Jak zaczac recenzje czegos co jest idealne, i wiele juz zostalo powiedziane w tym temacie...

gruszka

Nastawiałam się na gruszkę, czarną porzeczkę, brzoskwinię i morelę, a jest to gruszka z sorbetem jabłkowym. Szarlotka z ambrą podbita słodyczą drzewa sandałowego.
Pojawiają się nuty które przypominają mi coś niesłychanie klasycznego, w dobrym gatunku.
Kobiecego, noszalnego.
Uniwersalnego.

Trwałość około5- 6 h, co jest plusem bo udaje się wyłapać poszczególne nuty, a nie jako jeden zlany kompot.

Klasyk zimowy

Mój zimowy klasyk. Kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni pachne tylko tym.
+ zapach otulający, cieply, kojarzy mi się z jabłkami w karmelu
+ bardzo trwały, czuję go przez 7-8 godzin, aczkolwiek blisko skóry. Ten zapach się nie narzuca, nie chce grać pierwszych skrzypiec. Ale zwraca uwagę, jest niekonwencjonalny.
+ nie pachnie nim pół autobusu :)