Dr. Duda, Acne-Mineral (Żel do pielęgnacji cery trądzikowej)

Dr. Duda, Acne-Mineral (Żel do pielęgnacji cery trądzikowej)

Acne-Mineral Dr Duda jest beztłuszczowym hydrożelem, pierwszym na rynku polskim balneokosmetykiem, czyli preparatem opartym na leczniczym surowcu uzdrowiskowym w skład którego wchodzi solanka jodkowo - bromkowa, wapniowo - magnezowa. Żel:
- usuwa nadmiar tłuszczu, martwe komórki naskórka i zanieczyszczenie oraz bakterie, nie niszczy naturalnej bariery ochronnej skóry, ponieważ odczyn żelu wynosi pH= 5,5-6,5,
- tworzy z nadmiarem tłuszczu, dzięki obecności w solance jonów wapnia i magnezu, dwuwartościowe mydło wapniowo-magnezowe, które działa łagodnie keratolitycznie i keratoplastycznie odczopowując hypersekrecję łoju, zmniejsza skłonność do łojotoku i wykwitów,
- powoduje pozytywne zmiany w miejscowym ukrwieniu przyspieszając resorbcję ognisk zapalnych (wykwitów trądzikowych) i polepsza warunki odżywiania skóry, a zawarta w nim gliceryna nawilża skórę,
- nie powoduję podrażnień skóry, a ponieważ jest hydrożelem beztłuszczowym nie zostawia tłustych plam na skórze i posiada przyjemny, odświeżający zapach i działanie mentolu,
- jest preparatem pielęgnacyjnym wspomagającym leczenie farmakologiczne różnych klinicznych form trądziku, szczególnie jego łagodnej formy, zwanej stanem przedtrądzikowym, która nie wymaga jeszcze leczenia farmakologicznego.

w butelce
żel
>100ml

Do małych zadań może i się sprawdzi.

Żel ma krótki i prosty skład, co jest z pewnością dużą zaletą. Jeśli męczycie się z kilkoma nieinwazyjnymi krostami, być może żel Dudy w tym przypadku się sprawdzi. Jeśli męczycie się z bardziej problematyczną formą trądu, cudów ten żel raczej nie sprawi.
Zacznę od tego, że Acne-Mineral początkowo używałam jak żelu do mycie, ale tutaj średnio się sprawdzał. Zaczęłam więc stosować go jak maseczkę - nakładałam na oczyszczoną twarz na godzinę lub dłużej. Żel wyciszał trochę zmiany trądzikowe, ale było to raczej lekkie działanie. Nie zauważyłam też, aby niwelował wydzielanie sebum.
Nie wiem po co mentol składzie, chyba po to, by pieczenie powodowało uczucie działania na twarzy (mi to nie przeszkadzało, ale było w istocie zbędne).
Po czasie cera się przyzwyczaiła i efektów w zasadzie nie było.
Więcej raczej nie sięgnę po żel Dudy z racji tego, że znalazłam lepsze koła ratunkowe do walki z niedoskonałościami. Polecam go jednak tym, którzy nie mają wielkiego problemu z trądem na twarzy i chcą wspomóc swą pielęgnację jakimś naturalnym kosmetykiem.

Jest nieziemski!

Po ciazy miałam okropny problem z cera, nic nie pomagało. A ten zel w ciagu tygodnia uporał sie z moimi problemami! - wyleczył zmiany, ktore nie chciały sie zagoić tygodniami, ładnie oczyszcza pory, sprawił, ze cera jest ogolnie ładniejsza, wreszcie moge nie używać podkładu!
Pierwsze nałożenie na skore spowodowało, ze az napisałam do producenta -
Skora mnie strasznie piekła i nie wytrzymałam tych zalecanych 2-3 minut. Jednak podobne doświadczenie miałam z peelingiem enzymatycznym z Tołpy, pierwsze użycie było dramatyczne, ale z kazdym kolejnym użyciem skora sie przyzwyczajala i po 3-4 razach juz normalnie używam czując jedynie lekkie mrowienie. Takie efekty za parenascie złotych, szok.
Nie zamienię go juz nigdy!

W miarę ok, ale raczej nie dla mnie

Miałam ten żel przez parę miesięcy, ponieważ stosowałam go na zmianę z innymi produktami do oczyszczania twarzy. Nie mam wielkiego problemu z trądzikiem, jednak pojawiają się pojedyncze niedoskonałości, z którymi ten żel raczej sobie radzi. Jednak nie do końca odpowiada mi jego konsystencja - jest bardzo leista i trzeba uważać, żeby nie wylać zbyt dużej jego ilości na dłoń. Nie przepadam też za tym uczuciem chłodzenia i pieczenia skóry podczas jego stosowania, no ale w końcu ma mentol w składzie, więc można było się tego spodziewać. Żel nie sprawdza się u mnie podczas domywania resztek makijażu.

Żel Cud!

Jako młoda osoba zmagająca się z trądzikiem poszukiwałam produktu, który w jakimś stopniu zniweluje moją wulkaniczną twarz z masą wyprysków i potocznie mówiąc 'pryszczy'. Tak oto przez polecenie znajomej trafiłam na produkt Dr. Duda. Z początku byłam sceptycznie nastawiona do czegoś co nie jest rozpoznawalne na rynku ale po dogłębnych przemyśleniach zaryzykowałam i postanowiłam przetestować ten żel.
Po roku regularnego stosowania powiem; taaaaak! NIE MAM PRYSZCZY! I cała w tym zasługa tego produktu.

Przez pierwsze dwa miesiące żel nie dawał znacznej poprawy stanu mojej cery. Nakładanie go na twarz było katorgą. Niemiłosiernie szczypał, powodował zaczerwienienia, nie przynosił żadnej ulgi. Już byłam bliska rezygnacji ale jednak zaczęły pojawiać się znikome efekty. Wypryski na twarzy przestały się tak nasilać, a wręcz powolutku znikać. Po pół roku stosowania moja twarz całkowicie się oczyściła, no może raz na jakiś czas sporadycznie pryszczyk wyjdzie ale różnica między tym co jest teraz, a kiedyś jest nie do opisania. Oczywiście po próbie odstawienia produktu trądzik się nawracał, a po ponownym zastosowaniu znikał. Co lekko dało mi mieszane uczucie czy czasem skóra się nie uzależni od tego produktu. Ale jeśli taka jest cena gładkiej cery, to jestem w stanie to przeżyć.

Szczypak

Szalenie cenię sobie kosmetyki o naturalnym składzie. Z racji swojej tłustej cery postanowiłam sięgnąć po naturalną pielęgnację do twarzy. Żel niestety nie sprawdził się na twarzy, mocno szczypie, tak, że zaraz po nałożeniu musiałam go zmyć. Jest wodnisty, w ogóle się nie pieni. Stosowałam go na dekold i ramiona - pięknie usunął z nich wszelkie niedoskonałości i pozostawił przyjemnie chłodne uczucie.

Świetny!

Nie mam wielu wyprysków, walczę jedynie z zaskórnikami (zamkniętymi o otwartymi). Żel jest bardzo dobry, pomaga w walce z nimi i mogę nim nawet przez chwilę pomasować twarz (jest raczej płynny niż żelowy). Nowa wersja opakowania jest bardzo ładna, cena również przystępna. Raczej mało wydajny z powodu swojej płynnej konsystencji. Nie zmywam nim makijażu, bo się nie maluję. Nie wiem jakby się sprawdził ze zmywaniem make-upu. Jedyne co mi przeszkadza to wydajność i mentol w składzie. Mam po nim takie "mentolowe" uczucie na twarzy. Z pewnością kupię ponownie!

Pomocny

Produkt zakupiłam zimą, w celu zastąpienia mocniejszego żelu do oczyszczania twarzy. Jednak żel dr. Dudy nie spełnił się jako typowy oczyszczacz. Dawał minimalne odświeżenie, jednak nie zmywał resztek makijażu, co od żelu wymagam.
Jednak jest przecież druga opcja korzystania z kosmetyku. Etykietka sugeruje,po uprzednim oczyszczeniu twarzy, pozostawienie żel dr. Dudy na 2 min. Zastosowałam się do danej rady i jestem zadowolona. Po zmyciu cera jest wygładzona, kolor ujednolicony, pory zwężone. Po prostu prezentuje się lepiej.

Żel jest rzadki, bezbarwny, zamknięty w butelce przypominającej mi lata 90. Po nałożeniu potrafi czasem "szczypać" mentolem.

Mimo że, nie nadał się do pierwotnego zadania, z przyjemnością codziennie go używam :)

Używam tego produktu od: listopad

Ujdzie w tłumie

W czasie manii przerzucania się na naturalne kosmetyki sięgnęłam po ten żel. Tylko w jednym sklepie w całym mieście mogłam go dostać; kosztował 13zł.

Plusy:
+nie podrażnia
+delikatnie uspokaja skórę
+przyzwoicie oczyszcza
+przyjemnie chłodzi
+ładnie pachnie

Minusy:
-nie zapobiega nowym wypryskom
-mało wydajny
-słabo dostępny
-lejąca konsystencja sprawia, że łatwo wylać za dużo z opakowania

U mnie się nie sprawdził. Teraz- gdy stosuję Zineryt- pewnie spisałby się lepiej, powieważ cera nieco się uspokoiła, ale wczesniej nie radził sobie. Bardziej nada się do skóry mieszanej niż tłustej i trądzikowej. Warto jednak spróbować, ponieważ skłąd ma przyzwoity, na bazie naturalne wody uzdrowiskowej, no i ten zapach- super ;)

Podoba mi się

Nie mam cery z dużą tendencją do trądziku, raz na jakiś czas jakiś pryszcz się pojawi. Za to mam duży problem z błyszczącą się twarzą i to nie tylko w strefie T. Żel z błyszczeniem sobie radzi w miarę dobrze. Pozostawia miłe uczucie chłodu na twarzy, a krosty które mi wyskakują smaruję na noc żelem i nie zmywam - po kilku zastosowaniach są ładnie zagojone i nie ma po nich śladu :). Minusem jest fakt, że trudno go dostać :/

Fajny, przydaje mi się

Z moją skórą nie zwojował niczego ani w dobrą stronę, ani w złą. Może dlatego nie widzę zbyt wielu dobroczynnych właściwości tego produktu, bo nie mam już od dawna cery trądzikowej. Mimo wszystko uważam, że produkt ten warto mieć w łazience.

Przydaje mi się np do rozrabiania maseczek i peelingów w proszku, bo ma płynno-żelową konsystencję, do przemywania skaleczeń, np po depilacji czy po wyciśnięciu zakórnika. Ładnie dezynfekuje skórę, przyspiesza gojenie, chociaż nie jest to na pewno prędkość zawrotna. Raczej nie jest to kosmetyk z rodzaju tych przynoszących natychmiastowe ukojenie czy ulgę skórze.
Daje dosyć duże uczucie chłodu (mentol), może podszczypywać skórę w miejscach uszkodzonych, należy omijać okolice oczu.

Produkt nie przesusza skóry, zawiera glicerynę, powinno się go spłukiwać.
Ogromnym plusem jest to, że ma krótki skład bez zbędnych wypełniaczy, nie zawiera alkoholu, więc jest łagodnym antyseptykiem.
Nie oczyszcza jednak skóry z głębiej zalegających nieczystości, wg mnie działa jedynie na powierzchni skóry, co ma swoje i zalety i wady.

Mogę go śmiało polecić, jest niedrogi i wydajny i nie powinien zaszkodzić, a spełnia bardzo istotną przy cerze trądzikowej rolę, czyli dezynfekuje zapobiegając rozprzestrzenianiu się stanów zapalnych, dobry zamiennik dla alkoholu, fajnie też zwęża pory.

Podaję nowy skład, został zmieniony, wg mnie jest ulepszony, zrezygnowano z parabenu:

Aqua minerale ( Sulphide sulphide hydrogen salty mineral water), Glycerin, Iodine-bromine-calcium-magnesium saline, Methylcellulose, Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCI, Menthol.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego, ok 1/4 opakowania.

Bardzo dobry do skóry problematycznej!

Żelu zaczęłam używać kiedy to jeden z "nowych nabytków kosmetycznych" zrobił mi ogromną krzywdę wysypując ogrom pryszczy na mojej twarzy. Zrozpaczona postanowiłam wybrać się do apteki po coś, co pomoże. Pani w aptece poleciła mi właśnie ten żel. Wróciłam do domu i od razu użyłam. Po 2 dniach po syfach nie było nawet śladu.
Plusy:
-mentolowy zapach
-wysusza wypryski nie wysuszając skóry
-łagodzi podrażnienia
-zwęża pory
-reguluje wydzielanie sebum
-skóra ma ładniejszy kolor
-niska cena-12zł
-duże, bardzo wydajne opakowanie

minusy:
-brak

POLECAM!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Daje rade!!

Bardzo lubię kosmetyki firmy BIO-Galen czyli Kosmetyki Uzdrowiskowe dra dudy z Buska Zdroju.
\\nSa tanie, bardzo niepozorne a na serio robią cuda.
\\nNajwiększy plus plusów- są NATURALNE
\\nAcne Mineral Użyuwam do mycia twarzy jak i punktowo, pryszcze , wypryski znikają, skóra jest swieża , orzeźwiona. Chwalę sobie te firmę i poelcam. Żelu tzreba używac dość często i nie zdrapywać wyprysków:D żel sobie poradzi!