Lab4Baby, H2Owipes (Chusteczki nawilżane wodą 100% naturalne dla dzieci i niemowląt)

H2Owipes marki lab4Baby to ultradelikatne chusteczki nawilżane wodą, wyprodukowane w 100% ze składników naturalnych. Chusteczki są na bazie wyjątkowo czystej wody, ekstraktu z pestek grejpfruta, nawilżającej gliceryny i naturalnej witaminy C. W sposób przyjazny, nie podrażniając oczyszczają i wygładzają delikatną skórę maluszka. Służą do codziennej pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt już od pierwszych dni ich życia. Ich hipoalergiczna formuła oparta została na działaniu wyłącznie 4 składników pochodzenia naturalnego, co minimalizuje ryzyko powstania alergii i skłonności do podrażnień.

pielęgnujące, wszystko w jednym, oczyszczające, nawilżające, ochronne
bez alkoholu, hipoalergiczna
normalna, wrażliwa, sucha

Mocno nasączone i wytrzymałe

Chusteczki kupiłam na aukcji internetowej przy okazji innych zakupów, kosztowały około 7 zł. Podoba się mi to że otwierane są na klik co jest dużo lepszym rozwiązaniem niż takie odklejanie/zaklejanie. Zdziwiło i zaskoczyło pozytywnie mnie to iż faktycznie są bardzo mocno nasączone woda i nie targają się czy nie rozciągają przy wycieraniu pewnych pieluchowych wypadków. Zużywałam ich połowę mniej niż tych z biedronki czy Lidla. Odnośnie składu, mam nadzieję że wielkie reklamowane firmy produkujące tego typu produkty wezmą się za siebie i zobaczą ze da się stworzyć cudowne chusteczki, które zawierają 2 składniki . Jedyne co mnie zniechęca to cena, aleee chyba warto zwłaszcza że zużycie jest połowę mniejsze. Polecam i jako mama trójki maluchów jestem zadowolona.❤️

Bezpieczne dla maluszka.

Chusteczki te kupiłam dla mojego mautkiego synka, aby mieć je awaryjnie np. na jakieś wyjazdy, gdzie dostęp do przegotowanej wody w celu umycia pupy/rąk/buzi jest utrudniony. Za sześciopak chusteczek zapłaciłam, dokonując zakupów na popularnym serwisie aukcyjnym, około 50 złotych, a więc cena całkiem w porządku, biorąc pod uwagę bardzo dobry skład, na którym to niezwykle mi zależało.
Chusteczki zamknięte są w prostokątnym opakowaniu z klapką, po której otwarciu mamy dostęp do zawartości. Klapka bardzo skutecznie zabezpiecza wnętrze przed wysychaniem. Same chusteczki są mięciutkie i niezwykle przyjemne w dotyku oraz dobrze nasączone wodą, dzięki czemu doskonale radzą sobie z oczyszczaniem skóry dziecka z wszelkich brudów. Ze względu na brak zbędnych składników np. konserwujących są również delikatne dla skóry maluszka już od pierwszego dnia życia: nie wywołują żadnej alergii ani podrażnienia.
Podsumowując: na pewno są to chusteczki bezpieczne dla małych dzieci, więc ja jestem na tak i z pewnością będę je stosować jako alternatywę dla tradycyjnych, bawełnianych płatków zanurzanych w wodzie, gdy będę poza domem.

Dobre do użytku na wyjeździe

Chusteczek tych używam do mycia pupki niemowlaka na wyjeździe. Nie podrażniają one skóry dziecka i dobrze zmywają zanieczyszczenia. Nie posiadają zapachu co jest dużym plusem. Skład jest dobry. Mogłyby być tylko trochę bardziej mokre. Często też sięgam po nie żeby umyć dłonie poza domem i tu też dają radę.

Tańsza alternatywa waterwipes, ale...

Szukałam tańszej alternatywy dla waterwipes. Skuszona niższą ceną i dość dobrym składem postanowiłam przetestować chusteczki.

SKŁAD
Skład może nie jest tak krótki jak w waterwipes, ale nie ma czego się czepiać (woda, ekstrakt z pestek grejpfruta, gliceryna i witamina C).

ZAPACH
Chusteczki są bez zapachu, za co ogromny plus.

OPAKOWANIE
Prosta szata graficzna: białe opakowanie, niebiesko-różowe napisy, zdjęcie bobasa. Foliowe opakowanie z przylepcem, który dobrze trzyma, aż do ostatniej chusteczki. Chusteczki mają standardową wielkość. Chusteczki wykonane są z innego materiału, jakby fizeliny. Chusteczki nie są, aż tak mocno nasączone wodą jak waterwipes. Nie są suche, ale mogłyby być bardziej nasączone (opakowanie też nie jest aż tak cieżkie jak waterwipes).
Ogromnym minusem jest wyjmowanie chusteczek. Gdy opakowanie jest pełne trzeba "wyskubać" chusteczkę. Pod koniec opakowania nie jest lepiej, bo wtedy nie da się wyjąć jednej chusteczki, tylko wyjmuję się kilka naraz :/

DZIAŁANIE NIEPORZĄDANE
Chusteczki mają bardzo krótki i dobry skład, dzięki czemu nie uczulają. Chusteczki nadadzą się do pielęgnacji delikatnej pupy niemowlaka.
Patrząc na skład chusteczki śmiało można ich też używać do odświeżenia twarzy.

CENA
Ok 8,50 za opakowanie 72szt. Jak na chusteczki wodne cena przystępna.

PODSUMOWANIE
Chusetczki mają dobry i krótki skład, są średnio nasączone, dość ciężko wyciąga się je z opakowania. Chusteczki są fajną, tańszą alternatywą dla waterwipes, jednak jeżeli ktoś sobie może pozwolić na waterwipes to zdecydowanie lepiej kupić te drugie (krótszy skład, bardzo dobrze nasączone wodą i nie ma problemu z wyjęciem chusteczki )

Mogłoby być idealnie

Chusteczki same w sobie są świetne - nawilżane wodą, bez szkodliwych i zbędnych substancji. Zbierają co mają zebrać bardzo dobrze, a gdy przez kilka godzin jedna czy dwie leżą poza opakowaniem-nie wysychają. No właśnie - dlaczego leżą poza opakowaniem? Bo jest tragiczne. Mam wersję ze wzmocnionym plastikowym otworem, z klapką. Wyjmowaniec z niego chusteczek, szczególnie gdy przy noworodku trzeba działać szybko i sprawnie, to katorga! Nie ma możliwości wyjąć jednej, trzeba dłubać palcami żeby coś chwycić. A gdy opakowanie zbliża się do konca (zostaje ok 7 sztuk) to wychodzą wszystkie i trzeba je wpychać z powrotem. Jest to ogromna wada tego produktu.
Zużyłam 5 opakowań, w każdym jest tak samo.

Dobre, tanie, polskie.

Bardzo fajne chusteczki nawilżane czystą wodą. Bez dodatku chemii, bez zapachu. Przydatne przy pielęgnacji dzieci, w podróży, do demakijażu/odświeżenia. Nie podrażniają, są dobrze nawilżone.