Fanola, No Orange Mask (Maska redukująca pomarańczowe odcienie włosów)

Fanola, No Orange Mask (Maska redukująca pomarańczowe odcienie włosów)

Pojemność 1 000 ml

Maska redukująca Fanola No Orange doskonale nadaję się do eliminacji pomarańczowych, miedzianych i czerwonych na włosach przyciemnianych. Kosmetyk charakteryzuje się bogatą i bardzo skoncentrowaną formułą, która w pozytywny sposób wpływa na kondycję włosów. W efekcie wyglądają one zdrowo, witalnie oraz nie posiadają niechcianych pomarańczowych odcieni. Kosmetyk nie jest polecany do stosowania na włosach rozjaśnianych i z pasemkami.

do włosów farbowanych
podtrzymujące kolor

Wykorzystała: kilka próbek

Bez rewelacji nie robi nic na moich włosach

Zacznę od tego że nie będę dodawała recenzji pełnowymiarowego produktu tylko otrzymałam od fryzjerki 24 próbek z tą odżywka do wypróbowania.
Próbki to rąk naprawdę małe saszetki o pojemności 15ml.
Saszetki o ubogiej ale ciekawej szacie graficznej.
Saszetka w kolorze ciemno filetu z pomarańczowymi elementami oraz z białymi oraz pomarańczowymi napisami.
Napisy czytelne szczegółowe lecz wyłącznie w obcych językach.
Opakowanie posiada wcięcia dzięki którym łatwiej wydostać zawartość z saszetki.
Maska o intensywnym fioletowym kolorze.
Maska o specyficznym zapachu który nie każdemu może przypaść do gustu.
Maska o lekkiej lejącej konsystencji co trochę utrudnia nałożenie bo trzeba uważać aby nie ubrudzić wszystkiego.
Po nałożeniu na głowę trzyma się dobrze wlosow i nie spływa.
Odżywkę trzymam na włosach przez ok 5 minut.
Maskę dobrze się spłukuje.
Włosy po odżywce dobrze się rozczesują.
Po wysuszeniu nie zauważyłam aby zmieniła coś w odcieniu moich żółtych tonów.
Jedne co to włosy są po niej miękkie i błyszczące jak po zwykłej odżywce.
Maska mało wydajna bo na pokrycie włosów które mam do ramion zużyłam całe opakowanie.
Nie polecam .

Żałuję, że nie mam wersji z pompką, no i wydłużonego czasu działania

Zakup w jednej z drogerii internetowych butelki o pojemności 1 litra z przesuwnym zamknięciem podyktowany był u mnie pragnieniem likwidacji ciepłych odcieni na brązowych włosach z blond końcówkami.
Butelka z zamknięciem, które chowa otwór wylotowy jest koszmarkiem, bo niby zapobiega przypadkowemu otworzeniu przy potrąceniu butelki ale po nalaniu maski na dłoń w rękawiczce jest problemem, bo jeśli nie zbierze się wszystkich kropel kosmetyku to wciskając zamknięcie to otwór wypływa jeszcze odrobina, która jeśli dotknie czegokolwiek to wywołuje obraz nędzy i rozpaczy, mnóstwo plam trudnych do zmycia.
Osobiście wolałam zamknięcie na klik, jak w szamponie z serii No Yellow.
Konsystencja lejąca, bardzo trzeba uważać, żeby w czasie aplikacji nic nie poplamić, z jasnych ręczników schodzi bardzo opornie. Po delikatnym wmasowaniu i spięciu kosmyków nie spływa z włosów.
Zapach nie drażni, ale nie należy też do przyjemnych.
Trzymany na moich włosach przez kilka minut jak zaleca producent nic z nimi nie robi. Po godzinie nadal nie nadal nie widziałam efektów, dlatego zdecydowałam się na drastyczne wydłużenie czasu do 3 godzin. Wtedy maska ochładza kolor, ale także mocno wysusza włosy, dlatego metodą prób i błędów nauczyłam, żeby nakładać inną odżywkę z wymieszanymi kilkoma kroplami oleju z awokado lub z pestek winogron na już nałożoną maskę. Wtedy włosy były gładkie, lśniące, nie kruszyły się i miały znacznie chłodniejsze tony.
Stosowałam średnio co 4 tygodnie, średnio 1,5-2 tygodnia po użycia szamponu, bo jednak boję się nadmiernego przesuszenia i splątania kosmyków. Jest znacznie mniej wydajna niż szampon z tej samej serii, strasznie barwi skórę.
Przez ciemną barwę butelki ciężko jest określić zużycie, nie wiem też jak będzie wyglądało wydobycie końcówki.

całkiem ok

Stosowałam odżywkę w kiedy schodziłam z brązu do blondu i miałam tę "fantastyczną" fazę jasnego brązu z rudym odcieniem. Odżywkę stosowałam samą, a czasem mieszałam z maską do włosów. Nie zredukowała pomarańczu do zera, ale przestał być aż tak widoczny. Tylko ostrożnie, bo raz skończyłam z niebieską plamą na linii włosów.

nic z tego kolego.

Gdybym miała oceniać maskę tylko w pielęgnacyjnym sposobie działania na włosy, oceniłabym wysoko. Bo włosy po jej zastosowaniu pięknie błyszczą, są elastyczne, wygładzone, lśniące i wyglądają zdrowo.
Natomiast, kiedy wezmę pod uwagę jej właściwe zastosowanie i cel, do którego powstała, to niestety jej nota mocno spada w dół. Bo maska pod tym względem nie robi kompletnie nic. Stosowałam zgodnie z zaleceniami producenta, jak i kombinowałam innych metod w nadziei, że może jednak da mi choćby odrobinę upragnionego ochłodzenia koloru, ale nie, za każdym razem nie.
Nie ma więc sensu bawić się w jakieś rękawiczki i tym podobne rzeczy, jak można po prostu sięgnąć po inną dobrze sprawdzającą się maskę do włosów i otrzymać ten sam efekt.