Burberry, My Burberry EDP

Burberry, My Burberry EDP

`My Burberry` to kompozycja ponadczasowa i klasyczna - współczesna interpretacja wartości marki. To wynik inspiracji brytyjskim ogrodem skąpanym w letnim deszczu. Bogata, kwiatowa, urzekająca i elegancka. Kolor kompozycji przywodzi na myśl charakterystyczne beże i pastele tworzące klasyczną kratkę Burberry.
Całość zamknięta w pięknym flakonie nawiązującym do modowej historii marki poprzez zdobiącą wstążkę z gabardyny, materiału stworzonego przez założyciela marki oraz solidny korek, przypominający duże guziki słynnego płaszcza.

Kategoria: kwiatowa

Nuty perfumowe:
nuta głowy: groszek pachnący, bergamotka, mandarynka
nuta serca: geranium, frezja, pigwa
nuta bazy: paczula, róża damasceńska, róża

Nuty
kwiatowe
50 - 100ml
Rekomendacja
wiosna / lato

69% jesień/zima 31% wiosna/lato

Perfumy - mój największy problem

Dlaczego perfumy to mój największy problem? Nie lubię zbyt słodkich zapachów, nie chcę też pachnieć jak mężczyzna. Potrzebowałam czegoś klasycznego i trwałego, to chyba mój pierwszy "prawdziwy" perfum. Prawdziwy dlatego, że naprawdę spełnia moje oczekiwania, co do zapachu. Ma pachnieć ładnie, ale neutralnie i kobieco jednocześnie. Jeśli ktoś również ma takie wymagania to jest idealna, klasyczna opcja. Nie ma problemu z wytrzymałością, mimo małego flakoniku. Bardzo trwały, nie trzeba używać go pięćset razy w ciągu dnia.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Zachwycające

Zachwycające. Właśnie w tej wersji mówią do mnie najbardziej. Szczególnie piękne są teraz: jesinio-zimą. Uderzają do głowy tą swoją wyrafinowaną kwiecistością, pachną drewnem i to tym najszlachetniejszym i jeszcze jakąś w sobie mają zmysłowość wysokiej próby, elegancką, nieoczywistą. Nie była to miłość od pierwszego wrażenia, ale będą moje już wkrótce...

Wyjątkowo elegancki

Samo opakowanie duże, a w nim kryje się przepiękny mały flakon. Zapach wyjatkowo trwały, zmienia się na ciele pod wpływem czasu. W konsekwencji wyczuwalny mydlany, ale uwodzicielski i tajemniczy zapach. Raczej kwiatowy. Myślę, że znajdzie wiele zwolenniczek. Raczej ciężki jesienno-zimowy, nie dla nastolatek.

Nuty słodkiego groszku i bergamotki, z sercem z liści geranium

Burberry w końcu ujawnił pełną kampanię reklamową nowych perfum My Burberry, w której występują dwie z najbardziej znanych supermodelek na świecie. Ale co kryje się za kampania Kate Moss i Carą Delevingne?

Szef Burberry Christopher Bailey przewidział zapach, który uosabiał wszystko, co Burberry i jego klasyczny płaszcz - świeże, ponadczasowe, uspokajające, eleganckie, wyrafinowane, ekscytujące.

Pracując z czcigodnym perfumiarzem Francisem Kurkdjianem, Burberry ma butelkowane nuty słodkiego groszku i bergamotki, z sercem z liści geranium na ziołowy skręt, złotą pigwę na nutę owoców i delikatną przyprawę frezji.

Można wyczuć len plus róże damasceńskie i centifolia dopełniają formuły, która po pierwszym użyciu na skórze pachnie intrygująco kwiatowo, z delikatnym męskim akcentem.

Wystarczy jeden lub dwa spraye, zapach utrzymuje się na mnie około 3-4 godzin, potem się nie zmienia, po prostu słabnie i znika. Ma w sobie frezję i bergamotkę i może dlatego tak bardzo mi się podoba. Dodatkowo przypomina mi o bardzo szczęśliwych dniach w ciepłą pogodę na pięknej tropikalnej wyspie.

Delikatny i subtelny

Zapach My Burberry jest zapachem uniwersalnym na każda porę roku i dnia. Piękny i masywny flakon daje poczucie solidnej marki. Długo utrzymuje się zarówno na ciele jak i ubraniach. Kompozycja zapachowa nie jest drażniąca, lekko pudrowa. Polecam :)

Wiosenny faworyt

Z ciekawością podchodzę do nowości od Burberry i gdy tylko My Burberry pojawiło się na rynku to pobiegłam do perfumerii by go poznać.
Niestety w tłumie kobiet buszujących po półkach i obłokach innych zapachów miałam utrudnione zadanie. Więc postanowiłam kupić najmniejszą pojemność bez testów nadgarstkowych po prostu w ciemno, by móc na spokojnie delektować się testami w domu. I bardzo dobrze zrobiłam. Do testów podeszłam nazajutrz delikatnie perfumując nadgarstki. Testy wypadły bardzo pozytywnie. Kolejnego dnia użyłam zapachu już globalnie i utwierdziłam się tylko w przekonaniu, iż podjęłam słuszną decyzję.
My Burberry ma w sobie wszystko to, co lubię w zapachach - słodycz, głębię, nuty cytrusowe i kwiatowe na korzennej bazie.
Jest bardzo kobiecy i urzekający ale w wyrafinowany sposób, słodycz owoców jest tutaj równoważona przez bukiet z geranium, gardenii i frezji z odrobiną soczystych, zielonych akordów. Najbardziej lubię jak wybrzmiewa baza zapachu piżmowa i różana.
Dla mnie to jeden z piękniejszych zapachów, na każdą porę roku i dnia.

Nie tego się spodziewałam

Po Burberry spodziewałam się czegoś lepszego, śliczny flakon, obiecujące nuty - a co dostałam?

Nic odkrywczego - zwykły pospolity aromat, wyprodukowany chyba jak najtańszym kosztem, z bardzo sztucznych / syntetycznych składników. Jakby to dotyczyło jedzenia to bym powiedziała 'wszystko i nic, kompletna breja'. Trochę mdłych kwiatów, które chyba za długo stały, do tego dodajmy ten rzekomo pachnący groszek. który nie jest niczym innym niż słowem pisanym bo w zapachu go nie ma. Jest trochę kwiatów, które zostały wykreowane sztucznie co nadaje zapachowi rysu pospolitości i takiego 'obciachu' . Nie ma w nim nic ładnego i takiego 'prawdziwego' - tym razem mamy odgrzewany kotlet z kilku zapachów tzw. katalogowych (bo właśnie w tej kategorii bym go widziała).

A na skórze? Przez pierwszą chwilę czuć przykurzone, stare kwiaty, które czasy świetności mają za sobą. Gdzieś tam obok mają być owoce: nie należą do najświeższych - bardziej przypominają plastikowe zabawki niż owoc ociekający sokiem.
Na mojej skórze nic się szczególnie nie wybija, są kwiaty, jest jakaś tam słodycz, którą znam z innych zapachów. I nic więcej - oprócz ogromnego rozczarowania i irytacji.I gdyby chociaż ta obiecana róża pachniał jak ta ogrodowa (a nie zwykła sztuczność) i może gdyby zapach był na jakimś lepszym 'podłożu' a nie na 'wodzie' bo to wszystko jest utrzymane w takiej tonacji - wodnej. Wszystko jakby się leje/upływa/przelatuje a Ty nie wiesz co czujesz i czy w ogóle coś czujesz. A już kompletnie zapomnijcie o paczuli czy co tam innego nam nawciskano w opisie - bo koło tego to nawet nie stało.

Cudowny

Jedno z moich kosmetycznych odkryć roku. Zapach kobiecy i elegancki, bardzo ładnie rozwijający się na skórze, z odpowiednią "głębią". Uwielbiam go nosić i z pewnością kupię go jeszcze nie raz. Spotkałam się z opinią, że nadaje się bardziej na jesień, ale jak dla mnie to zapach całoroczny. Polecam, jedna z lepszych i trwalszych propozycji od Burberry!

Wspanialy

Wspanialy zapach na dzien, klasyczny, nieprzeslodzony, trwaly, harmonia z nutka swiezosci. Swietny na dzien i na wieczor dla osob ceniacych lzejsze zapachy.

Klasyk

Jak dla mnie klasyk. Mój ulubiony zapach. Intensywny, elegancki. Raczej na jesień, lub wieczorne wyjścia. Długotrwały i bardzo wydajny. Warty swojej ceny. Użyłam go na swój listopadowy ślub, być może stąd ta miłość do niego.

Piękny, klasyczny kwiatowy zapach na każdą okazję

My Burberry to moim zdaniem po prostu świetne perfumy - bardzo dobrze skomponowane, pełne, skończone, nie brakuje im zupełnie niczego. Są tak świetne, że odkąd je kupiłam muszę się w zasadzie powstrzymywać przed używaniem ich codziennie. Jest to trudne bo ręka odruchowo sięga rano po flakon. Gdyby nie to, że mam mnóstwo innych zapachów na półce i jeszcze drugie tyle w kolejce do testowania, mogłabym nimi pachnieć każdego dnia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, do której nie pasują - idealnie sprawdzają się w pracy, na randce, na spotkaniu ze znajomymi, na kanapie przed telewizorem i na codziennych zakupach. Do tego piękna, ciężka butelka z grubego szkła, wielki korek i elegancka wstążeczka - mój ideał jeśli chodzi o wygląd flakonu :)

Sam zapach jest na początku duszny i mocno kwiatowy, ale po kilkunastu minutach osiada na skórze i robi się bardzo przytulny, wygładzony, kremowy. Jest tak dobrze zmieszany, że nie potrafię wyodrębnić żadnej z nut zapachowych, choć każdą z nich znam i bardzo cenię w perfumach. Trwałość bardzo dobra - spokojnie wytrzymują ze mną 8 godzin w pracy i są wyczuwalne dla otoczenia. Eleganckie, z klasą i charakterem - niespodziewanie wskakują u mnie na półeczkę "ulubione" :)

Jesień

Jestem wielbicielką słodkich zapachów, a ten dostałam w prezencie, sama najprawdopodobniej nie zwróciłabym na niego uwagi.
Polubiliśmy się od razu! Jest to elegancki zapach, który kojarzy się z jesienią i melancholią, przypomina miejską podeszczową ospałość.
Bardzo się cieszę, że go odkryłam, na pewno będę do niego wracać, szczególnie jesienią i deszczową młodą wiosną.