Kate Moss, Velvet Hour EDT

Kate Moss, Velvet Hour EDT

'Velvet Hour' to zapach na wieczór - bardzo zmysłowy z wyraźnymi akcentami paczuli, drzewa sandałowego i kadzidła. Zapach powstał we współpracy z Emilie Copperman.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: błekitny pieprz, frezja, olibanum
nuta serca: paczula, gałka muszktołowa
nuta bazy: drzewo sandałowe, drewno, ambra.

wody toaletowe
drzewne
Rekomendacja
na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Lubiłam.

Kolejny zapach Kate Moss, którego zużyłam kilka buteleczek, gdy jeszcze byłam młodą dziewuszką, nie mogącą sobie pozwolić na drogie perfumy.
Te sa zdecydowanie wieczorno-nocne, randkowe...
Ciepły, lekko kadzidlany zapach otula na długie godziny, a ubrania na kilka dni. Szafa pachnie słodkością....
Zużyłam dwie buteleczki po 30 ml i bardzo byłam zdruzgotana, gdy nie mogłam juz nigdzie kupic nastepnych.
Lubiłam.
Polecam.

Zamszowa etiuda

Ewidentnie nieaksamitna, lekko irysowa etiuda na temat zamszu okraszonego kadzidłem.
Nie ma tajemnic, nie ma półmroku światłocieniem malowanego, jest tęsknota podszyta przeczuciem ukrytego piękna...

Velvet Hour ma potencjał, niewykorzystany niestety. Jest zbyt płaski i przewidywalny, dość suchy (co akurat w nim cenię), konsekwentnie skomponowany od początku do końca.
Na mnie bliskoskórny - ale czyż nie taki jest aksamit? - całkiem trwały jak na edt. Opakowanie niestety kiczowate. Cena nieprzystająca do jakości, szczególnie teraz, gdy trudno go zdobyć...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

podoba mi się

Zapach nie od razu przypadł mi do gustu.Dopiero później się do niego przekonałam. Ma miły lekko korzenny i słodki zapach. Podoba mi się jego buteleczka. Niestety zapach zbyt krótko się utrzymuje,co jest jego wadą. Ogólnie całkiem przyzwoity kosmetyk:)

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Niezwykły ale ulotny

Zapach przypadł mi do gustu od pierwszego użycia. Pachnie orientalnie, troszkę jak kadzidła.
Niestety- został trafnie nazwany Velvet HOUR- ponieważ już po godzinie ciężko go wyczuć. Do tego dochodzi wygórowana cena, bo jest już rzadko dostępny, a za jego cenę można już znaleźć coś bardziej trwałego. Plus za ciekawy flakonik.

Ilość zużytych opakowań: 20 ml

miłość nie od pierwszego wejrzenia

Perfumy dostałam w prezencie. Pierwsza moja reakcja była taka, że to chyba nie do końca mój zapach... ale po kilku minutach zaczęłam zmieniać zdanie ;) Wg mnie zapach ładnie ewoluuje na skórze - z upływem czasu wyczuwalne są kolejne nuty.

Jest to raczej ciężki, taki &quot;kadzidlany&quot; zapach, mam wrażenie, że przeznaczony dla kobiet a nie dla nastolatek ;)

Plus za bardzo ładne opakowanie i trwałość perfum.
Jedną gwiazdkę odejmuję za to, że jest to zapach raczej sezonowy - wg mnie głównie na wieczór i nie na lato.

Intrygujący

Zapach mam z wymiany, i muszę przyznać, że na początku mnie nie oczarował..wręcz mi się nie podobał :p
ale po kilku psiknięciach zmieniłam zdanie..
zapach zamknięty w tym nieco tajemniczym niebieskim flakoniku ślcznie się rozwija i długo utrzymuje :)

zapach z serii ciężkich, kadzidlano kwiatowych, taka mocna wybuchowa mieszanka.

Używałam w zimie oraz przedwiośniu, na lato będą raczej zbyt duszące, chyba że na wieczór.. ;)

Polecam, choć są to perfumy z serii: albo je kochasz albo nienawidzisz.

zacnwyt z odroczeniem

Moja najnowsza fascynacja, ale upłynęło trochę czasu, zanim mu uległam.
Kompozycja wysmienita, dla kogoś, kto stroni od kwiatowych woni. Niby zapach klasyfikowany jako floral-wood, to dla mnie jakieś nieporozumienie. W składzie mamy jedynie frezję, i co ona jedna przeciw drewnu, ambrze i paczuli? Na szczęście można wyczuć pieprz i gałkę - one na początku wiercą w nosie ;). Paczuli też nie dostrzegam, ale ona właśnie świetnie podbija drzewo sandałowe i ambrę, a olibanum wnosi nutę cytrusow-chemiczną. Tu muszę dodać, że długo głowiłam się, skąd ja czuję te nuty cytrusowe, jeśli nie mamy ich w opisie komponentów. Ale poczytałam o olibanum i już wiem. Dla mnie ta żywica to główna siła zapachu Velvet Hour
Zapach niejednoznaczny, przechodzi z dusznych tonów w świeższe powiewy, wg mnie genialny. Trwałość mnie zachwyca, ale ja też zapachami traktuję odzież ;). Używam go po prostu codziennie, nie uważam go za wieczorowy. Szkoda mi nim nie pachnieć za dnia :)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze 30ml

Słaba trwałość...

Nie kupię ponownie, bo zapach jest szalenie nietrwały. Ładny,ale znika z mojej skóry po 30 minutach. Wielka szkoda, gdyż kompozycja jest ciekawa i z czystym sumieniem mogę napisać,że udana,jak na zapach ze średniej półki. Na początku czuć frezje z pieprzem, a potem już nuty bazy- drzewo sandałowe i ,jak wyczuwam choć nie wiem, czy jest w składzie- wanilię. Zapach sam w sobie jest... ciężkawy- nie ciężki,ale ciężkawy właśnie i osoby lubujące się w subtelnych,kwiatowych nutach mogą być zawiedzione. Zawiedzione nie będą natomiast wielbicielki delikatnego orientu,do których się zaliczam. Na jeden sezon mogą być,ale jak pisałam już do nich nie wrócę. Jest tyleeeee ciekawych zapachów jeszcze do poznania;)

Używam tego produktu od: ..
Ilość zużytych opakowań: ...

Pierwsza miłość

jest to mój pierwszy zapach który kupiłam za własne pieniądze, który zachwycił mnie probką z gazety. jest to zapach raczej mocny i bardziej na wieczór, ale zachwycił mnie swoja niebieską buteleczką i tajemniczym urokiem . Choć malo ich używałam ( mam je do tej pory) to czasem lubie powspominać sobie pierwsze kroki dorosłości :)
Raczej ponownie bym ich nie kupiła , niestety nie do końca wspołgraja z moją skórą .

Ilość zużytych opakowań: 30ml

wspaniałe

Uwielbiam ciężkie, kadzidlano-kwiatowe zapachy, ten doskonale odpowiada moim gustom. Mam wrażenie, że ten zapach idealnie do mnie pasuje. Bez niego czuję, że czegoś mi brakuje. Zapach mnie otula niczym szal, zwłaszcza w zimne, deszczowe dni jest niezastąpiony. Stosuję go i na dzień i na wieczór. Jest bardzo trwały, na włosach i ubraniu utrzymuje się do mycia/prania. Trwałość na skórze, której nie myje się codziennie (np za uchem) również rewelacyjna.
Flakon jest bardzo ciekawy, stanowi ładną ozdobę toaletki.
Jest mega seksowny, mężczyznom bardzo się podoba :)

Ilość zużytych opakowań: pół

nie dla mnie

Dostałam perfum w prezencie od kochanej siostry ale tym razem nie trafiła w mój zapach. Lubię eksperymentować z perfumami ale ten mnie zawiódł. Od 3 lat nie mogę zużyć małego flakoniku (30ml). Opakowanie ma interesujące ale nic poza tym. Na początku go używałam, ponieważ chciałam się do niego przekonać ale nie dałam rady. Zapach raczej odpowiedni na wieczór, plus za to że jest długotrwały.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie (30 ml)

super

Postanowiłam uzupełnić swoja toaletkę o troszkę cięższy, kadzidłowy zapach. Po przeczytaniu recenzji i specyfikacji zakupilam go w ciemno na allegro za bagatela 30 zł /za 30 ml ;) po pierwszym psiknięciu....zakochałam się w tym zapachu. Jest tajemniczy, orientalny, ale nie duszący. Dobry na chłodniejsze dni i wieczór, po psiknięciu czuję, jakbym otulała się kaszmirowym szalem. To nie jest taki uniwersalny zapach, który spodoba sie i młodszej i starszej kobiecie, mysle, ze ten zapach jest tak oryginalny i specyficzny, że albo sie go pokocha albo znienawidzi. Odejmuje jedną gwiazdkę za trwałość, czuję go na skórze zaledwie 2-3 godzi.

Używam tego produktu od: pól roku