Elizabeth Arden, 5th Avenue EDP

Perfumy 5th Avenue Elizabeth Arden to zapach zainspirowany dynamiką najbardziej znanych ulic Nowego Jorku. Ten stylowy zapach oczaruje cię od początku nutami lipy i lilaku. W tej kruchej mgiełce wybiją się również radosne nuty mandarynki i bergamotki. Serce zapachu jest eleganckie i luksusowe. Róża bułgarska łączy się z czystą esencją indyjskiej tuberozy, a następnie ustępuje wdzięcznemu fiołkowi i słodkiej brzoskwini. Całość doprawiona jest goździkiem i gałką muszkatałową. Dynamikę kompozycji podkreśla cenne piżmo tybetańskie, drzewo sandałowe, irys, ciepły, słoneczny bursztyn i słodkie nuty wanilii. Te oryginalne perfumy idealne będą w każdej sytuacji.

Elizabeth Arden 5th Avenue to zapach reprezentujący nowoczesną, amerykańską klasykę. Perfumy te, będąc symbolem atmosfery wielkiego miasta, dodadzą ci energii i ochoty na nowe przeżycia.

Skład:

Głowa
lipa, bergamotka, magnolia, mandarynka, lilak

Serce
jaśmin, tuberoza, goździki, róża, ylang-ylang, fiołek, gałka muszkatołowa, brzoskwinia

Podstawa
irys, piżmo, wanilia, drzewo sandałowe, bursztyn

36% jesień/zima 64% wiosna/lato

Perfumy z klasą

Jak dla mnie są to perfumy dla kobiet pewnych siebie, eleganckich, biznesowych. Jest to zapach delikatny ale wyczuwalny nadający jego użytkowniczce gracje. Zamknięty w podłużnym, prostym lecz eleganckim flakonie. Zapach jest kombinacja kilku różnych składników które ze sobą idealnie współgrają.
Jest w stosownej cenie lecz podczas promocji można nabyć to cudo o wiele taniej. Pracując w drogerii byłam świadkiem jakie bramie maja te perfumy

Jedyne w swoim rodzaju.

Dla mnie jest to kultowy i ponadczasowy produkt który uwielbiam. Jest wiele zwolenniczek tego perfumu, ponieważ łączy w sobie elegancję, styl i luksus. Fantastyczne połączenie róży bułgarskiej, mandarynki, bergamotki, fiołka, słodkiej brzoskwini, goździków ,gałki muszkatałowej,piżma tworzy piękną harmonijną całość. To wszystko zamknięte jest w prostym i stylowym flakonie. Zapach jest bardzo trwały ,intensywny ale nie duszący. Długo utrzymuje się na ciele i ubraniach,jest wydajny. Polecam ten perfum każdej kobiecie która ceni sobie szyk i elegancję

Ponadczasowa marka

Znałam już perfum z zieloną herbatą i spodziewałam się po tym czegoś mega ciężkiego. jednak super zaskoczenie..perfum świeży doskonały na każdą porę roku. Mi pachnie konwaliami :) cena naprawdę super 69 zł za 125 mili. Zapach utrzymuje się bardzo długo ja osobiście już go nie czuje ale znajomi mi mówią,że pachnę świeżym kwiatowym zapachem.

Zielono mi

Czuć zieleń, czuć klase, czuć elegancje. Doskonałe sprawdzą sie do biura i na codzien. Długo utrzymują sie na ciele. Nie szczególnie sie rozwijają. Ogólnie mówiąc jest to mieszanka kwiatow z pizmem i gałka muszkatołowa.
Często spotykam ten zapach na mieście noszone przez starsze kobiety.
Moją ogólną ocena: świeże, kwiatowe, orzeźwiające, nie jest to słodki ulep. Jesli chcesz pachnieć jak większość starszych Pan to bardzo polecam.

Kojarzy się z codzienną elegancją

Elisabeth Arden kojarzy się z elegancją i kobiecością. Dlatego niesamowicie ucieszyłam się, gdy na mikołajki dostałam 5th Avenue. Tym bardziej, że znam ten zapach od dawna. Używa go moja kuzynka. Zapach jest świeży, kwiatowy, kobiecy. Kojarzy się mi z ponadczasową elegancją. Taką na co dzień. Zapach jest bardzo trwały, intensywny ale nie duszący. Idealny na każdą okazję. Flakonik jest bardzo elegancki, ładnie prezentuje się na półce. Polecam każdej kobiecie, niezależnie od wieku.

Klasa, elegancja, styl i wszystko, co najlepsze

Moje dotychczasowe skojarzenie z marką Eizabeth Arden to sztandarowy, uwielbiany przez kobiety latem Green Tea. Dopóki nie zaczęłam buszować w drogeriach internetowych, nie miałam pojęcia jak wiele zapachów ma w swojej ofercie Pani Arden. 5th Avenue i milion wariantów i wariacji na jej temat, Green Tea w różnych kwiatowych i owocowych odsłonach, jest w czym wybierać :D ! Ten zapach miał powędrować do mojej mamy, a finalnie wylądował u mnie. Zrobił na mnie zaskakujące wrażenie, nie chciałam go już oddać. O zgrozo, to właśnie moja mama (która jest w wieku emerytalnym;)) stwierdziła, że to zapach dla starszych kobiet, nie dla niej ;) Nie ona jedna, nikt nie zrozumiał mojej dziwnej fascynacji 5th Avenue, ten zapach każdemu kojarzy się z podeszłym wiekiem.
Mój odbiór jest zupełnie inny: zapach zapakowano w piękny, smukły, minimalistyczny zapach. Prosty, klasyczny, przejrzysta etykieta, która gdzieś tam delikatnie nawiązuje do zapachów Chanel. Złota kolorystyka. Wszystko jest tak wysmakowane, nie mam się do czego przyczepić.
Zapach, któremu tak wszyscy dodają lat, jest prawdziwym kwiatowym miksem, do bólu kwiatowym. Jeśli wolicie zapachy owocowe to się nie polubicie z pewnością. Tona kwiatów - róże, magnolie, frezje, irysy - gdzieś tam nieśmiało wyłania się brzoskwinia, ale zostaje zakrzyczana przez kwiaty. Zapach ciepły, wyrazisty, upajający. Jest kropką nad "i" dla szpilek, ołówkowej spódnicy i eleganckiej koszuli. Do eleganckiego płaszcza w wielbłądzim, karmelowym odcieniu. Noszenie tego zapachu do dżinsów i swetrów to zbrodnia. Nie wiem jak wyglądała reklama i promocja tego zapachu, jest on też chyba dość wiekowy, ale tego nie mogła reklamować kobieta, która nie jest elegancka, klasyczna, kobieca.
Trwałość jak dla mnie jest wyborna. Jak zauważyła jedna z recenzentek poniżej, ten zapach ciągle "pracuje", zmienia się w trakcie noszenia. Perfumy można nabyć w internecie za skandalicznie mały pieniądz w dużej pojemności, co mnie cieszy bardzo. Nie bójcie się tego zapachu, to nie 5 od Chanel ;)

Mogą być

Naczytałam się o tych perfumach samych dobrych opinii, a że byłam w trakcie poszukiwania "mojego" zapachu pomyślałam, że może one trafią w końcu moje gusta. Pierwsze psiknięcie wzbudziło we trochę rozczarowanie, ponieważ zapach faktycznie jest tak kwiatowy, że chwilami mdli i wydaje się dość przytłaczający. Nie zauważyłam subtelnej woni kwiatów, która uwalnia na przemian z innymi kompozycjami. Zauważyłam za to, że perfumy pachną tak samo przez cały czas. Nie odnajduję w nich np. woni brzoskwini. Kupiłam na e-glamour więc śmiem twierdzić, że nie są to podróbki.

Klasyka elegancji w otoczce zlota

Elizabeth Arden, 5th Avenue EDP

Elizabeth Arden zawsze kojarzyła mi się z porządnymi perfumami w niskiej cenie przeznaczone do każdej grupy wiekowej i na każdą kieszeń...

Zapach 5 th Avenue używała moja mama i chyba przez to aż tak bardzo go pokochałam. Jest z mną rzeczywiście Ju od jakiegoś czasu, kilku lat i będzie już zawsze.

Perfumy ate znajdują się w eleganckim flakonnie a pojemności 50 ml. Buteleczka jest bardzo poręczna. Kojarzy mi się troszkę ze sztabka zlowa.

Zapach jest elegancki, klasyczny ale z nutka energii. Perfumy maja w sobie pewien rodzaj radości oczywiście tej eleganckiej radości.
Uważam ze są one przeznaczone dla kobiet, nie dla "nastolatek". Swietnie sprawdza się na wieczorne wyjścia.

Zapach jest Długotrwały i pracuje na nas przez cały dzień. W każdej minucie wyczuwamy inne nuty zapachowe.

Perfumy są wydajne

Flagowy zapach Elizabeth Arden

Myśląc o Elizabeth Arden pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy to właśnie 5th Avenue, która niby nie kosztuje wiele, ale mają swoją klasę i urok. Perfumy dostajemy w smukłej, wysokiej, szkanej i eleganckiej butelce z detalami w kolorze złota. Teraz jak na nią patrzę to na myśl przychodzi mi właśnie nowojorska architektura, drapacze chmur ze sławnego Manhattanu.

Sam zapach nie jest przytłaczający, ma swój styl i elegancję, jest typowo kwiatowy z nutą słodyczy, pudrowym podtonem. Jak dla mnie jest bardzo uniwersalny bo sprawdzi się zarówno latem jak i zimą, za dnia jak i wieczorem. Jeśli chodzi o kategorię wiekową myślę, że nie jest on przeznaczony dla nastolatek, a dedykowany paniom, które mają już jakiś bagaż doświadczeń.

W tym zapachu ogromnym plusem jest to, że on "żyje" na naszej skórze, nie jest jednostajną kompozycją tylko uwalniają się kolejno poszczególne nuty, którymi możemy cieszyć się przez długie godziny. Trwałość i nieprzemijalność to następne cechy. Perfumy w tym roku obchodzą bowiem już swoje 23 urodziny! A mimo to nadal zaskakują swoją aktualnością i wciąż podbijają serca kobiet na całym świecie. I jest wystarczający powód, abu stwierdzić, że są wielkie.

Coś fantastycznego

Ten zapach dostałam od siostry na któreś święta Bożego Narodzenia. Flakonik wyglądał bardzo porządnie i z klasą, co wzbudziło moją ciekawość jeśli chodzi o zapach. W ogóle się nie rozczarowałam. Perfumy pachną przepięknie! Są takie z klasą i eleganckie. Nie zostawiają żadnych plam na ubraniach, a przetestowałam to, bo sama lubię spsikać sobie trochę bluzkę. Zapach jest bardzo trwały. Na mnie potrafi się utrzymywać nawet cały dzień i ciągle w takiej samej nucie zapachowej, nie zmienia swojego zapachu. Butelka jest bardzo wydajna. Moja, ze mną już jest prawie 3 lata i nadal mam ten produkt, jednakże dosłownie resztkę, którą przetrzymuję na specjalne okazje. Kiedyś nie szczędziłam tych perfum, ale na tyle je cenię, że aktualnie wolę sobie ich trochę przyoszczędzić.

ach ten zapach...

zapach elegancki, kwiatowy i bardzo kobiecy
na co dzień wolę perfumy lżejsze bardziej orzeźwiające ale na randkę są w sam raz :) myślę jednak że każda kobieta powinna go spróbować
z ciekawostek które przeczytałam o tym zapachu:
5th Avenue został wydany w 1996 roku.
Twórcą kompozycji zapachowej jest Ann Gottlieb.
- Nuty głowy:
magnolia, kwiat lipy, mandarynka, bez, konwalia i bergamotka;
- Nuty serca :
gałka muszkatołowa, goździk (roślina), tuberoza, fiołek, brzoskwinia, jaśmin, ylang-ylang i róża bułgarska;
- Nuty bazy :
goździk (przyprawa), irys, bursztyn, drzewo sandałowe, wanilia i piżmo.

Jest trwały , wydajny uwodzicielski :)
Jak dla mnie ponadczasowa klasyka!

każdy wie o jaki zapach chodzi

To ten typ zapachu, który każda z nas miała kiedys w swoim kosmetycznym portfolio :) I bardzo dobrze! Bo to bardzo ładny zapach, kobiecy, kwiatowy - taki od do sukienki albo fajnych jeansów i koszulki na szybka kawę gdziekolwiek, do autobusu kiedy jedziemy do szkoły czy pracy i po prostu niezobowiązujące wyjście czy spotkanie. Polecam.