Kallos, KJMN, Color, Maska z olejem z ziarna lnu i filtrem UV

Kallos, KJMN, Color, Maska z olejem z ziarna lnu i filtrem UV

Pojemność 1 000 ml

Maska do włosów w kremie Kallos Color z olejem ziarna lnu i chroniącym kolor filtrm UV do farbowanych, łamiących się włosów.
Dzięki zawartości odżywczych składników działających oleju ziarna lnu i chroniącego kolor
filtra UV chroni włókna włosów przed szkodliwym wpływem środowiska.
Po zastosowaniu włosy na długo zachowują lśniący kolor. Stają się jedwabiste, miękkie w dotyku i łatwe do układania.

Idealna do włosingu

Uwielbiam tę maskę ze względu na to co można z nią zrobić. Przedewszystkim jest to maska nadająca się idealnie do zmywania oleju z włosów i tzw emulgowania. To maska którą moje włosy (wysokoporowate, długie, kręcące się) kochają. Stanowi doskonałą bazę do mieszania z innymi produktami, często dodaje do niej inny olej albo keratynę itp.
Maska jest emolientowa i ze względu na skład podkreśla skręt włosów i mocno je nawilża. Lubię ją też za to, że ujarzmia moje suche włosy i je obciąża więc dzięki temu też mniej się puszą i nie wyglądam jak czarownica.
Doskonale nawilża mi włosy i używam jej bardzo często jeśli chce mieć naturalnie kręcone włosy ale jeśli chce je później prostować to już nie używam jej chyba, że do OMO. Jako pierwsze O.
Nadaje się też do mycia włosów co jest świetną alternatywą dla osób z włosami suchymi i kręconymi bądź falowanymi.

Świetna maska bazowa :)

Maskę Kallos Color kupiłam chyba z rok temu w Hebe za niecałe 10 zł. Ma bardzo prosty skład, nie zawiera w sobie silikonów, więc nadaje się też do mycia skóry głowy. Jak już pisałam w tytule, jest to świetna maska bazowa. Można stosować ją taką jaka jest, ale można też mieszać ją z innymi rzeczami np skrobią ziemniaczaną, miodem, gliceryną, jajkiem, a nawet olejem. Zależy czego moje włosy potrzebują :) Na dodatek nadaje się super do emulgowania oleju.
Jest bardzo wydajna, bo opakowanie zawiera 1000 ml maski, która starcza na naprawdę długo :) Na moich włosach sprawdza się bardzo dobrze. Ładnie je wygładza, dodaje blasku i ułatwia rozczesywanie włosów.
Zapach jest niestety typowo kosmetyczny i intensywny, który na dłuższą metę może być ciężki do zniesienia. Ja czasami miałam go dość, ale to tylko zapach. To nie jest powód, żeby od razu odstawiać maskę... :) Jest naprawdę znośny, tylko trzeba się do niego przyzwyczaić.
Moja ocena to 5/5. Kupię ponownie, jak tylko skończę swój 1 litrowy słój :D

Podstawa

Maska, która zawsze stoi w mojej łazience. Jest świetną bazą do ulepszania swoimi pomysłami, np. dodawania olejów i innych ciekawych składników. Ja stosuję ją z powodzeniem do tonowania włosów (do maski dodaję kilka kropel płukanki i taką koloryzującą maskę wmasowuję we włosy, dzięki temu nie są suche jak po samej plukance). Nadaje się również do mycia włosów. Po jej użyciu włosy są miękkie i błyszczące. To mój ulubiony Kallos. Wiadomo, że skład jest dość ubogi, ale to litr odżywki za 10 zł. Głupio byłoby wytykać jej jakiekolwiek wady. Warto spróbować.

Przeciętny

To moja druga maska firmy Kallos i muszę przyznać że pierwsza maska Biotin była zdecydowanie lepsza.
Kallos color nie daje zbyt dużo efektów Nie zauważyłam aby bardzo chroniła kolor ponieważ z każdym myciem się wypłukuje ,maska jest gęsta obciąża włosy. Jedyny plus to taki że włosy po niej bardzo dobrze się rozczesuja i układają. Jeszcze do niej kiedyś wrócę bo nie dam rady już skończyć tego dużego słoju z którego prawie nic nie ubywa ( drugi plus wydajność ).

Kallos,który nie skończy jako krem do golenia nóg

Bardzo dobry kallos, który nadaje się świetnie jako baza do masek domowej roboty ale także super się spisuje solo na szybkie mycie gdy nie mam czasu na kombinowanie z włosingami. Bardzo dobrze dociąża włosy, super się wczesuje i spłukuje i po jej użyciu włosy są lśniące i nie plączą się.

Lubimy się

Lubię maski Kallos ze względu na dużą pojemność, niską cenę i fakt że całkiem nieźle sprawdzają się na moich włosach.
Używam ich głównie przy 'kuracji' OMO (odżywka-mycie-odżywka). Kallos Color świetnie się sprawdza do mycia włosów po olejowaniu. Nigdy nie spodziewałam się po maskach Kallos efektu WOW, bo mam świadomość, że niska cena wynika z kiepskiej jakości składu, ale muszę przyznać, że maski te i tak są dużo lepsze od niejednej droższej maski drogeryjnej.
Kallos Color jest jedną z tych masek do których regularnie wracam, bo moje włosy ją polubiły.
Mam wrażenie, że Kallos Color ma bardziej treściwą i bogatszą konsystencję od np. bananowej czy wiśniowej. Maska jest dosyć gęsta, dobrze rozprowadza się na włosach, nie spływa z nich, ale jednocześnie bez problemu można ją spłukać. Po jej użyciu włosy bez problemu się rozczesują. Są gładkie, błyszczące i miękkie w dotyku, mniej się puszą a przy tym nie są obciążone. Maska ma delikatny, neutralny zapach, który nie drażni.
Nie zauważyłam mega poprawy kondycji moich włosów, ale i tak ją bardzo lubię.
Mam zastrzeżenie do opakowania. Takie duże powinno być z pompką, to by znacznie ułatwiło nabieranie produktu.

Przeciętny słabiaczek

Kallos color jakoś jedna z dwóch masek z tej serii nie posiada w składzie silikonu. Dlatego idealnie nadaje się do tuningowania. Dodaje do niej oleje, różnego rodzaju proteiny np. spirulinę bądź nawilżacze np. miód. Taka doładowana składnikami sprawdza się całkiem nieźle. Sprawdza się również do emulgowania oleju z włosów. Można nią myć skórę głowy ale UWAGA posiada dwa potencjalnie uczulające składniki - Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone. Mogą przez nie wypadać włosy jak w moim przypadku.

Sama w sobie maska nie jest niczym specjalnym. Nie posiada w swoim składzie w sumie nic wnoszącego coś pozytywnego w pielęgnację włosów. Jest lekkim emolientem. Lepiej nie opierać swojej pielęgnacji tylko na niej. Przynajmniej solo.

fajna maska

Fajna maska za niewielkie pieniądze. Ma całkiem przyjemny zapach. Nie zauważyłam żeby kolor trzymał się dłużej, ale to u mnie akurat normalne. Po użyciu maski włosy bardzo łatwo się rozczesują, są bardziej zdyscyplinowane ale nie obciążone.

Przyzwoita

Aktualnie jestem po całym, półlitrowym, opakowaniu tej maski.
Maska ma super zapach, dobrze rozprowadza się po włosach. Po jej użyciu włosy są miękkie, miłe w dotyku i łatwo się rozczesują. Końce włosów nie rozdwajają się.
Jednak nie zauważyłam ogólnej poprawy kondycji włosów. Były one miękkie i lśniące tylko wtedy kiedy używałam tej maski. Jeśli przez parę dni myłam włosy bez stosowania maski, wracały one do punktu wyjściowego.
Także nie zauważyłam, aby kolor moich włosów po farbowaniu trzymał się specjalnie dłużej. Spłukuje się w tym samym czasie.
Ogólnie maska godna polecenia, jednak chętnie spróbuje jakieś inne od tego producenta.

DO farbowanych włosów idealne!

Odżywka podobna bardzo do tej o zapachu banana. Ponownie używałam jej tylko na przesuszone, przypalone włosy, żeby pozamykać łuski włosa i udało się! Ponownie z pomocą PRO TOX po myciu włosy były gładkie i nie puszyły się. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z efektu, gładkich i ślicznych włosach. NIe nakładałam maski na skórę głowy, żeby nie przetłuścić włosów u nasady.

Super odżywka!

Zdecydowałam się na zakup zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami o innych produktach Kallos. Super tania odżywka w gigantycznym opakowaniu, ma ekstra skład i ładnie nawilża włosy. Ta firma na pewno zostanie ze mną na dłużej.

Bardzo dobry produkt

Postanowiłam spróbować kolejnej maski z firmy, Kallos. Padło na Color, chyba już wszystkim znana maska. Bałam się że jednak może być przereklamowana. Jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Włosy po jej aplikacji są bardzo gładkie, mniej się puszą oraz o wiele lepiej się rozczesują. Za taką cenę, ten produkt jest wart kupienia. Jeśli kupujesz go pierwszy raz radzę zainwestować w mniejsze opakowanie. Lepiej coś wypróbować a nie się z tym męczyć