Ziaja, Nuno, Żel myjący antybakteryjny

Ziaja, Nuno, Żel myjący antybakteryjny

Żel myjący antybakteryjny do cery zanieczyszczonej, skłonnej do wyprysków. Oczyszcza i odblokowuje pory oraz zapobiega rozwojowi bakterii. Usuwa nadmiar substancji tłuszczowych. Nie narusza warstwy ochronnej naskórka. Nie wysusza skóry. W efekcie pory są dokładnie oczyszczone, a skóra gładka i nie wysuszona.

Żel mający ziaja nuno

Produkt nie domywa wszystkich zanieczyszczeń. Ma duszący zapach i pozostawia ściągnięta skórę. Nie kupie tego ponownie. Moim zdaniem za tą cenę można kupić o wiele lepszy żel.

Za delikatny

Ciągle testuję różne żele do mycia twarzy, szukam ideału i niestety w żelu Nuno go nie znajdę. Pokładałam w nim spore nadzieje, bo nie mam bardzo problematycznej cery(tłusta, skłonna do zapychania, ale bez problemów ze stanami zapalnymi, nie jest bardzo wrażliwa) i liczyłam, że będzie fajnym, codziennym zwyklaczkiem, który dobrze oczyści buzię.
Żel do mycia twarzy musi domyć moją skórę z nadmiaru sebum, resztek kremów i brudu dnia codziennego, nie maluję się, a jeśli już to produktów myjących nie używam do demakijażu, to jest coś czego nigdy nie zrozumiem. Ja do demakijażu muszę mieć osobny płyn, dopiero po jego użyciu myję skórę wodą i żelem.

Ogólnie to Nuno myje i odświeża poprawnie, lekko się pieni i skóra po nim jest po prostu czysta i nie zaczyna momentalnie się świecić jak po żelu Biodermy(i za to ma trzy gwiazdki). Jednak przy regularnym stosowaniu(dwa razy dziennie) zauważyłam, że nie doczyszcza tak jak powinien, bo pojawiło się sporo zaskórników na brodzie i żuchwie(nic innego w pielęgnacji nie zmieniałam), zaczęły mi wyskakiwać drobne krostki na czole(a nie mam problemu z takowymi na co dzień). Więc w kwestii zapobiegania i redukcji niedoskonałości jest zupełnie na odwrót. Ogólnie to mógłby się sprawdzić na cerach, które naprawdę są bezproblemowe i szukają czegoś niedrogiego do mycia.
Troszkę wysusza i ściąga skórę, ale ja zazwyczaj później nakładam tonik i krem, które to uczucie niwelują. Nie uczula(mimo intensywnego, jakby ciut aptecznego zapachu) i nie podrażnia mojej skóry.

Żel jest dosyć gęsty i nieco glutowaty, ale nie spływa z dłoni i twarzy. Dobrze się spłukuje. Przez to opakowanie(twarda butelka, której za nic nie da się postawić na głowie) dosyć niewydajny, bo jakoś przez nie kiepsko dozuje się kosmetyk, zawsze mi go za dużo się wylewa. Do tego ten zatrzask ciężko jest otworzyć, musiałam podważać o brzeg półki.

Przeciętniak

Zużyłam połowę produktu po mojej siostrze, która ma cerę trądzikową, a u niej się nie sprawdził ( wyskoczyło jej więcej wyprysków - ciężko jej dobrać odpowiednie kosmetyki, które nie pogorszą stanu skóry). Moja twarz w domu jest testerem wszystkiego - jeśli coś komuś się nie sprawdzi, ja mogę dokończyć używanie produktu, a jeśli coś mnie podrażni, sprawi wysyp, zapcha, reszta domowników na pewno po to nie sięgnie :D. Szczerze nie spodziewałam się czegoś zachwycającego, żel myjący - mył, antybakteryjny - nie mnie to oceniać akurat, no ale nic mi po nim nie wyskoczyło. Jedynie odczuwałam dyskomfort po dłuższej chwili nie przemycia twarzy płynem micelarnym - ściągnięcie skóry, którego nie odczuwam praktycznie w ogóle po żadnych kosmetykach. Konsystencja płynna, zapach ładny, taki słodkawy, kojarzył mi się trochę z kosmetykami dla dziewczynek.

Ok

Żel w wygodnym opakowaniu, świetnej cenie, lekko się pieni, ładnie oczyszcza skórę, ale nie widzę działania antybakteryjnego. Łatwo dostępny, polskiej firmy, nie wysusza skóry mieszanej, nie widzę wpływu na przetłuszczanie skóry.

kiedyś, kiedyś lubiłam

Używałam dość często lata temu wraz z pozostałymi kosmetykami z serii Nuno. Żel dobrze oczyszczał skórę, nie wysuszał. Początkowo widziałam poprawę, ale dość szybko skóra przywyczaiła tak do żelu, jak i do toniku, maseczki czy kremu. Raczej dla osób z niewielkimi niedoskonałościami. Generalnie ok, ale nie powala.

Ah te suche skórki

Do cery mieszanej taki sobie, ot co, żel. Oczyszcza i tyle. Zmniejszenia niedoskonałości nie zauważyłam dużo lepiej działała seria - liście manuka. A zaraz po umyciu twarz jest mocno ściągnięta, szorstka, a suche skórki strasznie widać... Trzeba dobrze nawilżać skórę po tym żelu, przeważnie jest tak że młode osoby boją się po umyciu nawilżać twarz bo myślą, że będzie jeszcze bardziej tłusta dlatego takim sposobem zrobią sobie krzywdę.

Słaby

Od razu po oczyszczeniu skóra jest tłusta. Opakowanie - ładne, solidne i łatwe w obsłudze. Produkt nie jest wydajny. Zapach - jako tako. Nadal szukam czegoś dla nastolatki.

Straszne dziadostwo

Nie polecam tego ! Strasznie wysusza . skład jest straszy . po użyciu tego czegoś mój trądzik zamienił się w koszmar! O czym kolwiek bakteryjnym możemy tutaj pomarzyć!

Dobry

Kupuję młodemu, sprawdza się świetnie, sama czasem używam, bo dobrze oczyszcza skórę. Oczywiście potem obowiązkowo aloes albo jakiś krem nawilżający, bo młoda syfiąca się skóra poza oczyszczeniem potrzebuje nawilżenia, żeby "tłuścioch" się nie pogarszał.
Nie przesusza, nie podrażnia, dobrze oczyszcza, pieni się, jest wydajny.
Mamy różny rodzaj skóry, różne potrzeby skóry, jednak sprawdza się dobrze w obu przypadkach.
Raczej nie podrażnia oczu.
Brak nachalnego zapachu, brak substancji barwiących, co uważam za plus.
No i bardzo dobra cena.
Polecam spróbować. Dla małolatów świetny.
Zamykanie mogłoby być tylko takie jak w serii Med, czyli z pompką.

Może być.

Od jakiegoś czasu stosuję go nastoletnia córka.Jest zadowolona bo żel dobrze oczyszcza skórę nie wysuszając jej ani nie podrażniając a dodatkowo lekko nawilżając.Na swój sposób delikatny ale i dający sobie radę z drobnymi niedoskonałościami.Dodatkowy plus to brak alkoholu w składzie,niska cena i przyjemny zapach.

Całą seria NUNO Ziaja to dla mnie 3 na 5!

Estetyczne opakowanie o standardowej pojemności. Żel o tej samej chemicznej nucie zapachowej co krem i tonik z tej serii, zapach na szczęście nie utrzymuje się długo na skórze. Żel ładnie się pieni, dokładanie czyści twarz, nie powoduje nadmiernego ściągnięcia skóry, nie szczypie tak samo jaki i tonik z tej serii. Produkt nie uczula, w niczym nie szkodzi choć mam wrażenie, że też nie bardzo pomaga. Stosowałam razem z córką i obie nie zauważyłyśmy ani pogorszenia ani polepszenia stanu skóry.

Żel myjący antybakteryjny Ziaja

Żel myjący antybakteryjny od Ziaji, raczej średni, odświeżający. Nie zauważyłam po nim super efektów. Tak jak piszę, jest on raczej odświeżający przy porannym myciu buzi.