Yves Saint Laurent, Black Opium EDP

Yves Saint Laurent, Black Opium EDP

Sprawdź ceny produktu

Perfumy wylansowane we wrześniu 2014 roku jako nowa, rock`n`roll`owa interpretacja klasycznego `Opium`. Nutami dominującymi jest kawa, któremu towarzyszy różowy pieprz, kwiaty pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula i cedr.
Butelkę udekorowano cekinami dla podkreślenia glamrockowego stylu.

Nuty zapachowe: kawa, różowy pieprz, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula, cedr

81% jesień/zima 19% wiosna/lato

Moje ulubione!

Jestem zakochana w tym zapachu. Jedyną jego wadą jest to, że ma go tak wiele osób :) Stosuję go na co dzień i na wielkie wyjścia. Nigdy mnie nie zawiódł. To już moja druga skóra!

"Czarna elegancja" zmienione zdanie

Pomimo początkowego braku entuzjazmu, gdy pierwszy raz powąchałam Opium w drogerii i na papierku testowym wydawało się mdłe i nijakie, po aplikacji na skórę moja opinia diametralnie się zmieniła! Zapach jest nieziemski. Jestem zachwycona Black Opium. Perfumy te są mocne i trwałe, wystarczy jedno użycie by cieszyć się eleganckim i wyjątkowym zapachem :) Jego wyjątkowość polega na tym, że z powodzeniem używać można go w każdym wieku.

polecam

Piękne ponadczasowe, mój ulubiony zapach, numer jeden. Nadają się na lato, jak i na zimę, ja noszę je o każdej porze roku, niektórzy mówią, że są wieczorowe, ale ja używam ich na co dzień i jest ok. Polecam :)

przyjemna kawa

Flakon zachwycił, nazwa zachwyciła, psik testowy w perfumerii zachwycił... Więc nie zastanawiając się długo zamówiłam flaszkę dla siebie. Zapach jest zmienny, humorzasty. Raz wydaje mi się bardziej intensywny, zawiesisty, z wyczuwalną nutą kakao, mieszanki kawy i suchej wanilii, innym razem ledwo go czuję, a sam w sobie wydaje mi się lekki i ulotny. Nie mam pojęcia od czego to zależy, wszak noszę go o tej samej porze roku póki co :) Zdecydowanie wolę wersję, gdy mocno mnie otula, wtedy to jeden z moich ulubionych zapachów. Jest tu wyczuwalna jakaś słodycz, jednak Black Opium wydaje mi się bardziej wytrawny od innych moich typowo słodkich perfum.
Trwałość i projekcja raczej przeciętna.

zmysłowe :)

Kupiłam te perfumy w ciemno - nigdy wcześniej ich nie wąchałam jednak spodobało mi się to, jak są kreowane, ich flakon. Miałam wrażenie, że zapach musi być nieziemski. Kupiłam je przez internet, bo akurat były w promocji - nie zawiodłam się. Zapach jest na prawdę przecudny. Słodki, tajemniczy, mega kobiecy. Idealny na wieczory, na jesień i zimę. Jeden z moich ulubieńców.

Najlepszy prezent!

Jestem świeżą posiadaczką tego zapachu (trafiony prezent pod choinkę) i jestem nim zachwycona. Pachnie obłędnie, bardzo kobieco i poważnie. Zdecydowanie bardziej pasuje w chłodne dni i na wieczorowe wyjścia. Spodoba się każdemu! Do tego piękne, eleganckie opakowanie. Już jest częścią "wystroju" w mojej łazience. Co do trwałości moim zdaniem jest całkiem dobra, na moje potrzeby wystarczająca. Miłość od pierwszego powąchania.

Zalety:
- piękny zapach,
- dla mnie trwały produkt,
- elegancki flakon.

Fenomen.

Jestem kawoszem, choć najbardziej lubię taką w proporcjach kawa 2/3 mleka 1/3.Zawsze gorąca!
Mam też wrażliwe powonienie i słabą głowę eteryka, na starość bliżej mi do hetery(ka). Większość zapachów przyprawia mnie o mdłości, bóle głowy.
Aż tu nagle szok. Bo Opium jest zapachem ciężkim, balsamicznym, gęstym.
A moja głowa ma się dobrze.
Black Opium przypomina mi niegdyś bardzo znaną i chętnie przeze mnie używaną Cineme, także YSL, tyle tylko, że Cinema była zapachem świeżej porannej prasy, herbaty earl gresy z dużą domieszką miodu i cytryny, a tutaj mamy raczej do czynienia z deserem. Zamiast herbatki dostaliśmy bogaty napar kawowy, bez domieszki mleka, raczej z karmelem. Do tego podano, wytrawny, czekoladowy sernik z laską wanilii. Bardzo mocno czuję w tym zapachu kawę, paczulę oraz wanilię. Delikatny jaśmin łagodzi kompozycję, dodaje jej zwiewności. Kwiatu pomarańczy nie czuję i całe szczęście, bo źle na mnie wpływa. Mimo wszystko baza przypomina Cineme, jest tylko bardziej mroczna, wytrawna, deserowa i bez cytryny. Cukier zastąpił karmel.
Jestem oczarowana tym zapachem, mój organizm dobrze reaguje. Zwłaszcza w objęciach mrozu i minusowych temperatur zapach zaczyna skrzeć, błyszczeć, rozgrzewać, otulać.
Flakon?? Ma w sobie moc. Jest czerń, granat, skrzenie.
Uzależniający.

Cudowne.

Przepiekny zapach, moje klimaty. Uwielbiam takie slodkie zapachy. Perfumy jednak maja duzy minus, sa nietrwale. Po popsikaniu sie wyczuwam je moze kilkanascie minut. Zapach szybko sie ulatnia, spodziewalam sie bardziej trwalych perfum ze wzgledu na wysoka cene Black Opium.

Uwodzicielski i trwały

Dostałam próbkę tego perfumu przy zakupach w Douglasie i zakochałam się !
Zapach przepiękny, ale dopiero po kilku godzinach, na początku trochę dusi, dopiero po ok 2 godzinach jest idealny. Bardzo trwały.
Zapach zdecydowanie na wieczór lub zimową porę

Ciepły zapach na chłodne dni

Mimo że obecnie to mój #1 wśród "zimowych" pachnideł, to długo omijałam go szerokim łukiem w perfumerii bo myślałam że będzie to jakaś wariacja na temat perfum Opium YSL, które są jedynymi z moich najbardziej znienawidzonych zapachów. Na szczęście gdy przez przypadek wpadła mi w ręce próbka black opium to okazało się, że jedne z drugimi nie mają nic wspólnego. Co więcej Black opium było miłością od pierwszego powąchania.
Słodki, otulający zapach idealny do noszenia w chłodne dni. Zawsze jak ich użyję mam wrażenie, że jakoś tak cieplej mi się robi ;) Długo się utrzymują na skórze i wystarczy jedno psiknięcie żeby były dobrze wyczuwalne - dzięki temu buteleczka 30ml służy mi już 3 rok.

Uwodzicielski zapach

Perfum od YSL jest idealny na wielkie wyjście czy wieczór z kimś bliskim. Dzięki dobrze dobranym składnikom, zapach jest dobrze wyczuwalny.
Jedynym minusem jest to, że na skórze utrzymuje się do 3 godzin. Ale pomimo to i tak warto go mieć.

Zmysłowy

Zmysłowy, słodki a przede wszystkim trwały. Wystarczy kilka kropel, a będziesz go czuła przez cały dzień:) Pierwszy raz jak poczułam perfumy, stwierdziłam, że muszę je mieć. Swoim zapachem przyciąga uwagę:)