Comme des Garcons, 2 EDP

Comme des Garcons, 2 EDP

Drugie perfumy "Comme des Garçons", nazwane "2". Niezwykle oryginalny zapach w którym aldehydy i przyprawy łączą się z gęstymi, esencjonalnymi nutami drzewnymi i żywicznymi. Na tym tle ciekawe wrażenie daje mandarynka w nucie głowy.
Zapach idealny dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: aldehydy, mandarynka
nuta serca: korzenie, przyprawy, magnolia, nuty kwiatowe
nuta bazy: paczula, nuty szyprowe.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

KOCHAM

Szyprowo kwiatowy unisex, który podbił moje serce od pierwszego powąchania. Myślę, że to przez moc aldechydów. Wszystko jest ze sobą pięknie skomponowane idealnie zbalansowane. Mogłąbym się w nim kąpać.
Na wieczór i na dzień, na zimę do puchatego swetra i w lato do zwiwnej sukienki

niezwykły

Myślę, że w recenzji poniżej jest trochę prawdy.
Zapach przy pierwszym podejściu jest naprawdę śliczny. Wyróżniający się, słodki, kobiecy. Jednak w tle pobrzmiewa coś troszkę banalnego na kształt właśnie kisielu.
Całość jako kompoycja myślę, że się broni. Dla mnie to połączenie żywicy, kwiatów i delikatnego szypru w tle. Trochę konfekcyjny zapach, ale osobisty. Myślę, że pozytywnie odbierający rzeczywistość. Ten zapach ewidentnie wychwytuje piękno szarej rzeczywistości. Może nie takiej szarej, ale takiej jaka ona jest. Pasuje mi do osoby, która lubi każdy dzień przeżywać inaczej, osoby emocjonalnej. Bardzo mi się podoba i chyba wpadłam w pułapkę filozoficznego dumania nad sednem jego piękna. Naprawdę warto się zatrzymać nad tym zapachem.
ps. flakonik tragedia. ;/

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:próbka

Męska kobieta...

Miałam ten zapach (100ml)kupione w ciemno i to był błąd niestety:( Jest tak intensywny że niestety męczy i może doprowadzić do bólu głowy ( u mnie tak było). Oryginalności na pewno nie można mu odmówić tylko czy to jest powód żeby go nosić:> dla mnie nie. Używam czasami męskich perfum, a CdG2 niby unisex, a jak nim pachniałam to zawsze ktoś spytał czy to czasami nie są męskie perfumy?? A teraz jeszcze dodam z czym zawsze kojarzył mi się ten zapach : z zapachem kisielu w proszku i do tego jakaś męska woda kolońska:))) wiem że może się podobać i są fani tego zapachu, niestety ja do nich ie należę:((

Używam tego produktu od:2 lata temu
Ilość zużytych opakowań:około 5ml/100ml

Elegancja -wersja młoda

Piekna woda perfumowana. Zapach bogaty, elegancki ale dla mlodej kobiety jak najbardziej. Bogaty w swych fazach zapachowych. Poczatek: lekki,kwiatowy, dymny. Środek- elegancja aldehydow bardzo nowoczesych, ostatnia faza to bardzo ciepla , delikatna woń zadbanej kobiety. Calosc zamknieta w bardzo nowoczesnej butelce. Kolor zapachu okreslilabym : zielony, lekko pomaranczowy, troszke czerwieni :)). Momentami mają wspólne cechy z Timbuktu l\'Artisan.
Musze przyznac ze nadzwyczaj szybko przekonały mnie ze mam wlasnie ten zapach zakupic :).

Używam tego produktu od:1 tydzien

Ilość zużytych opakowań: 100 ml

Modern metallic chypre ;)

Spokojnie mógłby stać na półce Sephory, kryształowy flakonik, brzoskwiniowo-złote opakowanie, gwiazda w reklamie i do przodu ;) Ładny, wyważony szypr z metaliczną nutą. Bardzo trwały. Nie zmienia się w trakcie noszenia. Nie pociąga mnie ale i nie odrzuca. Przetestowałam i wystarczy ;)
Buteleczka super :)

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Istne cudo

No coz bardzo cenie sobie firme Comme des Garcons, i wiele zapachow CdG otrzymuje ode mnie wysokie noty, glownie za oryginalnosc i kreatywnosc, to ten ze wszyskich dotychczas mi znanych jest naj!

Posiadam limitowana wersje odziana w furerko, milusie, bialutkie futerko. Jak jest mi smutno albo zle to moge sie nawet przytulic do moich ukochanych perfum:)) A perfumy te sa naprawde cudowne i wymarzone dla mlodej, eleganckiej kobiety ale po kolei...

Zapach rozpoczyna sie przyprawowo-egzotycznie-kwiatowo z jakas lekko mateliczna nutka, tak dobrze skads znana a jednak co to moze byc? To jest zapach tuszu lub atramentu! Nie jestem pewna jak dokladnie pachnie Sumi Ink, jednak napewno "tuszowo" lub lekko metalicznie. Jest to jednak atrament, ktory w zaden sposob nie psuje calej kompozycji, a wrecz przeciwnie - temperuje troche mocne kwiatowe otwarcie, uwydatnia przyprawy i podkresla drzewne akordy. Czuje tu pieknie dobrane nuty angelica root, oraz tak czesto uzywany przez Comme des Garcons mate absolut, czyli taka lisciasta herbata z Poludniowej Ameryki. Bardzo slicznie dobrane nuty!

Dodam jeszcze, ze zapach ten posiada moc i elegancje czegos tak lekko klasycznego i kobiecego jak np. Chanel no. 5. Jednak bez obaw - pachnie o co najmniej 100 lat mniej. Dzieje sie tak, ze aldehydy firmy Comme des Garcons to bardzo udana przerobka dawnych "staroci" i komponuje sie to pieknie.

Dla mlodej, lubiacej wyzwania kobiety, ktora lubi byc elegancka ale i zaskakujaca oraz zwariowana. Dla mnie zdecydowanie jedne z kilku naj naj najbardziej ulubionych zapachow.

Używam tego produktu od: 7 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego (szybko poszlo mi pierwsze opakowanie przy tak pieknym zapachu)

ziołowo - szyprowy

Kilka godzin z CdG 2 na nadgarstku to istny koszmar. Już dawno żaden zapach mnie tak nie zmęczył. Nawet koszmarna Dżongkha wczoraj.
CdG to zapach bardzo ale to bardzo intensywny - jedn psik na nadgarstek i przez kilka godzin nie czuje się absolutnie nic poza tym zapachem.
CdG jest koszmarny - bardzo mocno ziołowy, aldehydowy i w dodatku szyprowy :mdleje: Za dużo zła na raz ;-) Naprawdę nie da się opisac słowami tego zapachu. Po dniu spędzonym z CdG na nadgarstku czuję się bardziej zmęczona niż po dniu spędzonym na ciężkiej fizycznej pracy :lol: Chociaz tak naprawdę to nie ma się z czego śmiać... Nie uzyłabym całościowo nawet jakby mi zaproponowano za to milion dolarów. Naprawde! ;-)

Ale daje aż 1,5 gwiazdki bo flakon jest cudowny :love: Szkoda, że nie kryje innej zawartości.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

rewelacyjne dziwadełko

Khy odebrała mi kwestię :D

Wokół określonka "dziwny w przyjemny sposób" planowałam skonstruować jakąś w miarę nadającą się do czegokolwiek recenzję ;) Ten zapach jest absolutnie niałatwy i jeszcze nie zmierzyłam się z recenzowaniem podobnego dziwadełka :)

Rzeczywiście nutki toto ma zaskakujące - wywąchałam tylko aldehydy (które w dosłownie każdym zapachu mnie drażnią i są dla mnie absolutnie nieakceptowalne) oraz jakiś tusz, atrament czy inną substancję piśmienniczą :)

Zapach jest tak dziwny i umykający wszelkim próbom opisu, że aż sprawia to pewną przyjemność ;) Nie kojarzy mi się z jakąś konkretną stylizacją, rejonem świata czy czymkolwiek innym. Jest tak zachwycająco "inny" jak tylko może być dzieło Comme des Garcons.

Mam flakonik z limitowanej edycji Love Hurts - to serduszko obłożone srebrnym, szorstkim materiałem (takim jak "druciaki" do szorowania garów :D). W życiu nie widziałam bardziej zachwycającego perfumeryjnego dziwadełka ;)

Dziwny i piekny

\"Dziwny w przyjemny sposob\" - to zdanie na temat CdG2 wyczytalam dzisiaj na forum i to jest wlasnie samo sedno, jesli chodzi o ten zapach (brawo, your Angel! :-) ).
CdG 2 jest dokladnie taki - tak dziwny i oryginalny, ze niemal nie mozna go nazwac perfumami. Snuje sie wokol mnie delikatnym, intrygujcym dymkiem i wydaje sie byc zapachem samej skory niemal, chlodnej, wonnej, delikatnie cytrusowej, delikatnie przyprawowej.
Poczatek jest aldehydowy, ale sa to aldehydy w wersji nowoczesnej, intrygujacej, ekstrawaganckiej i ciut bezczelnej, zadne tam straszne i babciowate koszmarki - a ciag dalszy... konia z rzedem temu, kto by rozebral ta niesamowita zapachowa smuge na nuty, nie przeczytawszy przedtem, jakie sa ;-)).
Calosc jest dziwna i piekna, niespotykana, nie do opisania, nie perfumy niemal... ale i tak miec je po prostu MUSZE ;-))).
Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: probka

przewrotnie kobiecy

Zapach jest bez wątpienia bardzo oryginalny i trwały. Trudno będzie spotkać drugą osobę pachnącą Comme des Garcons 2, a o to przecież chodzi ;). Na skórze rozwija się w dosyć nieprzewidywalny sposób - pierwsze doznania związane z tym zapachem trudno określić w kategorii zachwytu, ale z czasem... z czasem można się w nim zakochać. I to nie na chwilę, nie na jeden sezon, ale być może na zawsze. Tak moim zdaniem pachnie kobieta wystylizowana na dandysa - garnitur i koszula w męskim stylu, mocno podkreślone oczy, całość bardzo prowokacyjna i przewrotnie kobieca. I tak się też czuję "ubrana" w Comme des Garcons 2. Pal licho, czy inni też to dostrzegają !

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie