Kallos, KJMN, Color, Maska z olejem z ziarna lnu i filtrem UV

Kallos, KJMN, Color, Maska z olejem z ziarna lnu i filtrem UV

Pojemność 1 000 ml

Maska do włosów w kremie Kallos Color z olejem ziarna lnu i chroniącym kolor filtrm UV do farbowanych, łamiących się włosów.
Dzięki zawartości odżywczych składników działających oleju ziarna lnu i chroniącego kolor
filtra UV chroni włókna włosów przed szkodliwym wpływem środowiska.
Po zastosowaniu włosy na długo zachowują lśniący kolor. Stają się jedwabiste, miękkie w dotyku i łatwe do układania.

NIE SPRAWDZIŁA SIĘ

Zaznaczę, że mam włosy cienkie, przesuszone na końcach. Zakupiłam wersję mniejszą na wypadek, jakby mi nie przypasowała.

Opakowanie: plasikowe, uwaga na wypadki:))

ZAPACH i KONSYSTENCJA: zapaszek delikatny, subtelny. Konsystencja średnio gęsta o białym zabarwieniu.

DZIAŁANIE: zaczynając od samego aktu nakładania lubię w maskach/ odżywkach to, jak całkowicie wsiąkają w mokre włosy a wtedy ręce ślizgają się po nich jak po oleju. Tutaj tego nie zauważyłam, włosy nie były gładkie lecz półmatowe. Po niecałkowitym zmyciu maski włosy były nadal matowe, jakby woda zmyła wszystko, co było nałożone. Musiałam niestety użyć dodatkowo większą ilość olejku, żeby rozczesać włosy. Sama konsystencja jest dla mnie za rzadka, w maskach preferuję te raczej gęściejsze.

Niestety nie zadowoliła moich włosów. Zużylam całość, ale było ciężko. Wolę wersję banana i keratin.

pozycja obowiązkowa

Nie wyobrażam sobie, by tej maski nie było na mojej półce. Jest mi ona niezbędna i niezastąpiona w pielęgnacji włosów. Ze względu na swój skład i brak silikonów idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju włosingów i emulgowania olejów. Po jej użyciu włosy są miękkie, gładkie i błyszczące. Odżywka bardzo przyjemnie pachnie, jest wydajna i tania. Nie mogę jej nic zarzucić i na pewno kupię kolejne opakowania.

Początki zabaw z włosami

OK, przesuwam się z twarzingu na włosing, więc opinia może się zmienić wraz z moją wiedzą i umiejętnościami obserwacji własnych włosów.

Kupiłam kilo odżywki (zastanawiając się, co ja robię z własnym życiem i własnymi pieniędzmi) jako pierwszą odżywkę myjącą. Mam włosy bardzo cienkie i suche, niefarbowane.
No i to jest spoko! Już po dwóch myciach widzę różnicę, włosy ładnie błyszczą i są coraz bardziej miękkie. Może spa na tym nie zrobię, ale do wszelkich domowych masek jako baza, albo jako zabezpieczenie na długości i końcówkach przy myciu, jest git.

W tej cenie i ilości JEDYNE, czego mogłabym chcieć więcej to jednak pompka. Albo chociaż do kupienia osobno pompka z zakrętką dziurawą.

Ponoć może podrażniać skórę głowy. Ja tego nie zauważyłam, ale mnie super rzadko swędzi skóra głowy. Przy wrażliwej może warto poszukać czegoś innego niż kallosy.

Must have dla kręconych włosów

Stosuję ją jako odżywkę i świetnie mi się sprawdza. Nawilża, dobrze się spłukuje i łatwo po niej rozdzielić pasma włosów. Ma idealną konsystencję, nie jest za rzadka. Wydajna, przy długich, kręconych włosach takie opakowanie wystarcza mi na dość długo. Bezpieczny wybór jeśli chodzi o odżywki dla kręconych włosów, jeśli nie testuje nic innego zawsze do niej wracam.

Dobra choć skład kiepski

Kupowalam kiedys Kallosy namiętnie, miałam wiele wariantów ale ze względu na obecność konserwantów methylisothiazolinone (wiecie o co chodzi)które podejrzewalam o wywołanie siedzenia głowy przestałam je kupować.
Pewnego dnia zaczęłam interesować się wlosingiem,olejowanie,równowaga PEH i po obejrzeniu filmów na Youtubie gdzie chwalony był Kallos Color (jedyny bez silikonów) kupiłam litrowy słój.Sprawdzalam go jako odżywkę emulgujaca olej.
Muszę przyznać że faktycznie się spisał.Dobrze domywa wlosy,pozostawia je gładkie i sypkie.
Ma delikatny zapach,który nie pozostaje długo na włosach
Konsystencja w porzadku,nie przelatuje między palcami,wygodnie da się nałożyć na wlosy
Jedyną wadą to opakowanie- trzeba wkładać mokre ręce do środka co jest mało higieniczne

Mój włosowy must have

Świadomą pielęgnację włosów rozpoczęłam kilka miesięcy temu. Maskę zakupiłam zachęcona opiniami wlosomaniaczek, przy takiej cenie ryzyko wtopienia pieniędzy jest niewielkie. Opakowanie jest typowo kallosowe: duże, zakręcane, niestety do nabierania produktu pozostaje tylko ręka. Zapach delikatny, taki jaki lubię, sama konsystencja dość luźna, przez co łatwo się rozprowadza. Jeśli chodzi o działania to maska jest z grupy emolientów, wygładza włosy i ułatwia rozczesywanie. U mnie sprawdza się idealnie, jako baza do innych dodatków oraz jako pierwsze O w metodzie OMO. Często myję nią włosy, zamiast szamponu- ładnie się pieni i super się ją wczesuje. Idealna do emulgowania oleju. Dla mnie must have na półce ☺️

Świetna maska

Produkt otrzymujemy w ogromnym opakowaniu o pojemności 1000 ml, każda maska z Kallos ma podobne opakowanie, szata graficzna różni się kolorami.
Opakowanie może nie należy do najbardziej poręcznych, ale nie stanowi to jakiegoś większego problemu.
Ma lekko gęstawą konsystencję, dzięki temu nie spływa z włosów, każda z masek posiada unikalny zapach.
Jeżeli chodzi o zastosowanie, ja używam jako maskę, lub po prostu jako odżywkę na same końcówki na dosłownie 5 minut.
Jako maskę najczęściej stosuję na umyte i lekko osuszone włosy, zostawiam na 15-20 minut i spłukuje, wtedy mam pewność, że maska wpiła się w strukturę włosa.
Co do efektów:
- włosy są delikatniejsze
- nie puszą się
- dobrze się rozczesują
- są błyszczące, wyglądają naprawdę zdrowo
- maska w żaden sposób ich nie obciąża
- nie wystąpiły u mnie żadne alergie
Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, jest też bardzo wydajna ze względu na swoją ogromną pojemność, ciężko ją skończyć, dlatego nim skończy się ta którą mam już kupuje nową :P

Idealna do włosingu

Uwielbiam tę maskę ze względu na to co można z nią zrobić. Przedewszystkim jest to maska nadająca się idealnie do zmywania oleju z włosów i tzw emulgowania. To maska którą moje włosy (wysokoporowate, długie, kręcące się) kochają. Stanowi doskonałą bazę do mieszania z innymi produktami, często dodaje do niej inny olej albo keratynę itp.
Maska jest emolientowa i ze względu na skład podkreśla skręt włosów i mocno je nawilża. Lubię ją też za to, że ujarzmia moje suche włosy i je obciąża więc dzięki temu też mniej się puszą i nie wyglądam jak czarownica.
Doskonale nawilża mi włosy i używam jej bardzo często jeśli chce mieć naturalnie kręcone włosy ale jeśli chce je później prostować to już nie używam jej chyba, że do OMO. Jako pierwsze O.
Nadaje się też do mycia włosów co jest świetną alternatywą dla osób z włosami suchymi i kręconymi bądź falowanymi.

Świetna maska bazowa :)

Maskę Kallos Color kupiłam chyba z rok temu w Hebe za niecałe 10 zł. Ma bardzo prosty skład, nie zawiera w sobie silikonów, więc nadaje się też do mycia skóry głowy. Jak już pisałam w tytule, jest to świetna maska bazowa. Można stosować ją taką jaka jest, ale można też mieszać ją z innymi rzeczami np skrobią ziemniaczaną, miodem, gliceryną, jajkiem, a nawet olejem. Zależy czego moje włosy potrzebują :) Na dodatek nadaje się super do emulgowania oleju.
Jest bardzo wydajna, bo opakowanie zawiera 1000 ml maski, która starcza na naprawdę długo :) Na moich włosach sprawdza się bardzo dobrze. Ładnie je wygładza, dodaje blasku i ułatwia rozczesywanie włosów.
Zapach jest niestety typowo kosmetyczny i intensywny, który na dłuższą metę może być ciężki do zniesienia. Ja czasami miałam go dość, ale to tylko zapach. To nie jest powód, żeby od razu odstawiać maskę... :) Jest naprawdę znośny, tylko trzeba się do niego przyzwyczaić.
Moja ocena to 5/5. Kupię ponownie, jak tylko skończę swój 1 litrowy słój :D

Podstawa

Maska, która zawsze stoi w mojej łazience. Jest świetną bazą do ulepszania swoimi pomysłami, np. dodawania olejów i innych ciekawych składników. Ja stosuję ją z powodzeniem do tonowania włosów (do maski dodaję kilka kropel płukanki i taką koloryzującą maskę wmasowuję we włosy, dzięki temu nie są suche jak po samej plukance). Nadaje się również do mycia włosów. Po jej użyciu włosy są miękkie i błyszczące. To mój ulubiony Kallos. Wiadomo, że skład jest dość ubogi, ale to litr odżywki za 10 zł. Głupio byłoby wytykać jej jakiekolwiek wady. Warto spróbować.

Przeciętny

To moja druga maska firmy Kallos i muszę przyznać że pierwsza maska Biotin była zdecydowanie lepsza.
Kallos color nie daje zbyt dużo efektów Nie zauważyłam aby bardzo chroniła kolor ponieważ z każdym myciem się wypłukuje ,maska jest gęsta obciąża włosy. Jedyny plus to taki że włosy po niej bardzo dobrze się rozczesuja i układają. Jeszcze do niej kiedyś wrócę bo nie dam rady już skończyć tego dużego słoju z którego prawie nic nie ubywa ( drugi plus wydajność ).

Kallos,który nie skończy jako krem do golenia nóg

Bardzo dobry kallos, który nadaje się świetnie jako baza do masek domowej roboty ale także super się spisuje solo na szybkie mycie gdy nie mam czasu na kombinowanie z włosingami. Bardzo dobrze dociąża włosy, super się wczesuje i spłukuje i po jej użyciu włosy są lśniące i nie plączą się.