Mavala, Nail Alert, Mavala Stop Preparat przeciw obgryzaniu paznokci

Mavala, Nail Alert, Mavala Stop Preparat przeciw obgryzaniu paznokci

Obgryzanie paznokci jest dotykającym zarówno dzieci jak i dorosłych nerwowym nawykiem, który szybko może stać się nie do powstrzymania. Kolejnym złym nawykiem powszechnym u wielu dzieci jest ssanie kciuka, które może zniekształcić podniebienie i wykrzywić zęby. Mavala Stop przypomina bezbarwny lakier. Zapobiega on obgryzaniu paznokci i ssaniu kciuka, powstrzymując przed wkładaniem palców do ust. Jego wyjątkowo gorzki smak skutecznie pomaga przezwyciężyć te nawyki. Pamiętaj: Mavala Stop może być stosowana u dzieci powyżej 3 roku życia, gdyż zmysł smaku u młodszych dzieci nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, przez co gorzki smak produktu nie będzie im przeszkadzał. Dzieciom i dorosłym ssącym palce zalecamy spanie w rękawiczkach.

w buteleczce
żel / płyn

Mega skuteczny!

Paznokcie obgryzałam? Od 3-ego roku życia! A mam 33 lata. I to paskudnie obgryzałam, tak, że aż czasami bolały. Nigdy nic, ale to nic mi nie pomagało. Pamiętam jak tata kupował gorzkie paluszki w polskich aptekach i zachęcał mnie do zaprzestania obgryzania. Problem z nimi był taki, że gorzki smak zupełnie przestawał działać wraz z umyciem rąk. Mavala jest inna - działa jak lakier (nie jak płyn), który 'przyczepia' się do płytki paznokci i można go usunąć jedynie za pomocą zmywacza do paznokci, a i wtedy ciężko schodzi.
Lakier ma paskudny, gorzki smak, który w dodatku pozostaje w ustach przez następną godzinę. Naprawdę, chyba nikt nie jest w stanie kontynuować obgryzania po zetknięciu się z jego smakiem. Ma jeszcze inne plusy, a mianowicie, wzmacnia i utwardza płytkę. Paznokcie, który odrastały, były twarde i absolutnie się nie rozdwajały, co jest niesamowite, w szczególności jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że były obgryzane przez ostatnich 30 lat. Miałam również wrażenie, że rosły szybciej - po miesiącu mogłam cieszyć się paznokciami lekko powyżej opuszki palców.

Jego cena jest dość wysoka za tego typu produkt, bo to koszt ok. 60zl za 10 ml. Jest on jednak bardzo wydajny i zapewne starczy na bardzo długo. Poza tym, to nie jest wygórowana cena, jeżeli w końcu pozwala nam cieszyć się pięknymi mocnymi i zadbanymi paznokciami.