Yves Saint Laurent, Elle EDP

Średnia ocena: 4.95/5

brasty.pl
Średnia ocena: 4.88/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

'Elle' to najnowsza (2007) kompozycja zapachowa YSL autorstwa duetu Oliviera Cresp'a i Jacquesa Cavallier'a.
Kobieta nosząca Elle mieszka w wielkim mieście a jej zapach to jej wizytówka. Swoją obecnością rozświetla każde miejsce w którym się znajdzie. To ucieleśnienie wyjątkowo współczesnego i szykownego stylu z elementami wpływów bohemy.
Kobieta 'Elle' jest świadoma swojej wolności i niezależności, pełna kontrastów, podejmuje odpowiedzialne decyzje. Inspiruje się kulturą wielkiego miasta gdzie sama lśni swoją charyzmatyczną osobowością. Jest pełna namiętności i kocha życie. To dla niej Yves Saint Laurent stworzył 'Elle' - prawdziwą esencję kobiecości.
Bo Elle to po prostu Ona...

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy, sok z owoców liczi, piwonia, różowe jagody
nuta serca: różowy pieprz, jaśmin, róża
nuta bazy: nuty drzewne (m.in. cedr), ambra, piżmo, wetiwer.

Rekomendacja
na wieczór, na dzień
50 - 100ml

71% jesień/zima 29% wiosna/lato

Zapach mojego życia.

Trafiłam na ten zapach 13 lat temu. Od tamtej pory nie rozstaję się z nim, czasem robię sobie przerwę, ale wracam do niego z utęsknieniem. Piękny, trwały zapach, śliczny flakon. Bardzo długo się utrzymuje, jest dyskretny, ale wyczuwalny. Zapach z charakterem, słodki a przy tym drapieżny.
Polecam każdej kobiecie z pazurem, lubiącej się wyróżniać dyskretną elegancją.

Miłość absolutna

Kupiłam go w ciemno po przeczytaniu opinii na forum. Nie przypuszczałam, że właśnie odnalazłam jeden z najbardziej fascynujących zapachów ever.
Uwielbiam go nosić do swetrów, albo na wieczorne wyjścia.
Zapach jest zmysłowy, z pazurem, na początku gra na nosie swoją ostrością, ale potem ustępuje miejsca nutom otulajacym.
Nie znam żadnego, który pachnialby podobnie, jedyny w swoim rodzaju.
Trwałość ponadprzeciętna.

Uwielbiam

Uwielbiam zapachy od YSL najbardziej za ich trwałość. Zapach utrzymuje się cały dzień. Buteleczki zawsze są eleganckie, nie przesadzone. Genialny i nowoczesny zapach. Intensywny. Drzewno-kwiatowy. Słodki, ale nie męczący i nie pudrowy. Bardzo orzeźwiający. Cena zawrotna, ale przy tej marce jest tak niestety zawsze.

zachwycona!

mój perfum numer jeden jestem w nim zakochana, pachnie przepięknie dostaje go zawsze na urodziny, jest trwały i wszyscy pytają czym pachnę. z pewnością kupię go nie raz ...

Uwielbiam, uwielbiam,uwielbiam

Uwielbiam ten zapach. Perfumy są cudowne, zapach utrzymuje się długo. Ideał. Różowe opakowanie może świadczyć o słodkim, dziewczecym zapachu, ale tak nie jest. Zapach jest wyjątkowy, wart wypróbowania

polecam

Piękne perfumy . Sam zapach jest dość specyficzny , jak pierwszy raz je powąchałam to poczułam zapach jak w aptece ,jednak po godzinie zakochałam się w nim. Przepiękne opakowanie , klasa YSL .

złudny odcień różu

Różowe barwy opakowań nawiązują do dziewczęcości, infantylności ale ELLE edp to ściema. Nie ma naiwnej lolitkowości, frywolności, nie ma niewinności, jest konkretna osobowość : ELLE.

Oceniam wersję sprzed reformulacji w stężeniu edp, nie ma w niej żadnej kwasowatości, jest za to dużo paczuli, różowego pieprzu, pudru, kobiecej intrygującej słodyczy. Jest wilgotny, trwały z owocowym elixirem. Gdybym miała wskazać do czego jest podobny byłby to mix Pearles Lalique i Cinema YSL. Piękny rarytas. Szkoda że nowa wersja to tylko popłuczynki tego co było.

Ciekawe, ale mogą przytłoczyć

Perfumy otrzymałam w prezencie od bliskiej osoby.
Flakon to dla mnie rzecz mało istotna. jak wygląda ładnie to wiadomo, miły dodatek, ale nie nosze perfum przed sobą, aby wszyscy podziwiali jego piękny design. Zapach to rzecz, która mnie interesuje najbardziej. Zapach jest bardzo interesujący i ciekawy. Jest jednocześnie słodki i trochę mocny, ostry. Moim zdaniem te mocne i ostre nuty ujawniają się na pierwszym planie, przez co na pierwszy niuch perfumy mogą się wydać za mocne, nawet nieco śmierdzące. Później pałeczkę przejmuje piękna słodycz. Mi bardzo przypadła do gustu ta kompozycja. Chociaż ten zapach albo się kocha albo nienawidzi. Mój mężczyzna nie jest jego fanem. Woli delikatniejsze, łagodniejsze zapachy, które są bardziej słodkie. Tutaj ewidentnie jest jakiś pazur, tajemniczość, coś mocnego, co może przytłoczyć. jakoś bardziej ten zapach pasuje mi do kobiet dojrzałych, pewnych siebie, świadomych swojej kobiecości, lubiących coś nietypowego. Młodziutkim dziewczynom bym nie polecała, przynajmniej nie w ciemno.
jedyny minus tych perfum jest taki, że niestety nie są zbyt trwałe na moim ciele. I niestety często mam taką sytuację przy droższych perfumach :(

Piękne i ponadczasowe

Przepiękne perfumy.Dostałam za nie mnóstwo komplementów.Mają w sobie coś zadziornego,różowy pieprz i mrok paczuli?Są kobiece jednoczesnie zadziorne.Flakon ładny,jednak nakętka tandetny plastik.Całkowicie sprzeczny z zapachem,Elle nie są infantylne i cukierkowe,dla mnie w ogóle nie kojarzą się z różem,fuksją.
Na dniach udało mi się zdobyć flakon 90ml w "rozsądnej cenie",nie macie pojęcia jak się ciesze i jednocześnie żałuję,że nie kupiłam od razu dwóch jak były na stanie.Nie rozumiem dlaczego te pachnidło zostało wycofane?

Wykorzystała: kilka próbek

Słodko intryguje

Troszkę mroczna paczula i peonia, ale też nowoczesna kompozycja zapachowa. Troszkę podobna do Ma Dame edp JPG, ale tylko ciut. Pieprz różowy tu nadaje też ton, całość do ogarnięcia, intryguje. Trwałość średnia.
Też występuje ton słodki, jak wata cukrowa, ale nie dominuje. Jakoś mi osobiście bardziej podchodzi Ma Dame JPG edp.

elegancki, zmysłowy

Ten zapach to jest klasyk. Piękny i wytworny zapach. Kojarzy mi się z szykiem i elegancją. Zapach jest trwały i intensywny. Zapachy nietuzinkowe i wysokiej klasy są niestety drogie i trzeba się z tym niestety pogodzić. Dla mnie przepiękny zapach z klasą.

Używa produktu od: próbka

Nie dla mnie...

Tak chciałam mieć piękny, słodki zapach, do tego trwały i elegancki, tak bardzo chciałam pokochać Elle... Tymczasem na mojej skórze czuć zapach (a raczej smród) kociego moczu. I tak przez 15-20 minut. Później jest słodko, kwiatowo-paczulowo i bardzo ciężko, ale przez te pierwsze minuty jest mi niedobrze. No nie po drodze nam razem, wielka szkoda..