SVR, Topialyse, Gel Lavant (Delikatny żel do mycia skóry wrażliwej, suchej i podatnej na podrażnienia)

Pojemność 1 000 ml

Delikatnie myje i chroni skórę suchą i wrażliwą. Przeznaczony dla całej rodziny. Zmniejsza uczucie swędzenia wyraźnie zmiękczając skórę i przywracając długotrwałe uczucie komfortu. Formuła wzbogacona kwasami Omega 3, 6 i 9, które mają działanie łagodzące na skórę.

Wskazania: delikatny żel do mycia twarzy i ciała dla dzieci, niemowląt i dorosłych. Nie zawiera mydła. Hipoalergiczny.
Dostępny w 2 pojemnościach: 200 ml (tuba), 1000ml (butelka z pompką).

w żelu
wrażliwa, sucha
w butelce, z pompką, w tubie
żele pod prysznic
łagodzące, nawilżające
bezzapachowa

Przyjemniaczek

Przyznaję, że marki apteczne czy dermokosmetyczne nie leżą w kręgu moich zainteresowań. Mimo problematycznej cery i atopowej skóry na ciele raczej wolę celować w eko-marki. I nie wynika to z jakichkolwiek ideologii, ale zwyczajnie preferencji i wyboru, które każdy ma swoje. Dlatego też, jeśli w moje ręce wpadnie dermokosmetyk, to i taki przetestuję bez większych obiekcji. Żel od SVR znalazłam w boksie w mniejszej pojemności 50 ml, więc postanowiłam zużyć go jako żel do mycia twarzy. Co prawda cerę mam tłustą, ale od dawna do jej oczyszczania wybieram właśnie te łagodne kosmetyki.

Żel z serii Topialyse jest przezroczysty i bezbarwny. Jest umiarkowanie gęsty, dzięki czemu przyjemnie się go stosuje, bo nie leje się między palcami, ale nie ucieka jednym glutem do odpływu umywalki. Na przyjemność użytkowania wpływa także zapach - kwiatowy z wybijającą się różą. I chociaż delikatne kosmetyki dla wrażliwych skór raczej bywają bezzapachowe, to ja lubię te zapachowe i nie unikam ich, a żel marki SVR zdecydowanie należy do tych, które olfaktorycznie mi odpowiadają. Zapach nie jest mocny czy duszący, więc większości raczej powinien pasować.

Żel pieni się umiarkowanie i jest to piana typowo emulsyjna. Jednak właściwości myjące posiada bardzo dobre. Spłukuje się z łatwością i bez niepotrzebnego filmu.
Skóra po użyciu tego kosmetyku jest czysta, odświeżona i miękka. Pory zostają ładnie odblokowane i zwężone. Jest to czystość na wysokim poziomie, ale jeszcze bez skrzypienia, co przy skórze suchej i wrażliwej mogłoby się skończyć kiepsko przy codziennym stosowaniu.
Żelu używałam podczas porannego mycia i jako drugi etap demakijażu i w obu rolach spisał się znakomicie. Oczyszcza skutecznie, ale nie powoduje dyskomfortu, nie wysusza cery i nie powoduje ściągnięcia. Nie podrażnia także oczu, których podczas oczyszczania nie omijałam.

Skład, o dziwo, nie należy do tych super łagodnych, ponieważ bazuje na mocnym detergencie, wspomaganym kilkoma łagodniejszymi. Z minusów mamy jeszcze sporo PEGów i EDTA, a na plus zasługuje obecność gliceryny, glukonianu wapnia (wzmacnia odporność skóry, łagodzi objawy alergii), oleju z lnianki siewnej, glukonolaktonu (złuszcza, nawilża, działa antyoksydacyjnie), oleju z pestek słonecznika, wit. E, kwasu mlekowego. Na koniec antystatyk, łagodne konserwanty i zapach.

Żel marki SVR można kupić w różnych pojemnościach od 50 do 1000 ml, jak i w formie refilu. Ja miałam wersję najmniejszą w tubce zamykanej na zatrzask. Te większe wyposażone są w pompkę. Wszystkie wykonane z lekkiego tworzywa, przezroczystego o różowym zabarwieniu. Grafikę tworzą jedynie napisy.
Dostępność całkiem ok, zwłaszcza internetowo. Cena pewnie nie dla każdego do przejścia, ale jeszcze do zaakceptowania.
Żel sprawdził się u mnie jako produkt do mycia twarzy, ale pewnie i do ciała spisałby się świetnie. Polecam, chociaż ja wybieram zazwyczaj innego rodzaju produkty, więc nie wiem czy powrócę akurat do tego.

Kupię ponownie

Jeden z lepszych żeli pod prysznic do skóry suchej i wrażliwej. Po jego użyciu skóra nie swędziała co niestety występuje często po użyciu zwykłego żelu. Ma bardzo delikatny zapach, praktycznie nie wyczuwalny

Dość fajny

Żel dość fajnie myje ciało oraz pielęgnuje. Ma delikatny zapach nie podraznia skóry. Opakowanie jest bardzo praktyczne w użyciu cena tak samo jest atrakcyjna super jakość produktu

Żel dla całej rodziny

SVR Topialyse żel kupiłam ponieważ nie było akurat olejku tej samej marki.

Żel jest bardzo delikatny i nadaje się do mycia ciała, twarzy oraz włosów. Mogą go stosować całe rodziny z dziećmi od pierwszego dnia życia, jest to produkt hipoalergiczny.

Topialyse delikatnie oczyszcza i koi ale bez efektu wysuszenia.
Muszę przyznać że sprawdzil się przyzwoicie ale jest zdecydowanie mniej wydajny niż olejek Topialyse

Żel dla atopików

Żel ma przyjemną konsystencję. Jest delikatny dla skóry. Na pewno nie zrobi krzywdy. Korzystałam też z oleistego odpowiednika tego produktu i odnoszę wrażenie, że ten drugi ma lepszą wydajność, lepiej się pieni, a przede wszystkim domywa skuteczniej. Mimo wszystko zapewnienia producenta są spełnione, a kosmetyk pozostawi Waszą skórę nienaruszoną i nawilżoną. Wielki plus za 1000 ml pojemności zamknięte w opakowaniu z pompką dozującą!

Zel myjący

Wracam do tego produktu po raz kolejny. Dobry dla skóry wrażliwej i suchej. Stosuję potem jeszcze balsam (również marki SVR). Ten duet jak dla mnie jest idealny. Sprawdza się znacznie lepiej niż balsam do ciała SVR + inny żel.

10/10

Kończy mi się właśnie jego mniejsza wersja ale bardzo ubolewam, ponieważ jest on delikatny, a mimo wszystko dobrze myjący. Cera mi się poprawiła po tym produkcie.

Delikatny

Żel stosuję na skórę wrażliwą, skłonną, do podrażnień, naczynkową.

Optymalnie się pieni, ma delikatny przyjemny zapach.

Skra po jego użyciu jest odświeżona, delikatna i przyjemna w dotyku.
Żel łagodzi skórę.

Nie nadaje się do zmywania makijażu- ni jest do tego stworzony.

Bardzo fajny produkt, choć nie tani niestety.
Polecam.

Bdb zel

Żel jest przyjemny w użyciu przyjemnie pachnie. Nie wysusza skóry nie powoduje swędzenia. Dobrze się pieni nie raz używałam jako płyn do kąpieli. Razem z córką już żuzylysmy już kilka opakowań i jeszcze pewnie nie raz kupimy.Na plus opakowanie z wygodna pompka.

Delikatny żel do twarzy

Żel o pojemności 200 ml dostałam w prezencie. Tubka jest poręczna i wygodna, a zamknięcie solidne.
Stosuję go do mycia twarzy i przyznam, że sprawdza się bardzo dobrze. Nie podrażnia skóry twarzy, może za wyjątkiem oczu, które czasem, gdy żel się do nich dostanie, lekko pieką. Pieni się w moim przypadku mocno, po użyciu czuję oczyszczenie. Delikatnie ściąga, ale moja cera ma tak zawsze, więc po nałożeniu kremu wszystko mija.

wielofunkcyjny, uniwersalny

Kosmetyk wielofunkcyjny, uniwersalny. Na jakieś wyjazdy zabieram tylko ten żel, a mam żel do twarzy, żel do ciała a nawet sprawdza się do mycia włosow. Jest delikatny, pieni się lekko. Nie wysusza mojej skłonnej do atopii skóry. Bardzo fajne opakowanie z pompką, pozwala na higieniczne użytkowanie. Opakowanie 1l kupiłam w promocji za 30 zł, ale cena regularna jest dla mnie zbyt wygórowana.

Ulubiony codzienny żel pod prysznic

Jako właścicielka suchej i atopowej skóry, muszę mocno zwracać uwagę na to czym się myję, szczególnie w zimie. Ten żel jest fajnym kompromisem między zwykłymi, napakowanymi chemią żelami a typowymi emolientami i olejkami. Nie pieni się mocno, ale pieni na tyle, żeby mieć uczucie czystości. Delikatnie pachnie. Jest bardzo wydajny. Dobrze myje i nie ściąga skóry. Bez balsamu i tak się nie obędzie, ale też przynajmniej da się bez niego wytrzymać, a nie tak jak przy niektórych żelach - od razu całe ciało swędzi tak, że aż pali.
Kupuję go w litrowej butli, bo tak najbardziej się opłaca. Nie myję nim buzi, ale używam do mycia całego ciała. Skoro producent dopuszcza go do stosowania nawet dla niemowląt, to chyba naprawdę jest to delikatny produkt :)
Przetestowałam kilka podobnych żeli do suchej i atopowej skóry, m.in. Biodermę i Dermedic, ale ten wydaje mi się najbardziej wydajny i delikatny.