Yves Saint Laurent, Black Opium EDP

Średnia ocena: 4.89/5

perfumeriawiki.pl
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcejzwiń

Perfumy wylansowane we wrześniu 2014 roku jako nowa, rock`n`roll`owa interpretacja klasycznego `Opium`. Nutami dominującymi jest kawa, któremu towarzyszy różowy pieprz, kwiaty pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula i cedr.
Butelkę udekorowano cekinami dla podkreślenia glamrockowego stylu.

Nuty zapachowe: kawa, różowy pieprz, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula, cedr

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

Świetne!

Są to moje pierwsze perfumy z Yves Saint Laurent i jestem z nich bardzo zadowolona!

Mają bardzo ładny, tajemniczo wyglądający flakon, o lekko chropowatej powierzchni - raczej nie powiedziałabym, że jest specjalnie oryginalny, ale mimo to bardzo ładny, klasyczny. Zakrętka trzyma się solidnie, nie odpada. Perfumy mają piękny zapach, które wg mnie idealnie nadaje się na wieczór, lekko słodkie, ale też lekko pikantne, z wyczuwalną nutą cytrusów. Trwałość jest świetna, utrzymują się naprawdę długo. Perfumy nie wywołały u mnie podrażnień czy alergii.

Polecam!

Przepiękny klasyk

Nie będę się nawet rozwodzić nad flakonem i całą otoczką. Zapsch jest już na tyle popularny, rozpoznawalny i lubiany, że po prostu wszedł w kanon. Nie ma tu czego zmieniać;)

Zapach waniliowo-kawowo-kwiatowy.
Przepiękny, wyważony, zbierający komplementy. Dobrze się nosi. Utrzymuje się blisko ciała. Nie daje projekcji i "ogona" wokół siebie, przez co nie przeszkadza i nie dusi. Z trwałością za to umiarkowanie - bywają zapachy które na ubraniu czuć kilka dni - ten do nich nie należy.

Mimo tego, będę wracać.

Klasyk

Ciężki, słodki zapach. Idealny na wieczorowe wyjścia, chociaż lubię go tez na codzień. Dla miłośniczek lekkich i świeżych zapachów z pewnością się nie sprawdzi. Może być duszący. Dla mnie jest uwodzicielski i seksowny.

Perfumy dla pewnej siebie kobiety

Flakonik dostałam w prezencie od męża. Obawiałam się, że zapach będzie zbyt ciężki, męczący. Ale nie! Perfumy są wyraziste, a zarazem delikatne. Nuta zapachowa jest mocna, ale subtelna. Zapach jest taki elegancki, wyrafinowany. Wiele osób go komplementuje i pyta mnie czym pachnę. To zapach dla dojrzałej, pewnej siebie, pięknej i zmysłowej kobiety. Tak się czuję w towarzystwie Opium Black.

W sam raz na wieczór

Black Opium są moim nr 2 zaraz po Lancome La Vie est Belle. Ich zapach jest niesamowity. Dodatkowo bardzo długo utrzymuje się zarówno na ciuchach jak i na skórze. Ubrania pachną nawet przez kilka dni. Opakowanie jest również bardzo ładne, przez co też nadają się na super prezent :)
Jedynym minusem jest to, że są dość intensywne, więc raczej nie polecam używać ich w gorące dni. Sprawdzą się natomiast świetnie na wieczór lub chłodniejszą porę.

Raczej na randke

Bardzo fajny zapach w ładnym oryginalnym flakonie .
Wydajny, jego trwałość to na prawdę bardzo długo. Czasem psikne na kurtkę i czuje go jeszcze pare dni.
Ja używam go raczej wieczorna pora, jest dobry na randkę czy wyjście. Na co dzień dla mnie za ciężki.

Słodkie, rozgrzewające, z nutką pikanterii...

Posiadam od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz zrozumiałam ich fenomen. Do tej pory moim faworytem był flanker Nuit Blanche. Delikatniejsze, bardziej kremowe, kojarzące się z karmelową latte. Klasyk to dla mnie filiżanka espresso z karmelem i papryczką chilli popijana w kawiarnii pośród aromatu waniliowych deserów. Jest bardzo słodko, otulająco, ale za sprawą cedru i pieprzu również rozgrzewająco i z miejscem na oddech. Na mojej skórze trwałość i projekcja bardzo dobre.

Zapach przepiękny, ale uczulają

Uwielbiam zapach tych perfum. Jest bardzo intensywny, ale nie przesłodzony. Utrzymują się bardzo długo, ubraina wiszące w szafie, które popsikałam perfumami nadal nimi pachną do prania. Największa ich wada - jak popsikam się po ciele (w szczególności po szyi) to dostaję uczulenia - czerwone swędzące plamki.Nie wiem czego to jest kwestia - czy jakiegoś składnika? Z tego powodu aplikuję je na ubrania. Gdyby nie wyskakujące uczulenie, to byłby mój numer jeden!
Drobny minus flakonu - nie do końca widać ile perfum zostało (na początku, gdy pokrywają jeszcze całe to "kółeczko" i potem jak już poziom jest poniżej). Poza tym, bardzo ładny flakon.

Mój faworyt

Perfumy dostałam w prezencie od narzyczonego na dzień kobiet. Mimo to, że znam się z tym zapachem szmat czasu to za każdym razem uwielbiam go jeszcze bardziej.
Flakonik jest oryginalny, w kształcie kwadratu z imitacja faktury brokatu.
Zapach jest trwały, nawet po praniu czuć go na ubraniu, zapach jest ciemny, mocny, drzewny, owocowy w połączeniu z paczuli tworzy idealną kompozycje. Myślę, że każda kobieta nie oprze się, gdy pozna się z nim bardziej.

Ideały jednak istnieją! <3

Te perfumy są po prostu obłędne! Zakochałam się od pierwszego ,,psiuknięcia,, ;)
Nie wiem od czego zacząć, może od zapachu, bo to w końcu najważniejsze.

ZAPACH
Moje ulubione nuty:
-kawa
-pomarańcza
-jaśmin
-cedr
-paczula
To wszystko łączy się w cudowną kompozycję. W coś naprawdę wyjątkowego.
Zapach jest elegancki, kobiecy , wyrazisty a nadal subtelny.
Coś niesamowitego!

DESIGN
Buteleczka jest przepiękna i to ona muszę przyznać, że jako pierwsza mnie skusiła. Z jednej strony flakonik jest dość prosty, ale ma w sobie coś pięknego, kojarzącego mi się z pewną siebie kobietą.

TRWAŁOŚĆ
U mnie utrzymuje się naprawdę długo.

CENA
Niestety, za dobre perfumy musimy trochę zapłacić. Ale nie żałuję ani jednej złotówki. :)

Nie będę pisać nic więcej, je po prostu trzeba poczuć. Ale uprzedzam, można się uzależnić! :)

Obłędne

Kupiłam te perfumy po dostaniu próbki.jestem w trakcie używania ich.musze przyznać że są mocne..intensywne..zwlaszcza na wieczory...pore roku bym poleciała zimę. Uzywam ich tez teraz...latem.Są bardzo trwałe..ubrania jeszcze dłługo pachną.. .dla osób lubiące intensywne perfumy.polecam.

Idealny

Zawsze o nim marzyłam a kiedy już go zakupiłam, zakochałam się w nim bez pamięci! Jest bardzo trwały, jedno psiknięcie czuć przez cały dzień. Każdy się mnie pyta co to za zapach więc to jest dowodem jego trwałości. Trochę ciężki na lato ale na zimę czy jesień idealny.