Truskawkowe pole.
Przez moją pielęgnację przewinęło się już wiele olejów. Zaczęłam od tego z pestek malin, by następnie wpaść w wir olejo-maniactwa. Poznałam cudowne właściwości, min. oleju z płatków róży, owoców dzikiej róży, czarnuszki, baobabu, inca-inci, z nasion lnu, oliwek, jeżyn, opuncji figowej, itp, itd.
Naprawdę, olejów ci u nas dostatek
Wybierając olej dużą uwagę zwracam na jego pochodzenie, skład i przeznaczenie.
Polska należy do czołówki krajów uprawiających truskawki. Mamy tutaj sprzyjający dobrym plonom klimat. Truskawki smaczne, soczyste i słodkie.
Pełne witamin. Bogate we flawonoidy, antocyjany, witaminę C, fosfor oraz żelazo.
CECHY PRODUKTU
- barwa jasna, wpadająca w zieleń, przejrzysta
- konsystencja lekka, nietłusta, bez nieprzyjemnego oblepienia skóry twarzy
- zapach, zaskakująco przyjemny, delikatnie słodki, zielonkawo-truskawkowy, nieduszący, niemęczący
- olej nie poddany procesowi rafinacji
- buteleczka w której znajduje się olej wykonana z ciemnego szkła
- pipetka działa bez zarzutu
CHARAKTERYSTYKA CERY
Mieszana, lekko przetłuszczająca się w strefie T, wrażliwa na policzkach z delikatnymi oznakami odwodnienia. Wymagająca ujednolicenia kolorytu, nawilżenia, poprawy jędrności i napięcia.
I jeszcze kilka słów o samej TRUSKAWCE (źródło: strona producenta)
Truskawka (Fragaria Ananassa) zawiera ponad 70% nienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowy, linolenowy, oleinowy), które zapobiegają nadmiernej utracie wody, utrzymując właściwy stopień nawilżenia włosów oraz warstwy rogowej skóry. Dodatkowo zwiększają przepuszczalność naskórka, dzięki czemu jest idealnym nośnikiem substancji naprawczych i odmładzających. Pomaga zwalczyć wolne rodniki, opóźniając proces starzenia się skóry, zwiększając jędrność i elastyczność skóry, a także redukując drobne zmarszczki. Duża zawartość kwasu linolowego reguluje gospodarkę lipidami, dzięki czemu niweluje problem powstawania zaskórników na skutek rogowacenia skóry i czopowania ujść gruczołów łojowych. Witamina E, flawonoidy oraz kwas elagowy działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie, a także normalizująco i ściągająco. Łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry wywołane m. in. promieniami słonecznymi i radioterapią, a także chorobowe stany zapalne (np. łuszczyca, egzema AZS). Przyspiesza proces gojenia zmian trądzikowych. Korzystnie wpływa na koloryt skóry.
Brzmi ciekawie?
STOSOWANIE:
Mój przypadek: raz dziennie solo na wieczór, sporadycznie rankiem jako baza pod makijaż (w tej roli sprawdza się świetnie- przede wszystkim zmiękcza, nawilża i wygładza cerę- ale po odczekaniu kilku minut, należy zebrać nadmiar oleju z twarzy), kilka razy olej użyty jako dodatek do maseczek glinkowych, algowych, oraz jako dodatek do kosmetyków do demakijażu.
EFEKTY (po miesiącu regularnego używania)
+ wygładzenie skóry
+ poprawienie elastyczności i jędrności
+ wyrównanie kolorytu
+ nadanie cerze zdrowego blasku i miękkości
-efekty mijają po zaprzestaniu używania
UWAGI:
+ przyśpiesza gojenie się drobnych ran i wyprysków
+ nie zapycha
+ nadaje się do każdego rodzaju cery, także tłustej i mieszanej
- delikatnie brudzi
- nie wchłania się całkowicie
Reasumując.
To bardzo przyjemny olej, o lekkiej konsystencji i przyjemnym zapachu. Naturalny skład, dobra cena zachęca do zakupu. Pielęgnuje skórę. Nadaje jej miękkość, gładkość i wyrównuje koloryt, jednak nie rozjaśnia przebarwień. Łagodzi podrażnienia, leczy stany zapalne.Nie wzmaga przetłuszczenia się skóry, ale też i jakoś szczególnie temu nie zapobiega.
Polubiłam go, aczkolwiek olej z pestek malin sprawdził się u mnie znacznie lepiej.
- Wydajność
- Zgodność z opisem producenta
- Zapach
- Stosunek jakości do ceny
- Opakowanie