Virde Polska, Aloe Vera Gel + D-panthenol (Żel aloesowy z D-panthenolem)

Virde Polska, Aloe Vera Gel + D-panthenol (Żel aloesowy z D-panthenolem)

Żel aloesowy z dodatkiem pantenolu. Zawiera kompleks wysoce aktywnych substancji biogennych, dzięki którym pobudzany jest metabolizm komórek skóry. Działa nawilżająco i regenerująco na podrażnioną i uszkodzoną skórę. Zapobiega również jej starzeniu. Może być stosowany po oparzeniach, nadmiernym nasłonecznieniu, po goleniu, depilacji czy też epilacji. Preparat pomaga utrzymać skórę jędrną i nawilżoną, ma działanie wzmacniające i wygładzające oraz łagodzi świąd. Żel nałożony przed zastosowaniem kosmetyków przygotowuję skórę na ich przyjęcie i wzmaga działanie.

Strzał w 10 po depilacji

Często go używam, szczególnie po depilacji laserowej dzięki D-panthenolowi który łagodzi skórę i zmniejsza podrażnienia. Lubie ten żel fajnie nawilża skórę, szybko sie wchłania można go nałożyć i zaraz sie ubrać, nie pozostawia tłustego filmu na skórze i nie lepi się. Tubka jest duża, wystarcza na długo. Fajnie sie sprawdza jako podkład do olejowania włosów.

nic specjalnego

Zmierzałam zamówić żel z Holika Holika albo Skin79 ale ten wpadł mi w łapki w sklepie zielarskim i tak go wzięłam z ciekawości.

Produkt jest gęsty i lekko lepki. Nie spływa za skóry.
Niestety nie wiemy ile w składzie mamy % aloesu. Na pierwszym miejscu w składzie woda, później panthenol i dopiero aloes. No i wiele innych rzeczy, dlatego też na twarz mam obawy nakładać. Zapłaciłam za niego 17 zł i zużyję go, ale następny razem zamówię już coś dużo lepszego.

Stosowany na ciało szybko się wchłania, chociaż lepi. Niestety nie daje żadnych efektów. Wcale nie nawilża. Smaruję się na noc, wstaję rano i nawet nie czuję, że się czymś smarowałam. Za to trochę łagodzi podrażnienia po goleniu.

Natomiast na włosach daje radę. Sam je nawet nawilża, ale nałożony po olej, to jest naprawdę dobrze. Włosy są wtedy bardzo zmiękczone, gładziutkie, przyjemne w dotyku. Czuć to nawilżenie.

Nie nakładam po myciu, mimo że żel aloesowy niby fajnie podkreśla skręt, bo obawiam się sklejenia.

Zużyję go, głównie na włosy, no ale szału nie ma. I jeszcze ten skład.