Yves Saint Laurent, Black Opium EDP

Yves Saint Laurent, Black Opium EDP

Sprawdź ceny produktu

Perfumy wylansowane we wrześniu 2014 roku jako nowa, rock`n`roll`owa interpretacja klasycznego `Opium`. Nutami dominującymi jest kawa, któremu towarzyszy różowy pieprz, kwiaty pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula i cedr.
Butelkę udekorowano cekinami dla podkreślenia glamrockowego stylu.

Nuty zapachowe: kawa, różowy pieprz, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula, cedr

82% jesień/zima 18% wiosna/lato

Niewdzięczny, bo nietrwały

Dlaczego? Dlaczego zapach tak piękny trwa tak krótko? Powiedziałabym, że chwil kilka... I nie trzyma się tylko mojej osoby. Nie trzyma się nikogo, kto miał ochotę poddać się moim testom :)

Oponia YSL

Zachęcona wcześniej używanym Opium, postanowiłam zakupić Black Opium, które na pierwszy rzut wydało mi się dosyć ładne. Niestety po dłuższym stosowaniu i gdy zapach uwolni swoje nuty okazało się że jest to jednak mało udany zakup, tak więc po kilku dniach oddałam je mamie. W mojej ocenie w tej odmianie zabrakło jakby tradycyjnej nuty dobrze mi znanego zwykłego Opium. Tak więc niestety nie jestem to zapach z mojego gustu, jest jak dla mnie zbyt ,,karmelowy?"

Black Opium EDP

Jeden z wielu na liście moich ulubieńców. Otulający, ciepły i tajemniczy zapach od YSL. Moim ulubionym składnikiem jest zdecydowanie kawa, która pobudza i uzależnia. Świetnie utrzymuje się na skórze i na ubraniach (mimo to jako osoba uzależniona od kolejnej dawki zapachu, aplikuję je 2-3 razy dziennie) Bardzo polecam!

Piękna kompozycja, umiarkowana trwałość

Uwielbiam ten zapach, jest naprawdę niesamowicie udany - taka niebanalna słodycz. Wzbudza zainteresowanie, ale niestety tylko przez około godzinę. Mimo zakupu w pewnym źródle, jestem nieco rozczarowana trwałością. Nie jest najgorzej, ale za tę cenę chciałabym aby zapach utrzymał się dłużej.
Ogólnie sam zapach raczej sugeruje użycie wieczorem, ale ponieważ dość szybko ucieka, używam go w ciągu dnia.

Perfumy numer 1

Mam wiele perfum, które używam nałogowo, ale Black Opium zużyłam najwięcej. Kocham te perfumy za kobiecość, nutkę tajemniczości oraz trwałość. Wiem, że są to perfumy wieczorowe ale używam ich często w dzień oraz w porach roku wiosna, jesień i zima. Jeśli na imprezach czuć Black Opium wiadomo, że jestem gdzieś w pobliżu.

zdecydowanie mój ulubiony zapach

Wcześniej zapach perfum zmieniał się u mnie bardzo regularnie, raczej rzadko wracałam do tego samego zapachu dwa razy, lubię różnorodność, lubię później mieć miłe wspomnienia, które będą wiązały się z konkretnym zapachem, którego używałam w konkretnym okresie mojego życia. Z tym zapachem jest inaczej. Mogę używać go dzień i noc, kupuję już 3 falkon z rzędu i wcale mi to nie przeszkadza :)

Musze sie wylamac

Moja recenzja potwierdza fakt, ze w przypadku perfum nie ma prawd ostatecznych i gusta gustom nierowne.

Nie wiem, dlaczego kupilam Black Opium. Mysle ze to przez jego popularnosc, wszedobylskie peany w jego strone i fakt, ze nie sa to zle perfumy. Zobaczylam je w Douglasie, psiknelam testerem na nadgarstek i zanioslam flakon do kasy.

Niedlugi czas po zakupie musialam stwierdzic, ze to byl blad. Perfumy nie sa takie jakie wydawaly mi sie byc po pierwszym kontakcie. Owszem, od samego poczatku wyczuwalam slodycz, ale byla ona zatopiona w czyms ciezkim, orientalnym i zmyslowym, tak jak to lubie. Niestety, na mnie to ciezkie, orientalne i zmyslowe zniknelo blyskawicznie, pozostawiajac plaska slodycz. Nie wiem czy te perfumy po prostu tak maja, czy to na mnie nie rozwijaja sie dobrze. To na pewno moj blad, ze je kupilam.

Nie sa to perfumy zle, ta ich slodycz jest szlachetna i podoba sie osobom obu plci, ale ja nie lubie nimi pachniec, zasladzaja mnie. Zostawilam je w domu rodzinnym, albo zuzyje je moja mama, albo z czasem zapach sie ulotni i (naprawde ladny) flakonik trafi do kosza.

Trwalosc w miare ok, na mnie ponad 6 godzin, projekcja niewielka.

Elegancki zapach na wieczór

Black Opium to mój numer 1 na liście ulubionych zapachów. Jest bardzo intensywny, wieczorowy. Ja lubię go nosić na sobie bez względu na porę dnia. To bardzo elegancki zapach, daje energię i kopa do działania. Dla żywiołowej kobiety będzie świetny.

Zapach pięciominutowy

Skoro opium, to powinien być Orient, a więc zapach ogoniasty, odurzający i zniewalający i co tam jeszcze. Do tego czarne opium - to powinna być bajka z tysiąca i jednej nocy. A tymczasem co otrzymujemy? Otóż mamy zapach bez charakteru, typowy produkt naszych czasów, co to wszystkim dokoła ma się podobać . Politycznie poprawny, nieinwazyjny, niemanifestujący niczego. Taki wzorowy obywatel unijny.. Ja tu czuję jakieś truskawki z kompotu, kawę z karmelem, trochę migotliwego kadzidełka w tle. Co z tego, skoro tuż po aplikacji zapach jest wyczuwalny tylko przy samej skórze (zero ogona), a po dziesięciu minutach znika całkowicie. Nie czuje go absolutnie nikt i ja też nie. Co to za oriental, ja się pytam. Producent renomowany, cena wysoka, a produkt klapa. Wypsikałam pięćdziesiątkę w tempie błyskawicznym, powtórki nawet nie rozważam. Szkoda kasy.

Moje ulubione!

Jestem zakochana w tym zapachu. Jedyną jego wadą jest to, że ma go tak wiele osób :) Stosuję go na co dzień i na wielkie wyjścia. Nigdy mnie nie zawiódł. To już moja druga skóra!

"Czarna elegancja" zmienione zdanie

Pomimo początkowego braku entuzjazmu, gdy pierwszy raz powąchałam Opium w drogerii i na papierku testowym wydawało się mdłe i nijakie, po aplikacji na skórę moja opinia diametralnie się zmieniła! Zapach jest nieziemski. Jestem zachwycona Black Opium. Perfumy te są mocne i trwałe, wystarczy jedno użycie by cieszyć się eleganckim i wyjątkowym zapachem :) Jego wyjątkowość polega na tym, że z powodzeniem używać można go w każdym wieku.

polecam

Piękne ponadczasowe, mój ulubiony zapach, numer jeden. Nadają się na lato, jak i na zimę, ja noszę je o każdej porze roku, niektórzy mówią, że są wieczorowe, ale ja używam ich na co dzień i jest ok. Polecam :)