Nivea, MicallAir Skin Breathe, Oil-free Gel Eye Make-up Remover (Micelarny żel do demakijażu oczu)

Nawilżający żel z kwasem hialuronowym i formułą OIL-FREE. Efektywnie i łagodnie usuwa makijaż oraz nawilża i pielęgnuje wrażliwe okolice oczu. Bez kompozycji zapachowej, odpowiedni dla osób noszących szkła kontaktowe.

demakijaż oczu i ust
mieszana, odwodniona, wrażliwa, młoda, tłusta
łagodzące, nawilżające, oczyszczające
bezzapachowa
żel

Zdecydowanie nie

O MNIE
Mam 30 lat. Moja buzia w strefie T jest jednym błyszczącym obszarem nie do opanowania, już po kilku minutach od umycia świeci się. Dodatkowo mam problem z naczynkami i rozszerzonymi porami. Wypryski zdarzają się u mnie sporadycznie (oczywiście najczęściej w okresie miesiączkowania). Często po użyciu jakiegoś kosmetyku mam uczucie niekomfortowego ściągnięcia.

WARUNKI TESTU
Żelu używam systematycznie raz dziennie.

O KOSMETYKU
Produkt zakupiłam w Rossmannie za 15,99zł.
Jest to moje pierwsze opakowanie.

W opakowaniu jest 125 ml produktu. Opakowanie jest ładne, ale nie powala. Na opakowaniu znajduje się przystępny opis w języku polskim.

Produkt:
Produkt jest płynny, żelowy. Bardzo przyjemnie się nakłada i jest bardzo wydajny. Jedno opakowanie wystarcza na bardzo długo.
Kosmetyk jest bezzapachowy.
Kosmetyk jest bezbarwny.

JAK STOSUJE
Wieczorem: Zmywam makijaż zaczynając od oczu i ust. Na wacik nanoszę Nivea micallair skin breathe i przykładam na chwilę, a następnie usuwam makijaż. Do demakijażu twarzy używam obecnie mleczka L'Oreal Paris Skin Expert, Rare Flowers (https://i-styl.pl/demakijaz-oczu/7969-loreal-paris-rare-flowers-mleczko-do-demakijazu-200ml-3600522433774.html).

DZIAŁANIE I EFEKTY
Produkt ma ciekawą konsystencję, dlatego skusiłam się na zakup. Po zmyciu makijażu nie mam przesuszonej skóry w okolicach oczu i ust. Żel radzi sobie tylko ze zwykłym makijażem, w przypadku kosmetyków wodoodpornych i tych z bardziej trwałą formuła kompletnie nie daje rady. Jego najgorszą wadą jest, to że jeśli dostanie się do oczu to szczypie. Z tego też powodu zaprzestałam jego stosowania i ciężko mi powiedzieć na ile wystarcza.

PORÓWNANIE DO INNYCH KOSMETYKÓW
Zdecydowanie lepszym wyborem będzie Mixa dwufazowy płyn do demakijażu (https://www.mixa.pl/produkt/dwufazowy-plyn-do-demakijazu).

Pielęgnacja i oczyszczanie

Żel jest w dość małej buteleczce, wielki plus za to, że w przezroczystej- dzięki temu widzimy ile mamy produktu i jak jest on wydajny. Wystarczy mała kropla i makijaż oka usunięty. Przykładam na ok 15-20 sek. i po makijażu. Świetnie radzi sobie z mocnym makijażem i tuszami. Nie podrażnia, jest łagodny dla oczu. Świetny produkt.

Kosmetyczne cudeńko

Demakijaż bez pobierania? Tak, jest możliwy .Przedstawiam Micelarny żel do demakijażu oczu , który pokochałam od pierwszego użycia.
Żel znajduje się w przezroczystej buteleczce, dzięki której widać że kosmetyk jest bardzo wydajny.
Żel ma lekką beztłuszczową konsystencje o bardzo przyjemnym zapachu. Na waciku ma wygląd delikatnej żelowej pianki.
Przykładam wacik z żelem do oka na ok. 15 sęk, a później delikatnym ruchem usuwam makijaż. Nie wymaga spłukiwania. Nie podrażnia, nie uczula, nie wysusza cery.
Po oczyszczeniu makijażu skóra jest świeża, czysta.

W porządku!

Żel pozwala na szybki demakijaż oczu, bez pocierania! Co jest dla mnie ogromnym plusem, bo nie chcę dodatkowo męczyć rzęs. Niestety podrażniał moje oczy, jeśli produkt dostał się do środka. Kolejny minus to wydajność, jedno opakowanie starcza zaledwie na miesiąc, przy użytkowaniu 3-4 razy w tygodniu.