Loton, Spa & Beauty, Oil Therapy, Olejek macadamia do ciała i włosów

Loton, Spa & Beauty, Oil Therapy, Olejek macadamia do ciała i włosów

Macadamia Oil z serii Loton Spa&Beauty przeznaczony jest do bezpośredniego stosowania na włosy oraz ciało. Olejek macadamia bogaty jest w cenne składniki aktywne, takie jak kwasy nienasycone, składniki mineralne, witaminy A, B oraz E. Macadamia oil nie obciąża włosów a jego delikatna formuła zostaje natychmiast absorbowana przez włosy zapewniając im optymalne nawilżenie, połysk, naturalną ochronę i miękkość.
Produkt odpowiedni dla wszystkich typów skóry, w szczególności polecany przy suchej, wrażliwej i dojrzałej skórze. Dobrze się wmasowuje, szybko wchłania, działa regenerująco i odżywczo. Wygładzając skórę poprawia jej wygląd. Produkt nie zawiera parabenów, silikonów, alergenów i składników pochodzenia zwierzęcego.

bez parabenów
z pompką
bogate
sucha, wrażliwa
olejki do ciała i do masażu
regenerujące, wygładzające

Bardzo fajny produkt.

Uwielbiam oleje, do moich faworytów należą olejek arganowy, macadamia, ze słodkich migdałów, kokosowy, avocado... Każdy jest inny, inaczej pachnie i inaczej działa. Olejek Loton nie jest idealny, ale miło się go stosuje.

PLUSY:
+opakowanie, buteleczka z pompką, która dodatkowo posiada blokadę, można więc bez obaw zabrać produkt w podróż i nic się nie wyleje. Poręczna i estetyczna, nie mam jej nic do zarzucenia.
+konsystencja płynna, rzadka, ale idealnie się rozprowadza
+zapach, gorzkawy, różany, czasem wonieje mi niczym krem Oliwkowy Ziajki!
+wydajność
+niska cena

DZIAŁANIE:
Produkt możemy stosować na włosy oraz na ciało.
Jest tłusty, to prawda, trzeba go ostrożnie dozować, aczkolwiek przy mojej suchej, alergicznej i atopowej skórze mogę go nakładać litrami.

Na ciele:fantastycznie zmiękcza i łagodzi podrażnienia, przyznam, że za to najbardziej go cenię!. Skóra już po jednej nocy z tym olejem wygląda zdecydowanie lepiej, poprawia się jej nawilżenie, elastyczność, staje się pełna blasku, miękka i niezwykle gładka. Nie zapycha porów, nie odnotowałam żadnej reakcji alergicznej, jest niezwykle łagodny dla skóry.

Używałam go również na dłonie i stopy, przyspieszył leczenie egzemy, na stopach świetnie zadziałał w okolicach pięt.
Do twarzy nie stosowałam, jedynie do szyi i dekoltu, spisywał się jak należy, choć bez efektu wow.

Na włosach: doskonały do olejowania, czasem nakładałam go przed myciem, potem foliowy czepek, ręcznik i tak sobie urzędowałam godzinkę lub nawet dwie. Efektem były uniesione, puszyste, pełne blasku włosy o zdefiniowanym skręcie. Dobrze sprawdzał się również jako preparat regenerujący do końcówek, choć nie tak świetnie jak olejek Equilibry (ten naprawia włosy, serio!). Szkoda, że nie zapobiegał elektryzowaniu się, ale i tutaj mam swojego faworyta, więc będę się po prostu go trzymać.
Mały minus za skład, niby znajdziemy tam olej macadamia i olej słonecznikowy, ale liczyłam na czysty olej, a nie mieszankę.

Produkt fajnie regenerował skórę i uprzyjemniał pielęgnację. W przypadku pielęgnacji moich wymagających włosów- cóż, mogłoby być lepiej, ale źle też nie jest, sądzę, że w przypadku włosów normalnych czy lekko zniszczonych zdziała cuda, moje potrzebują solidnej dawki odżywienia.

Mimo wszystko, polecam, idealny nie jest, ale zasługuje na mocną czwórkę.

Baaardzo wydajny olejek

Olejku używałam głównie do włosów, dopiero potem kiedy chciałam już go zużyć także do reszty ciała. Ma dość specyficzny zapach, jest bardzo wydajny. Idealnie nadaje się do olejowania włosów wysokoporowatych. Nabłyszcza, wygładza i nawilża włosy stosowany przed myciem, użycie maleńkiej ilości po myciu odrobinę je nawilża i subtelnie dociąża. Osobiście bardzo podobało mi się jego stosowanie, jedyny problem to fakt że może się znudzić a jest go nadal mnóstwo miło by było gdyby był dostępny także w mniejszych pojemnościach.

świetny do włosów, świetny dla skóry

Odkryłam go przypadkowo wiosną 2015 roku- szukałam specyfiku, który poradzi sobie z moimi sianowatymi, wysuszonymi włosami. Ten kosmetyk idealnie nadaje się do olejowania włosów- u mnie sprawiał, że stawały się one cudownie miękkie, mile w dotyku i przestawały przypominać kopkę siana. Co ważne- nie powodował przetłuszczania się włosów. Ja go również stosowałam na twarz przed użyciem kremu- buzia stawała się wówczas gładka i miła w dotyku. Rewelacyjnie sprawdzał się też zamiast balsamu do ciała- wprawdzie trzeba było trochę odczekać, aż olejek się wchłonie , ale efekty były spektakularne- skóra była lepiej nawilżona i wygładzona niż po zastosowaniu tradycyjnego balsamu czy mleczka. Rewelacyjny produkt za grosze

świetny do olejowania włosów

Produkt idealnie nadaje się do olejowania włosów, nałożony na całą noc czy nawet na godzinkę przed myciem daje tak samo świetne efekty. Włosy są błyszczące, sypkie, nawilżone i super się układają. Nie mam najmniejszego problemu z domyciem go. Nie obciąża włosów, nie zbijają się w strąki. Jest godny polecenia :)

Świetnie nawilża włosy !! <33

Chcę zapuścić włosy, ale bez olejku, który by mi je nawilżał oraz chronił przed czynnikami zewnętrznymi by się nie obyło. Ten olejek zdecydowanie przypadł mi do gustu. Dzięki niemu mam lśniące, nawilżone i zdrowe włosy i nie muszę podcinać końcówek, których nie podcinałam od roku :'), ponieważ się nie rozdwajają ♥

Śmierdzioszek

Kupiłam go podczas biedronkowych zakupów. Olejek ma ładne opakowania ale nie praktyczne, brudzi i wylatuje go za dużo z buteleczki przez co jest nie wydajny. Ok,może i tani!kupiłam go za 8 zł:3 lecz na włosach nic nie robi, nie licząc że tak śmierdzi(ol.rycynowy czy łopianowy nie są tak wyczuwalne jak ten) , trzeba długo go zmywać.
Dobra czas na kolejny plus nie licząc ceny, dobry jest.....na ciało a konkretnie na twarz:D

Ps.starczył na ok.2 tyg.co drugiego dnia użytkowania

Śmierdzioszek

Ps.starczył na ok.2 tyg.co drugiego dnia użytkowania

Bez szału

Jak w tytule. Stosowałam na ciało, włosy, mieszałam z balsamem. W końcu poszedł na pięty. Wszędzie nijakie działanie. Jak kogoś kusi można spróbować ale nawet za tę cenę są na rynku o wiele lepsze olejki.

Cudowny na włosy i ciało

Zakupiłam z myślą o olejowaniu włosów.
Moje loczki cudnie błyszczały i były nawilżone. Jednak to na ciele spodobał mi się najbardziej. Jak on pachnie! I cudnie nawilżał również ciało.
Szkoda, że nigdzie nie mogę go już dostać. Swoje opakowanie kupiłam w Biedronce za ok. 12 zł. Wersja z olejkiem avocado już mi tak nie podpasowała. Na pierwszym miejscu ma olej słonecznikowy - a nie, jak w przypadku tej wersji olej macadamia.

+ pompka
+ miałam w podróży, nic się nie wylało
+ idealny na włosy i ciało
+ skład
+ zapach <3

- wydajność

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Nabłyszcza włosy

Używam tylko na włosy. Bardzo dobrze je nawilża, wygładza i nabłyszcza. Używam ok. raz na tydzień.

Plusy:
nawilża
nabłyszcza
wygładza
nie obciąża włosów (pod warunkiem dobrego zmycia)
bardzo wydajny

Minusy:
okropny smród, nie do wytrzymania

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: mniej niż pół

Przyjemniaczek ;)

Posiadałam wszystkie warianty tego olejku poza kokosowym (wolę używać czysty, nierafinowany olej aniżeli mieszankę). Po pierwsze, olejek pięknie pachnie, tak slodko, nienachalnie. Skora staje sie nawilzona, miekka i pachnaca - uwielbiam stosowac ten olejek zaraz po depilacji, pieknie koi skore. Do tego fajny skład, niska cena, polski produkt dostepny niemal w kazdej drogerii i markecie.
Do najwiekszch zalet na pewno zaliczę wielozadaniowość tego kosmetyku:
- do olejowania włosów
- do kąpieli (wlewałam olejek do wanny)
- zamiast oliwki/balsamy nakładałam olejek na wilgotna jeszcze skóre - wchlanial sie momentalnie
- de demakijazu - dzialal bez zarzutu.

Wady:
- pompka dosłownie wypluwa olejek na wszystkie strony świata, należy się z nią bardzo delikatnie obchodzić ;)

Używam tego produktu od: dłużej niż pół roku
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 3

średni

Niestety nie zachwycił mnie. Ciężko mi dobrać odpowiedni olejek. Używam raczej ich do włosów. Ten macadamia zakupiłam w rossmanie. Nakładam do 1-2 razy w tygodniu na włosy, najczęściej na noc i nie widzę spektakukarnych efektów. Jedynie co to może lekko nawilża...

+lekkie nawilżenie
+łatwo się rozporowadza
+jest bardzo wydajny.
+nie obciąża

-okropny zapach :( bardzo ciężkim różany
-nie widzę dużych efektów

Ale znalazłam w nim pewną fajną rzecz :) Zabrałam go ze sobą do Egiptu. Jeden z moich kremów został zgubiony więc nie miałam wyjścia i smarowałam się nim przed opalaniem. Opalenizna była po prostu przepiękna :O oliwkowa, mocna a skóra wyglądała bardzo zdrowo na dodatek była bardzo delikatna. Na pewno będę używała go do opalania :)

Używam tego produktu od: sierpień