Yves Saint Laurent, Manifesto EDP

Yves Saint Laurent, Manifesto EDP

Cena PLN 220.00

`Manifesto` jest nowym zapachem dla kobiet od YSL. Jak powiedział międzynarodowy generalny manager YSL Stephan Bezy `Manifesto` jest deklaracją współczesnej kobiecości. Kobiety dzisiaj chcą być podziwiane i pożądane i dla nas ten zapach celebruje te kobiety`.
`Manifesto` został stworzony przez Anne Flipo and Loc Dong z International Flavors & Fragrances. Zapach reklamowany przez Jessica Chastain.

Kategoria: drzewno- kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, czarna porzeczka
nuta serca: jaśmin, konwalia, białe kwiaty
nuta bazy: drzewo sandałowe, bób tonka, wanilia, cedr

Cena: 220zł / 30ml
/m/

drzewne
wody perfumowane

71% jesień/zima 29% wiosna/lato

• Flakon: 4

Demon(stracja) luksusu

Wiecie co? One mają w sobie coś 'demonicznego'... W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mam tu na myśli uwodzicielskość, tajemnicę i ociekający wzdłuż szyi seksapil. Trochę też w nim paradoksu (nie, nie tego od Prady ;)), ale tym w dalszym ciągu recenzji... ;) taki Mefisto. Przepraszam: Manifesto!

Bardzo wyczuwalna, bijąca po nosie od samego otwarcia dymna czarna porzeczka (myślałam, że to śliwka), która pozostaje z nami wiernie do samego końca, z kolei bergamotka jest tu o wiele mniej śmiała i bardziej skryta. Szczerze? Ja jej nie czuję. Jaśmin i konwalia to odważne i nietypowe połączenie. Ten duet mocno intryguje, ale kroczy swoją ścieżką i nie powiedziałabym, że jest mocno wyczuwalny (przynajmniej w pierwszej fazie). Drzewo sandałowe wraz z wanilią głośno krzyczą i nadają tym perfumom orientalnego kształtu i kierunku retro. Tak, z pełną świadomością klasyfikuję ten zapach jako retro. Bób tonka i cedr odważnie wybijają się na pierwszy plan i nadają tym perfumom uniseksualnego charakteru. To jest ten paradoks: niby manifestacja esencji najgłębszej kobiecości... no ale nie do końca!
Zdaję sobie sprawę z tego, że ten opis nie jest zbyt nakierowujący, ale panie, które go znają, z pewnością będą wiedzieć, o co mi chodzi; resztę zachęcam do testów! :D

Z takich prostych aspektów: jak się je nosi? Bardzo przyjemnie! Przy tych wszystkich staromodnych, solidnych i konkretnych nutach, są o dziwo dość rześkie! A jeśli nie jest to trafne określenie, to... niemulące, o! Biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy jest to odważny i nowatorski krok, by wrócić do przeszłości, ale po pochlebnych recenzjach widzę, że to się świetnie przyjęło. Nie ma się co dziwić - przesłodzone ulepki i kwiatowe bukiety mogą się już znudzić, bo jest ich od zatrzęsienia. Nosząc te gustowne perfumy czuję się w miarę oryginalna. Można się nimi psikać zarówno wieczorem, jak i za dnia (chociaż noc wydaje się odpowiedniejsza), raczej na chłodne pory (głęboka jesień), ale nie ustalajmy tu żadnych reguł, bo na letni dzień też się nadają (o ile pani ma wysoką tolerancję zapachową - ja mam i mnie one nie męczą). Kreacja raczej też nie ma znaczenia, ale ciemne tony i elegancja chyba lepiej by się komponowały z tymi perfumami. Kolejnym plusem są bardzo dobre parametry: trwałość zadowalająca, choć zdecydowanie mogłaby być lepsza; przeciekawa projekcja, ogon ogromny i zalotny (wszystkich kokieteryjnie wodzi za nos ;)). Flakonik odrobinkę zbyt biżuteryjny i vintageowy jak na moje oko, ale nie powiedziałabym o nim niczego złego, wręcz przeciwnie: jest ładny (a koreczek mi się bardzo podoba!).

Jestem fanką? No jestem... jestem... Bardzo je lubię. :*

• Flakon: 3

Wyjątkowe, trwałe i niebanalne

W pierwszym odruchu zapach nie przypadł mi w ogóle do gustu, jednak im bardziej się rozwijał tym kolejne nuty były coraz piękniejsze. Lekko orientalny , bardzo zmysłowy ale nie duszący . Jak dla mnie jest to zapach odpowiedni zarówno na codzień jak i na jakieś okazję wszystko zależy od preferencji jego właścicielki ;) Śliczny flakonik inspirowany kobiecą sylwetką, bardzo dobra trwałość .Perfumy godne polecenia jednak na pewno nie każdemu przypadną do gustu bo są inne niż wszystkie.

Piękny, seksowny, kobiecy zapach

Zapach jest piękny, bardzo kobiecy, seksowny, ciepły, a zarazem elegancki. Zapach raczej nie do stosowania w ciągu dnia, tylko na wieczorne wyjście, bądź randkę. Zapach należy do intensywnych i trwałych, jednak jest on przyjemny, a nie przytłaczający dla otoczenia. Zapach na pewno wart przetestowania, szczególnie przez kobiety, które lubią głębokie, seksowne zapachy. Z chęcią do niego wrócę.

Manifestacja pełną gębą!

Mam bardzo wiele ukochanych zapachów, ale ostatnio poznaję i rozkochuję się w YSL.
Zaczęłam od Libre, ale z każdym nowym zakupem YSL mam nową miłość ;)
Moje serce skradł teraz Manifesto <3
Samo otwarcie zapachu nieco mnie odrzuciło, bardzo intensywna eksplozja mocy, intensywności i ciężkości. W nutach głowy zapach otwierają czarna porzeczka, bergamotka, zielona nuta, a mnie się wydawało, że sama słodycz i duchota mnie dopadła. Na szczęście nuty głowy są najintensywniejsze, ale i najszybciej ulotne, zatem zapach szybko przechodzi w serce zapachu, gdzie witają nas kwiatowe nuty jaśminu oraz konwalii, które zaczynają dominować po wybrzmieniu wstępu. Perfumy się uspokajają i cudownie rozwijają w sercu. Ta kwiatowość utrzymuje się także w podstawie, gdzie zaczynają rządzić wanilia, cedr, fasola tonka, drzewo sandałowe. Perfumy są trwałe, ale znam trwalsze, pięknie się manifestują w otoczeniu, ich ogon ciągnie się i ciągnie… Nieraz usłyszałam: ojej, ale Ty pięknie pachniesz!
Najśmieszniejsze jest to, że nie lubię ciężkich, mocnych i słodkich zapachów, a Manifesto bardzo mi się podoba, ma w sobie jakąś tajemnicę i jest jak kameleon, bo mam wrażenie, że pachnie często inaczej na mnie, w zależności od dnia, pory roku, nastroju?

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Ma coś w sobie

Zapach jest seksowny, intrygujący, enigmatyczny, elegancki, a jednocześnie otulający i miękki.
Pełen dwuznaczności, mimo iż jest trwały i mocny, to równocześnie jest subtelny i nieduszący.
Na starcie czuję porzeczkę. Owoc lekki i dziewczęcy, ale nie infantylny. Później są kwiaty: jaśmin i konwalia. Duet występuje w formie ściśle splecionego akordu. Trudno zgadnąć, który kwiat dominuje. No i końcówka. Ta jest lekka, trochę słodka, może nawet pudrowa.
Szczególnie lubię go w porze jesienno-zimowej bądź na wieczorne romantyczne wyjścia.
Buteleczka pięknie się prezentuje.

Cudowny zapach

Zapach jest bardzo trwały. Rano przed pracą używam niewielką ilość i czuć je do późnych godzin wieczornych. Nuty kwiatowe subtelnie podkreślają elegancki charakter zapachu. Perfumy idealnie pasują na chłodne dni, które otulają swoim ciepłem

Klasa sama w sobie

Cześć!

YSL, który jest tak charakterystyczy, że zawsze poznam go z daleka.

Zapach,który skradł moje serce od pierwszego psiknięcia. Słodki, uwodzicielski, zmysłowy, elegancki - po prostu wspaniały. Każda uwalniana nuta zapachowa ma w sobie coś wyjątkowego. Można utopić się w tym zapachu! Oczywiście dla kobiety odważnej, pewnej siebie, twardo stąpającej po ziemi. Nieugiętej i mającej swój styl. Uwielbiam go i bardzo polecam.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Kobiece i piękne

Zapach ukryty w pięknym flakonie, świetnie prezentuje się pełniąc również ozdobę łazienki. Jeden z piękniejszych zapachów na okres jesienno-zimowy, bo jest ciepły, otulający, intensywny i dość ciężki. W mojej opinii pasuje do dojrzałej kobiety, nie sądzę aby sprawdził się dla młodych dziewcząt, ale to już kwestia gustu. Zapach jest zmysłowy i elegancki, raczej używam na większe "wyjścia" niż do przysłowiowego sklepu. Zdecydowanie trwały.

• Flakon: 5

Zapach dla pewnej siebie kobiety

Manifesto od Yves Saint Laurent to genialne połączenie m.in. bergamotki z czarną porzeczką i konwalią. I ta wanilia jest tu bardzo rozkapryszona, cudownie słodka. A na koniec tonka, która razem z drzewem sandałowym zamyka Manifesto.
Mam wrażenie, że tutaj każda nuta, każdy składnik występuje po kolei, bez uwagi na resztę. Każdy jest tu dla siebie, nie dla całości.
To mocny i konkretny zapach, a jednocześnie nieco delikatny, dodaje wiele odwagi podczas codziennego życia. Dodaje siły w pracy, oraz pewności siebie podczas spotkań. Potrafi uwodzić i kusić. Dodatkowo, zapach został zamknięty w bardzo poręcznej buteleczce. Jest delikatna i skromna a jednocześnie elegancka i szykowna. Zdecydowanie polecam, dla każdej, pewnej siebie kobiety.

Śliczne!

Śliczne perfumy. Od pierwszej chwili uderzyło mnie podobieństwo do innej kompozycji - Good Girl Legere. Różnica to brak kakaowych nut, które z czasem przejmują inicjatywę w Good Girl. Manifesto są lżejsze, kobiece i eleganckie. Polecam testy.

Piękny, zmysłowy zapach..

Wchodząc do drogerii dostrzegłam biżuteryjny, elegancki flakon, który przyniósł mi na myśl skojarzenie z kobiecym wcięciem w talii, tą łagodną linią, niczym klepsydra. Prostota, klasa, a jednocześnie zapowiedź dostatku.

Yves Saint Laurent, Manifesto - cudowny zapach! <3 Co znajduję w środku?
Zapach, będący kombinacją otwierającej go cierpkiej nuty czarnej porzeczki połączonej z bergamotką, miękko przechodzący w łagodne kwiatowe wonie konwalii i jaśminu, stopniowo osuwające się w apetyczną słodycz wanilii i nęcące piżmo.

Zapach tak naturalnie przylegający do ciała, jakby był jego naturalnym źródłem. Dla mnie to kompozycja dla kobiety, która swoim urokiem i seksapilem zasnuwa męskie spojrzenia mgłą pragnienia.

Zmysłowy, kuszący zapach luksusu - dla pewnych kobiet.

Zapach oceniam na 5 + ! <3

Kupiony w: Inna perfumeria

Tylko tyle z odlewki Manifesto

Połączenie lekkiej wersji Good Girl i Hugo Boss Deep Red. Good nie lubie ,Reda lubię bardzo.Manifesto przypadl mi akurat do gustu .Jest ciężki ,ale nie tak stanowczy jak Good Girl.Lekko pudrowy czy dymny?Tak to okresle. Raczej na wieczór 12 miesięcy w roku.Ewentualnie na dzień jesień/zima.Zbyt duża ilość może mdlić. Moim zadaniem nie jeste słodki .Jest lekko męski . Będzie dobry na dyskoteke ,do knajpy.Do jeansów .Do sukienki zbyt mało elegancki-To tylko moje zdanie tzn mojego nosa!???? Ogólnie polecam.I sama chyba też się skusze na 50 ml.