Venus, Nature, Twoja Receptura, Woda z płatków róży

Venus, Nature, Twoja Receptura, Woda z płatków róży

Destylaty mogą być stosowane bezpośrednio na skórę działając kondycjonująco i tonizująco, przygotowując ja do zabiegów kosmetycznych. Równie idealnie sprawdza się jako jeden ze składników naszego ulubionego toniku, płynu micelarnego, kremu, balsamu czy maseczki. Woda z płatków róży to destylat powstały w wyniku procesu otrzymywania olejku różanego z kwiatów róży damasceńskiej. Działa stymulująco, pobudza mikrokrążenie, wzmacnia i uszczelnia naczynka krwionośne. Produkt polecany jest szczególnie do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej a także cery naczyniowej i dojrzałej. Woda z płatków róży stosowana na: twarz - działa tonizująco i oczyszczająco, redukuje nadmiar sebum i zwęża pory, ciało - nawilża, łagodzi podrażnienia, działa antyseptycznie, stopy - działa antybakteryjnie.

Dodatek do kosmetyków

Woda z płatków róży od Venus Nature zawiera w sobie dodatek gliceryny.
Gliceryna tworzy na skórze warstwę okluzyjną - z jednej strony zapobiega utracie wody, a z drugiej chroni naskórek przed działaniem czynników zewnętrznych. Może to jednak powodować zapychanie porów, szczególnie przy cerze ze skłonnością do wyprysków i trądziku młodzieńczego.
Z tego powodu używałam wody różanej jako dodatku do balsamów do ciała, maseczek i kremów do rąk (5 kropli na każde 50 ml kosmetyku).
Nieraz po rozcieńczeniu wodą, spryskiwałam nią włosy pod olej chociaż pewnie nie wszystkie włosy lubią glicerynę). Jak półprodukt dobrze się sprawdzała. Szczególnie balsamy do ciała i kremy do rąk lepiej nawilżały.

Woda różana ma bardzo ładny zapach. Jest nieco "ciężka" (pewnie to zasługa gliceryny). Znajduje się szklanej, ciemnej butelce. Zdarzało się, że wkropiłam więcej kropli niż potrzebowałam, trudno przy tym opakowaniu o precyzję.

Podsumowując: u mnie ten produkt sprawdził się jako dodatek do innych kosmetyków i jako podkłada nawilżający pod olej do włosów.

Produkt w porządku ale ...

Trochę ciężko ten produkt ocenić bo jest nieco dziwny.
Można go używać samodzielnie jako np tonik/serum (?). Można też nakładać punktowo na jakieś zmiany czy suche miejsca. U mnie nakładany na całą twarz się nie sprawdził, ponieważ mam skórę mieszaną, skłonną do zapychania i niedoskonałości a ta woda różana zostawia na skórze tłustą warstwę (trochę może źle sformułowali nazwę).
Używałam go na twarz i ciało - na ranki, na krostki. No i dodawałam kilkanaście kropli do kąpieli lub do pianki którą myje twarz.
Delikatnie nawilża i koi ale nie jest to mocne działanie. Myślę że ten produkt lepiej się sprawdza w połączeniu z innymi, dodawany do czegoś a nie tak sam bezpośrednio nakładany na skórę.
Na pewno ta woda różana nie ograniczy wydzielania sebum ani nie zmniejszy porów (tak jak jest to napisane na opakowaniu).

Średniak

Nie jest to czysta woda z płatków róż - w składzie jest gliceryna. Produkt zatem ma lekko tłustą formułę przez co ja aplikuję ją na noc na twarz (na pewno nie nadaje się w dzień pod makijaż). Ładnie łagodzi podrażnienia i nawilża cerę. Ale u mnie bez efektu "wow" czegoś mi w nim zabrakło. Na pewno jest bardzo wydajny.

Nie dla mnie

Często i już od dłuższego czasu kupuję hydrolaty różane, jednak niestety ten się nie sprawdził w moim przypadku, być może ze względu na glicerynę w składzie. Bardzo przeszkadza mi uczucie lepkości i tłusty film, jaki pozostawia po aplikacji. Niestety niektóre hydrolaty mają to do siebie, bo to nie pierwszy produkt, w przypadku którego z tym się spotykam, ale dla mnie to bardzo zniechęca do aplikacji! Mam skórę tłustą i fakt, że woda pozostawia tłuste plamy jest dla mnie bardzo na minus. Być może skóry suche bardziej by skorzystały, ale i tak to uczucie wydaje mi się bardzo irytujące. Próbuję teraz wykorzystać buteleczkę aplikując na szyję. Tutaj ten aspekt świecenia się aż tak nie przeszkadza, ale nie zmienia to faktu, że nawet po całej nocy moja szyja rano jest jeszcze lekko klejąca. Dodam też, że woda ma słodkawy posmak, co wybitnie mi przeszkadzało przy aplikacji bezpośrednio na twarz.

Przyjemna jako podkład do olejowania

Jak to bywa zwykle z produktami Venus Nature, nigdy nie wiem, jak je oceniać - czy jako półprodukty, czy już jako kosmetyki. Tutaj wykorzystałam wodę w jednym celu, który wydał mi się sensowny: jako podkład nawilżający do olejowania włosów. Wypróbowałam produkt też na skórę, ale nie sprawdził się.

To klasyczna butelka 50 ml z ciemnego szkła, z kroplomierzem. Mój stosunek do kroplomierzy tutaj jest ambiwalentny: z jednej strony fajnie, bo precyzja, z drugiej - niefajnie, bo czekanie na sensowną ilość produktu jest irytujące.

Zapach
Woda ma zapach róży - to typowa woda różana, aromat słodki i intensywny, bez przełamań goryczkowych lub kwaskowych. Na włosach utrzymuje się całkiem długo, także to plus, o ile oczywiście nie chcemy użyć jeszcze perfum. Na skórze - zapach utrzymuje się 30 minut od posmarowania, potem jest jedynie lekko wyczuwalny.

Produkt jest hydrolatem (wodnym ekstraktem) z płatków róży z dodatkiem gliceryny, Ten dodatek powoduje, żę "woda" jest lepka po nałożeniu na skórę lub daje odczucie tłustości. Dla mnie gliceryna jest zbyt cukrowa, żeby jej nie zmywać (o ile występuje tylko ona, ew. wodnym roztworze). Na włosach natomiast świetnie się utrzymuje i nakłada.

Efekt
Wodę stosowałam w olejowaniuu. Tutaj sprawdziła się doskonale, Dobrze wchodzi we włos, nawilża go i nie kłóci się z olejem dla włosów średnioporowatych (choć podejrzewam, że jakikolwiek olej też da radę się ładnie rozmieszać). Zauważyłam, że olejowanie przy użyciu właśnie tej wody daje najlepsze rezultaty.

Podsumowując: uważam, że woda świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest nawilżenie włosów. Bezpośrednio na skórę - niekoniecznie, ze względu na dodatek gliceryny. Ale jako składnik kosmetyków nawilżających to doskonała formuła, która dobrze łączy się z substancjami oleistymi (a przynajmniej lepiej, niż czysta woda).

Spodziewałam się czegoś lepszego

O MNIE:
Posiadam cerę mieszaną z skłonnością do wyprysków i przesuszeń.

MOJA OPINIA:
Produkt zamknięty jest w szklanej butelce o pojemności 50 ml.
Woda ma cudowny zapach. Ze względu na to, że to hydrolat ma bardzo naturalny skład. Jest to glicerynowy ekstrakt.
Kupiłam ją do tonizowania skóry ponieważ bardzo przypadła mi do gustu opcja używania hydrolatu zamiast toniku. Bez problemu produkt można użyć także do demakijażu skóry.
Woda różana łagodzi podrażnienia oraz koi skórę. Odczuwalne jest lekkie nawilżenie.
Przeszkadza mi tłusty film jaki ten hydrolat zostawia na mojej skórze.
Produkt mnie nie uczula ani nie podrażnia mojej skóry.

Średni

Na mojej skórze sie nie sprawdził, używałam jako dodatek do maseczek, kremów oraz sam i za kazdym razem pozostawial dziwnie klejąca/ lepka warstwę, na moja tłusta skore w ogóle nie zadziałał, wrecz mialam wrażenie, ze jeszcze bardziej mi sie błyszczy...

Dobry produkt choć zła nazwa

Wrzucona do koszyka w popularnej drogerii .Lubie wodę różaną , używam jej jako tonik lub mgiełkę odświeżającą szczególnie w upały .
Moje rozczarowanie było ogromne kiedy wylałam na dłoń a produkt okazał się tłusty .To gliceryna z różą , pięknie pachnie ale na twarzy nie lubię tego nieprzyjemnego klejenia zupełnie innego niż po olejku .
Dodawałam do toniku a potem cóż utknął na półce .
Kiedy data zbliżała się do końca postanowiłam zaryzykować i użyć do włosów po myciu a przed nałożenie odżywki bez spłukiwania.
Włosy miały piękny zapach mimo ciągłych problemów z rozczesywanie nagle rozczesałam bez problemu a włosy wyglądają jak marzenie .

Uwielbiam!!

Od pierwszego użycia produkt ten skradł moje serce. Twarz jest po jego uzyciu nawilżona, ukojona i bardzo delikatna w dotyku. Jest to jeden z nielicznych produktów, który tak dobrze współgra z moją cerą. Polecam!!

Bardzo dobry

Produkt w szklanym opakowaniu z kroplomierzem.
Cudowny zapach jak i działanie, moja skóra po nim jest nawilżona i gotowa na dalszą pielęgnację, wystarczy mi kilka kropel które wmasowuje w twarz. Wydajny produkt - używałam codziennie wieczorem i starczył na kilka miesięcy. Polecam skórze mieszanej - sprawdził się u mnie bardzo dobrze.

Różane otulenie

O ile nie lubię zapachu róży, to z jej dobroci mimo wszystko często korzystam. Produkt ten jest wielofunkcyjny - można go stosować dowolnie, w zależności od zapotrzebowania - sprawdza się jako dodatek do maseczek jak i toniku. Łagodzi podrażnienia i koi zaczerwienienia. Dodatkowo nawilża. Cena jest przystępna, choć mogłaby być większa pojemność.

Ok ale...

Do zakupu skusił mnie naturalny skład produktu bez sztucznych zapychaczy. Używam raczej samej wody bez mieszania jej z innym kosmetykiem. Po nałożeniu na twarz czyje się delikatne nawilżenie i odżywienie skóry. Jest bardzo wydajny. Zgodnie z zaleceniem trzymam go w lodówce co sprawia że przyjemnie chłodzi cerę. Niestety największym problemem dla mnie jest to że produkt zostawia lepki wręcz tłustawy film na skórze. Strasznie mnie ta lepkość drażni bo mam wrażenie jakbym miała przetłuszczoną twarz